Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zdeni1302
12. apr 2012

@humba dakujem ano z Oslo

zuzanka7117
13. apr 2012

@humba Ano, ideme na buduci tyzden....aj ja som zvedava co to bude.....inak aj tato noc bola celkom v pohode.....nechcem zakriknut....🙂

zuzanka7117
13. apr 2012

@patka29 ahoj.....ja som tiez rodila na takom oddeleni, kde by som epi nedostala.....a bola som vo vani. Mam to v albume ak chces kuknut...🙂

patka29
13. apr 2012

@zuzanka7117 Dakujem,idem pozriet 🙂

humba
13. apr 2012

@zuzanka7117 no supis asi u vas plati ze tych 6 tyzdnov trebalo na rezim ako taky....ja som dnes v noci malu dala prvy krat do spacieho vaku, lebo s perinky jej uz nozky trcia a asi to bola pre nu zmena tak sme nespali tak dobre ale dalo sa, ono fakt ked rano na nu pozrem ako sladko spinka tak uz aj zabudnem co bolo v noci.

zuzanka7117
13. apr 2012

@humba no zmena rezimu mozno, ale zas ho boli brusko aj cez den, nie len vecer......takze noci o nieco lepsie, dni horsie, poriadne nespi, len place, puci sa, prdka....dnes mal zase spenenu stolicu asi tam ma kopu vzduchu.....idem skusit nejaku ammehjelpen tu v Oslo, asi sa mi zle prisava a asi tiez nie je najlepsie ako papa, kazdu chvilku a vzdy len par minut a ja mu tiez pcham prso pri kazdej prilezitosti, potom je asi aj prejedeny a dost grcka......cele sa mi to nejak nevidi...... ☹

zuzanka7117
13. apr 2012

Baby, jedna otazka....balili ste vase deti na siroko???

lija15
13. apr 2012

@zuzanka7117 no my sme nebalili vobec helsesøster nam povedala ze pokial my nemame problem s klbmy tak netreba

zuzanka7117
13. apr 2012

ja som tiez doteraz nebalila, ale svokra dost nalieha aby sme ho balili, tak neviem co robit

janano
13. apr 2012

@zuzanka7117 balit nasiroko, to snad poznaju len na Slovensku a uz aj tam je to zastarale. Na helsestasjon ti lekar bude kontrolovat nozicky, pokial ti on nepovie, tak nemusis... 🙂

lija15
13. apr 2012

@zuzanka7117 a svokru nepocuvaj 😉 to je este stara skola 😉 ja doteraz si svokru vypocujem co sa tyka dcerky ale tot vsio...niekedy dam na jej rady...ale poväcsinou to nechavam tak plavat...a naozaj ked si ty a ani tvoj muz nemali v detstve problemy s klabami tak je to zybtocne....
@janano na teba mam otazku ako si riesila odnaucanie od plienok svoju dcerku??ja mam s Lijus velky problem nocnik nechce-ked ju tam posadim tak rev...na zachod sa obcas vypyta.... ked ju necham bez plienky a sa pocika nevadi jej to....nechcem to silit ale porad ako na nu...mam pockat a nechat to nanu...chceme ju dat v septembri do skolky ale neviem co s tymi plienockami ☹

zuzanka7117
14. apr 2012

@janano
@lija15 diky baby.....ved buduci tyzden ideme k lekarovi, tak uvidim....potom mi pride svokra na 3 tyzdne, tak nech to mam potvrdene od lekara...🙂

humba
14. apr 2012

@zuzanka7117 pojdes si lahnut a zobudis sa dieta bude zabalena na siroko 🙂

zuzanka7117
14. apr 2012

@humba noooo, to je dost mozne.....😀

norwayka
14. apr 2012

@zdeni1302 Vitaj, vitaj 🙂

norwayka
14. apr 2012

@zuzanka7117 Nie, ani to neriesia. Vacsinou je to dedicne, ak by mali nejake podozrenie, hned by ta poslali na vysetrenie. V zivote som o nasiroko baleni nepocula, len tu na MK a na SK. BTW, skusala si ist s malym k fyzioterapeutovi alebo chiropraktorovi. Niekedy si ludia myslia, ze je to brusko a tak a nemusi byt. Skus si dat maleho skontrolovat. Niekedy vedia super pomoct.

