Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lucka184
21. jún 2013

ahoj, dlhsie som tu nebola 🙂 akosi nestiham sa zladit, maly a net azajtra ideme na SR, tak uz mam stres,lebo malemu je uz aj tu teplo,tak to bude skorej utrpenie... dnes som bola u helsostasion-nasa je mila a prijemna, maly za tyzden pribral 340gr, tak uz mame 3 tyzdne a 5750gr a 61cm... a ja som si uvedomila,tym ze vacsinou len odpovedam ano alebo nie, a sa len divam a som cela stastna,ze stiham rozumiet,tak su zo mna nervozny ;) ( uz som si to vsimla na nasom domacom, aj u doktora ked som bola tehu a aj u sestricky,) tak dnes som zobrala muzika a ten si poklabosil... vsak v auguste zacnem chodit zasa do skoly a hadam sa rozrecnim, aj ked ruku na srdce, asi som spohodlnela a normalne sa mi ani rozpravat nechce.. ;)

lucka184
21. jún 2013

@norwayka a starsie deti ti chodia do barnehagen,nie? tam to ako riesis so stravou?

norwayka
22. jún 2013

@lucka184 sidney je v skolke, Dani zacina teraz v auguste. Tak nasa skolka riesi zdrave straovanie. I ked asi kazdt ma ine naroky na zdrave straovanie. Maju vela ovocia, zeleniny, len tmavy chlieb. Pecu si nejake veci. Na chlebik maju taku tu klasiku. Obedy teple dvakrat do tyzdna a to maju celozrnne cestoviny, celozrnnu ryzu, rybu, zeleninu a tak. Niekedy mavaju parky, ked chodia na vylety, ale tomu sa clovek asi v Norsku nevyhne a zase tie parky tu su aspon o nieco inom ako na SK, i ked clovek nikdy nevie co v tom je a mozu pisat, co chcu. Pij len vodu a mlieko. Ale hovorim, neviem co je zdrave pre teba. Ak niekto uznava len surovu stravu, alebo je vegan, vegetarian, neuznava mliecne vyrobky a podobne, tak potom sa asi zdravo nestravujeme. Myslim, ze na normalne stravovanie to nie je take zle.

norwayka
28. jún 2013

Dievcata. Ak ste nepostrehli. Lindex ma 2for1 na vsetky veci vo vypredaji. A mozte si to vybrat v najblizsom lindex obchode, takze nemusite platit postu. A tak isto vratit veci tam, ak nebudu pasovat. Cmuk. Løp og kjøp 🙂

lija15
1. júl 2013

Ahojte kocky tak lijus za 3 dni berie dalsi apocilin 😢 😢 😢 a to ju boli prosim pekne usko a ziadne kvapky do usiek jej nedali 😢 😢 kks mne sa ju nechce zase napchavat tym svinstvom 😢 😢 @norwayka nevies poradit??ci sa daju nejake kvapky do usiek kupit??

norwayka
1. júl 2013

@lija15 milacik, toto ja neviem, ale ved povedz doktorke, ci nie je nieco ine. Tazko radit, vies, nechcem sa hrat na doktora. Ale c som vycitala, tak to mavaju deti casto a vacsinou pomoze paracet a kvapky do nosa. Pisali aj o nejakych kvapkach cilox, ale neviem, ci su na predpis. Ja mam na taketo veci koloidne striebro a aloe vera spray vola sa FIRST, je to od forever living. Toto su take moje produkty na vsetko mozne a okrem ineho na uska.

mirasierra26
2. júl 2013

@norwayka Ahoj, ty si taka *prirodna*. Napises mi prosim ta nejaky zoznam *liekov* ... ake produkty pouzivas, na co sa to pouziva, a kde to kupujes ? Moja mala sice chora nastastie nebyva, tabletky neje, ale tak pre kazdy pripad je to dobre vediet keby daco. Dik moc.

zuzanka7117
2. júl 2013

Ahojte maminky citali ste toto? Co si o tom myslite?
http://www.ostrava-online.cz/blogy/norska-state...

