Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

patka29
9. nov 2012

@norwayka Zabudla som za tv2 napisat test 😀 Ano ano uz su tu doma,v Bergene,myslim ze vsetko je v najlepsom poriadku 😉 Nesmut,vidis tak to si mozeme spravit v lete"slovensky"vylet ku vam(ked uz mas to kaficko zadara v parku...😉 )...

leonka17
9. nov 2012

v january bude 6 rokov, co som sa vratila na slovensko. tu priatelku, co som tam mala som presne tych bude 6 rokov nevidela, ale zaroven tych 6 rokov sme nestratili kontakt. je polka a velmi skvely clovek. prave vcera sme sa rozpravali, ze musime zosmolit stretnutie 🙂 dakujem norwayka za tip. pomohlo.

lija15
9. nov 2012

@patka29 no my kupujme v tej KappAhl a sme s nyimi velmi spokojni zatial lijus nempremokla v nich 😉

norwayka
9. nov 2012

@leonka17 hihi, svet je v podstate velmi maly a nic nie je nemozne, en treba chciet. A ja saa viem, ake je dolezite udrziavat vztahy. Tak nech ti dobre nakupi a potom sa dobre postretajte. Ved na vianoce sa to urcite bude dat.

janano
9. nov 2012

Inac super ceny maju aj tu pri Vestby http://www.norwegianoutlet.no/ ... len tam treba ist osobne, vzdy zlavy 30 - 70 % a tiez maju super znacky, aj tie sportove

@patka29 ten overal z coop stoji 699,-- a je celkom fajn, akurat trochu nudne farby

Mna este napadlo, ked si zaregistrujete clenstvo v Babyshop , dostanete 10 % na vstupny nakup a potom vam budu chodis sms so zlavami, kazdu chvilu mavaju 20 % na autosedacky, teraz mali 30 % na Reima oblecko, v lete 30 - 50 % vypredaj na veci, tiez dobre zlavy

celi32
12. nov 2012

Ahojte dievcata, konecne slovencina, rada by som prispela par skusenostami z Osla.Deti sice nemam, ale budem rada, ak sa podelime o zazitky z tejto nadhernej krajiny. Ja zijem v Oslo len 5 mesiacov, stale hladam pracu, nakolko sa mi nepodarilo uspiet s vybornou anglictinou, zacala som chodit do skoly. Vseobecne je zname, ze zenska praca je tu trosku komplikovanejsia kvoli jazyku, ked pocuvam, kolko je tu chlapov zo Slovenska, ktori neovladaju ziaden jazyk, az sa mi nechce verit.

lija15
12. nov 2012

mam otazku kupila som mrazenu lutefisk a neviem ako dalej s nou co robit @norwayka nevies mi nahodou s tym poradit?? ako dalej s rybou 😀 😀 chcem ochutnat a potom by som aj na vianoce ju kupila a pripravila 😉 ak by mi ovsem chutila 😉

inac kocky nejakym nasim nedopatrenim sa nam stalo ze my este maleho nemame registrovaneho na policii 😔 😔 mm sa k tomu nedopracoval-nemal cas a ja po norsky som doteraz nevedela sama nic kecnut....moze byt nejaky problem??az teraz to zacal mm konecne riesit lebo uz ma aj cas kedze je cely den vo Finnsnese........

mirasierra26
12. nov 2012

@patka29 ahoj, ja som bergen. uz sme kedysi davnejsie boli v kontakte. ja mam dcerku, ma 8 a pol mesiaca. Ty mas tusim o niekolko mesiacov mensie babo.

patka29
12. nov 2012

@lija15 Supnes do vriacej vody,povaris zo dve minuty,vodu odstavis a nechas v nej plavat rybku zo 15 min.K tomu robim uvarene zemiaky a cele to"posypes"oprazenou slaninkou 🙂

