Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
4. mar 2011

@lenka3007 to vam ostava jedine doma sa ucit, aby toho co najviac pochytil do augusta.

natalkaa
4. mar 2011

Ahoj holky, zatím sice v Norsku nejsem,ale plánuji to, moc mě ta země láká. Chci se jen zeptat, myslíte, že bych se tam mohla uživit jako učitelka němčiny? Nevíte, jestli se tam vůbec na škole němčina učí? Mám to vystudovaný a chtěla bych to tam uplatnit, ale vůbec netuším, jestli je o ten jazyk na norských školách zájem...

zuzanka7117
5. mar 2011

@babo79 Dakujem podobne......ale myslim, ze hadam ti to poslu dalej, ked zistia, ze o nic nejde, maximalne by ti asi mohli zadrzat ten caj, ale pochybujem, ze by si mohli dovolit, nedorucit ti nic......

sisa00
5. mar 2011

babo79 Ahoj tak my tu mame auto už dva roky a zatial v pohode.POdla mna kým si neni vo vedšiom meste tak ani niako kontrolovať nebudu.U nas je tolko cudzincov Poliakov a Litvancov žeby si tu poriande zarobili keby nam auta pobrali 🙂 to musi byť smola aby sa vam niečo take stalo ešte som nepočula žeby sa to stalo.Musim si zaklopať lebo sa nam niečo prihodi. Kamarata zastavili už asi 6x a kontrolovali nič mu nepovedali nato že ma ine značky.

mery19011
5. mar 2011

@natalkaa ahoj,no aspom tu v nasom regione je nemcina nula bodov,preferuju tu anglictinu.Ja viem tie trochu norsky a ked som si hladala pracu,hned sa pytali na jazyk,ked som povedala,ze viem nemecky tak som neuspela,ze bud norsky alebo anglickz.Neviem ako je to inde ale asi vacsinou len ang.Tak asi tolko.

martinano
5. mar 2011

@sisa00 ked pojdes cez hranicu pozri sa kolko je tam aut zabavenych

martinano
5. mar 2011

@babo79 urcite to zadrzali pre komeo a caje, mnohe latky tu povolene nie su pozor na to co vozite cez hranice do balika uz vobec nie kludne ti mozu prist z colnice pokuta, skusenposti ti pritomnych nic si nevymyslam kamaretke prisla pokuta za lieky, oni aj byliny su tu mnohe ako drogy brane, je to tazke, a ak ste tu vsetci prihlaseni auto mozte pouzivat rok od prihlasenia potom, zahlasit len cesty domov.ak vas chytia s autom na ceste zabavia ho kludne a vyrubia take clo co treba zaplatit,ze si rovno mozes kupit nove, samozrejme zalezi od typu auta,ale na nase sa to vtedy pohybovalo,ked same sa pytali okolo 60 000tis nok.my sme teda predali slovenske a kupili tu a uz take fajn,aby sme si ho mohli pripadne prihlasit na sk, tam je to nejakych 300eur takze to sa da.

sisa00
6. mar 2011

martinano Tak to som si veru nevšimla lebo nas nikdy nekontrolovali ani tam nestavali . Volakedy kuknem ale už moc nechodime cez hranice ideme vždy z Osla (ColorLine) . keby sa nam niečo take stalo asi by sme si ho nechali zabaviť a na sk kupili nove lebo ozaj je to moc penazi a určite by to prevršilo hodnotu auta.

sisa00
6. mar 2011

natalkaa Ahoj no veru to neviem ja tu trochu komunikujem aj po nemecky lebo mam dve kolegine z nemecka ale inak tu nikto nevie jedine recepčna na hotely . A v školach to už teda vobec netušim ale myslím že možno na stredných maju ale asi malo ludi to študuje neviem ti povedať ale ja ked som sem išla som sa pýtala či tu vedia aj nem. a vraveli že vobec len angl . Potom daj vediť keby si našla robotu by ma zaujmalo či sa učia aj ine jazyky 🙂

martinano
6. mar 2011

@sisa00 hmmm no tak neviem ci sme az tak bohati aby som si dala zabavit auto, ja by som to neriskovala, fakt radsej predat a to vas riadne vychadza cesta colorline z osla a teda aj riadne dlho to co ide ten trajekt to my uz sme aj v cechach pomaly, by ma porazilo mi staci toto bie to, este byt na lodi tak dlho.a mali ste stastie,ze vas nekontrolovali my chodime dost casto a naposledy to je mesiac do zadu boli kotnroly aj v nemecku aj tu bola zavreta hranica a nekaslu sa snikym vychodia cele auto nech ma znacky ake chce a kontroly som zazila aj v dansky aj vo svedsku

lenka3007
6. mar 2011

@martinano ahoj, no ked hovorite o tých kontrolách, dnes rano sa vrátil z polska nas sused Nor, ktorý si kupil v polsku dovolenkovy dom, a niesol so sebou dosť coca coly a tak na dcerinu svadbu, a ked videli že je nor, len sa spýtali kam to nesie, povedal že dcere na svadbu a že ide z poľska, no a že jek povedal POLSKO hned ho otočili a pomeho na kontrolu...
Inak aj nam mamina posielala lieky poštou, ATB, kvapky a tiež sypané čaje a v poho to došlo...

