Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
5. júl 2012

@bonaquaba inac, pre deti je super vec v Kolbotne, to je kusok od Osla, nie je to kupko, ale taky detsky svet na hranie, tam sa vyblaznia, a super je, ze sa tam da aj v dazdi www.hurlumheihuset.no

bonaquaba
5. júl 2012

@janano dik moc idem sa na to pozriet

humba
5. júl 2012

ahojte dakujem za info ohladom tych peniazkov...este pozrem tie terminovane vklady ale asi urobime ze otvorime na mojom ucte poducet a tam je urok2.2% a budeme sporit tam. este pozrem aj daco na Sk uvidime.

zuzanka7117
7. júl 2012

Ahojte....baby, co sa tu da kupit na mykozu bradaviek....Mam zo Slovenska Imazol, moze byt??? A objednala som si cez internet aj grapefruit seed extract. Poradili by ste este nieco?

vejula
7. júl 2012

@zuzanka7117 niesom sice z osla ani z jeho okolia, ale ja na mykozu bradaviek použivam citrovital. Treba si ho trochu zriediť. Tak do pol deci vody asi 15 kvapiek ak si pamatam a natierať si na bradavky po každom dojčeni.
Citrovital je vlastne vyťažok z grepfruitovych semienok

norwayka
9. júl 2012

@zuzanka7117 Nikdy som to nemala, ale co je tiez taky vseliek na vsetko mozne, tak to je kokosovy olej. tiez je aj na candidu, tak mozno pomoze aj na toto. Inak ten grapefruit si dobre objednala. Ja to tiez mam a tiez je to take na vsetko mozne. Inak este pouzivam koloidne striebro, to je tiez na vsetko.

zuzanka7117
9. júl 2012

@norwayka dakujem....a kde kupim ten kokosovy olej? Normalne v potravinach? A mozem to kombinovat aj s tym grapefruitom?

norwayka
9. júl 2012

@zuzanka7117 Len pogoogli. Ja mam z SK, v potravinach asi nie, skorej v tych helsebutikoch. Ono ja to pouzivam od varenia az po natieranie tela na vsetko. Dobre aj pre babatka.

zuzanka7117
9. júl 2012

@norwayka dakujem...🙂

humba
11. júl 2012

@renatedj ahoj ako sa mate? este nie ste na Sk tusim az neskor idete. Kedy si ty podavala papiere na ambasadu? lebo sme tam volali a teraz 15 by mal prist kurier. Inak doktor mi bez problemov potvrdil sk tlacivo a uz mam aj s Nav potvrdenie uz to len prelozit a ten rodny list a bolo by to.

renatedj
11. júl 2012

@humba no na sk ideme 25.7. ... to je divne, vsetci dostali potvrdenie z nav, len ja nie... ten magor mi tam povedal, ze nemozu dat potvrdenie o niecom, co v norsku neexistuje, lebo nepoznaju pravidla naroku na tu podporu
na ambasade sme boli tusim minuly tyzden vybavit ten docasny cestovny doklad, rodli list sme boli vybavovat uz davno, teraz by uz snad mohol prist konecne.... ten cestovny doklad sme hned dostali do ruky

humba
11. júl 2012

@renatedj a ani nemas to tlacivo? mozem ti poslat moje, ja som tam isla tiez s jednym ukazkovym ze chcem take iste a na zaklade toho mi to dali.
Ten jednorazovy doklad ma nejake obmedzenie trvania? ze do kedy plati a tak??? fajn ze si ho dostala tak rychlo.
Tak stastnu cestu domov a btw. pekna profilovka 🙂

renatedj
11. júl 2012

@humba nedal mi nic.... ten doklad je urceny na konkretnu cestu, na doklade je datu, kedy prekracujes s babom hranice a kde.... napr. 25.7. hranice- letisko bratislava

humba
11. júl 2012

@renatedj aha ok takze najprv musim letenky kupit 🙂

zuzanka7117
11. júl 2012

@renatedj mne na tom NAV napisala perom na papier, ze Meno ma narok na materske davky, preto nedostala jednorazovy prispevok. Peciatka, podpis.....uz je to na sk podane a je to v pohode. 🙂 Tiez ked som jej to vysvetlovala na co to chcem, krutila hlavou, bola prekvapena, ze u nas sa dostava aj to aj to......to co napisala je pravda, cize nemala preco odmietnut to napisat.....