norwayka
14. apr 2012

@patka29 Ved prirodne, bez nicoho mozes rodit aj na 'normalnom' oddeleni. Prirodne tym myslim bez chemikalii a epi. Ale zase, ak by si potrebovala, tak to mas mozne. A nahodou ak by boli problemy, tak to prirodne aj tak nebude prirodne. Ja osobne by som isla prvykrat na normalny porod a na dalsi krat, o 2 rocky, tipujem 😀, by som skusila prirodne. Ked uz vies, co a ako.

norwayka
14. apr 2012

A inak herecky-mamicky, vsetkych vas zdravim zo Slovenska. Ja nemozem chodit do DM, akoze ja ten obchod milujem. Dobre, ze ho nemame v NO. Akoze 200e poslo ani neviem na co. Som sa nejak rozsupla, blazniva zenska. Aj sama som bola prekvapena a dobre, ze uz som musela ist, lebo zatvarali, inak neviem, ako by som skoncila 😀 😀 😀

patka29
14. apr 2012

@norwayka Uz to nechavam tak a rozhodnem sa na vratnici 😀 Inak to dm doverne poznam... 😉 Ja ked si spomeniem na tie kvanta,pri pokladni nam od stastia za trzbu davali vsetky"darceky"a testery a vsetko co mohli darovat 😀 😀 😀

norwayka
14. apr 2012

@patka29 Hehehe, presne to iste tu. Dali mi aj to, co nemali. Mam kopec adidas tasticiek, piknikovy kosik, tasky, zrkadla. Ved hej 🙂 Za tie peniaze aj ja by som si dala darcek 😀

sisa00
14. apr 2012

@zuzanka7117 Ani ja som nebalila na široko aj ked moja mama stale otravovala ale ked nam povedali že netreba tak som si s toho nič nerobila . Kolegov syn ked sa tu narodil hned mu povedali že treba baliť lebo bude mať problem neskor tak som vedela že keby bolo zle asi povedia . a pre istotu sme si dali aj sono na slovensku 😉

sisa00
14. apr 2012

@norwayka no u nas v PN asi darčeky nedavaju lebo ja tam tiež robim nakupy jak pre 30 členu rodinu a nič 😠 A ako je na Sk mate pekne počaasie ???

martinano
14. apr 2012

@zuzanka7117 mas vlastnu hlavu tak co riesis s balenim, ja som to pri pauli tiez vzdala mala postoky raz a od vtedy nikdy viac

martinano
14. apr 2012

@sisa00 u nas v nm, tiez davaju darceky a v novembri dokonca aj kolekciu som dostala k nakupu

zuzanka7117
15. apr 2012

@norwayka
@sisa00
@martinano diky baby...🙂

miciatko
15. apr 2012

babeny vsetkym co reagovali na strateneho sobika, velmi pekne dakujem , mame ho uz doma kupila nam ho @martinano uzasna zienka , dakujem

norwayka
15. apr 2012

@sisa00 Je krasne, okolo 15stupnov, aj hlasili dazd v PD, ale nejak akoze nic moc z toho. Teda v porovnani co je to dazd v Norsku. Je tu super, ale dva tyzdne budu stacit pre mna bohate, hehehe. Mam taky pocit, ze budem ja musiet ist este do tej DMky znova 😀

zuzanka7117
15. apr 2012

@norwayka Pozdravujem Prievidzu...🙂

norwayka
15. apr 2012

@zuzanka7117 Odovzdam, hehe

helca222
16. apr 2012

Zdravím Vás všechny. Tak po nějaké době jsem mezi Vás zavítala.Vždycky si jen přečtu o čem píšete a co řešíte,ale nějak nestíhám reagovat. Dnes sice na ruce jedno dítě mám opět,ale musím se zeptat a poradit se tady.Mám tady v Norsku narozeného chlapečka. Konečně jsme se dočkali že nám udělali rodný list v čr,sice teprve dnes dorazil na ambasádu,ale máme ho 🙂,ale musíme tento týden vycestovat do čr a problém je že do Oslo se musím dostat letedlem a na malého mám jen norský rodný list. Bude to stačit na letišti,když hned v Oslo pojedu na ambasádu a tam mi vydají doklad pro cestu do čr a zpět? Jde jen o ten let v Norsku z Trondheimu do Osla? Děkuji za radu 🙂 Přeji všem krásný den plný sluníčka.