Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

losice
6. aug 2013

@phoebee1a tem detem taky vyhrozuji, vid? protoze ty mi ve skole taky nic nereknou, ani na nich nic nepozorujeme ... a za tech 7 let, co tu v ruznych skolach delam, nam jeste zadne dite "zahadne nezmizelo" ani nepribylo.. A ani zadny vzkaz od barnevernu "dite nevydavejte rodicum, ale nove pestounske rodine".... Tak jak to teda je? Velike mysterium... 😝

janano
6. aug 2013

@humba som za...zalozis?

lija15
6. aug 2013

@humba pokojne ju zaloz aj ja som za...

zuzanka7117
6. aug 2013

@humba Aj ja som za.....🙂

humba
6. aug 2013

@janano
@lija15
@zuzanka7117 oki idem na to aky dame nazov?

janano
6. aug 2013

@humba to je jedno...mozes dat My v Norsku alebo Zijeme v Norsku alebo co ta napadne 😉

humba
6. aug 2013

@janano Mna napadlo Maminy v Norsku alebo Norske severanky alebo Norcata 🙂

lenka3007
6. aug 2013

@humba mozem sa pridat? A to tu na koniku?

humba
6. aug 2013

@lenka3007 a ty kde si v No? este som nezalozila ale hej bude to tu na koniku

zuzanka7117
6. aug 2013

@humba Mne sa paci Maminy v Norsku.....alebo Norcata...... 😀

lenka3007
6. aug 2013

@humba pri Stavanger sme 😉

hope222
13. aug 2013

baby,niekto aj v okoli letiska gardermoen , ci ste vsetky jente len v osle ? 🙂)

kolinia
13. aug 2013

@lija15 ahoj, prave citam co sa tu deje a trosku tuto problematiku sledujem, no zaujima ma, ci naozaj uz u vas boli z barnevernu a ako to prebehlo, ci je vsetko ok....dakujem

bonaquaba
14. aug 2013

Baby myslim,ze deti vam zobrat nemozu,pretoze Slovensko nema s No podpisanu zmluvu o adopcii,ale norska strana usilovne na tom pracuje, pretoze minule mm pocuval radio a cely cas hovorili o tom,s ktorymi krjinami chcu sprait zmluvy a vela hovorili o Slovensku respektive dookola tocili o Slovensku a o tom ak chcu zmluvu s nami spravit,

phoebee1
17. aug 2013

@bonaquaba praveze som citala, ze ak dieta zije 3 mesiace v norsku, patri norsku.

http://www.magnificat.sk/2013/08/europska-unia-...

andwhat
17. aug 2013

Juvenilná justícia? Desivý dokument o realite dnešných dní.
zdroj: TV Markíza - Reflex apríl 2013

https://www.youtube.com/watch?v=ZCKgyLlJDkI
andwhat
17. aug 2013

Juvenilná justícia je na jednej strane súhrn pravidiel, ktoré občanom zakážu akékoľvek fyzické tresty voči svojim deťom (ani capnutie po zadku, alebo zatrasenie), zakáže všetky psychické tresty (pokričanie na dieťa alebo jeho oddelenie od ostatných, kým sa neupokojí), čím znemožni výchovu dieťaťa. Súčasne je dieťa nabádané, aby na rôzne na to zriadené linky pomoci udávalo svojich rodičov, ktorým bude následne odobraté
Zákon umožňuje sociálnym pracovníkom vstup do obydlia a odobratie detí, čo sa pripravuje už aj na Slovensku a ich určenie na pobyt v ústave alebo adopciu. Tieto práva sú už široko rozvinuté v Británii a Škandinávii a obeťami sú už aj prvé slovenské deti z rodín (pozri viac), ktoré sa tam vysťahovali za prácou. Napríklad v Nórsku je z celkového počtu milión detí takto odobratých 200.000, čo vylučuje predpoklad, že by šlo iba o deti týrané, alebo deti zo sociálne zanedbaného prostredia, okrem iného aj preto, že Nórsko je jednou z najbohatších krajín na svete.
Jedným z produktov Juvenilnej justície je aj nórsky masový vrah Breivik, ktorý bol odobratý svojej matke, v náhradných rodinách zneužívaný a znásilňovaný, čo mohlo mať vplyv na jeho neskoršie konanie. Aj zo Slovenska, kde sa tak nedeje zatiaľ masovo, sú známe početné prípady, najmä z adopcií slovenských detí do Talianska, kde tieto deti boli znásilňované, zneužívané, alebo jednoducho zmizli, pričom sa predpokladá, že boli svojimi adoptívnymi rodičmi predané na orgány. Ministerstvo po prevalení sa niekoľkých takýchto škandálnych adopcií dočasne zastavilo možnosť poskytnúť deti na adopciu do Talianska.

