Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
16. okt 2012

@mgrartdrzka nie je to praskove,je to velmi huste ako med 😉
@norwayka ja viem ako ten malt extrakt vyzera 😀 😀 😀 ved ty si mi ho radila ked mala lijus problemy s kakanim 😀 😀 ale si zlata....takze mørk sirup je vlastne melasa dobre som pochopila? 😅

mgrartdrzka
16. okt 2012

@lija15 jasne...este lepsie ... dikes ... inak aj google preklada mørk sirup ako melasu, takze to bude melasa, ta ma celkom specificku vonu a chut a aj nas maly z toho kaka jedna radost 😉 ja som mu to davala kvoli nedostatku zeleza

humba
16. okt 2012

@lija15 tak hlasim z dnes sme zbastili kasu s pohankovych vlociek huraaaa konecne 🙂

lija15
16. okt 2012

@humba super 😎 potom ked budes od roku zavadzat do jedAl klasicke mlieko tak je vyborna aj ovsena kasa 😀

@mgrartdrzka no aj mne to tak prelozilo len som si nebola ista 😉 a s cim si to davala? tu melasu s mliekom?

humba
16. okt 2012

@lija15 ovsena kasa havre gryn? ta sa da a s vodou teraz tusim

lija15
16. okt 2012

@humba no hej ovsene vlocky rozvaris vo vode a nechas vychladnut a potom tam pridas bud materske mliecko alebo umele co mala pije ale to je lepok tak pockaj od 8mes 😉
ja som si stiahla z netu knihu od Bukovskeho Hned to bude anjelik a tam su super recepty na kase a celkom na cely jedalnicek len tam su bezmesite recepty ale vies tam rpidat aj mesko :D tak ked chces tak si ju stiahni na www.ulozto.cz

martinano
16. okt 2012

@norwayka prosim ta toto je co za blbost,ze susedia volali socialku, ze pocut krik, povedz mi, kde su dve a viac deti ci je tam ticho ci nepocut krik 😕 , ja ked sa chcem dostat k slovu tiez musim zvysit hlas inak ma nepocut, to budu na mna volat socialku?ja si o tych adopciach myslim svoje si nepomozem 😠
na norov by mali socialku volat, mam kamosku, ktora robi v skolke a ta,ked rozprava pribehy o tom ako tie najmiensie deti chodia spinve ritky spinave neumyte, ze doma len plienku vymenia neumyju, mne je zle,ked vidim tie spinave deti v kocikch a kociky ako keby tam hlinu zo zahrady vozili fuuuuj

lija15
16. okt 2012

@martinano aj u nas je krik a to lijus ruci poriadne a place za to ked jej nieco zakazem,a ked sa chcem dostat k slovu tiez musim bud ja alebo mm zvysit hlas ale to je vecsinou len cez vikendy ked je lijus doma inac cez tyzden je u nas pernamentne ticho 😉

martinano
16. okt 2012

@lija15 no ja mam obe deti doma,takze krik od nas isto pocut, a mala je dos uplakane babo a co teraz?chapes to co pride socialka a vezmu ich ci co?ved su to deti to krici v kuse

lija15
16. okt 2012

@martinano ako sa snazim sa tomu porozumiet ale prave ved tie deti su vo veku ze v kuse kricia alebo revu pre nic za nic ako ja sa obavam ze co ked naozaj nam raz niekto zaklope,ale ja to neviem ovlplyvnit,ze nech deti nekricia a moja lija je v skolke uplnu anjelik ale ked ma ist domov konec uz aj tam parkrat spustila poriadny krik kukali na liju ze co to a ja som sa ju len snazila obliect ale mala som dost 🤐 🤐 🤐

martinano
16. okt 2012

@lija15 ja si myslim,ze za odoberanim deti je uplne nieco ine a to,ze si najdu zamienku kriku, noooo podla mna ked budu chciet najdu si cokolvek nie je krik deti.....

humba
16. okt 2012

@lija15 ten vytazok zo sipok hodis obrazok???? alebo link? 😝

janano
16. okt 2012

@norwayka @mgrartdrzka @lija15 pozrite si toto video ohladom socialky v norsku, je to pre vsetky

https://www.youtube.com/watch?v=5LJMWkznchY

Inac baby, na vasom mieste by som si zlozila ruzove okuliare a zostupila z tych oblakov na zem 😉 Norsko nie je zdaleka taka dokonala krajina, ako by sa zdalo...

