Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
20. mar 2010

ahojky
my fajn, boli sme na slovensku uz sme zas tu, tu je este stale kopec snehu,ale topi sa, u nas prsalo len vcera inak bolo nadherne cely tyzden a dnes teplucko 9stupnov.ked prsi chodievame s malym von a on teda chodi spat do kocika, a ja sa prechadzam,alebo sme doma a hrame sa, teraz uz je velky tak je to pohodicka krasne sa vyhra cely den.ideme este kolacik upiect a maly pojde spat a ja asi s nim.
mas tam aspon nejaku kamosku,alebo si tiez sama, ako ja ☹ ?

martinano
28. mar 2010

halloooo damy, v norsku nie je nikto ci co?
ostrovanka kam si sa stratila?

ostrovanka
28. mar 2010

Martinka,
mam tu nejake kamaratky norky, ale to je o inom. Oni tu maju svoje kamosky, s ktorymi sa poznaju roky.... takze sa obcas stretneme, mame deti tak po sebe par mesiacov. Chyba mi tu taka spriaznena dusa, ktorej by som hoci kedy mohla cinknut, skocit na kafe, pokecat od srdca 🙂.
My sme vcera aj dnes boli prechadzkovat s drahym, riadne sme sa nachodili, maly vacsinu prespal, chvala bohu, lebo v kociku mi moc zas nevydrzi. No a dnes predstav si zas snezilo!

rpinguin
28. mar 2010

ahojky,
tak som vas tu prepadla a mam na vas zijuce v Norsku otazku. Manzela to tam akosi taha kvoli zarobkom, sice by neboli o mnoho vyssie ako mame tu (zijeme v Nemecku), ale mal by viac volna a inych benefitov (je lekar). Mna tam ale akosi nic netaha, raz sme tam boli (Trondheim) a potom vo Svedsku Are lyzovat, ale akosi ma ta krajina vobec nenadchla. Domy murovane akosi nehrozia, vsade kosa. Ja chcem byt ale v lete opalena, chodit na kupaliska, to mozem zrejme v Norsku zabudnut. Myslite si mozno, ze som sebec, ale neviem si pomoct. Zaujimali by ma vase nazory, za ktore vam uz teraz dakujem.

martinano
29. mar 2010

rpinquin ahoj
tak ja som to iste co ty, teplucko leto kupko huraaa parada, pred tromi rokmi sme sa s manzelom dohodli,ze to pojde sem skusit cuduj sa svete ja uz som tu druhy rok a to som nechcela,ale nechcem ani zivot sama s malym na slovensku, tak sme tu spolu vsetci traja.na zimu som si zvykla, v lete si predstav aj som sa stihla opalit, to sa hovori,ze nebyva leto,ale byva,aj ked kratsie .su tu rozne kupaliska, dokonca toto leto sme sa aj v mori kupali, nevidim to tak tragicky.ono zalezi, aj kam ides,ak mas rada ludi rusno,tak vacsie mesto a nie je problem.kopec detskych ihrisk kruzkov a roznych inych veci.ja teraz dorabam este jednu skolu na sk,tak makam takto po nociach na diplomovke,ked maly spi,ale uz sa tesim na jar a od septebra zaciname aj do rodinnej skolky, tesime sa.
ostrovanka zlatko ak chces kecat kludne mozme tu, mne to chyba tiez tu nikoho nemam a to sa mi aj suseda slovenska stahuje,ale na net behnem pozriem,ked maly spi,alebo na vecer, ked zaspi, tak budem rada ked pokecame

rpinguin
29. mar 2010

diky Martinka, tak este to preberieme a pouvazujeme, ci teda Svedsko alebo Norsko, ved ja sa potom zasa ozvem, ak to bude vobec aktualne. Ono si clovek asi zvykne na vsetko, ked musi, len zasa novu rec sa ucit. A tam by som moznoze ani ja s robotou problem nemala, kedze som tu vystudovana ucitelka nemciny pre cudzincov. Je tazka norcina?
A ake VELKE mest by si odporucala, ktore by mi aj klimou vyhovovalo? 😉 🙂

