Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

mirasierra26
18. júl 2012

@zdeni1302 Doktorka ci jordmor ti hmatom vysetri brucho a podla zisti polohu dietatka ...

mirasierra26
18. júl 2012

Ja sa chcem opytat ... da sa tu kupit taka dojcenska voda, nieco ako u nas Lucka ? Mamicky, pouzivali ste tu v Norsku vobec dojcensku vodicku ? Aby som sa vedela tu zorientovat ... dik moc.

zdeni1302
18. júl 2012

@mirasierra26 ano viem ze je len jeden, ten mi robili, a ku koncu uz teda nic? no na kontrole som bola naposledy v 32tt a pojdem uz len v 38tt dovtedy aj porodit mozem :D poslickov mam od 30 tt no nic pojdem ja k sukromnej

zdeni1302
18. júl 2012

@zdeni1302 ano hmatom zistovala uz minule a povedala vsak ta kope tu na tomto mieste a ja ze nie na opacnej strane 😀 super

zdeni1302
18. júl 2012

inak to tu blbne pisem sama sebe 😀

mirasierra26
18. júl 2012

@zdeni1302 No vitaj v NO ... tu je to tak ... ziadne extras ... vysetria hmatom, pokial sa im zda vsetko OK, tak nic ... ale zase keby mali podozrenie ze nieco nie je v poriadku, tak ta niekam poslu, neboj ... a jasne, sukromne si mozes zajst na ultrazvuk kedykolvek ... oni poslu len ked je to podla nich potrebne. Ale na kontrolu by si mala bezne ist po 4 tyzdnoch, teda raz za mesiac by si mala ist ...

zdeni1302
18. júl 2012

@mirasierra26 no zijem tu uz 7 rokov u doktorky som bola mozno 2x , nikdy som sa nezaujimala o zdravotnictvo len z pocutia ze co a ako asi ale tak aspon ku koncu tehu som si myslela ze su tie prehliadky castejsie

norwayka
18. júl 2012

@zdeni1302 Ale su castejsie. Ku koncu som ja chodila kazdy druhy tyzden a posledny mesiac kazdy tyzden, dokonca aj menej, lebo som chcela akupunkturu. A potom som mohla ist aj na striedacku k lekarovi a k jordmor. Stacilo zavolat. Ja neviem, zienky, co tu vy ake hrozne scenare nezaujmu popisujete. Podla mna to nie je o Norsku, ale o tej ktorej jordmor a tomu ktoremu doktorovi ako vsade. Ale nesmiete na vsetko cakat, ze to bude tak automaticky, musite same vynalozit iniciativu, ked nieco chcete alebo sa bojite. Ja som napriklad nedavno len tak medzi recou spomenula doktorovi, ze cela rodina ma vysoky tlak len ja nie. A on hned, ze ma objedna na vysetrenia, aby sme zistili, ci nahodou nemam aj ja nabeh, nech to mame pod kontrolou. Reku OK, i ked ja som presvedcena, ze som v pohode.

janano
18. júl 2012

@zdeni1302 ultrazvuk je len jeden. Ale napr. mne, ked jordmor kontrolovala polohu baba a nebola si ista, resp. bola si ista, ale chcela sa utvrdit, tak mi urobila ultrazvuk takou prenosnou masinkou 🙂 , dokonca dvakrat. A ked som potom uz prisla rodit a jordmor ma chekla, na kolko som otvorena, tak hned vedela, ze mala je otocena ritkou dolu a tiez to hned zkontrolovala ultrazvukom. Takze neboj sa, jordmorky vedia, co robia 😉

janano
18. júl 2012

@mirasierra26 dojcensku vodu som tu nevidela, ale ani nikdy nehladala. A nikdy som tu ani vodu neprevarala. Tu je voda super cista a chutna, teda aspon u nas.