martinano
2. júl 2013

@zuzanka7117 na vracanie ☹

lija15
2. júl 2013

@zuzanka7117 az mi zle prislo 😔 😔 😔 😔 😔

norwayka
2. júl 2013

@zuzanka7117 toto mi pripada strasne jednostranne. Ja neviem, ja sa nebojim, nemam co skryvat a volat cele Norsko a Norov za pedofilov...To, ze sa snazia chranit deti ja beriem ako velmi pozitivne, to, ze ziadny system nie je perfektny a niekedy sa to moze prepisknut... A podla mna je to vzdy o jazykovej bariere. Skusili by mne zobrat dieta, by som im to velmi rychlo vysvetlila a advokatov dala na vec. Ani jeden moj syn nie je v skolke od 1 roka. Neockujem. Mam velmi jasne nazory na zdravie a jedlo a aj im to poviem vzdy. Doktorke som dokonca povedala, ze nech hovoria co chcu, ja ich aj tak budem kontrolovat a pytat sa aj inde a ona mi povedala, ze to velmi dobre rozumie... To, ze registruju deti nie jeo biznise, ale o ochrane deti. Su tu zakony a tie sa musia dodrziavat a bohuzial, casto su to cudznci, co ich nerespektuju a myslia si, ze mozu robit s detmi, co chcu. Preto po nich idu tvrdsie. Ze to moze niekedy vyklznut, jasne, ze moze. Ale podla mna, urcite dovodom nie je skryta pedofilia tolerovana statom, to ako je uplne blaznovstvo. Alebo, ze norske deti su degenerovane vacsina z nich...my chceme tiez pomoct neskor, ked uz budu deti vacsie a byt fosterforeldrene niekomu, mozno len cez vikendy, prazdniny, ale ja viem, ze maju malo rodin, tak casto tie deti skoncia na stalo v tychto rodinach a teda povazovat moju rodinu za zlatokopecku Je smiesne. Tie peniaze su rozne, zalezi od situacie, ale napriklad keby som zostala doma s problemovym tinedzerom, co sa napriklad reze a chce spachat samovrazdu a psychicky je zle na tom, tak mozem dostat plat, co mam normalne v robote s tym, ze mam permisjon z roboty. Ale teda to je ina zataz. To by som nechcela ani za milion. Vacsinou je to tak, ze robis normalne a ni ti daju nieco k dobru a teda zaplatia vydavky na to dieta. Ale poznas sama, ze dieta vacsinou stoji ovela viac. Mne je az do placu, ked niekto takto brutalne opise system a teda dava do jedneho vreca vsetkych super pestunov, co by sa rozkrajali pre tie deti. Ze su tu blaznive a hrozne pripady, totalne verim tomu, blazni su vsade a to je tragedia.

Na druhej strane z lastneho okolia, vidim, ze tieto dovezene zeny, z Thajska, Ruska a podobne, myslim zeny krasne a su s chlapom, co by si 5 korun za neho nedala. Akoze sorry, vzdy su s takymi luzermi. Ale chcu vypadnut z krajiny a su teda s takymi chlapmi a potom sa nedivim, ze to tak dopadne... Nehovorim, ze to aj tato dama, ale co vidim vo svojom okoli, to proste vidis, ze to chceli len vypadnut za kazdu cenu z krajiny. Ja ked som prisla a robila som v restike, tak sa ma pytali, ze ci sa ku mne moj manzel dobre sprava, hehehe. Reku ano, to ja som zla na neho 😀 a ja ho hovikedy capnem 😀, i ked teraz si musim davat pozor, aby ma deti nevideli, hehehehe. Chudak moj muz 😉

norwayka
2. júl 2013

@mirasierra26 mojka, musis sa konkretnejsie pytat, lebo ja toho mam strasne vela

Ale najdolezitejsie:

1) tran s D.vit, nie hocijake omega kapsule- ja mam konkretne z vitus apotek ten mild tran
2) koloidne striebro- na vsetko mozne, pred vynalezom ATB sa pouzivalo ako ATB. Na kozu, do vsetkych dutin a otvorov a aj interne- kupujem od dr.rulca, mozes googlit, bud v lekarni alebo jage.sk a mam aj strieborny gel na kozu
3) C-salts najlepsie cecko na svete(doslovne) to musis od nich z Ameriky objednat
4) First- aloe vera spray na vsetko mozne z Forever Living- od nich mam aj rozne vitaminy prirodne a doplnky a aloe vera stavu na pitie
5) aloe vera gel, na vsetko mozne na kozu, aj ako odlicovac sa da pouzit,kupis v lekarni, v obchode, ja kupujem, ked idem napr. Na Kanarske, ale teraz najnovsie kupujem z Forever Living, lebo ma najviac aloe a nie vody.
6) kokosovy olej- na kozu, aj ako faktor pre babatko, na vlasy, nechty, do jedla- DM alebo bioobchody alebo net
7) citricidal- tiez na vsetko mozne- to musis objednat na nete

