Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
17. apr 2011

@martinano dakujem velmi pekne za radu a na finne ziadny kocik ani nemali a ked tam v dezolatnom stave,tak to si budem musiet ten kocik kupit na Slovensku cez bazary aj ked som v kupovani kocika z bazaru dost ostrazita a opatrna uz som sa raz s kocikom pre malu okaslala ☹ ☹ ☹

martinano
17. apr 2011

@lija15 skus objednat cez nemecke stranky oni vacsinou posielaju aj do zahranicia a tam kupis, ked natrafis na akciu novy za cenu pouzivaneho na slovensku

vodnarka1980
17. apr 2011

@lenka3007 no zo začiatku to bolo ťažké dosť sa hanbil a nikomu nerozumel ale už je to dobré naučil sa už po norsky má dosť kamarátou a rad chodí do školy.Tu v norsku deti neznámkuju až po 8 ročník iba daju papier ako prospel a či neprospel.tu nesstresuju deti tak ako na SLOVENKU škola je tu veľmi fajn. 🙂 🙂

lenka3007
17. apr 2011

@vodnarka1980 ahoj, to faaakt? som teraz uplne vyvalena z toho, že neznámkuju, to ozaj bude lážo plážo 😀 😀 😀 A malý tvoj sa za kolo naučil jazyk, moj chodi od februara do školky, ale kým tam chodil jeden polský chlapec, tak sa s nikým iným nebavil, teraz su tam už len norske deti, tak musi.. mám pocit že ked mu aj sused volačo hovori po norsky, tak mu rozumie trochu, ale tiež je hanblivý mu odpovedať... keby si videla aká ja som z tej školy vystresovaná, moj sa už smeje, že mi preskakuje, ale čim viac patram, tým viac sa dozvedam, že to bude pohode...

vodnarka1980
19. apr 2011

@lenka3007 ahoj neboj bude to v pohode aj mi sme s manželom stresovali ale sin je v škole len z norskymi detmi tak bol kus nuteny sa učiť .Anaučil sa v priebehu trištvrťe roka dosť vela ako som písala už sa dohodne zo spolužiakmi aj s učiťelmi a oni chápu že je czudzinec tak aj ked povie niečo zle ho opravia ale nevie ešte uplne všetky slova čo ako sa povie ale to všetko potrebuje svoj čas deti su ako špongia 😀 oni nasávaju rýchlo nové veci.Džrím palčeky a neobávaj sa bude to dobre 😉

zzuzzik
19. apr 2011

ahojte dievcence, tak ja sa chystam aj s malou teraz v sobotu do trondheimu na dva mesiace a uz teraz mam hrozu z pocasia ☹ este sme k tomu aj ochoreli, tak je to cele na..... tu je tak krasne a muz mi hlasi ze tam maju kazdy den 10 stupnov a dazd, neviete mi povedat ake byva pocko v maji a tak zaciatkom juna? Oslo ale bude asi na tom lepsie ako Trondheim 😝

martinano
19. apr 2011

@zzuzzik minuly rok v maji este snezilo,ale pohoda, okolo tych 10, vcera bol v Oslo uzasne teplucko nas maly behal v kratkom rukave

zzuzzik
19. apr 2011

@martinano jooj si ma aj potesila aj nepotesila, vidim ze to je tam dost premenlive, ja som bola dva krat v trondheime v septembri a pocasie tam bolo skoro ako u nas mozno o trosku chladnejsie ale nie vela ale toto ma sokovalo, ked mi muz hovor,i ze teraz tam v kuse prsi a prsi a prsi a je zima, inak vcera bolo aj v trondheime zevraj prijemne nie sice teplo ale svietilo aspon slnko, ale ja beriem antibiotika moja mala zatial nie, mame letiet v sobotu a ked ma byt take pocko ako ma byt tak sa nam nikde nechce chudak moj muz 🙂 ten mi najviac chyba

martinano
19. apr 2011

@zzuzzik ked sa budete teraz vyhybat kolektivu do soboty ste fit a norska klima vam len pomoze, urcite treba aj teple veci viac ako nieco lahucke len

zzuzzik
19. apr 2011

@martinano dakujem za radu, no ved to nejako zvladneme, mne sa len z tohto teplucka ani moc nechce, ale uz co musime ist a dufat, ze ten maj nebude snezit 😀, a ty tam ako dlho uz zijes? Ty si priamo v Oslo?

beruska64
23. apr 2011

Ahojte kocky, chcela som vas poprosit o info ohladom vybavovania dokladov pre mimco. Za tri mesiace cakame devcatko a neviem co vsetko budeme potrebovat poriesit, aby sme dostali pas. Sme este k tomu taky specialny pripad, ze ja som zo slovenska a manzel z ciech, trvaly pobyt mame ja na Slovensku a manzel v Cechach. A zijeme tu v Norsku. Tak ani neviem na ktorej ambasade by sme to mali vybavovat. 😖 Budem velmi rada za kazdu radu 🙂 Nebyvate niektora v Bergene alebo okoli, my byvame v Os 30 km od Bergenu???

martinano
23. apr 2011

@beruska64 najlepsie mas,ked si zavolas na slovensku abasadu a opytas sa tam,kedze to mate takto komplikovane a este jednoduchsie,ked budes rodit na sk, ti vydaju pas hned pripadne staci zapisat do pasu a mas to bez komplikacii kamosin maly ma 4mesiace narodeny v norsku a stale nema pas.,zelam vela stastia

beruska64
23. apr 2011

@martinano dik, ty si rychla 🙂 Budem rodit v Bergene, tak to budeme musiet riesit cez ambasadu 😒 Skusim zavolat aj na slovensku aj na cesku a uvidim co povedia. Snad sa nam to podari aspon do vianoc vybavit. 😀 Aby sme mohli ist pozriet rodinu doma.
Este som chcela poprosit, nieviete niektora kde sa da kupit v norsku monitor dychu? Nasla som akurat jeden na stranke gjensidige.no. A pouzivaju to vobec v norsku?

