Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
21. dec 2012

@pipa23 ak pre teba, tak milujem tie nyt jogurt od tine.

http://www.tine.no/produkter/yoghurt/tine-yoghu...

Tie milujem, brutal, dokazem jest aj cely balik.

Inak kupujem tyrkisk yogurt alebo gresk v litrovom veierku a to aj detom a dam im tam cerstve ovocie, med, oriesky, o proste najdem a to je super. Pouzivam to aj miesto kyslej smotany.

pipa23
21. dec 2012

@norwayka dakujem a akotaka kysla smotana a smotana na slahanie tu najdem?dakujem

lija15
21. dec 2012

@pipa23 su 2 seter rømme a lett rømme ale seter rømme je uplne lahodna teda mne osobne chuti lepsie a slahackova smotana je kremfløte 😉 oranzova krabicka tu vsade pouzivam 😉

norwayka
21. dec 2012

@pipa23 A ked chces lahsiu verziu smotany, len do jedla, tak matfløte. A este mas kaffefløte, do kavy, ale ta sa tiez da pouzit hocikde 😀

pipa23
21. dec 2012

@norwayka
@lija15 dakujem vam popisem si na listok 🙂 🙂

zdeni1302
22. dec 2012

Ahojte chcem sa poradit maly bude mat presne na Vianoce 4 mesiace je plne dojceny, v utorok vecer dostal horucky az do stvrtku pretrvavali vo stvrtok rano dostal cipok paracet horucky presli boli sme u lege a potom este na legevakte kde nam povedali ze to nie je reakcia na vakcinu kedze bol ockovany 8 dni predtym ako dostal horucky ale asi nejaka viroza od stvrtku mi kaka zelenu vodavu spenatovu stolicu a nechce tahat z cicika ma suchsie plienky teda v noci mi vobec necika kedze ani nepapa teraz mu idem dat po lyzickach moje odsate mlieko ale vzdy pri 5, 6 prehltnutiach to nim len prejde a pokaka sa cize ma asi hnacku mam mu dat ryzovy odvar alebo nieco co sa v nom udrzi? lebo sa bojim dehydratacie uz neviem co s nim idu mu zuby? volala som na Sk a vraveli ze to moze byt aj oblicka ze mu maju zobrat krv a moc no ale vysvetli to doktorom :(

zdeni1302
22. dec 2012

mozem mu dat ryzovy odvar s mojim mlieckom?

zdeni1302
22. dec 2012

myslim grøtris

janano
22. dec 2012

@zdeni1302 v prvom rade nebud vystrasena. Zelene kakanie nemusi hned byt ta oblicka, nezjedla si daco? Mohlo to byt hocico, salama, parka, sunka, plesnivy syr, bryndza, chytene ovocie atd. Ja som tiez daco zjedla a ukazalo sa to u malej, kakala zelene dost dlho, potom samo od seba preslo.
Je dolezite, aby nebol dehydrovany, nie je dobre, ze necika. Stale ho prikladaj, co najcastejsie, ako sa da. Ked tak skus po lyzicke prevarenu vodu. To ze kaka zelene 2 den, este to stale ma v ciervkach.
Ak si mu este nic nedavala jest, skus mu uvarit ryzovu kasu, rozmiesaj ryzovu muku v hrnceku vody, stacia 2-3 polievkove lyzice a var 5 min. A to mu po troske davaj. Tu muku kupis v Ultre alebo v helsekost.
Drzim palce.

zdeni1302
22. dec 2012

@janano dakujem za radu uz som mu dala to grøtris neviem ci je to vhodne uvarila som ryzu a rozmixovala s mojim mliekom mame vraveli ze normalnu ryzu mozem tak neviem dala som mu to rano a poobede sa mi viac rozpapal uz aj pekne taha ale kakanica je pri kojeni stale a zelena hadam to prejde.. neviem ci som nieco zle zjedla vobec netusim nejem nic netradicne.. a mame celu vystipanu ritulu ale natieram a utieram s baby olejom kt. nalejem do vody tak hadam sa to zlepsi , mal aj hrozne vysoku horucku vo stvrtok 39 no uz horucky chvalabohu nema 😵

zdeni1302
22. dec 2012

@janano ozaj a tu vodu som skusala po lyzickach to mi poradila dr. ale z toho ho napinalo

lenka3007
23. dec 2012

Babenky, prajem vam krasne vianoce, uzite si ich co najkrajsie 🙂

humba
24. dec 2012

God Jull 🙂 Vesele Vianocne sviatky, krasny stedry vecer. U nas uz rozvoniava kapustnica idem na zemiakovy salat a popolusku, sice som trocha chora ale idem si dat dake dobre vinko nech vypalim cerva. U nas su prve vianoce s malou sice ona s toho este rozum nema a stromceka sa boji ani si ho nevsima ale nevadi ked uvidi darceky snad ju to prejde . Majte sa krasne a oddychujte 🙂

martinano
24. dec 2012

Kolko novych tvari je tu, nejako zaostavam,ale nestiham
God Jul for alle!

lija15
25. dec 2012

god jul kocky 😵

janka31
25. dec 2012

Baby neviete poradit nejaku kadernicku v Bergene?