janano
18. júl 2012

@babo79 cauko ivka, u nas tiez vacsina spava v kociaroch, ale niektore aj vo vnutri na madracoch, medzi nimi aj moja 😀 A tiez v niektorych skolkach mozes pouzit prenosnu postielku. Skus sa na to popytat v tej vasej, mozno by ti povolili taketo riesenie. Boze, tam hore musite mat aj kosu v zime, nie? Aj ked aj tu u nas dakedy padne -20 a tie deticky stale vonku spia, uff 😕

norwayka
19. júl 2012

@babo79 U nas maju prenosne postielky a je to na rodicoch, ci chcu a kolko chcu, aby dieta spalo. Ak nechces, tak nebude vobec spat. AK povies, ze tri hodiny od do, tak ho daju vtedy spinkat a podobne.

babo79
19. júl 2012

@janano @norwayka skusim sa popytat..ale tu som vobec nevidela v skolke ani madrac ani prenosnu postielku nic..koli tomu sme kupili new kociar aj fusak pre vacsie deti lebo ja teda chcem aby na obed spinkal aj ked to u Michala moc neni ale aj 1.5-2 hod su dobre..zimu tu v zime az taku nemame ked je zima je zima ked je teplo je teplo a tak ako cez den aj v noci..tu som este viac ako -10 ani nezazila...mne viac ide na nervy ten vietot blaznivy 😀 😀 😀

babo79
19. júl 2012

@mirasierra26 tak ako pisali baby voda je tu super....vsak si len porovnak konvicu na Svk musis min.raz do mesiaca vyvarit co je tam nausadzany vodny kamen a tu som konvicu nevyvarala este ani raz..dokonca od 5-6 mesiacov nemusis ani vobec prevarat a dat rovno s kohutika...

babo79
19. júl 2012

baby to uz skresali ultrazvuk na 1 krat pocas celeho tehu??vsak ja som rodila pre 1.5 r a mala som narok na 2

zdeni1302
19. júl 2012

@norwayka asi si to zle pochopila nikto nenaraza na nic.. len sa oboznamuje s tym ako to tu chodi...netvrdim ze je nieco zle, hovorim len cistu realitu je dovolenkove obdobie to chapem, ale nechapem preco nemaju ziadneho zastupujuceho za seba ako mi bolo povedane co sa tyka jordmor a behat stale k inemu doktorovi sa mi fakt nechce 😉 ked su vsetci doktori ku ktorym som chodila prec

martinano
19. júl 2012

@mirasierra26 dojcenska voda vobec ziadna, prevarame obycajnu, je velmi dobra
@norwayka ty asi budes vediet, probiotika pre deticky dostanem kupit v lekarni?potrebujem pre malu, dakujem

norwayka
19. júl 2012

@zdeni1302 Nepochopila som v zlom. Len sa cudujem, ze mate take zle skusenosti, lebo ja teda fakt take nemam a vzdy je niekto, kto zastupuje. A je pravda, ze v lete sa zivot v NO zastavi na par tyzdnov, ja som napriek tomu nikdy nemala nejak problem, vzdy sme sa nejak dohodli, vzdy mi povedala jordmor, ze mam ist k lekarovi, kym by ona bola prec a vzdy sa da zavolat helsestasjon, ze keby nieco.

norwayka
19. júl 2012

@martinano @martinano S tymto ti asi moc neporadim, ja to nepouzivam. V NO je celkovo dvojity nazor na toto, zvlast, ze nebol nejak dokazany efekt napriek tomu, ze bolo mnoho studii. tu by ti urcite povedali, ze mas kupit jogurt alebo Biolu a davat tu. Je dostat Probiotika, ale skor v helsebutikoch, aj na nete najdes v tych zdravych butikoch...ale specialne pre deti, to neviem. Viem, aspon odtialto z konika, ze na SK sa to dost pouziva. Ja mam radsej ine veci ako zeleny jacmen a chlorellu.

