Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
18. feb 2012

@sisa00 A este do tretice, ak je to teda ten, tak tu mas aj video.
http://www.spise.no/oppskrifter/verdens_beste/v...

alzbetaaa
18. feb 2012

@zuzanka7117 to je dobre museli ste ist az do Norska aby ste sa stretli 🙂 pridala som si foto je to z minuleho víkendu boli sme v Drammen na prechadzke my sme sa stretli z Jurajom na SK ale už pracoval v Norsku on je tu tri a pol roka a ja rok a pol

zuzanka7117
18. feb 2012

@alzbetaaa a cakate prve babatko?

alzbetaaa
18. feb 2012

@zuzanka7117 moj Juraj caka na svoje prve ale ja budem mat toto tretie ale poviem ti ze som rodila naposledy pred 21 rokmi tak je to ako keby som aj ja mala mat prve 🙂

zuzanka7117
18. feb 2012

@alzbetaaa wow.....pozerala som akurat fotky co si dala.....no super, drzim ti palce, aby si si to uzila a hlavne bez problemov....🙂 A Juraj ma kolko rokov?

alzbetaaa
18. feb 2012

@zuzanka7117 Juraj je zajac 🙂 ma 34 rokov tak verim ze nam to zostane

beruska64
18. feb 2012

@sisa00 ma uplne v pohode vahu. Do pol roka, by mala mat raz tolko ako mala porodnu vahu. Pozri na nete, pisu o tom dost. A kazde mimco je ine a aj inak rychlo pribera. A niektore minca maju pokakanu kazdu plienku. Mozno jej ide zubok, vtedy viac kakaju. Inak ten recept aj ja zhanam, daj vediet az daky odskusas

humba
19. feb 2012

@norwayka
@sisa00 baby podaril sa Vam ten kolac? Ja ho tiez zboznujem ale nikdy som sa ho neodvazila upiect lebo mi pride zlozity, neviem preco, ja moc na tie kremy nie som...no ale chut ste mi narobili riadnu... 😝

norwayka
19. feb 2012

@humba @sisa00 Ohh, to ani nehrozi, aby som ho ja robila. Ja som dnes velmi hrda na seba. Prvykrat v zivote som urobila palacinky a to nie zo sacku, alo origos, hehehe. To som ale hrdinka, co? Najlepsie na tom je, ze muz isiel dat spat najstarsieho a lahol si s nim a rozmyslal, ze ako by si dal palacinky. A zobudil sa a nechapal. Povedal, ze toto je fakt SPOOKY 😕

Ja len sisa sa pytala, ci nevieme, ako sa vola ten kolacik. Tak vieme ako sa vola, ak mysli tento a vieme, ze je fakt verdens beste (najlepsi na svete) 😀 Ja to necham na vas, aby ste ho nejak poriesili. Ja sa zatial vytesujem z mojich palaciniek.

Inak, ak by ste mali super jednoduche recepty. Tak sup, sem s nimi. Najlepsie take na norske pomery, akoze bez bryndze a tvarohu a maku a pod, hihihihi.

Ja mam jeden perfektny na carbonare spagety od jednej mamicky. Akoze za 5 minut je to hotove + co sa spagety uvaria, totalny dig 🙂 Ak chcete, dam.

lija15
19. feb 2012

@norwayka tak ja mam knihu s norskymi receptami na jedla a kolace a uz som zopar aj vyskusala a su velmi jednoduche a dobre 😀 jedla si uz divocinu-sobie mäso?? ak by si chcela tak ti dam recept je to jednuduche a velmi chutne a najlepsie sladke kolaciky 😀 pridam linka na inspiraciu 😀
http://varecha.pravda.sk/recepty/mandlovy-kolac...

sisa00
20. feb 2012

@norwayka Ahoj jasnačka je to on mojho srdca šampion 😀 No ja sa donho pustim asi až ked budeme v No už mame kupeny hned 1. Let z BA . trochu som sa bala isť z Prahy sme od Pieštany tak to mame ešte 5 hodín do prahy a potom na letisku niaku tu hodinu potom z osla to mame 3 hodinky tak som radšej počkala doma ... Aj tak ešte nemam pas ale zajtra už letím vybavovať .

