Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
23. apr 2012

@humba my od narodenia u maleho pouzivame len libero sme s nimi celko spokojni a aj LIjus ich davame nam sa v pamperskach obaja precikali velmi rychlo..tak u nas libero jednoznacne vyhravaju a ako malej nestacia??vela cika?alebo vela kaka?

humba
23. apr 2012

@lija15 vies co stacia jej v pohode, len ja by som prijala asi taku kombinacu z oboch 🙂

janano
23. apr 2012

@humba my sme tiez verni Libero, nikdy sa nam v nich nic nezaparilo...inac, kukni si bleie test 2011 a 2012, super skoncili coopove a remove plienky, kvalitne a lacne, mozno aj my vyskusame 🙂

norwayka
23. apr 2012

@humba Ja som to tu rozoberala uz. Jednoznacne Coop, First Price a Libero. V takomto poradi. A to nehovorim kvoli cenam, to je u nas druhorade. To ako sme my boli spokojni s plienkami.

humba
23. apr 2012

@norwayka hej pamatam si ze tu bola o tom debata ale vtedy to este nebolo pre mna aktualne 🙂

lija15
23. apr 2012

baby myslite si ked si kupim kocik reisetrille ze mi ho daju medzi klasicku batozinu??riesim cestu do Blavy a kedze v Osle stravim skoro 5-6hodin na letisku s 2 deckami tak uvazujem nad kupou nejakeho lahkeho kocika....len mam obavy ze mi ho nedovolia ako prirucnu kedze maleho musim niekam dat aj spinkat medzitym co budem Lijus nahanat po letisku..dalo by sa nejaka taka vynimka dohodnut so spolocnostou??alebo je to total nerealne??lebo si pamätam ze raz nastupili aj s kocikom a aj s autosedackou do lietadla cestujuci....

tiviot
24. apr 2012

@humba ahoj,,my sme mali libero,,lenze sa mi zdali tie 1 ky mensie ako 1ky pampers..tak teraz frcime na pampesr- inak mas pravdu divne pachnu..uvidim ked pojdeme na 2-ky..mam nakupene par libero balickov,,, mozes este skusit Coop co predava..a su tu aj Huggies myslim,,lem treba vyskusat..

norwayka
24. apr 2012

@lija15 Pokial viem, tak kocik mozes mat az k lietadlu, tam ho oni potom hodia do batozinoveho priestoru a vacsinou ti ho hned pri pristati daju pri lietadle, alebo ho najdes potom na pase s batozinou. Mne ho dali hned pri lietadle. Zober si aj nejake vrece na smeti, alebo co, aby si si to tam dala. Ale predavaju aj na letiskach, tusim 20 korun to stalo naposledy. Taka fajn velka igelitova vreco/taska. Ak teda nemas specialnu tasku nan. Ale nemusis mat nic, ked nechces. Ale na druhej strane kazda spolocnost moze mat ine podmienky. Byt tebou kontaktujem Norwegian alebo s kym letis a opytam sa.

lija15
24. apr 2012

@norwayka no to viem ale ja budem mat ten transfer a teda batozinu +kocik neuvidim no jedine zavolat do 😉 norwegianu dakujem

humba
24. apr 2012

@tiviot no ja som tu ani ine pleny tusim nevidela len libero a pampers...musim ist asi do vacsieho obchodu a nie len tu vesnicko ma strediskova 🙂

norwayka
24. apr 2012

@humba First price najdes v Kiwi, Spar a takychto obchodoch. Tie Coop, len v Coop a tie z Remy len tam. uggies som videla v ICA.

humba
24. apr 2012

@norwayka Kiwi tu je musim teda lepsie pozret ICA tu nemame to az bude niekde mimo. No zacnem ja prieskum, ktore nam pasuju najlepsie.

Inak nechcem nic zakriknut ale drobec nam prespal uz 3 noc po sebe. Sice vecer bola aktivna o106 a bol to zaberak ju ulozit ale uz ked zaspala spala do rana. Tak sme sa smiali, ze tatinek s maminkou nemohli mat ani dulezitou chvilku pro sebe 😀

renatedj
24. apr 2012

@marketa_z na ulleval dostanes vsetko.... po prichode ti daju plienkove nohavicky a nocnu koselu, (samozrejme uteraky) v tej aj odrodis... po porode dostanes novu cistu koselu a plienkove nohavicky.... my sme potom boli prelozeni do hotela a tam boli v kupelke plienky a vlozky pre mna a utierky a plienkx pre maleho, ked sa nam minulo, tak na chodbe bol kosik, kde boli dalsie k dispozicii... v kupelke boli uteraky a chyzna ich menila ... maleho mi po porode obliekli do dupaciek, ale to boli az 62 tusim tak som si ho prezliekla do vlastnych a dostaltiez ciapocku, mne pozicali aj zupan, ale uz na druhy den som chodila v teplakoch tak som ho ani nepotrebovala
kludne sa spytaj, co ta zaujima

renatedj
24. apr 2012

@humba ty si niekde spominala ten ammete, ze si kupila v lekarni... to sa podava babatkam abo je to pre mamicky? uz dosiel caj pre kojace, tak zhanam nejaku alternativu, nepoznas nieco?

