Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

ostrovanka
25. nov 2010

@babo79 Alex mal takmer 16 mesiacov, ked isiel do skolky a poviem Ti, ze uplne idealny cas. Videla som tam deti, ktore este nechodili a bola som rada, ze som tomu dala svoj cas, lebo takto bol nezavisly, stabilny v chodzi a mohol sa pohybovat ako chcel. Ani nebol este na mna prilis naviazany, ma rad kolektiv, idealne dieta do skolky. V stredu mavam volno, som s nim doma a poviem Ti, nudi sa so mnou, zvazujem full time.

babo79
25. nov 2010

@ostrovanka tak to je super ze je mal samostatny..ja som este ani neporodila a uz rozmyslam ze to bude strasne skoro dat do skolky ked nebude mat este ani rok,,,vsak uvidime cas nam vsetko ukaze...teraz sa musim koncentrovat na uspesne dotiahnutie tehu porod a neskor sa uvidi... 😀 😀 a uz si si nasla nejaku kamosku pobliz vas???tu je stale mrtvo sme tu siroko daleko jediny slovaci...ale dotrepali sme si satelit a sky link tak aspon nase programy chytame...
Baby hormony mi udieraju na mozog a fakt mam chut na ten tvaroch 😵 😵 idem sa zahrat na farmarku a vyrobit si tvaroh sama dam vam vediet ako to dopadlo...uz mrznete??tu je uz celkom zima..

ostrovanka
25. nov 2010

@babo79 kup si kesam vanilkovy. Pripomina mi tvaroh.

ostrovanka
25. nov 2010

@martinano Sak hej, ako nahrada sa to da pouzit, ale zas tvaroh to nie je. Posli recept, ty furt len vypekas.... ja som hrozna, ani len varit sa mi nechce, o to horsie teraz, ked uz robim.

babo79
25. nov 2010

@ostrovanka uz sme kupili..ale na pecenie neni dobry lebo je riedky ...vyskusm urobit ten tvaroh...

janano
25. nov 2010

@babo79 my sme ho tu skúšali urobiť z mlieka, plnotučného, ale to nešlo. Toto mlieko proste nejde skysnúť, hrozne to smrdelo. Muž ho chce teraz skúsiť urobiť z kefiru, no tak uvidíme...ale skús aj ty a povieš, ako ti vyšiel...nám tu tiež chýba ☹

humba
25. nov 2010

baby kupte si skume melk / neviem ako sa to pise/ , to bledomodre, dajte na mierny ohen a do hodky mate hrudku tvarohu 🙂

ostrovanka
26. nov 2010

@babo79 podla mna na pecenie v pohode mozes cottage cheese - ako aj Martinka pise
S tou vyrobou no - neviem kolko vam vyjde toho tvarohu z litra mlieka, ci skumme melk ci uz coho kolvek.

ostrovanka
10. dec 2010

No tu je to teda skapate... kedy kto odlieta na vianoce? My letime 16.
a odo dnes o tri tyzdne sa vydavam 😀

martinano
10. dec 2010

@ostrovanka sa vam to krati
fakt tu nikoho nieto, my sme boli na slovensku 9dni uz sme naspata doma vianoce tu klasicky ako kazdy rok, ja sa tesim amto ma buduci tyzden narodky bude velka oslava, tak sa pojdem hrat s tortou potom budeme piect vianocne po oslave sa tesim aj maly 😵

ostrovanka
11. dec 2010

@martinano Iha, vy na Vianoce ste vzdy v Norsku?
A co inak porabas, si s malym len doma? Hladas pracu, ci sa chystas na druhe?

martinano
11. dec 2010

@ostrovanka my vzdy byvame tu, po pravde mi ani nechyba lietanie po navstevach rodine s manzelom sme na tom rovnako,takze u nas pohodicka tu pekne domka.na druhe sa nechystame o jedno sme v lete prisli, takze teraz nie a po novom roku idem intenzivne pracovat na nastupe do prace,ale musim najskor skusku z jazyka urobit to je teraz podmienka,takze tak.
a vy ako?svadba nachystana?

ostrovanka
11. dec 2010

@martinano uf, to je mi luto. My sme som tiez potratila, pred tym ako sme mali alexa....
Skuska z jazyka? To co je? To ti inak nedaju prac. povolenie, ci ako?
Ja si Vianoce bez rodiny zas neviem predstavit, tu nemame nikoho, tak by sme boli cele sviatky sami a ja v depke.
Svadba... no opytaj sa ma o tyzden, snad potom uz budem mat nejaky progres.

martinano
11. dec 2010

@ostrovanka pre nas lepsie mame tu svoju pohodicku , lebo my so svokrou moc nemusime to by ma tam nedostali a zas maly tam chodi,takze ja by som bola sama,takto sme spolu a v klude, my traja sme rodina a to je prvorade nie niekto okolo nas.no skuska z jazyka to teraz obmedzili v roznych povoleniach kym to nespravim ani diplom mi neuznaju tu v oslo to pomaly aj od upratovaciek chcu.ok o tyzden sa pytam na svadbu 😉

martinano
23. dec 2010

uaaaaaauuuuu dost slusna neucast
tak vas vsetkym prajem krasne prezitie vianocnych sviatkov

babo79
26. dec 2010

Ahojte severske zienky..ako sviatkujete???my trosku v depresiach sami..prvy krat mimo domu a dufam ze aj posledny...uz cakame kedy sa rozbehne porod..je este sice trosku zavcasu ale tak ze tyzden by som neprotestovala...idem si vas trosku precitat...a najst clanok od ostrovanky nech sa pripravim lepsie na porod... 😀 😀 tak sa drzte....

