Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzanka7117
11. júl 2010

@martinano Ahoj, tak na tvoju radu sa pridavam ku Vam. Nevedela som ze je aj takato tema...je to super... 😀

zuzanka7117
11. júl 2010

Ahojte baby, ja som Zuzana, zijem v Oslo aj mojim nastavajucim a sme asi v 6 tyzdni. Bude to potvrdene oficialne az o par dni, zajtra idem po prvy raz k mojmu lekarovi, tak uvidime....Velmi ma tesi 🙂

martinano
11. júl 2010

@zuzanka7117 ahoj
tak drzime palce nech je vsetko ok

zuzanka7117
11. júl 2010

Dakujem....mam trochu obavy, ako to u lekara zvladnem a dufam, ze to stihnem obehat za tri dni, lebo tak sa mi podarilo vybavit z prace volno, a rada by som sa uz vratila za sefom s papierom, lebo fakt uz nemozem dvihat tie tazke baliky...niektore maju aj 20-30 kg...Dufam, ze je vsetko OK... 🙂

ostrovanka
11. júl 2010

Ahojte kocky, nejako sa nam to tu rozrasta 😅 .

Vcera sme prileteli z dovolenky v Turecku, bolo uzasne! Ale ked sme pristali v Norsku, skoro ma vystrelo... 12 stupnov

martinano
11. júl 2010

@ostrovanka vitajte doma z dovolenky, u vas je taka zima?tu je super a dobre,ze sa rozrastame

janano
11. júl 2010

@zuzanka7117 ahoj. veru, dávaj si pozor na tie ťažké váhy, keď čakáš bábo. 🙂

janano
11. júl 2010

@ostrovanka ahoj. No poviem ti, my tu v Oslemáme dnes počasie na odpadnutie. To dusno je úplne nanevydržanie.

zuzanka7117
12. júl 2010

@janano Dakujem, dam si pozor, aj ked u norskych lekarov to ze vraj vobec nevadi.....mam dost

zuzanka7117
12. júl 2010

– Ahojte baby.......rozpoviem vam pribeh ako sa slovenske dievca vybralo k norskemu lekarovi......
Ale nie, no dnes to bolo fakt hrozne......
Rano som vstala o 7, hodila sprchu a vyrazila som....Isla som k nemu po prvy raz, tak som bola napata co ako bude a ako to tu vlastne funguje. Nasla som adresu, po lek. stredisku ani stopy, opytala som sa a ze su prestahovani. Ok, vzala som si autobus, potom metro a dorazila som na nove miesto.To uz bolo 8.30. Bolo zavrete aj ked mali napisane, ze otvaraju o 8.00. Tak som tam cakala a pytala sa okoloiducich ci nevedia ci je zatrvorene koli dovolenke, alebo co, lebo tam nic nemali napisane.Nikto nevedel.Po polhodine neuspesneho cakania som sa zobrala a isla som na ine lek. stredisko opytat sa, ci mi papier na gyndu moze napisat iny lekar.Ked som konecne nasla zastavku, pockala na autobus a dorazila som tam.Povedali mi, ze to nie je mozne, musela by som prejst k inemu lekarovi.Povedala som, ze ok aj tak som u toho mojho este nebola, tak mi to je jedno.Ale ze to sa da iba cez internet.Tak som sa vratila busom domov, isla na net, ale musela som si objednat pristupovy kod, ktory mi pride postou mozno zajtra, potom mozem zmenit lekara.Potom som na nete hladala nejakych gynekologov, nasla som nejakeho schopneho, tak som sa tam vybrala, lebo samozrejme telefon nikto nebral.Tak opat...autobus, metro, autobus a ked som tam prisla...novinka....prestahoval sa. Dali mi novu adresu..dalsie dva autobusy.Nasla som to bez problemov, ale povedali mi, ze nemaju volny termin tieto dni a potrebujem aj papier od lekara.Bez papiera ma vezmu iba privatni, ktori ale stoja kopu prachov. Tak som sadla na elektricku, isla na pohotovost spytat sa ci by mi nedali oni taky papier.Ked mi tam povedala, ze naco by som isla k lekarovi, ved tehotenstvo nie je choroba a to vobec nevadi, ze dviham tazke baliky 20-30 kg, to mi nemoze ublizit, tak som to uz nevydrzala a som sa im tam rozplakala.Nakoniec sa ulutostila dala mi nadobku na moc a poslala ma do cakarne.Po 2 hodinach ma vzala nejaka lekarka, ktora mi popocuvala a prehmatala brucho, urobili mi test, kt. bol opat pozitivny, povedala, ze ak nemam bolesti a nekrvacam, tak by to malo byt ok a poslala ma domov.........
..............................Tolko moja dnesna skusenost s norskym lekarstvom..........................Aspon viem, ze som stale tehotna...............Pekny den