martinano
23. apr 2011

@beruska64 tak drzim palce ja by som si tymto nekomplikovala zivot,ale kazdeho volba,urcite zavolaj oni ti povedia spravne co treba.monitor ti poradim inak, daj si poslat zo slovenska, ja som to v no nevidela ani som nepouzviala,ale ked cosi bolo treba nevedela som zohnat dala som si poslat.,alebo mi niekto priniesol

beruska64
23. apr 2011

@martinano chcela by som na SVK, ale bolo by to komplikovane s byvanim. A manzelik by musel ostat tu v no, tak to radsej riskneme tu. Monitor si asi necham poslat, lebo na SVK maju lepsie, za tu cenu ako v norsku ten najoobycajnejsi. Prekvapuje ma, ze tu nepouzivaju monitor, na slovensku ho skoro kazdy pouziva. A tu ani nevedia co to je.

martinano
23. apr 2011

@beruska64 tak to ta este vela veci prekvapi co v norsku nepoznaju a nepouzivaju, proste iny kraj.....
ale tak moja skusenost dala som si poslat keby cosi, inak ja som bola tiez bez manzela byvala som u nachsi kym sa maly narodil ako dvojmesacny letel do norska vsetko ok

beruska64
23. apr 2011

@martinano uz pat rokov ma norovia prekvapuju 🙂 Obcas sa mi zda, ze tu je hlboky socializmus. My by sme z manzelom tak dlho bez seba nevydrzali. A predsa len uz tu mame dake zazemie a nakupenu celu vybavicku pre mimi. Ked nas bude chciet niekto vidiet, tak budu musiet docestovat, kym budeme moct my cestovat.

martinano
24. apr 2011

@beruska64 neboj este ta len prekvapia,ked sa ti male narodi,ale ja to zas tak tragicky neberiem, proste chce tam clovek zit musi sa prisposobit, ja som zdravotnicka a na moj vkus uz sa to na slovensko velmi prehana so vsetkym 😒

lenka3007
24. apr 2011

Ahojte baby, prosím vás, aké maslo dávate do plniek zákuskov? ja som kúpila jedno kde bolo napísane "uten salt" a hádajte čo? plnka je slaná a v koši.... 😠 😠 😠

martinano
24. apr 2011

@lenka3007 sa to tu preberalo je aj neslane maslo, ma strieborny obal a zlte na nom jedno jedine, ja davam klasika margarin a hhadaj co?kolace su fantasticke 😵

lenka3007
24. apr 2011

@martinano no vidíš, ja som musela siahnuť po náhradnom plane... ale dobre vedieť, budem hladať 🙂 dakujem...

lija15
25. apr 2011

@lenka3007 ja ssom pri peceni kolacov pouzila tu ich melange a do cesta som dala viac cukru a plnku som nerobila zatial
len som mala teraz problem zohnat klasicky cerstvy chren a namisto toho som kupila ich ten nejaky sladky chren ktory som musela zahodit do kosa 😀 😀

martinano
25. apr 2011

@lenka3007 ja peciem v kuse to by ti tak ostrovanka vedela povedat a baby co k nam chodia a kremove ozaj zakusky na vsetko pouzivam ten margarin melange on je inak tiez slany,ale nie az tak ako maslo,ale v kolacoch to nie je citit ani nepridavam cukru viac

lenka3007
25. apr 2011

@lija15
@martinano ďakujem baby, napísala som si, nabudúce budem vedieť 🙂

lija15
26. apr 2011

Ahojte baby chcem sa spytat ake opalovacie mlieko je vhodne pre 16mesacne dieta ide leto mala bude castejsie vonku a nevyznam sa v tychto ich znackach poradte mi co je pre take male dieta vhodne a ´ma citlivu pokozku teda ma atopicky ekzem ☹

janano
26. apr 2011

Kukni na http://www.gronnhverdag.no/nor/Tester/Produkter...
Tam máš okrem iného aj testy kozmetiky pre deti, čo sú tu na trhu. Naša mala tiež ekzém, teraz už nie. Používame Cosmica Kids 30, dostať ju v lekárni, nemala na ňu žiadnu reakciu.

martinano
26. apr 2011

@lija15 my pouzivame sebamed, nemame ekzem,ale kamoskin maly ma a tiez maju sebamed, treba skusit co sadne

lija15
27. apr 2011

@martinano
@janano dakujem Vam kocky za radu skusim a uvidim len tak clovek zisti co je dobre pre dieta pekny dnicek zelam 😎

fragile
2. máj 2011

Cafte zeny,opat bez diakritiky.🙂 chcem sa opytat skusenejsich - do 30.4. som nerobila nic s tym jævlig selvangivelse,bude problem?chcem to vybavit zajtra.ako je to s tym fredrag, je to pravda , ze prve dva roky mame danovu ulavu 10%? co sa tyka pridavkov-pani mi dala tlaciva , ze to mam poslat domov, ze potrebuje potvrdenie, ze doma neberiem pridavky.mna z tych Norov raz porazi. A este jedna vec - teraz byvam på vestlandet ale budeme sa asi stahovat do Trondheim a problem je,co so skolkou. Ziadost do 1.3. som posielala tu do skolky kde byvame lebo som nemala ani tucha , ze sa budem stahovat.Dakujem za vsetky rady a tipy.

bonaquaba
5. máj 2011

zdravim babule, neviete mi poradit www stranky na Norsko, vdaka moc