Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

efling
7. máj 2011

dobry . asi som na zlej stranke ale neviem sa tu este pohybovat a zamiesam sa mozno tam kde nemam. tak potom prepacte ale skusim sa spytat. Hladam nejaky kontakt na nejakeho noveho autobusara v Bergene pretoze firma TIDE -bus robila nedavno na slovensku aj na Islande a samozrejme aj v polsku nabor vodicov na MHD.Ja pracujem ako vodic busu na Islande v RKV.chcem len nejake info.Prosim ak niekto pozna niekoho takeho co tam nedavno prisiel prosim o nejaky kontakt ,/ Skype alebo Facebook / alebo mi niekto poradte ako by som sa s takym niekym spojil.Dakujem a este raz prepacte ak tu nemam co robit. 🙂 🙂 🙂

lija15
9. máj 2011

Ajojte kocky chcem sa Vas spytat ze kedze som este na materskej a ma sa mi narodit druhe babo a nepracovala som tu v Norge ci mam narok na ten jednorazovy pripsevok pri narodeni?????????lebo manzel sa teraz nieco docital ze na ten prispevok mam narok az po 5 rokoch a to musim byt clenom NAV comu velmi nerozumiem :(((
Dakujem za infosky

martinano
9. máj 2011

@lija15 nemas narok,ani na matersku, az na rodicovsky prispevok po roku zivota dietata a od narodenia len pridavky

janano
10. máj 2011

@lija15 pokiaľ si tu v No prihlásená, máš nárok na jednorazový príspevok...

martinano
10. máj 2011

@janano ale,ked nepracovala tak nie

janano
10. máj 2011

@martinano aj keď nepracovala, tak má naň nárok. To je vlastne náhrada za to, že nemá nárok na materskú...len tu musí byť prihlásená

martinano
10. máj 2011

@janano fakt?tak preco vsetky ostatne baby co poznam ho nedostali?myslim,ze najlepsie sa je ist opytat priamo ako tu

martinano
10. máj 2011

@lija15 najlepsie je,ked sa pojdete spytat priamo, pretoze tu sa ti budu nazory rozchadzat, ja co mam kamosku, proste isla rodit na sk,lebo nemali nan narok vlastne na nic, takze si to potom rozmyslela a druha ta robi v norsku zas im platy presiahli nejaku hranicu tiez nedostali prispevok.a takych roznych pribehov,ale neviem o nikom kto by dostal a neprecoval v no.treba si zistit u kompetentnych.

janano
10. máj 2011

@martinano no a ja mám zase kámošku, čo dostala...stačí kuknuť na nav...a tá tvoja kámoška, čo im presiahli platy, prečo nežiadala o materskú, ale o jednorázový príspevok?

lija15
11. máj 2011

@martinano
@janano dakujem kocky za radu,ja tu mam tiez jednu kamosku a ta tu pracuje a nedostala ten jednorazovy ale len matersku do roka,a povedala mi ze by som mala dostat ten jednorazovy.Tak o materskej viem ze nedostanem a o otm prispevku po roku sme poziadali na prvu dcerku a aj rodinne pridavky,len cakame na papiere ☹ ☹ ktore este stale nedosli ☹ ☹ anajlepsie sa ist osobne popytat .Ale este raz dakuejm za rady 😎 pekny dnik

janano
11. máj 2011

@lija15 kámoška ak dostala materskú, tak nemohla dostať jednorazový príspevok. Dostaneš len jedno alebo druhé. No a čo sa týka teba, o ten príspevok treba požiadať najneskôr do 6 mes. od narodenia dieťaťa, takže za dcérku asi nedostaneš, ak ste žiadali až po roku. Ale dostaneš za druhé.

martinano
11. máj 2011

@lija15 sa neboj dostanes aj na malu,jana to pise,ze 6mesiacov,ale my same ziadali,ked mal maly rok a v pohode 😉

janano
11. máj 2011

@lija15 no a keď sa tu už bavíme o tých príspevkoch, tak máš ešte nárok na kontantstøtte, v prípade, že ti malá nechodí do škôlky. Je to 3303,-- Nok a môžeš to dostávať do 3 rokov dieťaťa.

lija15
11. máj 2011

@janano dakujem tento prispevok uz mame zaziadany tak len cakame kedy nam dojde papier co uz je od februara dost dlho ale co uz 6mes.vraj nato maju aby sa vyjadrili 😉 kocky inac sa vyskytol pri tych ziadostiach problem manzel neudal ze poberam na SVK tych 22eur pridavok na dieta tak neviem kedy ho mam na SVK zrusit?mam pockat pokial mi dojde papier odtial ze to mam schvalene a vtedy ho zrusit alebo mam ho zrusit hned ked budem mat moznost letiet na SVK?????????????lebo on mal aj formulare vyplnene ze poberam na SVK ten pridavok 22E ale ten bol v slovencine 😒 😒 😒

sisa00
16. máj 2011

Ahojte ak pracujem v No aj tak mam narok len na jedno z toho bud jednorazový alebo matersku ? ja som myslela že je to jak na sk aj aj najskor jednorazovy a potom matersku jeden rok. teraz som sa nalakala lebo ja som počitala že oboje bez problemov :(

janano
16. máj 2011

@sisa00 Čauko, máš nárok len na jedno z toho.