Opytaj sa este konkretne, lebo fakt mam toho vela. A este pouzivam rozne maste na hrud a nostek. A bachovu terapiu na psychologicke veci, ale nejak som nemala zatial dovod miesat- mam sa strasne dobre 😀

mirasierra26
2. júl 2013

@norwayka Dik. Napis vsetko co ta napadne a hlavne odkial to kupujes. Clovek nikdy nevie kedy sa mu co moze zist. Napr. na atopicky ekzem by si pouzila co ? Nasa mala ma take suche cervene flaky obcas na pokozke, ale to vacsinou ked sa kupe v chlorovanej vode, vtedy sa to vytvori, inac to nema. A niekedy ked vypije dzusik nejaky, tak sa jej to trosku vytvori, ale to hned zmizne, najhorsie to je po kupani v chlorovanej vode. A myslim ze nori strasne vela chloruju tie bazeny, co myslis ?

zuzanka7117
2. júl 2013

@norwayka dakujem za odpoved trochu si ma ukludnila aj mne az zle prislo ked som to precitala......jasneze netreba verit vsetkemu co precitame ale teraz som sa fakt zlakla lebo clovek aj pocuje vselico.......

norwayka
2. júl 2013

@zuzanka7117 mojka,teraz som si to este raz a poriadne precitala. Pane bze, tolko blbosti je tam popisanych, ze az. A potom, ked vidim taketo nieco, tak vobec tomu neverim. Mne to vyznieva skorej ako protigayovsky prispevok. A inak nedivila by som sa, keby ta Ruska i toto vymyslela, aby sa zbavila muza a ziskala majetok a alimenty a mala svaty pokoj. Aspon po tom, co sa tam za blbosti pise, uz jej vobec neverim. Klud, nikto ti nokoho nezoberie, ak nema dovod.

martinano
2. júl 2013

@norwayka normalne som vedela co na to napises........
chces vazne tvrdit,ze zavedenie predmetu incestu na skolach je blbost?zhodou nahodou to dnes bolo v radiu.....

martinano
2. júl 2013

@zuzanka7117 urcite treba byt v strehu, ja az taka kludna by som nebola

norwayka
2. júl 2013

@martinano ako Nechapem tvoju otazku. Samozrejme, ze je incest tu, je na Slovensku, je v USA, je vsade. Vsade su pedofili a nasilnici a kriminalnici. Povedat, ze pestuni ta zavru do pivnice ( moze sa stat aj u mna, prave som ju komplet prerobila, takze je to najkrajsia cast domu) a beru za teba 10 000NOKndenne...na to poviem len, get real. To, ze je projekt, kde v skolach sa bude o tomto hovorit, je len super. Ziadne dieta si nezasluzi byt sexualne zneuzivane. A ani inak zneuzivane. Podla mna stale plati, nemas co skryvat, tak sa nikomu nic nestane.

Tie statistiky maju odkial? Si robia srandu?
20% deti je v pestunskej starostlivosti alebo v detskych domovoch
8 z 10 deti je cudzinec
Skoro vsetky norske deti su degenerovane
...

Ako keby som sa tohto bala, tak uz som davno odstahovana. Ale podla mna Norsko a celkovo Skandinavia je jedno z najlepsich miest vychovavat deti... To, ze vsetko tu nie je ruzove, viem velmi dobre a aj to kritizujem. Ale tak ja som sa vo svojom zivote rozhodla pozerat na poloprazdny pohar ako poloplny a nie poloprazdny.

Skutocne ten clanok je az pritiahnuty za vlasy. Keby sa to popisalo trosku viac realisticky, tak by to bolo nieco ine. A stale moj nazor, barnevern t nie je pre rodicov, je tu pre deti.

norwayka
2. júl 2013

@mirasierra26 neviem! Kolko chloru je v tvojej svømmehallen, by som sa spytala. Ja osobne v tej nasej som nemala problemy. Ae s detmi som tam este nebola.

Co sa ka takehoto, tak na beznu suchu kozu dobre zaberal ten kokosovy olej. Ale Casey niekedy mava taky suchsi vysyp a to mi naturalne veci nepomahali. Na to mi velmi dobre zabera ten la roche possay lipikar lait, a potom bioderma atoderm creme. Sice nie prirodne, ale s mineralnou vodou a bez parabenov a parfumov. Pozor aj na prirodne veci, ak Mate AE, lebo niekedy to moze zhorsit a prirodne parfumy mozu uplne zle posobit.

norwayka
2. júl 2013

Statistisk sentralbyrå

Innvandrere stod for 12 prosent av folkemengden i Norge per 1. januar 2013, mens norskfødte med innvandrerforeldre utgjorde 2 prosent. Innvandrerne har bakgrunn fra 220 ulike land og selvstyrte regioner.