lenka3007
14. júl 2010

@zuzanka7117 ja mám dosť, a na toto všetko si mala nervy, no ja by som už dávno sedela v lietadle na slovensko, dala si to podpisať nasím doktorom a prisla naspäť...

zuzanka7117
14. júl 2010

@lenka3007 Tak vidis,....no momentalne to nebolo mozne, ale pomalicky sa to vsetko rysuje a rozuzluje, tak hadam budeme mat viac stastia.... 🙂

bonaquaba
15. júl 2010

Ahojte babule,
ja som tiez momentalne v Oslo, prisla som sem s detmi za manzelom na leto, chcem sa spytat, neviete o nejakych aktivitach alebo akciach pre deti, lebo pocasie je tu katstrofalne a doma stale sediet nemozeme, dik a majte sa krasne
MAJA

zuzanka7117
16. júl 2010

Ahoj Majka, vitaj v Oslo....je mi luto, neviem ti v tomto poradit, snad asi len ist do nejakeho parku, alebo ked je skaredo na plavaren. Alebo mozno po navstevach, ale to b y bolo pre deti asi nudne... 🙂 Alebo ak by ste vychytili pekne pocasie tak do zabavneho parku, co je kusok za Oslom....Tam su rozne kolotoce a atrakcie. To by sa im asi pacilo...Teda neviem ake mas velke deti. Zuzana

babo79
19. júl 2010

@bonaquaba no ahojjj vitaj tak uz si dorazila do NOrska...uz si si zvykla na klimu??

babo79
19. júl 2010

@ostrovanka ahoj no aspon ty si si uzila tepla..to co je tu tochto roku za pocasie hruza...ked pocuvam ako sa na Slovensku ludia stazuju na teplo tak mi je smutno....a urcite ste nesli na dovolenku cez SK cestovku vsak???to je hruza ako tam vybabrali s ludmi...

ostrovanka
20. júl 2010

@babo79 boli sme s Norskou cestovkou, velmi sme boli spokojny. Neviem, co sa udialo so Skk cestovkami....
A zajtra letime na 5 tyzdnov na prazdniny na Slovensko.... huraaaaaaaaa, do tepla!

babo79
20. júl 2010

jejjj sa mate....tak si to doma riadne uzite...a prineste to teple pocasie aj do Norska....

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

bonaquaba
21. júl 2010

@babo79 dik uz sme tu tyzden, vsetko rychlo leti, ze nestiham ani registrovat ako to ide, uz sme si zvykli, ale to pocko je katastrofalne, akurat dnes ako tak teplo, ze sme nemuseli obliekat bundy, tak sme boli pri mori, a dufam, ze tneste tento rok zazijeme leto, a vy ako

bonaquaba
21. júl 2010

@zuzanka7117
ahoj Zuzi, uz sme teda tu v Oslo, deti maju 2 a 4 roky, takze su este dost male, ale lietame, kazdy den kde sa da a uz som sa tu zoznamila s nejakymi kockami,tak dufam, ze ked bude skaredo tak aspon na kavu ude kde ist, ty si tu ako dlho a co robis

