Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

elass
3. okt 2012

@janano aha, takze to zamestnavatel vyplna a s tym potom idem na nav, takze vyplatne pasky nepotrebujem...a to tam on vypise za poslednych 10m, ze? alebo za ake obdobie?
...ako citim sa ako uplna trubka, asi mi dneska vobec nezapina 😀

janano
3. okt 2012

@elass ano, preto je tam uvedene 6 z 10 mesiacov, nie poslednych 6 😉

Tam je len plat, nie za kolko, takze u teba treba zpriemerovat, kedze ziadas o matersku, tak tych poslednych 10 m. lebo vidim, ze jeden mesiac si mala 10 000, druhy 28 000, takze by bola blbost dat tam tych 10 000, treba to zpriemerovat. To povedz aj svojmu zamestnavatelovi. Inac, v tej kalkulacke, tam mas pri okienku mesacne plat otaznik, ked nan kliknes, tak tam je napisane, ze ak ma zamestnanec kazdy mesiac iny plat, treba dat priemer.

elass
3. okt 2012

@janano takze oni mozu napisat len tie mesiace (tych 6m z 10m), kde som mala rovnaky plat t.j. 28 000NOK, ktore normalne dostavam, ak odrobim cely mesiac???
Ak by nastala takato situacia:
"r.2012:J-10 00NOK,F-28 000NOK,M-28 000NOK,A-20 000NOK,M-0NOK,J-0NOK,J-28 000NOK,A-28 000NOK,S-28 000NOK,O-28 000NOK,N-28 000NOK,D-10 000NOK (SUM 205 000NOK (brutto))
r.2013:J-10 00NOK,F-28 000NOK,M-budem rodit (brutto) " tak tam je splnena podmienka ze min. 6m z 10 je odrobenych, a potom mozu oni zobrat len mesiace J,A,S,O,N,F kde mam 28 000NOK .maximum, a potom tolko by som mala aj matersku?

elass
3. okt 2012

@janano alebo sa berie mesiac Maj - Februar, spocita sa to a urobi priemer, co by bolo potom len 15 666NOK materska???

janano
3. okt 2012

@elass oni by mali brat priemer zo vsetkych mesiacov, nie len tie najlepsie, to by bol podvod. Sest mesiacov by brali len vtedy, ak by si pracovala len tych 6 mesiacov. Je tam napisane minimalne 6 mesiacov 😉, cize ti vezmu vsetky tie odpracovane mesiace

elass
3. okt 2012

@janano aha, takze je to tak coho som sa obavala, takze tych 10m treba zarobit co najviac, aby priemer bol co najlepsi...takze asi koncim s neplatenim volnom a valanim suniek na Slovensku ☹
A ked budem na PN, ked budem tehotna, mozem cestovat na Slovensko, ci to vtedy treba prerusit PNku?

janano
3. okt 2012

@elass ano, najlepsie je odpracovat co najviac. Pocas PN-ky by si nemala cestovat, moze ti dojst kontrola. Ale robia to.

elass
3. okt 2012

...a da sa byt na Slovensku na PNke? ze by som bola tu na PN, ale chcela by som ist na Slovensko, tak da sa to tak urobit, ze tu ukoncim PN a na Slovensku pojdem k lekarovi a bude na PN, akceptoval by to zamestnavatel/nav?

janano
3. okt 2012

@elass tebe nemoze dat lekar PN na Slovensku, nemozes byt poistena v dvoch statoch.

elass
3. okt 2012

@janano jj to viem, ze som poistena len tu v NO...ale som myslela, ze ked mam ten formular E106 a mam aj preukaz poistenca - Preukaz poistenca verejneho zdravotneho poistenia poisteneho v zahranici, s tymto chodim normalne k lekarovi, ked som na Slovensku, tak som myslela, ze mi teda moze vypisat aj PN.

tiviot
3. okt 2012

@mgrartdrzka he he,,ty ozaj nemas iny problem? he he,,ze komare,,,nooo v sandvike sme nemali komare,,prestahovali sme sa nedaleko jazera a komarov ako maku ☹ asi tak...a vy co? mate ci nie??? 😀

humba
3. okt 2012

@tiviot vy tam mate komarov??? Ja som teda v norsku este stipanec od komara nemala...ale sak na sk sa ma nazrali dost 😠

mgrartdrzka
4. okt 2012

@tiviot hihi tak to ani nie mna, ako mojho muza trapi a trochu aj co sa tyka drobca...mam pocit ze tie komare tu su akesi pedofilne 😉 maly je dohryzeny asi vsade a to je cez noc obalena postielka v baldachyne 😀

tiviot
4. okt 2012

@mgrartdrzka ahaa,,,vy ich tam mate az tolko ze stipu maleho? 😒 ,, a kdeze to byvate? ak som dobre postrehla tak ste sa sem prave v blizkej minulost ,,prisunuli,, 🙂 ci som to zle citala?

