Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
11. jan 2012

Ani Sidney, ani Dani. Hehehe, my sme blazniva rodina 🙂 Sidney je podla Sid Wiscious zo Sex Pistols a Dani podla Dani Filth z Craddle of Filth 😀

Ano, muz je Sørlending/Lillesander telom aj dusou a v zivote by sa neprestahoval. A uz ani ja nie.

janano
11. jan 2012

@norwayka takze mali rokeri 😀

norwayka
11. jan 2012

Ked ti poviem, ze Sidney dostal na prve narodeniny odo mna riadne dospelacke bubny, tak neuveris 🙂 Chvala bohu, ze sme teraz postavili garaz, nech su z domu von 🙂 Ma to nenapadlo, ze to robi aj ramus....hahhehhehehihih Inak mame skoro rovnako stare deti. Teda myslim tym tvoju bambulku 🙂 A tvoj manzel je Nor ci Slovak? A co porabate v Osle?

janano
11. jan 2012

@norwayka bubny? ved pockaj, ked bude vacsi, tie budes pocut aj z garaze 😀
Hej, hej, su rovnako stari, aj ten tvoj je take sidlo? Lebo ta moja, ta sa nezastavi, ja som z nej niekedy taka unavena...
Akurat zacina pomaly rozpravat, len neviem, ci je to norsky ci slovensky, ale typujem norsky, na to viac reaguje. Moj muz je slovak, no a v Osle byvame a pracujeme 😉

zuzanka7117
11. jan 2012

@norwayka zo stareho sidliska....na zakladku som chodila na Sama Chalupku 1....ale na strednu som odisla do KE a odvtedy chodim do PD zriedkavo a okrem rodiny tam uz skoro nikoho nepoznam...🙂

losice
11. jan 2012

tak zkusim jeste jednou: ahojte hoky, omlouvam se, ze vam sem takhle vpadavam, obzvlaste protoze vidim, ze jste vetsinou z "jihu"... Ale shanim Cesky s detmi, ktere taktez bydli v Bodø. Mam totiz 20mesicniho chlapecka, ktereho bych samozrejme rada naucila cesky, a samotne mi to moc nejde. Manzel je Nor a doma mluvime pouze norsky, zadne Cechy tady neznam... Tak moc doufam, ze se mi nektera ozvete!!! Kdyztak napiste do IP, jsem vdecna za jakykoliv tip! Hezky den vsem

zuzanka7117
11. jan 2012

@losice je mi luto, neviem ti poradit, nepoznam nikoho kto byva v Bodø......🙂

tiviot
11. jan 2012

@norwayka halo 🙂 nevies nahodou v ktorom tom gratis balicku ponukali zlavu na to foto??

tiviot
11. jan 2012

@humba
@janano baby skuste nejaky BIO butikk tam mavaju take nemecke lekvare ako ceska povidla,,riadne huste,, 2 x mi kamoska taky doniesla ale neviem z kade ☹

tiviot
11. jan 2012

@humba ja som tento rok prvy raz zavarala slivky a bud.rok isto robim lekvar,,,teda alebo miho sem niekto pride urobit,,len tak ako pikoska,, na slevplukk v sade stoji kilo sliviek 30,-- a tie v butiku co maju cely rok okolo 25 ,- takze nemusim cakat do jesene,,ci?? he he

humba
11. jan 2012

@tiviot
@zuzanka7117 myslim ze Zuzka ma ten balicek s tou poukazkou ona vie urcite

tiviot
11. jan 2012

zmysel pre norsky humor..prave citam : ,,porod sa zvykne porovnat s behom na 50 km!!! skuste to bez treningu 😀 😀

norwayka
11. jan 2012

@tiviot Nechcem ti klamat, ale zda sa mi, ze to bolo v tom Vitus lekarni. Ale toto bolo u mna pred rokom a to moze byt uz v tych balikoch ine. Ale, co vam este chcem povedat, baby. Neviem, ci to poznate. Prihlaste sa na www.groupon.no Tam vam kazdy den chodia rozne ponuky a casto super zlavy na vselico mozne. Ja som neskutocne lacno nakupila napr. kupony do Stormberg. Ze kupon za 320NOK a hodnota bola 800NOK a potom som vrakovala netbutik, hehehe. A tam casto byvaju fotky a albumy a tak.