ostrovanka
30. mar 2010

rpinguin,
ja by som si to na Tvojom mieste dobre rozmyslela. Ako pise Martinka, zavisi, kam sa dostanete. Jednak klima, jednak prostredie a moznosti na relax. Ja som tu od dec. 2007 a na nic ine nemyslim, ako kedy budeme moct ist domov. Na vsetko by som si dokazala zvyknut, ale ta klima ma nici. Slnecny den je tu sviatok! My sme tak v strede krajiny na pobrezi, v mestecku Ulsteinvik (kukni si na mape, aby si vedela, o akom klim. prostredi hovorim). Vela tu prsi, leta su velmi kratke a mierne, obcas sa vysvihne teplota aj na 25 ale to trva tak den dva a v zapati kludne moze klesnut aj na 15.
Ta tma v zime sa aj da prezit, lebo potom nasleduje obdobie dlhych dni, ale ten neustaly dazd, zamracene... proste mi chyba zavratne slniecko. Najlepsia klima je prirodzene dole na juhu, okolo Osla. Ale tam su zas v desne zimy, velke mrazy, co mi tu zas nemame.
Co sa tyka Norstiny, tak to je druha kapitola. Ja som tiez plynula v nemcine, som si myslela, ze Nostina bude v poho... Problem je nasledujuci. Su tu dva uzakonene spisovne jazyky, a to Bookmål a Nynorsk, okrem toho sa pouziva asi 1000 dialektov. Takze ja som zacala 2x kurz, ale nechala som to. V Anglictine nema clovek problem komunikovat a ja tu nechcem zostat zit, tak som to neriesila, ale bolo by fajn, keby som aspon rozumela.

miriam31
30. mar 2010

Ahojte. 🙂
Rpinguin poslala som ti IP.

Ostrovanka moja rec.Aj v Oslo casto prsi.
Ako sa mas a ako sa dari malemu?Ako casto chodite domov? 😉

martinano
30. mar 2010

rpinguin hlavne to chce kludnu ,hlavu krajina ma svoje caro a ze casto prsi aspon tu nie je tolko prachu.
nas drobec este nebol chory to mame dva roky prec ja pripisujem zdravemu prostrediu som o tom presvedcena.a ak si zvyknuta zit mimo sk, nebudes mat problem od tialto utekaju baby na slovensko, lebo si nevedia zvyknut, zit mimo sk, bez rodiny, tak manzelia tu a oni tam, to tu je 95%slovakov tak,aspon co ja poznam.
ostrovanka to pekne napisala
mirka ako sa vam dari?

martinano
30. mar 2010

to sa tu fakt nenajde nikto okrem ostrovanky kto tu byva, zije, a podobne?
ostrovanka tusim sme tu same

holeckovalucia
31. mar 2010

ahojte ako vetsina som tu s manzelom,mam 3 rocneho syna a sme v okoli lilestromu,cca 20 km od OSLA.ozvite sa cakam a mozte aj na email :holeckovalucia@seznam.cz

martinano
31. mar 2010

Lucia ahoj, tak to ste blizko my sme priamo v Oslo

martinano
31. mar 2010

Ako sa ti tu paci?ci nepaci?

holeckovalucia
31. mar 2010

nevola sa tvooj manzel Jozef a teraz ste menili auto???

martinano
31. mar 2010

ano vola a ano mame nove auticko 😉
uz mi volal,ze hovoril s tvojim manzelom
ako sa ti tu paci?

holeckovalucia
31. mar 2010

Ahoj,ja som tu 9 mesiacov a celkom sa mi tu paci,hlavne kraj a priroda,je tu stale co obdivovat. Ja momentalne zhanam pracu,ale je to tazsie ako som myslela. Ja som zdravotna sestra a tu maju podmienku,ze musim mat vysoku skolu,ked chcem pracovat ako sestricka. A Ty si tu ako spokojna?

holeckovalucia
31. mar 2010

Tak sa tesim,ze prides aj s manzelom v piatok,ked sa vratis z domu. Byvame na ceste z letiska do Osla.

martinano
31. mar 2010

Jeeeej tak to aj ja, ani neviem,ze mame k vam ist to som sa este nedozvedela,ale teraz uz viem, super tesim sa

ostrovanka
2. apr 2010

Mirka, Martinka,
mame sa fajn, sak su sviatky, len akosi mi je otupno, ked nemame ani ist ku komu na navstevu. Co aj mam kamaratky Norky, tak su but busy s rodinami, alebo odcestovane.
Martinka, Ti zavidim, ze si nasla dasiu kamosku ☹......
Mne zacina posledny mesiac materky a poviem Vam, vobec sa mi do prace nechce! Tatinko bude s malym 6 tyzdnov doma, potom chceme este koncom juna ist kamsi do tepla na dovcu (ale nedoplatok na daniach nam skrta akosi plany).
Dostali sme pre maleho skolku, ale na uplne opacnom konci mesta, tak ho budeme musiet vozit autom. Mrzi ma to, lebo nejakych 300 m od domu mame skolku. Ale ta je velmi vychytena, lebo sa nachadza na trase dvoch najvacsich firiem v meste, ktore zamestnavaju vacsinu obyvatelstva tu. (nas tiez, hehe).
Ako sviatkujete vy? Ja som este ani nic nepiekla, ani okna ma netrapia 🙂. Vcera sme akurat na prechadzke natrhali baburiatka a pruty malemu na korbacik. Ale koho pojde vysibat, tak to este nevieme 🙂.