@mirasierra26 Ahoj,ja sa priznavam ze si nepamatam😅 😅 😅 Asana? 😅 Ak sa chces ku nam pridat,posli mi tel cislo,zavolame si a nieco vymyslime 😉

lija15
12. nov 2012

@patka29 dakujem za radu super 😀 a ako to chuti?

patka29
12. nov 2012

@lija15 Lutefisk nie je prave moj favorit 😀 Ale zjem na Vianoce,u nas vo vseobecnosti chuti velmi 😉 Ja som skor zalososovana 🙂

lija15
12. nov 2012

@patka29 ja som ju este nejedla tak som chcela mimo sviatkov ochutnat ci bude mat uspech a ked hej tak aj to by sa pripravilo na veceru 😉 este raz velmi pekne dakujem :D

patka29
12. nov 2012

@lija15 Nemas za co 😉 Dobru chut 😉

norwayka
12. nov 2012

@lija15 http://www.tasteofnorth.no/oppskrifter.html

My sme v restauracii piekli. Je hotova za nejakych 30-40 minut, mala by sa tak oddelovat. Dolezita ja sol, aby si nemala z nej zele. Ja osobne nerobim taketo ryby, kedze manzel je brutal alergicky.

Podla mna je najlepsie ertestuing, cize hrachova kasa a mandelpotet, tie mandlove zemiaky k tomu. A bacon, alebo aj bez. A niekto si to este aj polieva tym vyprazenym zo slaniny.

A ja mam rada aj sennep, horcicu k rybe. Ja jedavam tu, co je grov type, ale aj dijon moze byt k lutefisk. Ale asi najradsej ja osobne mam tu grov, to je ta s tymi celymi zrnieckami.

lija15
12. nov 2012

@norwayka dakujem no prvy pokus dopadol katastrofalne vzniklo z toho zele 😅 😅 😅 a dakujem za link na recepty 😀

norwayka
12. nov 2012

@lija15 ti hovorim, tan je velmi dolezita ta sol, ona vytiahne tekutinu... Mozes aj riadne nasolit takou tou celozrnou solou a nechat stat a potom oplachnut. T je na to, aby si nemala zele. Alebo len dobre normalne osol.

Ten link, to som ti dala najme kvoli tomu videu, si pozri....

lija15
12. nov 2012

@norwayka dakujem velmi pekne 😉 za objasnenie 😉

patka29
12. nov 2012

@lija15 Oj,ja som ti zabydla napisat nech ju nasolis ☹ Tak hadam druhy pokus vyjde 🙂

patka29
12. nov 2012

@norwayka Tu v okoli sa vari,akurat som zabudla tu sol 😅

lija15
13. nov 2012

@patka29 nevadi 😉 mam este na druhy pokus lutefisk 😉

norwayka
13. nov 2012

@patka29 Jasne, jasne, ved ty si jej to dobre napisala. PResne, ze ona viac menej len tak plava a vari sa minimalne, to treba tiez dodrzat, inak sa rozpadne. LEn to pecenie mozno bude jednoduchsie. Treba vyskusat. V restike ju 'piekli' v parnej trube, takze ona bola taka uvareno-upecena, hihih. Ale ako ludia to pecu-varia doma pod celofanom, tak to bude tiez take varene pecene.

@lija15 a este, ked ju nasolis a pusti ti stavu, tak tu vylej...

lija15
13. nov 2012

@norwayka a @patka29 dakujem kocky za rady ste pokladiky budem sa drzat receptu a vasich rad este raz velmi pekne dakujem 😉

mirasierra26
13. nov 2012

ahojte neviete nahodou o nejakych dobrych obchodnych centrach v Nemecku, najlepsie Hamburg a okolie, a tiez na trase od Hamburgu smerom na sever uz na Dansko. Niekde kde sa daju kupit autosedacky a take vecicky pre deticky ako nocnicek, tanieriky atd., ale nie detske oblecenie. Dik moc.

norwayka
13. nov 2012

@mirasierra26 Ja viem o Citti vo Flensburgu, to je na hraniciach s Danskom. Respektive je to Flensborg, ta nemecka cast.