martinano
6. mar 2011

@lenka3007 tak si mala stasie, oni totiz na celnici aj otvoraju namatkovo baliky co prichadzaju sem

sisa00
6. mar 2011

@martinano Je to drahšie a trva to dlhšie 20 hodín je to do nemecka ale je to paradny zažitok. Poprechadzať sa po tekej lodi krasny zapad slnka romantika to nam už tak začina dovolenka . Vždy sa nato teším ozaj že asi viac ako domov len keby to bolo lacnejšie ale čo už za luxus sa plati :( Ake mate počasie v Osle u nas je uplna parada len trochu pofukuje ked bude takto piecť slniečko rýchlo nebude snehu 🙂

sisa00
6. mar 2011

Ahojte kočky nekupovali ste niekto v norsku letne pneumatiky na auto ? Asi o kolko je to drahšie ako u nas j.Vravia že skoro to iste nikto že o malinko lacnejšie a drahšie som ešte nepočula len my mame velke auto kombičko a velke kolesa tak asi budu drahšie a možno nie no neviem 😀

janano
6. mar 2011

@sisa00 mata ma pravdu, ja by som zabavenie auta len tak neriskovala. nie kvoli tomu, ze by si ho nechali, ale tu pokutu a clo a poplatky za motor a vahu, co by ti vyrubili, tak to by si musela zaplatit aj tak, aj ked ti ho zabavili. samozrejme, auto by ti potom vratili. to tu nie je tak, ze nechajte si auto a tym to pre mna hasne, a keby si nezaplatila, tak by to slo formou sudu, a stahovanie z platu aj s urokmi.
aj tu v osle jazdi vela aut s cudzimi znackami, len vsetkych ich neskontroluju, lebo na to nie je tolko colnikov, no a tiez su tu vynimky, co sa tyka pendlerov a pracovnikov zamestnanych na dobu urcitu, t.j. 1 rok alebo 2 roky s povolenou vynimkou z colnice.

lenka3007
6. mar 2011

@janano ahoj a nevieš ako je to ked moj drahy stale dostáva zmluvu na pol roka a potom mu zas da dalsiu, pracujem s nim jeden slovak a ten tiež už vyse 5 rokov robi tak, že vždy po pol rou ma novu zmluvu, aj vtedy mozme mať auto len jeden rok tu?

martinano
6. mar 2011

@sisa00 jaj tak ako chapem, chodite na slovensko raz za rok, nie ako my kazde dva tri mesiace.no neviem ci je to az taky luxus, ta lod, moj manzel nou isiel a nejako strasne nadseny nebol asi preto,ze lod nemusi.mne to teda maximalne vyhovuje lietadlom to som na slovensku za dve hodky a z wiedne za hodku ozaj doma.pneumatiky vychadzaju skoro rovnako my mame tiez velke tazke auto a este aj 4x4takze to bolo tiez riadna palka velke kolesa,ale kupovali sme na slovensku, vysli nas lacnejsie, vela sme pochodili aj tu, na slovensku sa dalo dohodnut dali nam aj zlavu vysli nas dobre,ale my sme aj disky nove kupovali.
@lenka3007 to sa treba opytat na tom colnom urade oni to maju na starosti ako je to v tomto pripade,ale viem,ze ked si tu viac ako pol roka musis ho prihlasit,ked tu robis viac ako pol roka, tak si myslim,ze aj ked zmeni pracu to bude tak.oni maju vsetko v systeme vela si zistia.

janano
6. mar 2011

@lenka3007 aj ked tvoj muz dostava prac. zmluvu na pol roka, pravidla su take, ze ked je zaregistrovany vo folkeregistri (ma personal nummer), nemoze aj tak slovenske auto pouzivat viac ako 1 rok. mohol by ho pouzivat est 1 rok extra, ale to by musel ziadat povolenie z colnice a nesmel by byt zaregistrovany vo folkeregistri viac ako 365 dni a tu ziadost by musel pytat este pred skoncenim toho prveho roka. tu je podstatna doba registracie vo folkeregistri.

lenka3007
7. mar 2011

@janano
@martinano Ďakujem 🙂 dám mu to prečítať, lebo tvrdohlavec už rozmyšla, že si naše auto prepíše sem, niekedy mam pocit že ho lubi viac jak nas 😀

martinano
7. mar 2011

@lenka3007 ved kludne moze zaplati clo a moze na nase stare auto to vychadzalo 60 000 nok, tak neviem ci sa mu to oplati

lenka3007
7. mar 2011

@martinano našiel nejaku stranku, asi tu colnicu a tam je tabulka, kde vpíšeš hmotnosť, rok výroby a tak a ono ti to vyhodí približné clo, ktore musiš zaplatiť, vobec sa to neoplati, ale on je na to svoje auto strašne upnutý, tiež som rozmýšlala, nech ho napiše na mňa, ved zatial nepracujem a ten Nor nam poradil, že by sa možno dala potom vybaviť výnimka, že ja to auto potrebujem skrz dieťaťa, lebo ho budem musieť nosiť do školy a pod. ja by som bola najšťastnejšia, keby si kupime norske auto, nemusi byť nove, ved oni tu nemaju take strašne opotrebovane tie autá.