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/preco-nove-„ludske-p...

sisamato
18. aug 2013

Ahojte mamicky z Norska,
ku mne sa az dnes dostal ten clanok od tej ruskej mamicky a o tej pedofilii atd. Clovek ktory si to precita nema ziadne pochybnosti. Viem ze media su jedna vec a realita druha. Dufam ze ste sa s niecom takym netetsli ani nestretnete. Neviem ako je to s dlzkou materskej u vas, a s tou pravdou o placi...majte sa.

ppetkape
20. aug 2013

@humba Ahoj mohla by som sa k vam aj ja pridat? uz skoro 4 roky sme s priatelom v norsku a mame uz skoro 10 mesacnu slecnu. vela krat my vasa diskusia tu na koniku pomohla 🙂

martinano
22. aug 2013

@bonaquaba nevies ako to je s tomi šmesiacmi?je to tak,ze šmesiace v kuse,alebo viac kao šmesiace,ked tu dieta zije?alebo šmesiace z roka?musi byt prihlasene?nemusi?neviem to najst, dakujem

martinano
22. aug 2013

@humba aj ja prosim o pridanie, na mk som prestala chodit,lebo tu to citaju vsetci.................

bonaquaba
22. aug 2013

@martinano myslim, ze dieta nemusis prihlasovat, ak ti nechodi do skoly alebo skoly,ale ak chodi uz do nejakeho zariadenia, tak automaticky ho najprv musis nahlasit do systemu,aby ti ho zobrali do skoly alebo skolky inac vobec nemusis a mozes tam byt s detmi

martinano
22. aug 2013

@bonaquaba to viem,ja sa pytam ako ma socialka narok na dieta, to co si spominala, o tych 3mesiacoch

bonaquaba
22. aug 2013

@martinano ja som niekde v tych clankoch citala ze dieta ti mozu zobrat ak sa na ich uzemi nachadzas dlhsie ako tri tyznde ale ci je to pravda neviem lebo v tych clankoch sa popisu rozne veci a clovek nevie comu ma verit ale jasne ked mas deti tak si ostrazity lebo nepoznas ich zakony ani nic ako to v skutocnosti funguje

ostrovanka
24. aug 2013

@humba mozem poprosit tiez o pridanie do skupiny? Boli casy, ked som sem prispievala, teraz len citam, z rovnakeho dovodu, ako ostatne kocky.

renatedj
27. aug 2013

@humba ahoj, no uz sem nikto neprispieva, takze asi si uz tu special skupinu zalozila..... mohla by som sa aj ja stat clenom? zatial v Norsku zostavame a dnes isiel Davidko prvy krat do skolky.... rada by som sledovala, ako to ide dalej s problematikou deti v nosrku.... dik

martinano
8. sep 2013

@renatedj ahoj reni, absolutne nic sa nedozvies vsetci sa odmietaju o tom bavit...........takze si musis sama spravit svoj vlastny usudok

shibaba
19. sep 2013

@humba Ahoj humba a ahojte všetky v Nórsku žijúce maminy 🙂.Všimla som si, že sa tu dlhšie nič nedeje, zrejme ste fakt otvorili súkromnú diskusiu 😨.Veľmi rada by som sa stala jej členkou.Momentálne ešte žijeme s manželom aj deťmi na Slovensku, ale do pol roka chceme odísť žiť a pracovať do Nórska. Preto všetko o čom píšete je pre mňa nemierne cenné info. Pravdaže mám aj more otázok a veľmi mazaujímajú vaše rady a názory 😎 .Môžem sa k vám pridať? 😅

janano
19. sep 2013

@shibaba kludne sa na vsetko spytaj tu, aj tu ti odpovieme 😉

shibaba
19. sep 2013

@janano Ďakujem, veľmi si ma potešila 🙂 .Na rôznych portáloch som prečítala veľa informácií, no väčšinou sa netýkajú práve nášho prípadu ☹ . Priznávam, že nie všetci by sa rozhodli pre takýto postup. V Bergene mi žije bratranec, s manželkou a maličkým synom, problém je v tom, že oni prišli ešte ako slobodní a bez záväzkov, malý sa narodil tam, takže ich podmienky boli iné. My máme v pláne navštevovať kurz nórčiny, plus samovýuka, plus všetko dostupné cca pol roka. Potom sa samozrejme chceme zaregistrovať v Adeccu, no aj tak by sme na mesiac dva išli do Nórska, hľadať prácu na základe inzercie, ale aj na slepo. Pretože podľa toho, čo som zistila, na to, aby našu 10ročnú dcérku vzali do školy musí mať pobytové povolenie.A to vraj najjednoduchšie získa, ak obidvaja s mužom predložíme pracovné zmluvy, následne by nám malo byť poskytnuté povolenie na pobyt, a tým pádom aj malej. Manžel neovláda angličtinu vôbec, nórčinu ešte tiež nie, takže nemôže ísť ako "predvoj". Proste musíme ísť spolu, počas tých dvoch mesiacov by sme bývali u bratranca a aktívne si hľadali prácu. Ak by to vyšlo a dali by nám prac.zmluvy, zobrali by potom dcérku podľa vás do školy aj v priebehu školského roka, ak by sme to nestihli do konca prázdnin v Nórsku? Je potrebné žiadať o prijatie dopredu? Aký prístup majú učitelia k deťom cudzincov? Veľmi ma zaujíma aj tá téma o ochrane detí, skutočne nemôžem na dieťa ani zvýšiť hlas / o výchovnej nehovorím, to som ešte ani nepoužila/, naozaj by som ja alebo manžel nemala dcérku bozkávať na ústa atd? Chápem, že je to iná krajina, no tých pár videí na tému odobratia detí sociálkou v Nórsku ma vydesilo, preto si chcem pravdaže dávať na toto veľký pozor. Ak to vyjde a zamestnáme sa, vrátili by sme sa pre nejaké veci, prenajali si dom na vidieku, ale tak aby sme mohli dochádzať autom. No a to je ďaľšia vec, je pravda, že registrácia auta je neskutočne drahá? Je lepšie svoje auto predať ako zaregistrovať?No na začiatok som toho vyhŕkla veľa viem 😅, ale potrebujem postupne zložiť "skladačku" nášho odchodu...Ak ste nezaspali 😀 veľmi ma poteší každá rada 😎