http://www.citti.no/

Neviem, ci akurat sedacky tam maju, ale nieco take mensie pre deti urcite. Vela znamych tam chodi, ked su v Dnasku a velmi si pochvaluju, aj moja danska rodina, ked su na tej strane Danska. Ja osobne som tam este nebola, ale planujem...

mirasierra26
13. nov 2012

@norwayka Ahoj, dakujem, myslela som si aj ze vo Flensburgu nieco bude. My sme tadial viackrat prechadzali uz autom na ceste na/z SK, ale nikdy predtym sme sa nezaujimali o obchody tam. Akurat sme tam zvykli prespat a ist do restiky na veceru a tak. Obchody nas vtedy nezaujimali. Ale teraz by sa mi to hodilo tam kupit autosedacku a ine drobnosti pre malu. Priatel ma tadial akurat cestu teraz, tak zato zistujem.

norwayka
13. nov 2012

Zeny, musim vam nieco napisat. Dnes som mala foreldresamtale v skolke. polhodinovy rozhovor rodica s veducou v skolke.

A samozrejme, ze moj Sidney a Dani su najlepsi, najkrajsi, namjmudrejsi, najlepsi, naj, naj, naj na svete. Ale zaroven su to pirati, co neobsedia ani chvilu, su zivi, blaznivi, miluju lumpariny a mama s ockom ich v tom podporuju, hehehe.

Ale viete, aky je to uzasny pocit, ked vam v skolke povedia, ze tak dobre vychovane dieta este hadam ani nemali. Ze sa tesia, ze stara dobra vychova este neumrela. Ze sa vie podakovat, poprosit, ze sa neboji ukazat pocity, ze uz nema problem sa postavit pred 16 deti a rozpravat, i ked polovicu mu este nerozumiet. Ze deti ho miluju a ked sme boli na dovolenke, tak sa vsetci tesili, ze uz pride. Ze taha do hier aj ine deti a je velmi empaticky. Ze dokonca rozumie dobre aj dospelackej reci v tom, ze chape ironiu. Ze casto sa smeje a ini nechapu, ze co. A ze sa hra cele dni a je stastny ako blcha a nemusia sa pomaly o neho vobec starat. Ze sa sam vycika, sam natrie chlebik (ha, dobre vediet, aby to uz aj doma teda robil a nie maminka 😀). Proste parada.

V nedelu mi umrel moj 10 rocny havinko, moje prve baby. Tak mam trosku horsie dni, ale toto bolo uplne ako pohladenie na dusi. Najme, ked nam trvalo vyse 2 mesiacov, kym prestal plakavat v skolke. A zrazu klik a este ho castokrat musime aj cakat, kym si dostavia puzzle a podobne. Miluje teraz chodit do skolky a ja som strasne rada aj s manzelom, ze predsa len robime dobre to, co robime.

mgrartdrzka
13. nov 2012

@lija15 tak aj ten nas sa nakonic rozbehol dva tyzdne pred prvym rokom a teraz uz mam pocit, ze aj tancuje sem tam 😀

mgrartdrzka
13. nov 2012

@norwayka tak nosit ho nebolo a ani nie je nic moc uz na moje krize ... ale ako som pisala, uz chodi tri tyzdne dokopy to uz bude uz ma chut aj utekat, aj tancovat sem tam ... to ma po mamicke, ved so mnou tancoval v brusku do 22 tyzdna kazdy den v praci 😀

norwayka
13. nov 2012

@mgrartdrzka gratulujem k prvym krockom. Nech len tancuje, zlatinko malinke. Utekat, hm, pozname. Ja som u danio dala prec kocik v 14m a osvtedy len chodime a utek ame, hihihi.

renatedj
14. nov 2012

buduci tyzden pojdeme s mkoblizek zas niekam kocikovat, chce sa niekto pridat? trasa bude niekde v Osle, mozno Sognvann
tak dajte vediet