sebsam
12. júl 2012

ahojte baby.....chcem sa vas opytat,,,nepoznate niektorá Mária Smutneho..je to Slovák žijuci a pracujuci v norsku - mal by byt v meste Bodoo, ale neviem ci sa uz neprestahoval, dakujem za akekolvek info ak sa nejake najde

lija15
12. júl 2012

@humba no ja mam cestovny preukaz vzbaveny a vybavuje sa mesiac pred odletom tak najprv letenky objednaj a potom zavolaj a poplatok je 200nok 😉 a ja nemam nic napisane ohladom prekrocenia hranic 😨 😨 😨 iba datum do kedy je platny 😉
@renatedj tak stastnu cestu my uz letime 18.7 na svk tak sa tesim akoo si poradim s 2deckami 😅 😅

humba
12. júl 2012

@lija15 oki dikes, zelam aj Vam stastnu cestu a neboj to zvladnes drzime palce 🙂

mirasierra26
12. júl 2012

Ahojte baby, ako je to s prihlasenim dietatka na www.udi.no ?? Kde presne ho tam mam prihlasit, o co vlastne pren ziadat ? Nejak sa na tej stranke neviem zorientovat kde mam vlastne tu malu prihlasit .... dik moc.

mirasierra26
13. júl 2012

Ahojte, este som sa chcela opytat ze kym dietatko nema cestovny doklad, (ani ten nahradny), tak ci nemoze vycestovat ani do Danska, teda v ramci Skandinavie ? Neviete ako to je ? Ci len tu v Norsku moze cestovat ?

beruska64
13. júl 2012

http://www.leoslekeland.no/attraksjoner.html toto je tiez dobre centrum pre deti ale v Osle nie je. Zato je u nas v Bergene, dalej v Haugesund, Kristiansand, Stavanger, Tromso, Trondheim, Bærum A Fredrikstad. Ak ste niektora v tychto mestach.

beruska64
13. júl 2012

Trochu som pogoogglila a nasla som aj aktivity v Osle. Toto prve vyzera super !!! http://www.hoppihavet.no/index.aspx , http://www.childplanet.no/ , pre starsie deti a dospele deti http://www.oslogladiators.no/ 🙂 , http://www.stenaline.no/ferge/minicruise/aktivi...
Tato posledna stranka je o aktivitach pre deti v celom Norsku http://aktiviteterforbarn.no/
@janano
@bonaquaba

bonaquaba
14. júl 2012

@beruska64 vdaka moc, tak to idem postudovat, zatial s detmi chodime na Tooyen na plavaren,je tam maly bazen, vhodny pre male deti a boli sme aj v technickom muzeuu maleho sme odtial nemohli odtrhnut -velmi sa mu tam pacilo a dnes sa ide do lesa na cucoriedky 🙂 🙂 🙂

lija15
14. júl 2012

@mirasierra26 nemoze cestovat nikde mimo norge...pokial nema vlastny pas a ten nahradny doklad je len jednorazovy a to len na vycestovanie na svk ani ja pokial nemam pas pre maleho ani do Svedska nemozem chodit...

beruska64
14. júl 2012

@bonaquaba Nie je vobec zac. Ja som v Osle este ani nebola 🙂 Akurat na letisku. Ale o technickom muzeu som uz pocula, ze je dobre. My sme sa tiez vcera vybrali na cucoriedky ale su este nezrele. Mame tu pri Bergene tento rok malo slniecka a vela dazdu. To hopp i havet vyzera super. Podoba sa to na leo¨s lekeland, co mame tu v Bergene, akurat je ten v Osle do modra. A nie je tam asi oddelenie pre najmensie deticky. Pisu tam, ze to je od roka. Nas je od 0 r. Ale ty uz mas vecsie deticky tak sa tam urcite vyblaznia.

bonaquaba
14. júl 2012

@beruska64 no a este mi prosim ta povedz co to vlastne je lebo ja po norsky nehovorim,ale manzelovi to dam nastudovat a urcite sa tam vyberieme,
uvidim, ci budu nejake cuco mm vravi, ze este nebudu,ale kazdy rok chodim o tomto case a uz su tak uvidime ale ako vravis vela prsi a dnes konecne na chvilu zasvietilo slnko tak to je super a ty si tu ako dlho a planujes tu uz ostat

beruska64
14. júl 2012

@bonaquaba Je to nieco ako detsky svet. Ale tento je robeny v style podmorsky svet. Su tam aj dake fotky. U nas byvaju vzdy borovky az na konci augusta, ale tento rok budeme akurat na dovolenke, tak ich nestihnem. My sme v No uz dlho, uz siesty rok. A chceli by sme sa uz aj vratit naspat, ale je to tazke. Uz sme si zvykli na iny zivotny styl 😉 Vy tu chcete ostat?

sisa00
14. júl 2012

Ahojte neviete mi poradiť kde mam behnuť ako prve ked si chcem zmeniť meno v NO ? spravili sme si malu svadbu na sk a teraz sa chystám už do robty tak to chcem predtým rýchlo postihať . či najskor na Nav a oni to rozpošlu alebo aj na policiu do banky ...

renatedj
14. júl 2012

dievcence aky je rozdiel medzi Libero 4 comfort fit a Libero 4 Up a Go?
ktore su podla vas lepsie a praktickejsie?

lija15
14. júl 2012

@renatedj comfort fit su klasicke zapinacie na bokoch a up go su ako nohavicky teda ich natiahnes cez nozky ako gate..pre nas su praktickejsie tie comfort fit lebo dcerka a syncek su dost akcny pri prebalovani 😉