martinano
17. máj 2011

@sisa00 chod sa opytat osobne to mas najlepsie,ale ved, ked si pracovala budes mat matersku, te prvy rok, tak to bude v pohodicke neboj.ano na slovensku je to tak aj prispevok pri porode aj materska

helca222
22. máj 2011

2kný den všem. Omlouvám že Vám vpadám do diskuze. Něco o sobě Jmenuji se Helča a manžel mi odjel za prací do Norska. Máme dvě holky 7letou Elišku a 1,5letou Báru. Máme teď o prázdninách za ním letět a chtěl by aby jsme tam nějakou dobu zustali. Scháním nějaké informace o Norsku a jak se tam žije. Město ve kterém manžel je Verdal. Moc díky za rady a informace .

michkat2327
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zzuzzik
26. máj 2011

@helca222 ahoj, no ja som prave v trondheime, myslim ze budes spokojna so vsektym, len s pocasim asi nie, priprav sa na viac dazda ako si ty zvyknuta a viac zimy inak je vsetko pre mna OK, dnes sme mali az 12 stupnov a dazd na sk bolo 26 ☹

martinano
28. máj 2011

@zzuzzik no dnes je na slovensku 13stupnov a prsi, takze tiez nic moc

zzuzzik
28. máj 2011

@martinano joooj to ma inak dost potesilo (trosku zavidim 😀 ), ale zajtra mate mat pekne, takze asi predsa len predcasne zoberem lietadlo a poletim domov 😀

martinano
28. máj 2011

@zzuzzik tak v norsku je pocasie urcite stabilnejsie ako tu, teda neviem ako tam u vas,ale v osle orcite

zzuzzik
28. máj 2011

@martinano no neviem ci stabilne ale cely maj skoro 10 stupnov nie je teda vyhra 🙂 uz sa tesim domov 😀 oslo je na tom podstatne lepsie, my sme severnejsie a v tom bude asi ten problem 😅

martinano
29. máj 2011

@zzuzzik je to dost mozne, ja som bola cely maj na sk,ale teda moji chlapi si velmi pochvaluju pocasie,az na to schladenie co prislo,ale pred tym maly chodil v kratkom rukave, co teda minuly rok, bolo podstatne chladnejsie, este v aprili mrzlo a koncom maja nasnezilo

ostrovanka
30. máj 2011

@helca222 ak sa tam chystas stravit leto, tak sa hlavne psychicky priprav na to, ze ziadne leto, ako si zvyknuta v Cechach asi nezazijes. Tu si mozes sledovat priebezne, ake je tam pocasie: http://www.yr.no/sted/Norge/Nord-Trøndelag/Verd...
U nas je teda pocasie velmi zle vacsinu roka a ja to znasam velmi zle. Ludia zijuci pri Osle a na juhu Norska, maju na norsko a pocasie iny nazor, pretoze tam je o mnoho prijemnejsie pocasie, zaziju aj poriadnu zimu, aj leto.
Verdal je este nad Trondheimom, tak v zime su tam zrejme este kratsie dni ako u nas.
Inak mimo pocasia zavisi, kde budete byvat, ci Vas vsetkych manzelov plat uzivy .. zrejme hej.
Pises ze planujes zostat dlhsie, uvazovala si, ze tam Eliska pojde do skoly?

sisa00
31. máj 2011

Ahojte my sme iba 200 km od osla a už je citiť riadny rozdiel leto je ozaj slabe minuli rok bolo maximalne 25 ale bez bundy som nikdy nešla. Dufam že toto bude teplejšie. Oslo sa ozaj neda moc s počasim v norsku porovnavať .Možno je tak dobre položene :D

janano
1. jún 2011

@sisa00 V Osle je teplejšie kvôli Golfskému prúdu, ten vlastne ovplyvňuje podnebie celého pobrežia. No a 25 stupňov v lete vo vnútrozemí Nórska, to je viac než dosť...predsa len nie sme v Španielsku 😉

helca222
1. jún 2011

@ostrovanka Chystáme se letět na začátku července a jelikož jsem v 24 týdnu tak nevím jestli budu moc letět i nazpět. Jinak zkusíme tam ztrávit prázdniny a pak se uvidí. Jinak Elišku mám ve škole domluvenou,že budu učit doma a pak pojedem na přezkoušenou,určitě na zimu chceme přijet zpátky,asi by mě deptala ta tma co tam máte.

sisa00
14. jún 2011

Ahojte ešte sem niekto chodí ? Nevedeli by ste mi poradiť čo treba do porodnice ?Už nam prišli papiere z porodnice ale tam je iba kozmetika pre mamu a niake nohavičky ponožky pre dieta a tuším ani nič viac . Sa mi to niako nezda nevedeli by ste mi poradiť ? Mam zoznam čo treba na Sk ale hadam zase tvaletny papier nebudem baliť :D Dakujem