Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
30. sep 2010

@tutinka81 uzivaj si posledne dni, kludu, neboj zvladnes vsetko na vybornu 😵
@ostrovanka zelame krasne pripravy na svadbu a vsetko len to najlepsie, ja velmi rada spominam na pripravy na svadbu, bolo to velmi pekne
@gustinovi viem na ktoru plavaren sa pytas, neboli sme tam ani sa nechystame viem,ze chalani tam chodia
@janano kde ste?dlho si sa neukazala

majkali
30. sep 2010

Gustinovi, bazén je u stanice Toyen, je to v parku, můžeš jít buď pěšky nebo jednu stanici busem 20 - po pravé straně. Já tam s malým nebyla, když jsem se tam vypravila, měli zavřeno kvůli údržbě. Další bazén je u Vigansparku, ale tam nevím jaké to je. Do toho u Toyen chodí kamarádka s prckem a říkala super, ani drahý to moc není.

gustinovi
30. sep 2010

holky díky za info ohledně bazénu, a nechcete se někdo pak přidat? jak bude škaredě a pršet tak co s prckama?

janano
30. sep 2010

@martinano ahoj, no my sme tu, len tento tyzden nebolo moc casu na nic 🙂 zapinam pocitac fakt len na chvilocku a co vy? co porabate? krasne pocasie teraz, ze? ale ze ma zacat prsat buduci tyzden...no neviem, ...ako sa ma maly?

janano
30. sep 2010

@majkali ahoj, ako si dopadla s tym virusom? uz je lepsie? 🙂 si este v Osle ci uz doma

majkali
1. okt 2010

Janano, ahoj, díky za optání, ten opar už je v pohodě, zabrala na to ta mastička - pro změnu mě trápí nějaká viroza už dva týdny. Ještě tu jsme, ale příští středu jedeme domů. Po dvou měsících, už se těším, sice je to tu v Oslu moc hezký, ale ta zima, brrr.

janano
3. okt 2010

ahojte baby...tak sme sa vybrali s muzom po dlhom case do polskeho obchodu...a co nevidime...predajna zrusena, priestory prazdne, nikde nic o prestahovani...a mame po tvarohu ☹

humba
3. okt 2010

Ahojte baby, nahodou som nasla tuto temu, ja sice nezijem priamo v Osle ale buduci vikend sa tam chystam. 🙂

janano
3. okt 2010

@humba ahoj, a odkial si?

humba
4. okt 2010

My sme v Sogn fjordane fylke. Taka mala dedinka Ardalstangen sa to vola. Baby rodila niektora z Vas tu v Norsku?

ostrovanka
4. okt 2010

@humba ano, ja som rodila. Prelistuj si par stran spat, najdes v celku podrobny popis.

larakroft
4. okt 2010

@humba já jsem taky rodila v Norsku, dokonce 2x. Kdyžtak piš do IP, já sem moc nechodím 😉

humba
4. okt 2010

ahojte dik, precitala som si. Ja sa zatial rodit nechystam sme v stadiu snazenia ale velmi ma tato tema zaujima, nakolko s lekarmi tu nemam dobre skusenosti a pocula som vselico mozne aj nemozne 😒

janano
4. okt 2010

@humba ja som tu pred rokom tiez rodila a vsetko bolo ok 🙂

humba
5. okt 2010

a je tu z Vas taka ze co rodila jedno dieta na Sk a jedno tu :o) ze ako by to porovnala? Ja tu mam jednu kamosku ktora tu rodila a bola som zhrozena z toho ze pri nej nebol lekar, ak by sa daco stalo ze dieta musi von cisarskym tak by ju viezli vrtulnikom a ked som od nej pocula priebeh porodu tak som neverila vlastnym usiam. ale vy ste boli asi na lepsich klinikach, tu kde som ja mi to pride ako doslova silnejsi prezije alebo lepsie povedane doktor z hor...
Ak sa mne osobne podari otehotniet, asi by som zostala tiez tu,ale to je este vo hviezdach...

martinano
6. okt 2010

@humba ked budes tehu budes vsetky tieto veci riesit, teraz sa tym nezatazuj a neda sa porovnavat sovensko s norskom to su jednoducho dve rozne kultury a dva ine systemy neda sa to porovnavat
@majkali tu je zima????ak mam dobre info na slovensku a v cechach je tak isto 😕
@janano ahojky maly super, dakujem za opytanie

humba
6. okt 2010

@martinano no veru to verim a po 3 rokoch co som tu som uz pochopila ze tieto 2 krajiny aa porovnat jednoducho nedaju asi v nicom 😉
no inak ak sa uz bavite o tej zime, tak tu je 15 stupnov dokonca aj v noci, com teda nechapem,lebo pred tyzdnom sme uz skrabali prvy mraz na aute

janano
6. okt 2010

ahojte zienky. Tak dnes sme s nasou bambulkou oslavili prvy rocik. Manzel nafukal baloniky, ale sa pri tom zadychal
😀 a ja som upiekla peknu torticku. Hrozne sa vsetci tesime 🙂 🙂 🙂 len sme si aj uvedomili, ako ten cas hrozne rychlo leti...