martinano
16. okt 2012

@janano amen

mgrartdrzka
16. okt 2012

@lija15 vacsinou do kasi vsetkeho druhu...

mgrartdrzka
16. okt 2012

@janano bohuzial, nemam ruzove okuliare, len viem jedno, ze na Slovensku ostat nechcem, tu to ide vsetko dolu vodou a to nie som ten typ, co len berie...som na materskej a pracujem z domu, boli casy, kedy som studovala, bola zamestnana a aj mala zivnost, poviem to tak...asi prestanem platiť dane..............aj tak su štatu "na nič" lebo všetky práva sú proti mne.......a odmietam byť tu otrokom.....ale samozrejme pocitam s tym, ze nikde to nie je idealne, ale ako tu uz pisala nejedna z vas, v NO je zivot ak pracujes /pracuju obaja/ menej stresujuci, tu sa vsetko toci len okolo prezitia...nie "zitia"...a ja chcem len slusne zit....takze NO vobec nemam na ruzovom oblaciku...ani ziadnu inu krajinu, kde sme rozmyslali odist...

......akurat sa s podobnym skandalom prevalilo aj Finsko...je az neskutocne, ako to bulvar teraz nafukuje...

mgrartdrzka
16. okt 2012

@humba ja robim malemu na ranajky...ovsenu kasu na vode a pridam ovocko, nejaky olej /kokosovy, olivovy, repkovy.../ a maly ju ma velmi rad

lija15
16. okt 2012

@humba http://www.weifa.no/Vare-produkter/Kosthold-og-...

@janano nemam ruzove okuliare ale obcas si myslim ze je to pritiahnute za vlasy lebo preco ta socialka nezisti dovod kriku dietata a potom to riesi...lebo naozaj ked ma niekto velmi ukricane dieta co mu mam dat vyoperovat hlasivky aby nekricalo ked nieco nedostane???ako nezastavam sa nicoho ale predsa si nevychovam zo svojho dietata nejakeho rozmaznaneho fracka ktory ked nieco nedostane a aby nekrical tak mu to kupim.....ako neuznavam fyzicke tresty mna tiez ako dieta bila mama a aj opity otec takze nemala som ruzove detstvo a toto urcite nebudem robit ani svojim detom a kricat uz toboz,ale ked ono krici bud ked sa hra alebo ked sa natahuje o hracku so surodencom tak zvysim hlas aby prestali kricat...a teraz mam ocakavat socialku ked mi lija robi sceny v skolke pred vsetkymi a ti na mna kukaju a to ju len obliekam co mam so svojou dcerou robit aby taketo sceny mi nerobila lebo ja sa uz obavam pre nu do skolky chodit a ju tam davat ze co ked ju uz neuvidim koli tymto scenam,lebo su velmi neprijemne hlavne pre mna 😔 😔 😔 😔

norwayka
16. okt 2012

@janano ziadna krajina nie je dokonala. A co je dokonale, ktory system? Ked bude pasovat mne? Potom nebude pasovat tebe. Ja by som nemenila. Pozri, kazdy si moze vybrat, kde bude zit. Ak sa neda zladit s norskym systemom alebo je to totalne proti srsti, tak ma clovek z cudzej krajiny na vyber. Ale to nejde brat len nieco, co je dobre a to, co mozno nie nechat tak. Skoda, ze to video hovori len o jednej strane. Nikto z nas nema detajly, takze tazko nieco povedat. Ja hovorim, ze kazda vec ma dve strany. Stale som za to, ze deti su najdolezitejsie a tie treba chranit a nie rodicov, ti sa vedia postarat sami o seba. A kto nema co schovavat, tak nic neschovava.

Jedno je iste, kazdy si spravi ten zivot taky aky chce. A podla mna to nie je o norsku alebo o slovensku, ale o tom ktorom pristupe. Zvies, ze tu zijem dost dlho a teda v konecnom dosledku nemohla som byt prijata lepsie. Tiez si clovek vypocul a zazil, ale to pozitivne prevysuje to negativne. A to milovymi cizmami.

Ja tu urcite na norsky system kydat nebudem. A nebudem sa tu hadat ani reagovat na nejake kometare, ktore nebudu o diskusii a budu len o tom, ake je norsko hrozne. To teda fakt nepotrebujem. A debili su vsade a nema to nic spolocne so statnou prislusnostou.