martinano
2. júl 2013

@norwayka tak ten moj sused si asi vymyslel, ked dnes povedal,ze kto si v norsku adoptuje dieta je dobre za vodou. povedal to podotykam nor a je starsi vazeny pan.
ty vsetko vyreslujes strasne krasne,ale je vela spiny, ktora sa nedostava na povrch a nehovori sa o tom.jasne vynimka nie je ani jeden stat.kazdy clanok je napisany ak aby pritiahol co najviac ludi, je to urcite aj tento ale skryva v sebe veliku cast pravdy.
ja by som v zivote nedala dieta od roka do skolky a podla norov to nie je normalne
podla mna je normalne,ked dieta spi pri mne, podla norov nie,ale to je len strasne malo oproti tomu co sa v reale deje.
ty si niekde dole na juhu ci,kde ak si dobre pamatam prestahuj sa na dva mesiace do osla a uvidis jednu pravu tvar norska
ja nehovorim, je vela aj pekneho dobreho,ale toho zleho je tiez velmi vela.......

norwayka
2. júl 2013

@martinano nie, dakujem, prave preto nezijem v Osle alebo Bratislave alebo Prahe alebo inom hlavnom meste. Praveze sa divim vam, ze tam zostavate s detmi. A uz som pisala, ze mam pocit, ze vsetci, co ziju v Osle, vidia Norsko uplne inymi ocami ako zvysok. A stale si myslim, ze vela je o komunikacii. Treba sa ucit ten jazyk, treba vediet sa dohovorit, inak si kazdy s tebou moze robit, co chce.

Nikto mi nikdy nepovedal, ze to nie je normalne, ze nemam dieta v skolke od roku. A bezne sa rozpravam s pani ucitelkami v skolke. Praveze mam pocit, ze maju nasu rodinu velmi radi, lebo tiez sa stretavaju so vselikym moznym. Najstarsi a stredny spia s mojim muzom a jemu to pride uplne normalne. Mame proste nespavcov. Najmladsi spi so mnou v manzelskej posteli. Postielku nechavam zatial pre navstevy, ak niekto pride s malym dietatom. Podla mna je velmi jednoduche vsetko skatulkovat a vzdy pozname len tu stranu, co je 'offer', lebo barnevern sa nemoze v takychto veciach vyjadrit.

Tu mas to, co zhruba 'zaraba' fosterfamilie. Jedna cast z toho sa zdanuje, druha je skattefritt.

http://www.fosterhjem.no/hvordan/okonomi/

Ja fakt neverim, ze tu niekto beha a len caka, aby ti mohol ukradnut dieta za nic.

norwayka
2. júl 2013

@martinano a este tu si mozes precitat, ako vela z tych 'faktov' v tom clanku bolo prekrutenych, alebo vytiahnutych z kontextu. Akoze skutocne brutal.

http://www.ssb.no/sosiale-forhold-og-kriminalit...

losice
2. júl 2013

ten clanek je neuveritelne spatne napsany, plny nepodlozenych dohadu zalozenych na neznalosti jazyka (cetly jste napr. ten norsky clanek, na ktery se tam odkazuje? a co z toho autor potom udelal ve svem blogu...) Skoda slov!

martinano
2. júl 2013

@norwayka idem si to precitat, no kazda mame svoj nazor a mam pocit,ze s neplati ho vobec hovorit

norwayka
2. júl 2013

@martinano ale mna zaujima ako kto zije a ako sa mate a zaujima ma inych nazor. ak mi napises, co sa stalo zle tebe, tak ta polutujem a poviem, ze to je strasne a davajte si pozor. Ale tento clanok je fakt nafigu. Ja som. V tomto nezazila nic hrozne a chcem byt sama fosterfamilie.

norwayka
3. júl 2013

@mirasierra26 a este jednu vec som zabudla. Pri ekzeme vnutorne za lyzicku konopneho oleja. Bud na nete objednat alebo ja kupujem v takom bio-obchode v PD.

http://www.konopny-olej.sk/

norwayka
4. júl 2013

Babiky, tu mate kod na 100 korunovu zlavu na zalando.

ZLD13NYE

lucka184
5. júl 2013

@norwayka som rada,ze si napisala co si napisala

martinano
5. júl 2013

@norwayka ty musim mat obrovske stastie, ked ta kopec hroznych veci obchadza.bud rada.moja obrovska skusenost urcite nebudem verejne na net, takto verejne pisat ako sa mam a podobne, z toho som vyrastla.Bohuzial svet je strasne maly a nikdy nevies, kto co cita....