humba
24. apr 2012

@renatedj to som kupila v lekarni to bolo pre maminy....bola tam rasca, aniz, fenikel....ale videla som ze fenikel kupis aj tu cerstvy, pozri na nete ako sa s toho robi odvar...inak ked by si bola vo velkej krize ja mam cajov dost zo sk mozem ti daky poslat, to mas doma za dva dni...mne pride rodinka tak mi zase donesie.

lija15
24. apr 2012

@renatedj ten ammete sa da kupit v sunkoste 😉 bud v predajni alebo cez net ja som si tak objednala cez net a do tyzdna som to mala uz doma www.sunkost.no

janano
24. apr 2012

@lija15 cauko, chcem sa ta spytat, raz sme sa tu bavili o piskotach a mari sa mi, ze si spominala daco o tiramisu...pamatas si, ktore keksy konkretne si pouzila?

lija15
24. apr 2012

@janano hej pamätam si boli to VINCENZOVO kupis to v coop obs! ako mavaju tie zahranicne pochutky mascarpone,mozarellu a take maskrty 😉

lija15
24. apr 2012

@janano http://www.zlacnene.sk/detail/vicenzovo-piskoty...
to je foto ako priblizne vyzeraju mozu byt aj v 200g baleni balene 😉

lija15
24. apr 2012

inac baby ak zhanate salko tak sa da zohnat v tych zahranicnych obchodikoch ako u nas v Tromse to je nasionalmat a je to grecky vyrobok teda azbukou pisany nazov moloko 😉

marketa_z
24. apr 2012

@renatedj Ahoj, dekuji moc za informace. Prave jsem nevedela, tak jsem si z CR privezla jednorazove vlozky i kalhotky. Take jsem si nechala predepsat Yal roztok, pro pripad, ze by tu nedavali klystyr, tak abych mela aspon neco🙂) Treba to nebudu potrebovat - je mozne tu dostat epidural "na prani" nebo pouze pokud porod trva dlouho?
Dekuji moc🙂

marketa_z
24. apr 2012

@helca222 Ahoj, chci se zeptat, musim se prihlasit na UDI, abych dostala jednorazovy prispevek (porodne) v Norsku? Pracuju pro CR zamestnavatele, takze materska a rodicovska mi pobezi v CR. Jsem tu s pritelem, co je tu na dlouhodobe pracovni ceste (1 rok) a je take CR zamestnanec. Dekuji moc!

sisa00
24. apr 2012

@lija15 Ahoj mne naposledy z osla kočík nepustili neviem prečo ale do osla mi pustili a sačiky na kočík davaju tam ked nemaš taky mech a aj dva ti daju ked chceš 😀 Ja som mala velku vaničku tak možno preto jedna pani tam bola a jej pustili . Autosedačka može isť v pohode až do lietadla a babo tam može buvať celu cestu tuším ho nemusiš ani vyberať pri štarte . ale te neviem 100% lebo sedeli predomnov s autosedačku a nevidela som čo robili ale male im buvalo lebo bolo ticho .

sisa00
24. apr 2012

@humba ahoj my sme použivali libero a teraz ked som videla ake lacne su tie First price tak som volala segrankde či nechce tak sme ich skusili aj my :D su celkom fajn neni su to pampers ale stačia . ja berem na Sk 3 baliky ozaj dobra cena a segranka nema moc penazi tak aspon takto pomožeme 😝

sisa00
24. apr 2012

Cez víkend je na sk 29 stupnov čítali ste ? ja idem v sobotu dom takže si užijeme 😎

renatedj
24. apr 2012

@marketa_z klistyr ti ponuknu, ja som ho ale nepotrebovala, skor naopak 😀
epiduralku som povedala hned na prijmacom vysetreni, to som bola otvorena na 4cm... povedali mi, ze tomampovedat jordmor, ktora sa bude o mna starat hore na porodnej izbe... bez problemov to akceptovali, ale ponukli mi este predtym ine varianty, tak som si dala asi hodinovu sprchu a potom este akupunkturu... ale rataj s tym, ze tam bude viac rodiciek a anesteziolog sa moze venovat niekomu inemu... ja ked som si uz o nu poziadala, tak som si nakoniec musela este hodinku na nu pockat a to uz bolo na umretie, som bola uz na 7cm

lija15
24. apr 2012

@sisa00 no mne sa jedna hlavne o to ze si budem moct vziat kocik na palubu,kedze v osle budem cakat skoro 5hod a s malym 8mes a 2,5rocnym dietatom to bude bez kocika dost tazke....no bude musiet mm tam zavolat a vsetko dohodnut a poriesit

marketa_z
24. apr 2012

@renatedj Dekuju, za rady, takze o epidural je treba si rict okamzite🙂

humba
24. apr 2012

baby trosku inu radu potrebujem. Pridu mi nasi a priletia do Osla. Neviete z akeho cisla ide flybus na autobusko? aby som ich vedela nasmerovat dakujem

helca222
25. apr 2012

@marketa_z Ahoj no já jsem se první přihlásila,abych dostala to norské číslo a pak až jsem ho dostala tak jsem si zažádala.Všude na těch papírech ho musíš uvádět.Jinak je nej se zajit zeptat na NAV a oni Ti poradí ve všem,teda aspoň tady u nás.