Toto je pre vsetkych:
A este jedna vec, ked hovorite o noroch ako o spinavcoch a neokrochanych debiloch, co chccu len niekoho vyuzit, tak to hovorite aj o mne a o mojej rodine a to potom nie je o com.

norwayka
16. okt 2012

@lija15 milacik, ja nie som si ista, lebo tamtie sirupy nekupujem, ale podla mna to nie je uplne ta zelezna melasa, i ked pisu ze to je bivyrobok pri vyrobe cukru.

Ja kupujem v norsku tuto melasu:
http://www.google.no/search?q=melasa&hl=en&safe...

lija15
16. okt 2012

@norwayka ja som nemyslela nic v zlom vobec som nenapisala nic zle na norov 😔 😔 😔 😔 ako ja tomu videu nic nerozumiem lebo mam dost slaby net a ja som velmi stastna ze tu zijem ako na norsko nemam zle slovicko a dufam ze to tak aj zostane 😉 prepac ak som ta v mojom prispevku nejako urazila 😢 😢 ja som rada ze tu prispievas a poradis 😉

lija15
16. okt 2012

@norwayka jej dakujem a vies mi poslat obrazok norskej melasy?si poklad :D

humba
16. okt 2012

@lija15 hm dakujem take daco som tu este nezazrela, musim teda pozornejsie pokukat

norwayka
16. okt 2012

@lija15 http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frame...

Hehehe, som myslela, ze som ti dala link na tuto. Ja som tuto kupila v takom zdravom obchode, uz nepamatam, ktory to bol, tusim Life ci krory to bol. Alle potom som ju nasla aj v Ultra. A stoji mozno nejakych 35 korun, takze fajn.

janano
16. okt 2012

@norwayka @mgrartdrzka zijem tu uz tiez dost dlho a tiez povazujem NO za moj domov, aj ked nemam norske obcianstvo...to s tym nema absolutn nic spolocneho 😉
A tiez velmi dobre viem, ako sa zije na Slovensku a ako sa zije tu, mna ale absolutne netreba poucovat.....

Ale nebudem to tu vyspevovat do nebies, ked velmi dobre viem, ze nie je vsetko tak, ako to vyzera.....ale ako si povedala @norwayka kazdy si spravi ten zivot, aky chce. A presne...deti su najdolezitejsie

lija15
16. okt 2012

@humba kupis to v ICA medzi bud vitaminmi alebo detskymi jedlami 😉
@norwayka jeeeeeeej dakujem mam pocit ze som to aj v COOPe videla 😉 ale pokukam v takych netovych obchodoch 😉

humba
17. okt 2012

@lija15 no ICA tu nemame takze nabuduce ked zase vypadneme do mesta dik

humba
17. okt 2012

@lija15 aaa nasla som a uz som si aj dala do cajika ved to je jak medik 🙂

martinano
17. okt 2012

@norwayka nikto tu na teba a tovju rodinu nekyda,ani to nemalo byt mierene,ze su nori spinavci proste kazdy je nejaky a ja sa len nemozem pozerat na urcite veci.ja chapem kazda kultura je nejaka a bohuzial fakt co bolo napisane je realita, mozno inde je to ok a verim,ze na malom meste je tu uplne ine.tu v oslo hroza co sa niektorych veci tyka.pozorne sledujeme pripad odobratie deti v norsku tomu podnikatelovi a ucitelke, deti zobrali preto,lebo otec dal dietatu na zadok.ja som videla v obchodnom centre ako nor dal decku na zadok,ked s nim decko lomcovalo a kopalo ho a to bol chlapec tak 10 rokov,ale jemu ich asi nevezmu,ze?
deti su prvorade a ja by som neprezila,keby ich niekto zobral napriklad aj preto,ze si moj sused zmysli,ze dieta pocuje plakat, nasa mala revala 4mesiace v kuse a to mi ju maju odobrat, lebo place, lebo sused?ja neriesim,ze oni tam maju malinke babatko 3mesacne a v kuse zurky, tak nech nikto neriesi mna.proste asi tak
nemusis si to brat osobne
su veci, ktore sa mne nepacia tak to napisem, a su veci, ktore sa mi pacia, rozhodli sme sa byt tu na slovensko nas nic netaha, systemu sme sa prisposobili a nic nezneuzivame.....