Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
4. máj 2012

@asma to je jedno, nie je obcanom SR

janano
4. máj 2012

@asma aby sme tu nevypisovali do aleluja, tu mas link na nieco ako cudzinecku policiu www.udi.no
Da sa prepnut aj do anglictiny, a predpokladam, ze tvoj manzel je Arab, aj do arabstiny...a vela inych jazykov 😉
Tam mas vsetko napisane, mozes ich kontaktovat a priamo sa spytat, kompetentni ti presne povedia ohladom pracovneho povolenia.

renatedj
4. máj 2012

@norwayka uf...takze konecne sme pribrali, znizili nam objem umeleho mlieka, snad to zvladneme, hlavne moje prsia .... tu zabku nemam, teda tak mi bolo povedane, vraj asi dost zretelne pocitujem, ked sa mi do bradaviek vlieva mlieko, ked ho maly zacne sat (no mne sa to nezda, ale co narobim) .... skusam fungovat bez podprsenky, vraj je to lepsie, musim priznat, ze sa mi zda, ze mam viac mlieka, ale oblecenie mi dost drazdi bradavky a tie palia ... tak nam drz palce, budeme to potrebovat 🙂

renatedj
4. máj 2012

inak dievcence mam problem vyprat zlte flaky po kakani z bodiciek aj z dupaciek... periem na 60, ale asi nemam dobry prasok... pouzivam nejaky zo svedska, ktory je senzitivny
ako periete vy? s akym praskom? dari sa vam vsetko vyprat?

martinano
4. máj 2012

@renatedj ty si priamo v oslo ci nie?mam tu na bradavky avent masticku je uzasna, nebudu ta tak boliet a nebudu take predrazdene, nos podrpsenku a vlozku do prsky namastit tym aventom, ja som si uzila pri oboch detoch viem o com hovorim, plus prax z roboty

janano
4. máj 2012

@renatedj co najviac si potieraj bradavky materskym mliekom, to hoji rany na bradavkach. A v lekarni dostanes kupit masticku Lana Brystvortkrem, ja ju mam, je super, obsahuje len cisty lanolin. Ono davaj si pozor, aby ti oblecenie nesuchalo bradavky, to fakt boli...kludne nos podprsenku s vlozkami, ako pisala Mata, ale snaz sa casto vetrat.

Co sa tyka okakaneho, to tazko vyperies na 60, skus predtym namacat. Nemozu ti z SK poslat zlcove mydlo? To je fajn na flaky... 🙂

humba
4. máj 2012

@renatedj ja periem na 40 a pouzivam ten prasok Blenda a nemam problem s flakmi. ale zase ja som umele mliecko este nedavala to moze byt aj tym ze su skvrny silnejsie.
na tie bradavky mne este v porodnici dali taku vazelinu ta bola fajn ale mam multi mam balzam a take napustene vankusiky na bradavky co mozes mat par hodin a liecia, mne to pomohlo zo zaciatku, inak sme tuk tuk problem s kojenim nemali. drzim palce nech to prejde.

humba
4. máj 2012

inak baby videla som ze Patka29 to uz ma za sebou, tak dufam ze sa coskoro ozve a napise ako nakoniec rodila ci si to rozmyslela na tej vratnici 🙂

norwayka
5. máj 2012

@renatedj Aj PureLan od Medely je super, tiez ciste vazelinove/lanolinove. Ja som mala aj Avent nipple cream, aj Danatekt a este jeden, to uz si nepamatam. Ja som v kazdom pripade striedala ten Purelan a jeden z tych kremovych ako Avent. To skutocne odporucam. A ja mam vlozky, ale take, co sa daju prat. Co su z cistej vlny. To je super vec, skus si zohnat take. To je aj proti prechladnutiu prsnikov. Ja akoze na ne nedavam dopustit. Najme v lete si clovek mysli, ze co, je teplo nakojim vonku a ja som mala najvacsie problemy v lete, lebo som si na to nedavala pozor. Tak aj v lete som ich potom nosila.
Toto: http://www.barnashus.no/nettbutikk/detaljer/mam...

A inak flaky. Celkovo asi cele Norsko pouziva Klor, ked sa inak neda. Ja aj podbradniky aj vsetko flakove vychlorujem, heheh. Dam do vedra vodu, trosku tam nalejem chloru, nie vela, aby to nevyzralo a dam to vybielit na pol hodinku alebo tak. a potom to vyplacham a operiem. V Europrise kupis 4l flasku za par korun, ale maju to vsade. Ale je to silne, tak opatrne. A mozes to pouzit na cokolvek, na vseliaku spinu a zachod a sprchu a tak. Ale hovorim, je to silny sajrajt. Ja osobne to pouzivam len na tie brutalne flaky.

norwayka
6. máj 2012

@renatedj A este som zabudla. Ja pouzivam OMO. Tam vidim rozdiel v oprati v porovnani s inymi praskami.

renatedj
6. máj 2012

@norwayka no ja som chcela prat v nejakom tom snsitivnom prasku neparfemovanom.... skusim pouzit to mydlo, nevies, ci maju aj v norsku mydlo na pranie?

renatedj
6. máj 2012

@martinano vlozku namastit kremom? to som este nepocula, ale neznie to najhorsie .... kde by som zohnala ten avent krem? ja mam len prelan100 a bepanthen

norwayka
6. máj 2012

@renatedj Ved aj ja som prala v sensitivnych praskoch na zaciatku. Ale ak citas niekedy tu na konikovi, tak mnohe zeny mali praveze z takych praskov problemy. Tak neviem, ja som nemala ani zo sensitivneho ani z normalneho problemy. Ale toto som najskor namocila, potom riadne vyplachala a potom oprala. Takze urcite sa k nim ten humus nedostal. To mydlo to neviem, videla som tusim len Vanish. Treba sa popozerat.