martinano
7. mar 2011

@lenka3007 no tak cena taku ako nam vyratali tak to sa fakt neolatilo, moj manzel mal tiez velmi svoje stare auticko rad,ale teraz je rad,ze sme kupili nove, nech pozrie fin, najde tam auticka mono mu nejake padne do oka, a myslim,ze aj ked ho prepise na teba ta vynimka je tam len jedna,ze ho budete pouzovat len na cesty na slovensko a na to tu fakt to auto nemusi byt

lenka3007
7. mar 2011

@martinano ved uvidime, teraz na konci mesiaca odchádza jeden slovak domou na stalo, tak ten nam preda auto, ale to tvrdi, že pre mňa, že on ma svoje, ved ja si počkam ked mu bude končit ten jeden rok a bude mu horieť za patami. Ozaj a to ešte neviem odkedy mu to vlastne plynie, lebo my sme prišli v juny, ale lietadlom a to robil na brigáde do konca septembra v inej firme, nemal ešte to D-numer, len skatekort (neviem jak sa to piše) . D-nummer si vybavil až v oktobri, takže ten jeden rok plynie až od oktobra?

babo79
8. mar 2011

ahojte dievcata vty ste tu tohob teda popisali..mate @martinano mas pravdu ohladom balikov aj auta..balik este stale nedosiel nech ich slak trafi ak mi este poslu pokutu. 😖 a auto dnes dam drahemu precitat co ste tu popisali.. 😀 😀 ja som uplne vyklepana koli vybavovaniu papierov..Baby ked ste registrovali dedi na polici aky formular ste vyplnili??uz 1.5hod.som na Udi stranke a ani za toho pana tam nemozem nic take najst..a policia je dnes zavreta..ja ze zajtra tam uz pojdem aj s formularom ☹ a este jedna otazocka..je tu niektora co rodila v No partner je Slovak ale nie su zosobaseny??na ambasadu potrebuju aj papier o uznani otcovstva.na ten uz cakam..ale musi sa dat prelozit..na ambasade mi poradila nejakeho pana musim mu zavolat..platili ste za to??fakt je to papierovaciek na mraky..ja pridem vcera ku nam na komunu a reku ze kde najdem fylkesmann a oni jojj to musis ist do Bodo skoro ma tam slak trafil..ale nastastie staci postou..
@janano ako sa mate dievcata???

martinano
8. mar 2011

@babo79 no moja zlata si si skomplykovala zivot, si mohla porodit na sk a sem prist potom, ty si tu pred tym crobila ci nie?ano to co ti poradila pana na prehlad, jasne,ze sa plati a nie male prachy 😒

babo79
8. mar 2011

@martinano aj ja si to vravim kurnik...ale vari vsetko dotiahnem do uspesneho konca bez ujme na zdravi 😀 😀 ja takto haluzim kes sa neviem pohnut z miesta a teraz som fakt zastavena debilne papiere...ake mate pocasie v Osle??tu uz tyzden fuciiiiiiiiiiiiiiiiii maly spava v spalni pri otvorenom okne..inak by som nic neurobila makam len ked spi 😵 😵 😵

martinano
8. mar 2011

@babo79 tu dnes fuci inka fajn plus niekolko dni a chod s nim na prechadzku aj ked fucim aj ty sa potrebujes vyvetrat sa ti to ulozi v hlave uprace neboj

babo79
8. mar 2011

@martinano viesco rada by som isla na prechadzku ale vazne tak fuci ze mne sa zle dycha a drobcovi by sa duplom zle.. 😒 ja uz by som tak chcela jar teplucko...vam sa zije ked chodite kazde 3 mesiace na Svk jujjj...a este super vyhoda ze ste blizko letiska..my ked ideme domov tak tiez lodov len my sme strasne daleko takze to mame akurat na oddych na lodi a potom uz len 1000km domov..skoda ze nemame ziadny priamy let na svk..ja pokial sa odtialto dostanem do osla tak musim zmenit 3 lietadla moje nervy...dufam ze najdem nejaky let z Trond.do polska inak si neviem predstavit terigat sa s malym na letiskach ☹ ☹

babo79
8. mar 2011

a ozaj zienky dnes mame sviatok tak krasne MDZ nech nas nasi chlopi pocuvaju a nenervacia 😀 😀 😀

martinano
8. mar 2011

@babo79 hmmm no to mate na nic, ja som musela chodit mala som povinnosti,takze na vyber nebolo, aj ked mne cele slovensko lezie na nervy moj pocit, za tie roky,ze tam vobec nepatrim a ludia tam maximlane hlupnu vsetko ide dolu vodou.a neviem sak ty si rozumies si matka,ale ja som mala mata decembroveho vazil 2300g a poctivo som s nim chodila kazdy den von za kazdeho pocasie, aj v mraze, zatial sa mi to vracia na jeho zdravi chory raz za rok klo,klop,klop