Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
19. dec 2011

@sisa00 fuha tak taku skusenost teda nezavidim ☹ ☹ ☹ taky pristup ma normal prekvapuje ale hlavne je ze ste obe ok a teda uivas si SVK a jeho pocasicko??

m_horalka
20. dec 2011

Ahojte, niekto z okolia Haldenu, Fredrikstadu, Sarpsborgu? Sme ceskoslovensky par, takze myslim Slovakov aj Cechov 🙂 mhoralka@gmail.com

ostrovanka
20. dec 2011

@m_horalka vitaj medzi nami 🙂

humba
21. dec 2011

Ahojte dievcata, zostavate tu niektora na Vianoce ci vsetky ste isli domov? My tu budeme uz 3 Vianoce, len s tym rozdielom ze tento rok budu pupkate. Nechcem nic zakriknut ale to pocasie je zatial velmi umudrene, vobec by nemuselo byt chladnejsie.

zuzanka7117
21. dec 2011

@humba my ostavame nase prve Vianoce, ale dufala som ze budu zasnezene. Vobec to tak nevyzera, no co uz......este nas caka kopec prace...respektive manzela, lebo ja sa snazim poctivo lezat...neviem ako vsetko chce postihat ked je stale v praci...☹

lija15
21. dec 2011

@humba my tu tiez ostavame a su to druhe Vianoce ale prve boli krasne kopec snehu a zima ako sa patri,tieto su na nic bez snehu take ake aj na SVK 😠 😠 😠

humba
22. dec 2011

@lija15 a my sme sa dnes zobudili a zase bielo, to tusim tak kazdy treti den, podla mna to dosobty nevydrzi. Dnes som posledny den v praci, taaaa som rada 4 dni mozem spat kolko sa mi zachce 🙂
Pekne fotecky 😉

helulela
22. dec 2011

Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste některá přispět svými zkušenostmi do tématu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-... ? Díky moc🙂

zuzanka7117
22. dec 2011

Baby.....na com by som mohla zomliet mak, ked nemam mlyncek. Neviete kde sa tu da kupit a ako sa to vola po norsky?...☹

sisa00
22. dec 2011

ahojte kočky tak my sme na vianoce všetci na sk v NO nam hrozne prehrozne sneží nonstop už ale mesiac tak muž prišiel radšej na sk lebo ja sa tam s kočarom niako trapiť nechem . Včera nam nasnežilo aj tu ale len tak malo všetko je biele pekne to nam stačí :D už troje vianoce som nebola na sk tak som rada že s Lauriku ich stravime tu na Slovensku . Odnása z dediny asi 100 ludí už pracuje v No za tento rok sa tam všetci prestahovali na tie fabriky ryby a sliepky no neviem či by som išla 😝 neviem si predstaviť tu robotu ... Ako sa mate v No ? a čo buduce mamičky ako sa cítite ?
Ako to bolo s tým maslom ? Bolo ho u vas dostať ? lebo u nas sme nezaznamenali žiadny úbytok masla v obchodoch 😅

Prejeme krásne sviatky a veľa darčekov

lija15
23. dec 2011

@zuzanka7117 skus si kupit rucny mlyncek na kavu 😉 😉 ja som ho vcera chcela kupit v JULE ale nemali uz

lija15
23. dec 2011

@sisa00 no tak si uzi konecne Vianoce na SVK 😀 😀 no tak to maslo vobec neni dostat total vypredane aj slane....u nas co nasnezli pred 2-3tyzdnami sa skoro vsetko roztopilo je tu 6C co ma stve ze take sviatku su skoro aj na SVK minulorocne Vianoce boli krasne biele 😉 aj tebe prijemne sviatky a vela darcekov 😉

zuzanka7117
23. dec 2011

@lija15 dakujem....vyskusam.....🙂....inak to pocasie stve aj mna.....zas sa to roztopi, potom zamrzne a mozme sa pozabijat....☹

humba
23. dec 2011

@zuzanka7117 ja som citala ze mak mozes rozvarit v mlieku a potom rozmixovat. Neskusala som, lebo som si doniesla uz pomlety zo Sk. ked skusis daj vediet...

U nas vcera uz maslo nebolo ale dake irske je teraz na pultoch, myslela som ze bude neslane ale je take iste ako aj to norske. U nas visia dake oznamy o tom ze neni maslo ale zatial nam nejako nechyba.

My tu mame tiez ze nasnezilo, teraz prsi, vecer to zamrzne no ani von nejdem aby som dakde neryplna na zem.

