Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzu2212
21. jan 2011

@zuzanka7117 dakujem pozriem

zuzanka7117
21. jan 2011

@zuzu2212 Nemas zac......vdacne..... 🙂

lenka3007
21. jan 2011

ahojte baby, tak od stredy nastupujeme do skolky, sa nenormalne tesim, teda iba ja, moja ratolest ani trochu a dnes mi hovorila riaditelka, ze oni ho zapisu aj do skoly a zevraj tu zacina skola v auguste, ci ako... no a boli sme pred troma dnami na pohotovosti, lebo drahy mal uraz v praci (spadol z rebrika rovno na hlavu) a poslali nas do nemocnici v Stavanger na CT hlavy, neuverite (alebo aj ano) my sme tam sedeli 5 hodin kym nas vysetrili domou sme prisli o jednej v noci, mna skoro vystrelo, toto som vobec necakala, u nas tolko necakas, no a nakoniec ho len vysetrili bez CT a poslali nas domou, ja som mala dost.. Ale chcela som sa spytat (neviem ci som sa uz pytala) ze ci aj v inych skolkach v NO nemaju deti teplu stravu???? u nas je len raz za tyzden a piju len mlieko a cistu vodu (to mi nevadi, to je aspon zdrave).. pekny vecer prajem... (prepacte ze pisem bez diakritiky ale nemam slovensku klavesnicu)))

fragile
23. jan 2011

Ahojte kocky, aj ja pisem na norskej klavesnici bez diakritiky 😀
Lenka- ano, aj v inych skolkach nie je tepla strava, je to uplne bezne,ani v praci povacsine nie je.
Ostrovanka- odpovedam na tvoju otazku do plena- neviem, ci sa chcem na SVK vratit.Pracujem ako zdr. sestra, tu zarabam velmi dobre, sestry maju uplne ine kompetencie a status ako na SVK.Darmo mam VS a 2 specializacie, kazdy to ma na SVK u prdele, kazdy si len hubu o nas obtiera a este aj ten mizerny plat...... Ja chcem byt v krajine , kde som respektovana, kde mozem uplatnit svoj potencial, rozvijat sa, slusne zit, ist 2x rocne na dovolenku, usetrit, zabezpecit dcere jej potreby,.... urcite viete , co mam na mysli. 🙂 Ja som doma tam kde mam rodinu, pracu, priatelov.Ku Slovensku ako ku krajine nemam nejaky vynimocny vztah.No povedz, kvoli comu by som sa vracala;;; 😲
Jedine, co ma doraza su tie neskutocne dane 😠 ☹ , ale inak som spokojna 🙂

fragile
23. jan 2011

A esto som zabudla- kocky, to naozaj NIC neleti z Norska na Slovensko??? 😲 alebo som len debil, ktory to nevie najst? a este pre Martinano : ak chces urobit Bergenstest, musis rozpravat excelentne a mat prehlad o kulture, historii,... ale to asi uz vies 🙂

martinano
23. jan 2011

@fragile no dik za info chodim do skoly kde ma na vsetko pripravuju platim su ju chodim tam 4dni v tyzdni ucim sa,tak si myslim,ze to zmaknem tak ako budem potrebovat, viem o podmienkach ktore do prace potrebujem a snazim sa ich slnit
@lenka3007 strava je to tu bezne, nevari sa, musim zabalit

martinano
23. jan 2011

@janano ahoj mame sa fajn, skola ide 😉
@ostrovanka netusim kolko tu budeme neplanujeme 😉

martinano
23. jan 2011

@fragile neviem ako dlho si nebola na sk,ale nikdy nic neletelo apson co ja pamatam na slovensko

martinano
23. jan 2011

@sloto ja mam posledne info,ze na toyene otvorila slovenska skolku ma ju asi 2mesiace,ale nie je len pre slovenske a ceske deti, viem este o jednej babe co tu robi slovenska v skolke,ale tam by som maleho nedala nikdy, inak ak chcem dat dieta do skolky tak chcem aby sa naucilo norsky tak nepotrebujem slovensku skolku

martinano
23. jan 2011

@zuzanka7117 ahojky uz sme sa poculi uz som doma,tak dufam,ze sa aj skoro uvidime