martinano
6. okt 2010

@humba podstatne je,ze este nesnezi 😉
@janano malinkej vsetko najlepsie, velka baba je uz z nej hrozne to leti, pockaj ja mam stale v hlave ako sa maly narodil akoby to bolo vcera a uz budeme mat tri roky

janano
6. okt 2010

@martinano ďakujem. Dnes som si akurát zaspomínala na pôrod, že už rok...sa mi to tiež zdá, ako by to bolo včera... 🙂 bambuľka nám už pomaly chodká, pred týždňom sa už odvážila a pustila sa a urobila zo desať krokov... 🙂 také krásne to bolo

nikivikky
6. okt 2010

ahojte baby,citam vase prispevky uz niekolkykrat,a zaujal ma porod v NO kt.opisla ostrovanka.touto cestou jej chcem podakovat,za tak zdlhavy text.teraz uz mam aspon predstavu ako to tu chodi.Som v NO 2mesiace,ale moj manzel 3roky a na 90prc budem aj ja rodit v No,sme priamo v Osle.mam 5 rocnu dcerku a syna cakame koncom januara.touto cestou chcem pozdravit jednu skvelu maminu,kt.mi vzdy ochotne so vsetkym poradi a pokeca.Mati dakujem ti 🙂 a som rada ze vas tu mame 😉

martinano
6. okt 2010

@janano to si uzivaj to je krasne obdobie
@nikivikky ahoj zlatenko si ma dojala,dakujem aj ja som rada,ze vas mame 😵

ostrovanka
8. okt 2010

@nikivikky
no vies, v kazdej nemocnici to moze byt inak. Odporucam Ti, aby si si nemocnicu, ktoru si vyberies na porod isla vopred pozriet, treba sa nahlasit a oni ta prevedu a odpovedia na otazky.
Ja som mala stastie, ze som nemala ziadne kopmlikacie, lebo komplikovany porod tu moze dopadnut rozne. Treba na nich tlacit, aby ti robili vysetrenia aj take, co bezne nerobia a byt proste neodbytna. Ja som sa najviac bala, ze budem prenasat. Tu ti sono spravia az ked prenasas 10 dni, a to uz moze byt casto neskoro. Ale su zas moznosti objednat sa skuromne, ak ani na tvoje naliehanie nechcu vyjst v ustrety.

nikivikky
8. okt 2010

@ostrovanka ahoj. dakujem ti,no moment.cakame na papiere a potom sa obhliadneme po nejakej nemocnici,zistime co a ako.najradsej by som rodila doma,ale manzel sa nedostane domov z prace ani k vianociam,k nov.roku a ak k porodu na sk tak na chvilu co nemusi ani stihnut nakolko chce byt pri porode.uprimne mam z toho obavy.norsky neviem vobec iba muz a ang.ano ale predstava ako rodim v cudzom state a v inom jazyku....kazdopadne uvidim.

ostrovanka
8. okt 2010

@nikivikky ani ja neviem po norsky, anglictina v pohode. Ani moj partner nehovori norsky, proste anglictina tu funguje bez problemov..... v tom by som videla najmensi problem.

larakroft
8. okt 2010

Jo, rodila jsem "anglicky" 2x a nikdy nebyl s personálem problém, bylo to v pohodě, jsem ráda, že jsem nemusela rodit v ČR 🙂

ostrovanka
8. okt 2010

@larakroft asi tak.... ked pocuvam od kamaratok, ako sa personal k nim na Slovensku chova.

larakroft
8. okt 2010

Právě, tohle je přesně ten důvod. V Norsku jsem neustále měla pocit, že oni tam jsou PRO MĚ, že mi pomáhají a dělají vše, abych byla spokojená...v ČR si člověk často stále ještě připadá, jakoby personál zdržoval od mnohem důležitější práce. Co se týče odborné úrovně, vyjde to tak nastejno, řekla bych.

janano
8. okt 2010

@nikivikky ahoj. Písala si, že si priamo v Osle, tak si myslím, že naozaj nemusíš mať obavy. Ja viem, si tu krátko, ale neboj, v Osle si máš z čoho vyberať. Ak vieš anglicky, tak sa dohovoríš všade a s každým. Akurát by som ti odporúčala, neviem v ktorom si mesiaci, čo najskôr požiadať o miesto v nemocnici, kde chceš rodiť. Ak si vyberieš Ullevål, tu je aj hotel, kde môžeš s manželom byť sama na izbe, on si samozrejme musí zaplatiť, ale ty máš všetko zadarmo. Tiež sa otvoril nový hotel pre pacientov pri nemocnici A-hus, to je fungel nová nemocnica, dokonca sa tam natáčal aj seriál o nemocnici, no a vyzeralo to tam všetko veľmi pekné. Je trošičku mimo mesta, ale tiež záleží kde bývaš, môžeš mať do nej bližšie, ako do nemocnice v centre. No a potom je ešte Rikshospitalet, ale tam nie je hotel. No a kvalita služieb bych povedala veľmi podobná. Ja som rodila na Ulleval na ABC, ale tam musíš skoro žiadať, a tam napr. nedávajú epidurálku a iné chemické zľahčovaky 🙂 A naozaj, oni tam boli pre mňa a moju malú. Každú chvíľočku sa chodili pýtať, či je všetko ok, ako malá, ako kojenie atď. Nedám dopustiť na starostlivosť tu. Aj keď zdravotníctvo má aj tu problémy, no ale kde nie sú.... 😉 A rodiť znova? Tak rodím určite v tu.

martinano
9. okt 2010

ja som lezala v A-huse a spokojnost velka