holeckovalucia
3. apr 2010

tak mi mame skolku tiez vedla domu a dostali sme skolku ako prvu 5 km od domu a v smere kde nikto ani do prace necestuje ani ja do skoly.ale od 1.8.nam potvrdili ye ho budeme mat vedla domu.tak to nejako vydrzime a prajem vsetkym zucastnenym PEKNE VELKONOCNE SVIATKY.

martinano
3. apr 2010

ahojte
ostrovanka tak to budete mat vesele nas to caka od noveho roku.nechcdela si byt s malym este chvilku doma, ci mas dobru pracu?ja som mala nastupit do roboty, ked mal maly rok,ale zostala som s nim doma. aj som rada,ze sme to tak urobili.
lucka ako sa paci malemu v skolke?pocula som,ze hadze, riadne hlasky, tesim sa,ked sa konecne stretneme. co porabate?mate tatina v robote, ci doma?nas je v praci cele sviatky, okrem pondelka to bude s malym doma,ale to zas ja letim na sk.no take na nic to mame, a budeme do leta,kym nebudem mat po statniciach.
aj my zelame vsetkym krasne velkonocne sviatky papa

holeckovalucia
4. apr 2010

tak ako sa paci malemu to neviem,rano strajkuje ale potom ze vraj uz je dobry.hlavne ze si nasiel frajefku ISABEL..

martinano
4. apr 2010

lucka no tak to je dobre...

ostrovanka
7. apr 2010

Martinka, a uz si si poziadala o skolku, ked ju chces od Noveho roku? Lebo u nas sa pridelovali skolky na cely rok pocnuc augustom.
Ja som dnes zistila, ze teda mozeme nastupit do skolky od augusta, a zrejme nam nedaju inu ako tu, co je tak daleko, najvyssie v kopcoch, tiez uplne mimo, ako luckina. Takze po 6 tyzdnoch v praci (ked bude otecko s malym na materke 🙂 budem musiet este zostat doma. Nie ze by mi to vadilo, len penazi bude menej. Ale este si aspon uzijem leto... ak nejake v Norsku bude 😀

ostrovanka
7. apr 2010

Lucka,
a ako maly s Norstinou v skolke?

lenka3007
7. apr 2010

ahojte baby, trochu som sem zabludila, lebo moj drahy sa v septembri vrátil z norska a teraz by sa chcel vrátit ale aj so mnou a s malym, ten bude mat 5 rokov a ja mám strach ako si tam zvykne ked nevie reč, či mu nebudu chýbať druhe deti, či u nebude smutno ked bude stale len s nami... mohli by ste mi niekto poradiť ci su tam aj nejake skolky pre cudzincou, my máme ist do stavangeru... prosim ak by ste mi mohli napisat vase skusenosti s touto krajinou a predskolákom...dakujem

ostrovanka
9. apr 2010

Lenka, a na ako dlho chcete ist do Norska?
Ja sice neviem o skolkach pre cudzincov, ale na tejto stranke:
http://www.stavanger.kommune.no/Tilbud-tjeneste...
si najdes informacie o skolkach v Stavangeri. Ak nehovori manzel po norsky, hod si ten link do Google Chrome - je to internetovy prehliadac, ktory sa da volne stiahnut, a ten Ti stranku prelozi bud to do anglictiny- alebo ineho jazyka /ja pouzivam anglictinu, lebo do toho to preklada velmi slusne/.

gustinovi
13. apr 2010

ahoj holky, omlouvám se že jsem tu dlouho nebyla, měla jsem teď hodně lítání a starosti s narozinama od malé, tak nebyl nějak časík. Ale už tu budu opět nakukovat a reagovat. Jinak malou jsem zapsala do jeslí, bude chodit jen na 5dní v měsíci, protože nás do školky nevezmou od září a já by jsem v dubnu (april) měla nastupovat do práce tak ať máme jistotu že v jeslích místo bude a ať si taky pomalinku zvykne, tak nastupuje od 7. měsíce no a my s malou se chystáme do Norska na konci května (may) zhruba na měsíc, tak se pak může sejít.

martinano
15. apr 2010

caute
ja nestiham moc net, bola som na slovensku, od pondelka je matko marod, tak len takto v skratke
drzte sa pa...

leona0607
18. apr 2010

čaute kočky asi sa o pár mesiacov k vám pridám? Ste niektorá v Trondheime?