fragile
23. jan 2011

martinano, ďakujem za info, ale sa mi zda chore , že nič neletí.Inak na tu škôlku mám presne taký istý názor,neviem načo slovenskú

ostrovanka
25. jan 2011

Ja mam dieta v Norskej skolke a som velmi spokojna, teraz zacina rozpravat, slovensky, ale coskoro pride faza, ze nam zacne asi mixovat obe reci. Do troch rokov by mal vediet rozlisovat kedy ktory jazykom hovori. Ale to tu uz snad nebudeme 😵

janano
25. jan 2011

@fragile pekne si to napísala, o tom živote a štandarde tu........ 🙂

lenka3007
26. jan 2011

no baby uz sme aj doma zo skolky, dnes sme boli prvy krat tak len na dve hodinky, no ale myslim ze viac som sa bala ja sama o seba ako o maleho.. ten mi este teraz mrnci, ze tam chcel zostat, takze dufam ze mu ten entuziazmus zostane a potiahne sa s nim aj do skoly... ani si ma tam nevsimol, ale asi preto, ze je v jednej triede s nasim malym susedom, s ktorym je kazdy den... akurat som si myslela, ze su tie deti rozdelene ako u nas na male deti a predskolakov, ale nevadi, hlavne ze bude medzi detmi a ja mozem ist do prace... hadam sa do septembra nauci aj nejake zaklady norstiny...

fragile
26. jan 2011

baby a poznáte niektorá Fredrikstad a Drammen? Čo hovoríte na tieto mestá?Inak som rada, že to tu pekne ožíva. 🙂

martinano
26. jan 2011

@fragile sak bolo na case, nie?ty uz chodis dlho sem?a vlasnte prehliadla som ako si tu dlho?priamo v Oslo?
@lenka3007 no vidis myslim,ze o maleho sa vobec nemusis bat

janano
26. jan 2011

@martinano ahoj, ako bolo na lyžovačke? nezmrzli ste? 😉

martinano
26. jan 2011

@janano ahoj, neboli sme, vzdali sme to v tejto zime brrr, ja som prisli zo skoly tak premrznuta nie su tam radiator zima je tam hrozna

martinano
26. jan 2011

@janano a ako mala, zaspala vcera rychlo?musela byt unavena

janano
26. jan 2011

@fragile my sme boli vo Fredrikstad...majú tam veľmi peknú promenádu okolo mora a Gamlebyen - staré mesto, to je veľmi pekná pamiatka, je to starý Fredrikstad a slúžilo to zároveň ako pevnosť. No a dnešný Fredrikstad...centrum nič moc...Ale neďaleko Fredrikstad je Hvaler, tam je prekrásne....
A Drammen som videla len z dialnice 🙂

janano
26. jan 2011

@martinano prosím ťa, čo je to tam za bláznov...za tie prachy by vám aj kávu a chlebičky mali dať 😀
Simonka zaspala dobre, to vieš, veď sa ulietala....

martinano
26. jan 2011

Jani my sme zasminule leto bol v Dramene skoro kazdy den ten sa paci mne okolo mora krasne tam by som si aj byvat vedela predstavit 😵

janano
26. jan 2011

@martinano no musíme sa tam ísť dakedy kuknúť, od Osla to nie je ďaleko

janano
26. jan 2011

@martinano Iva zo severu už pomaly, ale isto rodí...držíme palce, nech to má rýchlo za sebou

martinano
26. jan 2011

@janano no mato zas vecer nemohol zaspat stale rozpraval,ze kamaratku ma simonku a to potrubie ho trapilo 🙂
no za tie prachy aj ja hovorim a obed k tomu zima je tam nestucna sa tam trasieme vsetci

martinano
26. jan 2011

@janano nie je to daleko 😉 no ozaj mas pravdu maly uz bude asi aj na svete

janano
26. jan 2011

@martinano vraviš potrubie? no mala si ho nechat trošku ho poopravovať...ak sa vám bude chcieť, tak dojdi v piatok na kafčo

martinano
26. jan 2011

@janano no by sa tam v tej vode macal, keby mohol, no v piatok by sme mohli, zavolam 😉

janano
26. jan 2011

@martinano ok. no idem ja spať, lebo ráno nevstanem 🙂 dobrú

martinano
26. jan 2011

@janano oki volame si idem aj ja,lebo bude tazky budicek rano