Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzanka7117
22. nov 2011

@humba jasne, ze dam vediet, neskutocne sa tesim.......
a o tom norwegiane som uz pocula aj ja, prave dnes mi to hovorila Janka......to je super.....🙂

renatedj
22. nov 2011

@zuzanka7117 zatial mi prislo len oznamenie, ze moju ziadost maju a ze ju budu posudzovat asi mesiac..... ozvem sa koncom buduceho tyzdna, zatial sa drze a pekne popijajte vodicku :D

ostrovanka
23. nov 2011

@martinano Martinka, predbehla si ma 🙂

sisa00
23. nov 2011

Jaky luxus my budeme mať 😲 že do Ba super aspon budeme častejšie doma .

patka29
23. nov 2011

Juchuuuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 No ja sa tesiiiiiiiiiiim,aj my budeme casto doma 🙂 Dievcata tak ste ma potesili 🙂

babo79
23. nov 2011

dievcata huraaaaa norwegian od marca lieta na Slovensko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

babo79
23. nov 2011

jajjjj teraz citam ze uz to viete je to superrrr 😉

humba
24. nov 2011

baby uz su ti elistky v predaji za celkom prijatelnu cenu, tak na velku noc uz mozete kupovat 🙂

helca222
29. nov 2011

Pěkný den přeji všem. Je to už dlouho co jsem Vám sem psala,ale nakukovala jsem k Vám a tak vím,že se narodili miminka tak těm přeji vše nej do života,je tady pár těhulek těm přeji krásné těhotenství. Když jsem Vám psala tak jsem byla těhule,která se přestěhovala do Norska za manželem s dvěma dětma. V září se nám narodil kluk jako buk.Rodila jsem v Levangeru a zkušenost je naprosto báječná.Do dneška si vzpomínám na supr přístup všech.Ikdyž jsem neuměla ani slovo norsky,tak jsme se domluvili.Manžel sice u porodu nebyl,ale strávil celou dobu s Eliškou a Bárou na dětském oddělení,kde si hráli. No prostě něco užasného jsem zažila. 🙂 Ještě nám chybí vyřídit papíry malému v čechách.Vyřizujeme to přes ambasádu,paní tam je moc příjemná a dost mi poradila.Jen na těch českých uřadech to bude trvat asi 4měsíce,když budu optimista.Když jsme po dvou měsících dostali rodný list malého,tak jsem byla šťastná,že konečně máme nějaký papír.A teď budem čekat na papír z čech,tak uvidíme kde to bude rychlejší.
Teď se připravujeme na vánoce a stále si pokládám otázku jaké jsou tady zvyky a jak je to vlastně s tím Julenisem. Mohla by jste mi některá aspoň trochu nastínit situaci. Moc díky.
Přeji Vám krásné ráno,klidný předvánoční čas plný pohody a klidu v rodinném kruhu.

terrs
29. nov 2011

Baby, ako je to s cestovaním autom do Nórska z Nemecka? Dá sa to cez Dánsko, či?

kukulienka_
29. nov 2011

@terrs ano da, ked pouzijes trajekt. Alebo potom ist do Svedska a odtial mostom do Danska.

terrs
29. nov 2011

@kukulienka_ takže Nemecko, Dánsko, Švédsko, Nórsko, tak?

kukulienka_
29. nov 2011

@terrs ano, ak chces ist po susi. Ale aj ten prechod cez most dost stoji. Kamos chodieva z Danska trajektom niekam na juh Norska. Ak ti to nehori, mozem sa ho spytat, nie je teraz online

terrs
29. nov 2011

@kukulienka_ nehorí to moc, bude to treba asi až 20. decembra ráno..

terrs
29. nov 2011

@kukulienka_ akurát som sa dozvedela, že čo za blbú som keď chcem ísť autom cez Nórsko sem.. že sem chodia trajekty z Dánska.. tak nič teda, ospravedlňujem sa, že som to doplietla 😀

kukulienka_
29. nov 2011

@terrs aha, ty nie si v Norsku...takze uz to mas vyriesene hej?🙂

terrs
29. nov 2011

@kukulienka_ vlastne ani nemám, lebo je strašný problém s trajektami cez zimu a podobne :-X ale holt, aj keď budem musieť ísť cez Anglicko tak to auto bude lacnejšie než kúpené tu 😀

lija15
2. dec 2011

Ajoj kocky mam k vam otazku pre tie ktore tu uz byvate dlhsie...da sa tu kupit hruba muka??viem ze tu maju len 2druhy muky ale myslim muku podobnu hrubej????nasla som tu aj krupicu tak ci nahodou aj to tu sa neda kupit....dakujem
Ako sa mate mamicky s drobcekmi a buduce mamicky ako prezivate tehulkovanie???

humba
2. dec 2011

@lija15 ahoj ja pouzivam namiesto hrubej muky semule gryn. Maju ju bud v takej cervenej krabicke ale aj ako klasicku muku v bielom sacku.
Tehulkovanie je zatial ok a pomalicky ale isto ideme do finale....

babo79
2. dec 2011

toto ma zujalo o tej muke..a krupica sa ako vola babule???ja mam este zasoby zo Svk..ale ak tu maju nebudem trepat

lija15
3. dec 2011

@babo79 no tak krupica je semmulegryn a vies ju kupit v ica obchodoch 😉 a da sa tu kupit aj kysle mlieko sice je odtucnene 😀

ostrovanka
3. dec 2011

@lija15 no inak, tu su vsetky mliecne vyrobky desne odtucnene... okrem smotany

lija15
3. dec 2011

@ostrovanka no tak to hej a gratulujem k Andrejkovi vela zdravicka,stasticka a hlavne nech ti maly robi len radost a usmev na tvari 😉

babo79
5. dec 2011

divcata tak nakoniec co pisala hubana nazov na hrubu muku je to vlastne krupica...mne tu strasne chyba muka aspon polohruba a tvaroh..a nitovky.. 😖 cestujete niektora na sviatky na Svk??ja ma nerva nasla som na nete cez vikend http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/sop...
nech len pekne spinka sopka jedna hnusna

babo79
5. dec 2011

a ozaj prajem vam krasneho mikulasa 😉

renatedj
7. dec 2011

@lija15 mne pride to mlieko az prilis kysle... ale dost mi vadi, ze su tu vsetky masla osolene, teda viem, ze smor je aj neslany, ale je dost drahy a ked chces nieco piect na vianoce, tak musis pouzit solene - fuj, minuly rok som v tom roztapala cokoladu a bol to grc
tento rok asi radsej nepecem, aj ked musim priznat, ze som vcera v Smart clube nasla maslo na pecenie a neslane

terrs
7. dec 2011

@babo79 nie si jediná kto chce, nech si spinká. my žijeme takpovediac rovno pod ňou a keď to vybuchne, podľa smeru vetra sa bude musieť evakuovať polovica ostrova.. a plus ešte manžel má silnú astmu, takže tu je už teraz zábava 😉

lija15
7. dec 2011

@renatedj vies co ja pouzivam na pecenie melange sice je trosicku slansia ale v lineckych kolacikoch sa to strati a cololadu roztapam jedine s usaltet smør a to pouyivam aj do plniek a 250g v coope obs alebo v eurospari alebo v Rimi ho maju za 17nok 😉 a ake je to maslo co si nasla v obchode ako sa nazyva?? 😉

lija15
7. dec 2011

@babo79 da sa tu kupit tvaroh teda ja som ho vedela kupit v COOP obs je to produkt z Rørosu a nazov je Økologisk Skjørost fra Røros je trosicku suchsi ale je chutny a dost drahy 😀