tiviot
4. okt 2012

@humba nepatam sa,ze by som mala stipance ,ale komarov tu mame ako maku : hlavne rano v chodbicke ked sa nezatvoria kocurkovi dvere 😠

mgrartdrzka
4. okt 2012

@tiviot este nie sme v NO...este sme na SK a teraz je take obdobie, ze sa vsetka haved pcha do tepla, do vnutra...tak nic moc to nie je ani ked ti prave, ked zaspavas, nejaky ciciak zacne bzucat pri uchu...

renatedj
4. okt 2012

cafte dievcence.... mozno to znie zufalo, ale nechce sa niekto stretnut ? buduci tyzden stredu napr. budem tu sama a potrebujem trocha vypadnut z bytu

mkoblizek
4. okt 2012

@renatedj Ahoj, jsem pro 🙂

renatedj
5. okt 2012

@mkoblizek super.... kde a o kolkej?

elass
5. okt 2012

Ahojky, chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenost s tym, ci vam doktor tu v NO vypisal PN-myslim 2tyzdne a viac, na vasu ziadost, aj ked ste nebola chora, tak ako na Slovensku sa to bezne robieva???Dakujem 🙂

lija15
5. okt 2012

@elass tu dr nevypise pn na ziadost ako to robievaju na svk podla nich je to podvod.....pokial nato niesu vazne dovody tak nevypisu....mm ked prisiel na 3tt o vodicak tak sa chcel dat vypisat ale hned ho stopli ze to je podvod tak bol na dovolenke neplatenej....a druhy pripad prisiel o vodicak ale koli tomu ze dostal mikrospanok tak vtedy ho dr vypisala na pn dovtedy pokial neabsolvoval vsetky vysetrenia a to trvalo presne 6mes tak to bolo pre nas dobre lebo by bol inac bez prijmov..takze tu nepochodis ako na svk s tou pn 😒

norwayka
7. okt 2012

@lija15 nielen podla nich, hihihi. Ved ak mas pn a nie si chora, alebo poberas davky, co ti nepatria, to beries mamu mojim detom. Lebo ja a vsetci ostatni musime robit, aby sa tieto veci mohli zaplatit ludom, co nemozu.

lija15
7. okt 2012

@norwayka ved jasne ze ako ani ja by som nebola schopna sa dat vypisat len preto ze sa mi nechce do prace.......aj podla man je to podvod ....a som rada ze tu v norge take veci sa nerobia a nepodporuju to 😉

norwayka
7. okt 2012

@lija15 ved ja viem, hihih. Ved to, neznasam, ked na to, co vsetci nadavaju na SK -system, korupcia, nerovnopravnost a podobne a potom sa to nesie aj do krajin ako Norsko, co je este velmi spravodliva krajina.

lija15
7. okt 2012

@norwayka presne tak....a mali sme znameho co kradol tu v no v obchode nejaku mini vecicku-sd karty a v robote naftu no proste typicka slovac 😠 😠 😠 😠 hned sme sa od neho distancovali...nenavidim takych ludi co sa nevedia prisposobit a este to zneuzivaju.........ale co uz........

martinano
7. okt 2012

@lija15 @norwayka damy a vy,kde zijete v norsku ste si iste?ja tu poznam tolko ludi co je vypisanych pre nic, ze az bohuzial smutne, staci ist k dr.vymysliet si blbost a hned ste dva tyzdne doma 😠

martinano
7. okt 2012

@elass da ti pn na dva tyzdne nie na vlastnu ziadost staci prist p ovedat,ze ta boli chrbat neda sa ti do prace,ale kazde dva tyzdne chodis na kontrolu,takze ak mas v plane ist na sk, mozes na vlastne riziko,ale len na dva tyzdne,jasne ze kontrola moze prist, bezne praktiky slovakov v norsku inak, bohuzial

martinano
7. okt 2012

@renatedj o kolkej a kde by bolo stretko?podla toho pisnem ci mozem ci nie

martinano
7. okt 2012

@lija15 kradnu aj nori a ine narodnosti....

martinano
7. okt 2012

@norwayka masp ocit,ze norsko je spravodliva krajina,alebo nori, ja vobec nori drzia so svojmi a maximalne s inymi narodnostami, kotre im vykrikuju diskriminacia slovaka zdupu a podrazia mi nohy ako sa da 😒