norwayka
11. jan 2012

@losice Bohuzial, nepoznam nikoho, ale neboj, niekto sa tu pocase najde. Ono je skoda, ze sa nerozpravas s malym po cesky. Ja sa s detmi len slovensky rozpravam a nie je to problem. Automaticky menim jazyk bez problemov a praveze, aj muz sa vela pri tom naucil. Uz to nie 'safe' bavit sa pred nim po slovensky 😀
A by the way: v aute mam DVD vcielky Maji po cesky, takze sa ucia aj cesky 🙂

norwayka
11. jan 2012

@janano No ten nas je vsade, hehehe. Ale mi sa z toho tesime. Ale plne ruky mame obidvaja a nas zivot su nase deti. My zaciname zit medzi 20.30 a 23.00, ak vydrzime tak dlho, hehehe 🙂 Nas maly hovori vacsinou asi po norsky, ale napr. syr nie je ost, syr je syr a hotovo 😀 Par slov ma slovenskych, ale vacsina je norskych. Ale zase rozumie vsetko.

norwayka
11. jan 2012

@zuzanka7117 Hehehe, tak sa urcite pozname, aj ked o tom nevieme. Ja som sice z Kopaniciek, ale chodila som na Sama Chalupku I do jazykovej triedy. Ja som 79 rocnik, tak bud si chodila vedla do triedy alebo o stupen nizsie 🙂 Hehehe, svet je maly...

norwayka
11. jan 2012

@tiviot Toto bol velmi dobry napad 🙂 to s tym lekvarom v helsekost butikoch

tiviot
11. jan 2012

@norwayka uhm,ja sa len pamatam,ze bol husty ako lepidlo a uzasny,,ani mm ho nemohol jest lebo ho bolo malo,,!! ale jemu nechutil,,vdaka bohu,, skusim aj ja pozriet u nas ci tu nieco najdem 🙂

zuzanka7117
11. jan 2012

@norwayka ja som 80.-tka....ale vychadzali mi zle roky, tak som chodila s tymi 81.....ak tebe zle roky nevychadzali, tak to si skor mohla chodit s mojim brachom.....🙂

norwayka
11. jan 2012

@zuzanka7117 Tak si bola o triedu nizsie. Ja som bola v triede 79/80. Ackarka 🙂

zuzanka7117
11. jan 2012

@norwayka ja C-ckarka...🙂

lija15
13. jan 2012

@norwayka my tu zijeme s muzom len rok a pol ale planujeme tu zostat navzdy...nemame dovod sa tam vratit 😉,my teraz byvame 60km od Tromsa na ostrove Sommarøy,ale do augusta sme byvali 50km od Lillestrømu, dufam ze nevadi ze som odpisala na tvoju otazku??zila som rok v Blave ale som rodena vychodnarka az z Medzilaboriec 😀 😀
@janano tak s tym dzemom ti teda neviem poradit ja buchty az casto uz nerobim kedze muz sa asi z nich uz prejedol 😒

norwayka
13. jan 2012

@lija15 Jasne, ze nevadi, ze odpisujes, preboha, praveze vadi, ak neodpises 🙂 Nech sa to tu zase pekne ten rozhovor rozbehne. Ste pekne daleko, uff, to aj chodievate na SK? Asi nie casto, ze? Ja kym neboli deti som aj 3krat do roka chodila. Teraz mozno raz za rok, ale v poslednej dobe ma uz ani raz za rok netaha. Lebo ked tam idem, tak potom musim ist este na jednu dovolenku, aby som si oddychla a nacerpala sily 😀 Ja neviem, mate to aj vy tak baby? Ja uz nerozumiem nicomu. Ja rozumiem stresy a problemy, co ludia maju na SK. Ale strasne vela veci uz nechapem, pomaly ani vlastnu rodinu uz nerozumiem a oni asi nerozumeju mna. Take je to divne, uz som asi fakt Norka. Proste ja mam iny zivot. JE mi to luto, ale tak to je.