norwayka
6. máj 2012

@renatedj Jaj, este ma napadlo. Nieco totalne univerzalne, co sa pouziva totalne na vsetko, niekto si v tom aj hlavu umyva. GRØNNSÅPE. Skus to dat na skrvny a preprat. To natuyralnejsie uz nenajdes. Ale ja som na skvrny neskusala, ale da sa to dat na vsetko. Ako hovorim od podlahy az po sampon 😀

martinano
6. máj 2012

@renatedj nie bradavku dobre natri a potom daj vlozku a podprsku, si priamo v oslo?ja ho tu mam mozem ti ho dat, ja uz nepotrebujem

lija15
6. máj 2012

@renatedj ja pouzivam blendu a flaky mi vzdy zisli 😉 skusit iny som sa neodhodlala koli dcerke-atopicky ekzem...a na bradavky kremik od Medely ten mi ponukli aj v porodnici a pomohol 😉

janano
6. máj 2012

@renatedj A ked uz sme pri tom prani, ja pouzivam toto na odstranovanie skvrn, kupujem to v Nostebarn, maju obchod aj v Osle, a da sa aj cez net http://www.nostebarn.no/produkt/Ull-Giftfri-oko... Je to zlcove mydlo v tekutom stave, urcene sice na vlnu, ale davam to na vsetko.
Inac, uzasne vlnene veci tam maju pre deticky...aj dospelych 🙂

renatedj
6. máj 2012

@janano super.... vyskusam to, dakujem

renatedj
6. máj 2012

@martinano ano, som priamo v osle -grefsen

renatedj
6. máj 2012

@norwayka mam ho doma, vaskusam aj to, snad mi nieci zaberie, inak budem musiet svetky veci zafarbit na zlto 😒

norwayka
7. máj 2012

@janano Inak som to trochu pogooglila. Ma to velmi dobre responzy. Akoze fakt to ludia chvalia a ze na vsetky mozne skvrny. Niekto tym aj bledu sedacku vycistil 😀 Dakujem, v zivote som o tom nepocula. Ale tak ja to pranie nejak extra neriesim, hehehe.

norwayka
7. máj 2012

@janano a este som sa chcela spytat, to kde predavaju na SK? A este som sa chcela spytat: Ako sa mas? no, co, uz sa len kotulas, ci v pohode? Uz ti zacala materska? V kazdom pripade, uzivaj si posledne dni.

janano
7. máj 2012

@norwayka no to zlcove mydlo kupis v internetovych butikoch, ich je vela, da sa aj pevne aj tekute napr. tu:
http://www.ekopranie.sk/?zlcove-mydlo-tekute,13 je tam vela ekologickych blbosti 😀

Materska mi vlastne zacina dakedy teraz v tychto dnoch, len vies, ako im to tu vsetko trvaaaaaa 🙄 🙄 🙄
Este mam nejake tie 3 tyzdne, ale da sa v pohode, akurat ked som s malou vonku a zacne mi utekat, tak to sa teda guuuuuuuuuuuuuuulam za nou, hehe.
A ty ako, naspat v praci...? Uz si zvykas???

norwayka
7. máj 2012

@janano Dakujem velmi pekne.

V robote je fajn, lebo cele dni len vysim na konikovi, hehehe. Firmu presuvaju do Stavangeru a produkty do Nemecka a USA, takze sme dostali vsetci vypoved, takze robota je do konca juna a tak ja sa tu teda fakt nepretrhnem 😀 I ked je mozne, ze nieco idu pre mna vymysliet, ze si ma prenajmu, lebo nemaju nikoho, kto ma taku 'kompetanse', aby to mohol robit. Ale neriesim, robota vzdy bude.

Ale na druhej strane je to aj ovela lahsie teraz. Ja som mala chlapcov dost po sebe (1,5roka), tak teraz sa viac citim na robotu, ako ked som isla po Sidneyim do roboty. A potom my ked prideme domov, tak to sme len s detmi nonstop.

janano
7. máj 2012

@norwayka to je pravda, pri prvom si clovek tu matersku uziva, prve...nove..., ale ked je uz aj druhe, tak to da zabrat ta vychova.
A Dani uz chodi do skolky, ci je este doma s tatom?

norwayka
7. máj 2012

@janano Aj Sidney aj Dani su doma. Je to take podelene medzi tatinom a svokrou. Sidney zacina v auguste v skolke a Dani bude este rok u svokry.

lenka3007
7. máj 2012

@norwayka ja reku aj ty pojdes s firmou do Stavangeru 😉

norwayka
7. máj 2012

@lenka3007 Mohla som, ale hehehe, nehrozi. I ked je tam ovela viac roboty pre mna a na zapade nemaju palicku v prdeli, hehhe, ze taki su stuhnuti ako tu na juhu. 😎

lenka3007
7. máj 2012

@norwayka stuhnuty? to akoze su namysleny?

norwayka
7. máj 2012

@lenka3007 Ani nie. Nikdy si nepocula vyraz Bibelbelte? to je tu na juhu, akoze biblicky pas. Su tu akoze tazki krestania a maju take zauzivane metody a len tie su platne. A zeny sa tu tazsie prebojuvaju najme v typicky muzskych profesiach. Pre zeny je tu na juhu najviac ta tradicna rola matky, ze zena ma byt doma a starat sa o deti a nanajvys byt ucitelkouo alebo sestrickou 😀 A potom typicky spomaleny juh, vsetko tu trva dlhsie 😀