Skus sa spytat @janano a @lija15

martinano
19. júl 2012

@norwayka dakujem ja mam dobre skusenosti vzhladom na to,ze mala mala od narodenia zlateho stafylokoka v crevach a atb, tak malinkej davat nechceli takze sme davali probiotika a dostala sa z toho, pockam kym pojde niekto z sk, dakujem

norwayka
19. júl 2012

@martinano Tak je dobre. Ja neviem povedat svoj nazor, nepouzivam, lebo to nikdy nebolo treba. nikdy som nemala chore deti, nie takto chore. Ale tiez by som o tom nejak moc nevedela, keby som nechodila na konika 😀 Na SK je to ovela viac rozsirene a mam pocit, ze to ludia niekedy davaju uz aj len tak, pre istotu a bohvie, ci to pomoze alebo mozno tak isto by pomohol jogurt, teda ak uznava clovek mlieko 😀 Asi najlepsie je to doniest z SK, alebo dat si poslat. Ale urcite najdes aj tu, len to nie je take rozsirene a urcite stoji ovela viac. Ale tusim to tu uz dievcata niekedy rozoberali a tiez to nakoniec kupili na SK.

mirasierra26
19. júl 2012

@babo79 Ja co viem tak vzdy bol narok len na 1 ultrazvuk v tehotenstve ... samozrejme pokial sa im nieco nepozdava, tak ta poslu aj na 2-3.

mirasierra26
19. júl 2012

@babo79 Ja sa len pytam ... ja zatial kojim, Auri ma 4 a pol mesiaca ... zatial ma len mliecko, nedavam ziadnu vodu ani nic. Tak som chcela vediet ako dalej, ked bude treba uz vodicku ... tiez si myslim ze je tu velmi dobra voda, ze netreba ziadnu dojcensku ako na SK, ale len sa pytam aby som si bola ista ... dakujem za odpovede.

mirasierra26
19. júl 2012

@martinano Ja sa len pytam ... ja zatial kojim, Auri ma 4 a pol mesiaca ... zatial ma len mliecko, nedavam ziadnu vodu ani nic. Tak som chcela vediet ako dalej, ked bude treba uz vodicku ... tiez si myslim ze je tu velmi dobra voda, ze netreba ziadnu dojcensku ako na SK, ale len sa pytam aby som si bola ista ... dakujem za odpovede.

mirasierra26
19. júl 2012

@janano Ja sa len pytam ... ja zatial kojim, Auri ma 4 a pol mesiaca ... zatial ma len mliecko, nedavam ziadnu vodu ani nic. Tak som chcela vediet ako dalej, ked bude treba uz vodicku ... tiez si myslim ze je tu velmi dobra voda, ze netreba ziadnu dojcensku ako na SK, ale len sa pytam aby som si bola ista ... dakujem za odpovede.

mirasierra26
19. júl 2012

Este mi poradte baby ze aku muku tu vy pouzivate na mucne halusky ... chcem robit tie tirolske halusky ... je tu tolko muk v ponuke, len ktoru vybrat ? Dik.

janano
19. júl 2012

@martinano my sme sa raz na ne pytali v Apotek 1, tam ich mali, pamatam si, ze len jedny, a stali okolo 200 Nok.

zdeni1302
19. júl 2012

@babo79 ano je len jeden, okolo 18 tyzdna tehotenstva, ked som sa na to pytala lekarky povedala, ze sa diskutuje este o jednom, ktory by mohol byt okolo 12 tt ale bohvie kedy to bude...a ci to zavedu, ale ja som si myslela ze pred koncom tehotenstva este predsa len nejaky je, ale asi fakt nie je ☹ tak uz nic teda uz len dufat ze vsetko bude ok 😎

lija15
19. júl 2012

@mirasierra26 ja pouzivam but tu modru alebo cervenu neviem presne hvetmel??

babo79
19. júl 2012

no baby nas krcek ma 1,5 r a ja som bola 2 krat...tak to mozno zmenili na 1 krat...aj 2krat je zalostne malo a hlavne pre 1rodicku...pri druhom uz nebudem tak stresovat ci je vsetko ok a zrejme mi to ani drobec nedovoli 😀 😀 😀 tak pekne tehulkujte a hlavne nechodievajte na podivne diskusie ja som sa tak zbytocne haluzila 😉