zuzanka7117
22. júl 2010

@bonaquaba Ahoj...ja som tu skoro rok a pol a pol roka robim na poste, rozvazam baliky po firmach a po domoch....Ale teraz som uz vyse tyzdna doma, lebo je to fyzicky narocna praca, ktoru v tehotenstve nemozem robit, a sef pre mna zatial nic ine nema.....tak cakame co bude.....A tvoj drahy tu kde pracuje. A si tu po prvy raz

lenka3007
22. júl 2010

ahojte baby, prosim vás potrebujem poradiť, dnes som bludila po obchode a hladala niečo ako HELIA (maslo na pečenie do krému) a zlatý klas. neviete mi poradit ako sa to tu volá???? dakujem

bonaquaba
22. júl 2010

@zuzanka7117 ahoj Zuzi, chodime tu kazdy rok v lete sa chlapom, on je tu uz treti rok a robi sofera autobusu po Oslo, asi tu viac takych poznas, bo tu vacsinou vsetci slovaci su soferi. A ako si sa naucila po norsky,lebo mne sa nechce doma ucit ako samouk uz asi len nejaky kurz najst a chodit tam a robotu si dlho hladala ci da sa tu najst rychlo robka?, ako dlho tuplanujes ostat a chces tu aj rodit?

zuzanka7117
23. júl 2010

@bonaquaba Ahoj, aj moj drahy je vodic autobusu na alnabru, tvoj je na ktorej garazi.Ja som sem prisla, ucila som sa sama norsky a 8 mesiacov sa mi nedarilo zohnat pracu.Nebolo to lahke, poto vdaka uplnej nahode sa mi podarilo zamestnat sa na poste.A urcite tu ostaneme este dost dlho a podla moznosti by som to chcela aj rodit, ak bude vsetko ok......Ale ved uvidime, nechcem predbiehat.... 🙂

gustinovi
24. júl 2010

@zuzanka7117 vítám tě tu, už jsem se viděli jak jste v Norsku měli rodinu, bylo to přelom May/June jsem od Jirky manželka.

Jinak se omlouvám že jsem tu dloooouho nebyla, přes měsíc, ale tady v ČR je tak kráááásně, že od rána do večera jsem u vody takže na pc teď moc nechodím.

zuzanka7117
25. júl 2010

@gustinovi Ahoj...ano spominam si. Dakujem za uvitanie. My ideme na SK az o mesiac, ale velmi sa tesim....Kedy sa vratite do NO

bonaquaba
26. júl 2010

@zuzanka7117 ahoj moj chlap robi na Clemensrute ani neviem ako sa to pise, my chceme tu prist za nim na dlhsie buduci rok a ja si tu chcem najst robotu, lebo z jedneho platu tu asi tazko vyzijeme, aj byvanie nove budeme hladat, byvate samostatne or s niekym, inac ako dlho tu musis robit, aby si dostavala norsku matersku, viem ze u nas je to okolo 270 dni. ZATIAL sa maj krasne aj s malym v brusku,papa

cestovatelkaandrea
27. júl 2010

ahojte, potrebovala by som od vas poradit:
na buduci rok od 26.2.-6.3 sa chystame do Osla na majstrovstva sveta v bezeckom lyzovani. Potrebovala by som poradit, kedy zacat vybavovat ubytovanie a ktora cast mesta by bola najlepsia kvoli doprave na bezecke trate. Rozmyslala som nad tym, ze si zabookujem ubytovanie uz teraz v lete ale neviem ci to nie je moc skoro.

martinano
29. júl 2010

ahojte ja len na skok
@bonaquaba ak chces kludne sa ozvi a som v oslo ako aj zuzka, mozem sa kludne stretnut
paaaa