babo79
26. dec 2010

@ostrovanka citam tvoj porod tu v No...teba midwife pozerala zo spodku pocas tehu????ja neviem ja uz zacinam mat naozaj pocit ze zacinam mat tehu demenciu...vsetkeho sa bojim...vy mate dobre ze mate z ostrova aspon podmorsky tunel my musime cakat na lod...ak to na mna pride v noci bojim sa aby som zbytocne nespanikarila a nevola zbytocne...ak mi neodtecie voda ako tebe...ta moja midwife tu je cudna ona mi vobec nic nevravi aj ked sa pytam tak mi odpovie len tak leda bolo...no paneboze bud pri mne inak neviem....tak prijemne medzisviatkovanie ti prajem aj tvojej rodinke

martinano
26. dec 2010

@babo79 ahoj
aj my sviatkujeme tu a bez depky uz tretie vianoce sme tu spolu bez vsetkej rodiny a nam je fajn, ja som po takej dlhej dobe dospela k tomu,ze ma zacalo zatazovat,ked idem na slovensko hovorit v kuse to iste dookola kazdy sa pyta na to iste 😖
a neboj male sa narodi a nebudes ani vediet ako

babo79
27. dec 2010

@martinano vsak mozno aj ja sa budem na to inak pozerat ked uz bude prcek na svete....ale predsa len doma ke doma..Matka vy ste lucky ze ste v Osle urcite tam mate vela znamych a to je super..my sme tu stale sami...A ako uz pracujes ci si este doma s malym???

martinano
27. dec 2010

@babo79 no tak to sa ti len zda,ze val znamych ano no sice mame,ale nie je cas sa stretavat,kedze som tu jedina doma s malym ostatni vsetci pracuju a slovenske zeny od tialto zdrhaju jedna za druhou a tie cu su tu maju velke deti ine povinnosti, som doma s malym,ale od januara idem do skoly takze maly bude doma a my sa pri nom budeme striedat a no a potom praca, takze nam to konci
a doma je doma to je pravda,ale napr.pre mna je domov, tak kde mam sovju rodinu a to je pre mna moj syn a manzel, ostatne je rodina,ale toto je priorita tam, kde sme spolu je nas domov

babo79
27. dec 2010

@martinano pekne si to napisala...ako vravim urcite ziskam iny uhol pohladu ked sa maly narodi....vela stastia v skole...ja sa stale neviem nejak dokopat zacat sa ucit..leniva som...

martinano
27. dec 2010

@babo79 no neviem, co sem prichadzaju baby aj utekaju naspat na slovensko, lebo sak tam su babky kamaratky a neviem co este.ja som vdacna za to,ze sme spolu a maly ma nadherny vztah s tatinkom.dakujem pekne.a ty si tu aj pracovala ci nie?

babo79
27. dec 2010

@martinano no vsak baby by mali vediet koli comu sem isli...my sme uplne krave v riti 😀 😀 ako to ja vravim ,ale som vdacna aj za to...pretoze peniazky tu a doma sa nedaju porovnat...tak sme radi ze si aspon takto mozme pomoct...ano ja som tu uz 2,5 roka..takze uz som sa ako tak zaklimatizovala....naposledy sme si dotrepali sky link zo slovenska tak som rada ze mame aspon svk programy...a po akej praci sa chces pozerat??chces skusit tu porodnu asistenku??

martinano
27. dec 2010

@babo79 aj my mame satelit, super vec, no ja neviem co na to povedat zazila som tu uz vselico so slovenkami.ja ano len porodnu idem za tym,tak dufam,ze sa to podari

babo79
27. dec 2010

@martinano tak to drzim palce...jaj ja by som bola strasne rada keby som mala v porodnici porodnu asistenku aspon polku...

fragile
30. dec 2010

Čaute kočky,aj ja som v Norge. 🙂 Martinano, máš na mysli Bergenstest? Ja pracujem ako zdr. sestra v nemocnici na intenzívke. Pozdravujem všetky a ozvite sa.

martinano
2. jan 2011

Ahojte
Vsetkym zelame vsetucko najlepsie do noveho roka
@fragile ano mam na mysli presne tento test.vitaj u nas, kde zijes v norge?
@babo79 ako sa mate?co malinky este sa nechysta?
@ostrovanka ako dopadla svadba?

babo79
2. jan 2011

Severske zienky prajem vam vsetko dobre v novom roku....
@martinano este stale 2in1 jaj uz nech to pride...a mame po sviatkoch...sme sa teda celkom aj nudili..ale dalsie vianoce budu urcite veselsie v 3jici.. 😵 😵 😵 Ako ste silvestrovali??

janano
2. jan 2011

Ahojte baby. Aj ja vám všetkým prajem ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !!!

gustinovi
2. jan 2011

holky já vám všem taky přeji vše nej do nové roku a ať je mnohem lepší než ten minulý. Kdo ví jestli se ještě uvidíme, protože mi v march(dubnu) končí mateřská a uvidíme co potom, jestli se do Norska ještě dostanu. S manželem plánujeme že půjdeme do druhého mimča a že na rok na mateřskou nastoupí on a budem v ČR. No uvidíme co ještě letošní rok přinese.