U nas uz je kapustnica navarena, makovnik, kakaovnik a vianocky tiez, uz len stromcek urobit 🙂

Tak krasne vianocne sviatky vsetkym a kopec darcekov 🙂

lija15
23. dec 2011

@humba fiha ze by som vyskusala to s makom??keby sa to nepodarilo tak to prinajhorsom vyhodim 😉 tak aj u nas uz navarene sice kapustnica nie kedze pre manzela sa mi neoplati varit tak mam sosovicovu a hubovu omacku,9 druhiv sladkych kolacikov napecene morka sa mi teraz akurat pecie,salat uvareny a aj klasicka slepacia polievocka keby nahodou Lijus nechcela ani jednu 😉 😉 co sa nepomestilo do chladnicky tak to isti cez noc terasa 😉

lija15
24. dec 2011

Keď aby pri ozdobenom stole nik nechýbal mamička dbá,
a štedrú večeru začne otcova pokorná modlitba...
... je tu dlho očakávaný vianočný čas,
na ktorý sa netrpezlivo tešil každý z nás.
...
Keď sa zaligoce v detských očkách odraz stromčeka,
a šťastím výska pri odbaľovaní každého darčeka...
... je tu dlho očakávaný vianočný čas,
na ktorý sa netrpezlivo tešil každý z nás.
...
Keď ten najštedrejší dar spoznáme vo vrúcnom objatí,
a na chvíľočku sa ocitneme v nostalgickom zajatí...
... je tu dlho očakávaný vianočný čas,
na ktorý sa netrpezlivo tešil každý z nás.
...
Keď polnočnú omšu ohlási hlasný kostolný zvon,
a naše kroky vedú za Ježiškom do noci von...
... je tu dlho očakávaný vianočný čas,
na ktorý sa netrpezlivo tešil každý z nás.

humba
26. dec 2011

Ahojte dievcata neodfuklo vas? My sme tu vcera mali teda riadny vetrisko, potom nam asi o 23.00 vypli prud, dost strasidelne ale strechu nad hlavou mame, vonku su povylamovane stromy a ja len dufam ze sa to nezopakuje dnes vecer.

lija15
26. dec 2011

@humba fuha tak taky vetrisko bol aj u nas teda 2dni tak riadne fukalo ale elektrinu neodpojili.....akurat sa nam more vylieva na cestu tak trosku

humba
27. dec 2011

@lija15 musim skonstatovat ze vcera vecr tu bolo uplne des. Sme upln eodrezani od sveta, vsetky cesty co k nam idu su zapadane kamenami, lebo je vela vody a to podmyva skaly a mame po cestach 1,5 metrove laviny. Ak by som teraz isla rodit som v p....rodila by som doma na stole a to doslova. Len sa odlim aby bolo vsetko v poriadku.

lenka3007
28. dec 2011

Ahojte baby, teraz som az zaregistrovala co sa to tam u nas deje... dufam, že ste vsetky v poriadku a že sa to pocasie zlepši.. prajem pekny zvysok sviatkov...

ostrovanka
30. dec 2011

Cauko, tak my sme tu stravili prve vianoce, prisli k nam moji rodicia. 25 sme boli bez elektriny od 5pm do 11am a v zapati nam vypli elektrinu o 15pm a zapli nam ju zas az o 11 am. takze prakticky sme boli bez el. cele vianoce
Este ze kojim a nepotrebovala som zohrievat vodu na mlieko

lija15
31. dec 2011

@ostrovanka fuha tak to ste mali velmi zaujimave sviatky....no aspon ze to kojenie ti vtom usetrilo namahu 😉

janano
1. jan 2012

Ahojte baby, prajem vam vsetkym stastny cely novy rok 😉

norwayka
4. jan 2012

Ahojte, zenicky 🙂 Je tu niekto z juhu? Sørlandet? Kristiansand- Lillesand- Grimstad?

mirasierra26
5. jan 2012

Ahojte, rodil niekto tu v Norsku vo vode ? Je to mozne ?

janano
5. jan 2012

@mirasierra26 ahoj, ja som rodila vo vode, ale nakoniec som porodila na suchu. Viem, ze aj tutinka81 rodila vo vode. Tu je porod vo vani uplne bezny.

humba
5. jan 2012

@mirasierra26 ja nad tym tiez uvazujem, teda viem ze tam je vana ktoru mi napustia a uvidime aka bude situacia. uz sa mi to krati.....

zuzanka7117
5. jan 2012

@mirasierra26 ja sa chystam rodit vo vode....aspon taky je plan, uvidime ako sa to nakoniec vyvrbi......🙂

janano
5. jan 2012

@humba mne bolo vo vani fajne, teplucka voda, aj bolesti povolili, ale ku koncu uz ma to tam unavovalo, tak ma jordmor vytiahla a vonku sup sup a mala bola von...

janano
5. jan 2012

@zuzanka7117 cauko zuzi...ako sa mas?