nikivikky
2. jan 2013

ahojte dievcata,mamicky....chcem sa vas sytat ci poprosit o radu.kam sa da s detmi tu v osle.nejake centra kutiky ci nieco podobne.manzel tu pracuje 4 roky vzdy z casu na cas sem pricestujeme na dlhsi cas.teraz sme tu zhruba na 20dni.mam 7 rocnu dcerku a 2 rocneho syna.byvame mimo sidliska a je nam tu moc dlho,vacsinu casu sme sami.hlavne detom.jedine o com viem je pri Vigeland parku ako je koloseum centrum je jeden skvely detsky kutik.no mame to dost na dlhu trasu.vopred dakujem za radu
veronika

janano
2. jan 2013

@nikivikky mozete sa ist vyblaznit tu www.leoslekeland.no teraz je novo otvorene na Oppsal, dalej su aj na Røa, kukni mapku
alebo v Kolbotn je www.hurlumheihuset.no aj tam je super
Vsetko je to vo vnutri, takze sa da aj za zleho pocasia.

nikivikky
3. jan 2013

dakujem ti velmi pekne

tiviot
9. jan 2013

kocky robil niekto z Vas doma jogurt? potrebujem vyrobit jogurt z kozieho mlieka - ten prvy moze byt aj s kravskym jogurtom na ,,zjogurtovanie,, ...nasla som co to na nete..ale ze ci mate niektora skusenosti sama 😒

tiviot
9. jan 2013

realita v norsku: v piatok ma objednali k Dr na krv..na dnes,, a ked k tomu malo dojst tak ani jedna z nich sa k tomu nemala,lebo sa malej bali zobrat krv..OK !! / nakoniec skusobne pichli a nic,,tak som ich zastavila,ze to nema vyznam / ja viem, ze oni takym malym detom neradi beru krv,,ale preco co riti nepovedali nech jej ju dam zobrat v nemocnici??? ved som tam vcera bola!!! uz predtym nas poslali do nemocky na krv,aj som bola prekvapena,ze teraz budu brat tu,,ale reku OK ved vedia co robia,,nie nevedia!!
a ked som sa opytala ze ak nas posle koznemu ze ako dlho budeme cakat,tak ze DLHO ....lebo tu su kozni len sukromni a tam sa caka ...a keby som si nebola nic pytala pre malu tak ma odbije s mastickou z lekarne bez predpisu,,ja to tu tak milujem ze DR je pre ludi od 0 -150 rokov!! mam ozaj chut sa zbalit s malou domov na slovensko !!

lija15
10. jan 2013

@tiviot uff zle sa to cita ☹ ☹ my sme mali nastastie stastie na super fastlege,dcerka mala pred 2 rokmi strasne vyhadzany chrbat nozky a rucky a strasne ju to svrbelo.,tak sme sli k fastlege a..v momente volala do askimu na koznu kliniku a vten den sa hned brali a vysetrili a v marci jej potom robili hned aj kozne testy....ako my sme zatial nemali ziaden problem s nicim...normalne som prekvapena a ani som nevedela ze tu malym detom beru krv v nemocke...uff no snad to dobre dopadne,ako sice je sloven.zdravot v niecom lepsie ako to norske,ale pristup si myslim je tu ovela lepsi k detom ako tam ja som sa na svk stretla s hroznym pristupom ako aj ku mne-mamicke ale aj k mojej dcerke takze kazda krajina si myslim ma svoje dobre a zle stranky 😉

lenka3007
10. jan 2013

ahojte žienky norske 🙂 zas idem otravovat. Prosim vas, poradte mi nejake norske stranky z ktorych sa daju objednavat bytove doplnky-obrusy, vankusiky, zavesy, zaclony a podobne... dakuvala 🙂 Pekny vecer 🙂

norwayka
10. jan 2013

@lenka3007 kupujem v kid, sparkjøp a jysk. Na nete ellos.no aj z jotex.no, celkom dobra kvalita a dodanie. Aj ked to po case napriklad vybledlo, tak som m to pekne vratila a bolo, ziadny problem.

lenka3007
10. jan 2013

@norwayka dakuvala 🙂 popozeram co maju 🙂

janano
11. jan 2013

@tiviot @lija15 u nas beru tiez u fastlege 😕

tiviot
11. jan 2013

@janano @ilja15 ale tie 2 kofy co su u fastlege nevedia takym malym detickam :-P ,,este na nu len kuknu a uz sa trasu..ako ja to chapem ak s tym maju malo praxe ...ale nech sa teda vymacknu,,ja nemam problem ist na krv do nemocnice,, len mi to takto ubralo 3 dni co sme len cakali ,,
ja mam inak dobre skusenosti s lekarmi na slovensku,, boli sme aj v nemocnici v lete v Bojniciach a klobuk dole,, vsetci boli mili a mali sme aj izbu same ,, Dr aj sestricky boli fajn 🙂 tu su fajn a mili vsetci ze jo...ale clovek aby si naordinoval lieky sam!! a stanovil diagnozu...a na vsetko je casuuuu.....
tu je vsetko OK pokial je clovek zdravy a nic nepotrebuje od DR, NAVu a pod....

janano
11. jan 2013

@tiviot presne tak a este si zabudla dodat, ze vsetko je zo stresu 😉

tiviot
11. jan 2013

@janano to som nie uplne pochopila,,jediny kto tu ma stres som ocividne ja teraz!! oni su uplne v pohode,,ved tu sa za nic hlava netrha 😠

janano
11. jan 2013

@tiviot no ich odpoved na kazdy problem...to je zo stresu