sisa00
20. feb 2012

@beruska64 Ahoj ved dufam že z nej bude baba jak lusk ale už začala aj viacej papať ona mi nezjedla ani 150 vždy tak maximalne 100 ml . Ten kolačik je o par riadkov hore kukni si ja ho milujem 😅

sisa00
20. feb 2012

@norwayka
@humba
@beruska64 Asi ho skusim spraviť aj doma len musim pozrieť čo to tam je všetko či to tu najdem tiež ale myslím že najdem :D

sisa00
20. feb 2012

@beruska64 ešte som zabudla hned nam po tom pokakavani sa vyliezol zúbok 😎

lija15
20. feb 2012

@sisa00 tak tento kolacik som robila pred tyzdnom 😀 😀 😀 ked ste sa tu o nom bavili tak mi nazov nic nehovoril lebo ja ho mam v tej norskej kucharke pod nazvom:kvæfjordkake 😀 😀 ale ked som si kukla linky tak mi tuklo ze to je ten dobry mnamovy kolacik asi uz mas teda tym padom nan recept 😉 no skoda ze ma to netuklo si poriadne precitat recept lebo aj tu pisu ye je to Verdens Beste 😢 😢 ale nam ten kolacik velmi chutil a hlavne ten fyll je suprovy 😀 😀 ja som kupila tu kakefyll v prasku,bol lacnejsi ako hotovy v krabicke 😉

mirasierra26
20. feb 2012

Baby ahojte, nejde sa mi zaregitrovat na libero.no, kvoli tomu balicku pre babatka ... nemal niekto s tymto ten isty problem ?? vsetko vypisem, ale proste ked chcem kliknut na konci na REGISTER, tak to nic nerobi ... neviem preco ... poradte, dik.

humba
20. feb 2012

@mirasierra26 ja som sa tam zaregistrovala balicek som vyzdvihla a potom som tam chcela ist znova a uz asi 2 tyzdne sa mi tam neda prihlasit pod mojim prihlasovacim menom ani heslom. Tak neviem co tam s tym maju....

beruska64
20. feb 2012

@mirasierra26 Cauko mamina. Mne sa tam da prihlasit. ale menili teraz image stranky, tak tam maju mozno daky technicky problem. Skus neskor. Uz si zbalila tasku? Julinkine prehovaranie nezabralo, ked tu este si. Musime este prist.
@sisa00 Gratulujem k zubku. Nam sa driape na svet treti. Ale zase dole, hore zatial nic. Nasa ma teraz tiez menej rano a vecer po 150ml a cez den 120ml. Ale zacala som jej davat aj viac vodicku. Som citala, ze by mali vypit liter za den. Ale pije menej ako liter.

sisa00
21. feb 2012

@beruska64 ahoj liter napr čajiku za den ? to je trochu moc ja som rada ked mi vypije deco čajiku s hroznovím cukrom 😉 ozaj skušam jej davať domace kašičky mapr mrkvu a trošku zemiaku ale nič mi nechce ju s toho napina tak asi budeme musieť ostať pri kupovaných 😨 tie zlupne všetky okrem tých kde je maso .

sisa00
21. feb 2012

tak dneska berem bambulku 1x na kavu chcem vedieť ako sa bude spravať . Ked budeme musieť sedieť na jednom mieste aspon hodinu 😝 nech ju cvičim do lietadla !

sisa00
21. feb 2012

@beruska64 Ozaj davaš malu aj stať ? lebo ja už hej doktor mi povedal že až od 9 mesiaca ale ona už chce dvíha sa po sedačke hore a ked ju oprem tak tam stojí a smeje sa . a už nam normalne bežka ked ju dame na zem a držime ju pod pazuchami .