janano
13. jan 2012

@norwayka my tiez nechodime casto na SK, a presne mas pravdu s tou dovolenkou... kedysi sme vraveli, ze ideme domov na SK, ale uz davnejsie sa to otocilo a sme doma tu. A na SK je ten zivot iny, ovela, ovela uponahlanejsi, nez tu, aj ked samozrejme aj tu sa treba starat a otacat, aby si nieco mal, ale je to ine ako na SK. A mne hrozne na Slovakoch vadi ta mentalita...jeden druhemu nepraje a zavidi...nedajboze, aby si sa ty nemal lepsie ako tvoj sused. Nori su sice chladni a tazko si k sebe niekoho pripustia, hlavne co sa tyka novych priatelov, ale uplne inac rozmyslaju ako Slovaci... ale to bude aj tym, ze tu sa maju ludia lepsie ako u nas... aj ked tu mi zasa hrozne vadi, ze tu sa nedobijes zodpovednosti, to mam na mysli uradnikov, ked ti cosi zle vybavia, tak nenajdes nikoho zodpovedneho...a to sa tu stava straaaaaaasne casto...no ziaden stat nie je dokonaly

lija15
13. jan 2012

@norwayka ani ja na SVK nechodim casto mna to tam nejak netaha asi to je tym velmi uponahlanim zivotom a ako pisala @janano tak aj tou mentalitou strasne si slovaci vsetko zavidia...no preto byvame tak daleko lebo je tu problem najst byt pre rodinu.....na finne a na zette su byty ale ked zavolame tak bud povedia ze je to male pre rodinu alebo to radsej daju slobdnym a bezdetnym parom,ak pozrieme byt do 60m2 tak je to male ale ze teraz byvame v 38m2 tak je to asi v pohode.....podporuju nori rodinu ale ked si ma tu rodina najst byvanie tak je dost problem a ja nepracujem a matersku-rodicovsku poberam zo SVK tak mame iba jeden prijem 😒

humba
13. jan 2012

Baby vcera som akorat pozerala sk spravodajstvo tusim na markize to bolo. A tam bola reportaz o mladych rodinach ze z kolko penazi musia vyzit a tak som sa zamyslela ze des, keby som ja mala tak zit, ze pisat si na papier kolko kde mozem minut aby bolo na splatky a jedlo tak dakujem pekne za taky zivot. A viem ze to tak je kopec mojich kamaratov tak zije. Ano aj tu sa treba obracat ale ked som stratila pracu nejako som sa nebala co bude, je tu dobry system a do 4 mesiacov som zohnala nastastie novu pracu. tehotenstvo sa stihlo medzi tym 🙂 Ja si to momentalne neviem predstavit sa vratit asi by som si tazko zvykala aj na sposob prace tu som uz znorstela 🙂

sisa00
13. jan 2012

@humba Ahoj nedočítala som to cele ale je tu tema o tom smietiaku na plienky v Leire otvorili aj APotek1 al vitus je tam tak si tam vyber tie dva baličky z lekarni a aj REflex a tam davaju tie smetiaky tiež maju ich tam hned ked donesieš ten email vytlačeny tak ti daju aj smetiak na mieste a tie naplne stoja na ten kuponika 299nok inak su o stovku drahšie a ešte aj v krabici od smetiaku je jedno balenie takže aj kupiš to za tých 299 tak su 3ks +1 v krabici maš na 4 mesiace pokoj aj na viac :D Idem to dočitať či ste sa k tomu nedostali 😝

sisa00
13. jan 2012

@janano Ahoj nam tiež vždy vyteču buchty musiš dať menší plech a dať ich natesno vedla seba .

sisa00
13. jan 2012

@lija15 Ahoj ak davaš cez ambasadu tomu Janovi Zima tak ten pýta 1600nok za overenie odcovstva to ti preloží ten papier z nemocnice nas tuším vyšlo cele to halo okolo RL 3000 nok aj s cestou do osla poštovným ... Dufam že nie viac 😲 už si to presne nepametam .

sisa00
13. jan 2012

Konečne som vás dočítala som na Sk a moc nemam čas na net . Malej sa tlačia zúbky tak nariekame ☹ Už som tu asi 3 mesiace a niako sa mi do tej usneženej krajiny nechce . Mame krasne počasie stale svieti slniečko s malinku sme vonku behame po meste vianočne trhy a tak no po 3 rokoch konečne v civilizácii
V No nám ukradli auto nabúrali a nechali na parkovisku kým bol muž na vianoce doma sila že a policajti nam ani nepípli na to že mame ine značky takže pohoda . Ake mate počasie v NO u nás v Beitostolene fuuurt sneží a o tých slivkach čo ste sa bavili my žijeme asi na severnom pole lebo u nas ani jablčko nedozreje :(