beruska64
21. feb 2012

@sisa00 Ahooj, to som myslela tak, ze ma mat liter tekutin dokopy, takze aj mliecko. Ja cajik nedavam, akurat mliecko a cistu prevarenu vodicku. Ale tej vzdy tak max. 20ml naraz vypije. Davam jej nou aj zapijat obed, tak vtedy trochu viac vypije. My ju obcas tiez davame stat, ale este jej to moc nejde. Ale sedi uz sama, bez drzania, ale sama sa este neposadi, tak ju moc nedavame aby sa naucila ako si sadnut. A u nas sa zje vsetko 😀 keby mohla tak aj misku vylize. Jej ale tie kupovane moc nechutia, teraz ich uz nekupujem ale zozaciatku ked sme skusali tak nad tym ohrnala nostek. Uzite si kavicku. papa

norwayka
21. feb 2012

Tak sa trosku aj ja pridam. Moj prvy syn kupovane nechcel ani vidiet, moj druhy (teraz 9 mesiacov) ten by zase len kupovane a ja varim ako debil a nie vsetko chce, tak ho odzubavam, hihihi, pomiesam s kupovanym a potom to zje 😀 A tej vody, mi tiez davame len vodu cistu pramenistu, a tej tiez moc nemusi. Ale ved je zima a podla mna si to babatko samo povie, kedy mu nieco chyba. Tiez len tak po trosku pocucka a nechce viac, tak to neriesim.

S tym statim. My tak isto, nas ani sediet poriadne nevedel, len teraz nedavno sa uz posadil sam, ale zato chodit a stat to hej. Uz aj sam 7 sekund vydrzal stat. Tak ja som ho davala stat odkedy chcel, ale samozrejme s mierou. Aj jeho brat uz pekne v 10 mesiacoch na kontrolu na helsestasjon naklusal sam. A to fakt sam tam vosiel, ostatne deticky zatial len lezali a plazili sa. Je to individualne, podla mna treba trosku nasledovat to dieta.

@sisa00 Myslim, ze s tym letenim nebude problem. I ked ja som s najstarsim letela na Kanarske 5,5 hodiny, ked mal 14 mesiacov a nikdy viac. Najdalej na Mallorcu, ta je len 3 hodiny. 3 hodiny boli v pohode, to sa dalo, ale viac ako to, ufff. Ale zase kazde dieta je ine. Niektore mozu aj do Thajska ist a nie je problem. Tak si teda uzi tu kavicku 🙂

norwayka
21. feb 2012

@lija15 Dakujem velmi pekne. Norskych kucharok mam habadej. Inak casto su recepty priamo na obaloch jedal. Ja aj tak robievam, napr. na mrazenej zelenine a viac menej na vsetkom ti daju aj nejaky recept. A mam rada matprat, tam su zdrave a rychle jedla. A mne svokra navari norskych jedal dost, hgehehe, ved tak som prezila 11 rokov bez varenia. Varil muz a svokra a vzdy to isti Cina, parky a Grandiosa 😀 😎

Ja chcem slovenske jedla. Aj ked som bola tehotna, ja by som zabila za slovensky chlieb a cigaretu ( a to vobec nefajcim a ani som nikdy nefajcila, hihihi).

tiviot
21. feb 2012

@alzbetaaa cau Betka,,vitaj na koniku 🙂 noo,mozno uz aj ja budem coskoro z Vireksundu 😀

lija15
21. feb 2012

@norwayka jaj tak na tej stranke varecha.sk je kopec rychlych a slovenskych receptov...no super sikulka ked sa vies vynajst ja varim koli dcerke vzdy a muz varit nevie nic len parky hranolky,rybie prsty a pizzu kupenu upecie hihi ale nevadi mi to 😉 😉

alzbetaaa
21. feb 2012

ahoj si ma tu nasla ja sa tu este moc neviznam ale pomaly sa dostavam do toho ,ano a už sa vam podarilo nieco najs ? ak budeš fit tak sa vo štvrtok vidime paaaaa zatial

alzbetaaa
21. feb 2012

@tiviot zabudla som kliknut na odpoved 🙂 tak ta sprava bez mena je pre teba 🙂

janano
21. feb 2012

@norwayka ja velmi rada varim jedla s kuskusom, je to strasne rychle. Len nechas zovriet vodu so solou a olejom, prisypes kuskus a odstavis...sam ti dojde. A k tomu ti staci nejaka mrazena zelenina, alebo cerstva, ked mas chut, udusis si kuracinu, ta je za minutku, alebo sampiony...mozes pridat kyslu smotanu a mas rychle a jednoduche jedlo takmer za ziadny cas...tiez mozes na sladko...pridas hrozienka, orechy, med 🙂 mnamka v sekunde