Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
23. feb 2012

@lenka3007 Tak to urcite je ten test na rakovinu krcka maternice. Je to zadarmo, nic za to nedas, trva to 5 minut. Ja som niekolko rokov nebola, tak ma s tym stale otravovali, hihihih, uz teraz chodim. Pre istotu, je dobre mat check. Ak nechces, tak sa da odhlasit a uz ta nechaju na pokoji. Ale mas dieta, daj sa skontrolovat. Zavolaj tvojmu doktorovi, ze ti to prislo, nech ti da 'time' a chod. Cmuk. Ak teda chces.

lenka3007
23. feb 2012

@norwayka nie ze by som nechcela, ja som ale bola v decembri na slovensku na rocnej a robil aj stery, tak reku, ci to musim este raz absolvovat tunak, alebo staci potom o rok.

janano
23. feb 2012

@lenka3007 ono na to nemusis ist, bud sa odhlasis, ako pisala @norwayka, alebo to nechas tak a o par mesiacov ti pride zasa pozvanka. Alebo pojdes teraz ku fastlege a potom najblizsie az o 3 roky 🙂

janano
23. feb 2012

inac, skoda, ze tu nerobia tie preventivky, ja by som to brala...

lenka3007
23. feb 2012

@janano akoze nerobia? to nie je v celom Norsku?

norwayka
23. feb 2012

@lenka3007 Nechapem, co je take hrozne na gynekologickom vysetreni 😀 Ja by som aj kazdy tyzden chodila, hihii. No, jasne 😎

Tak ti netreba ist, nechaj to tak a nebuduce, ked ta budu zase pozyvat, tak potom mozes ist.

janano
23. feb 2012

@lenka3007 Tieto stery sa robia v celom Norsku, ja mam na mysli normalne preventivne prehliadky u obvodaka a gynekologa, tak ako je to zvykom na SK.

norwayka
23. feb 2012

@janano Neviem, ale keby si chcela, tak urcite ti spravia preventivku. Aspon moj doktor by spravil. Vsak mu za to zaplatim. Ale mas pravdu, nejak to moc neriesia, asi az vo vyssom veku. Viem, ze moja svokra chodieva na vselico mozne. A niekedy dostava aj pozvanky, aby sa zadarmo dala skontrolovat, lebo robia nejaky vyskum a tak. To je zase dobre...

janano
23. feb 2012

@norwayka A co by ti tam kazdy tyzden pozerali, heheheeeeeeeeeeeeeeee 😀 ???

norwayka
23. feb 2012

@janano Pcheee, ja mam toho na ukazovanie... Zavidis, co? 😀 😀 😀

janano
23. feb 2012

@norwayka <ja viem, ze by mi spravili, ale clovek nevie, co vsetko si ma dat skontrolovat, a zasa, ked nemas aktivneho lekara, tak nic moc....a tiez ma nebavi furt tu za vsetko platit...este aj ten hlupy vitamin D pre malu musim zacvakat...aj ked my k tomu lekarovi zas tak casto nechodime...ja neviem, ale ta moja mi nic nepredpise, vzdy som si musela vsetko kupit

janano
23. feb 2012

@norwayka sory, zmizol mi prispevok 😠

janano
23. feb 2012

@norwayka ja viem, ze by mi spravili, ale predsa len,lekar vie lepsie, co mi ma vysetrit
Tiez ma nebavi stale za vsetko platit, aj ten hlupy vitamin D pre malu musim zacvakat. Aj ked my moc k lekarom nechodime, ale mne nikdy nic nepredpisala ta nasa, vzdy som si vsetko musela kupit 😝

norwayka
23. feb 2012

@janano Uff, ja som u lekara ani nebola. Ani s jednym malym este a ja som tam bola len ked som sa strepala na lyziach a dohukala som si koleno. A potom, ked som bola tehotna. Ja nedavam D-ecko, ja davam tran. A by si sa nasmiala, ako moje deti miluju ryby olej. Najstarsi len vykrikuje: en til, en til. Tak mu aj za dve lyzicky/dve kapsle musim dat. A najmladsi, ten najprv len trosku cuckal taku tu detsku kapslicku a teraz to vysaje z nej ako blaznivy. Rychlkost vetra minimalne... 😀

janano
23. feb 2012

@norwayka ja tran nedavam, oni maju kazdy tyzden v skolke ryby a aj doma ich casto jedavame, tak to zasa neprehanam. Aj ked viem, ze Nori su do tranu zblazneni...

lenka3007
23. feb 2012

@janano ahaa, no na to som tu este kratko, to som nevedela. Tak to je ozaj skoda.

lenka3007
23. feb 2012

@norwayka ved toto, ze mne je to jedno, nebudu ma tyrat a ani sa nehanbim, len som chcela vediet, ci to je povinne, samozrejme ze keby nemam na SK prehliadku tak sa tu nepytam a uz som tam... 😉

patka29
23. feb 2012

@sisa00 ahoj moja,najdes to na stranke www.detsoteliv.no a kolacik ak je to to co myslim sa vola pavlova...len daj do vyhladavaca na stranke.Inak ja tu tortu robim stale zo sacku 😀 Som to ja gazdina 😀 Od Tora...

patka29
23. feb 2012

@norwayka V ktorom tt si zacala s akupunkturou?Ja som na vazkach,ked som pocula ze sa to dava medzi oci a do pokozky hlavy,normalne ma az striaslo...ale na zaciatku som nad tym velmi rozmyslala.Tu si to kazdy tak odporuca a ja neviem prekonat ten strach z ihiel 😒 Zatial som sa rozhodla ze ak bude vsetko podla planu tak sa pojde rodit do vody...len dievcata pride mi uplne zvlastne,robia tu na konci tehu nejake vytery alebo nieco?Lebo na SR nepustia do vody pokial nezoberu stery...

norwayka
23. feb 2012

@patka29 Ja som ju pouzila dvakrat len na to, aby som uz isla rodit, ale hovorila mi jordmor, ze vie s tym aj pomahat. Napriklad na kyselinu, bolest hlavy, atd, atd. Mne davala ihly tak, aby mi dozrela maternica. A prvykrat uz v 41 tyzdni, aby som uz isla rodit, tak vtedy som mala viacej ihiel, ale zase tusim viac ako 10 ich nebolo. Mala som to v nohach, okolo kolien, rukach a uz si nepamatam, kde este. A len jednu som mala na vrchy hlavy vo vlasoch, to je vrajze na ukludnenie a tak som lezala asi 20 minut a ona ma chodievala kontrolovat. A potom som isla domov a do 3 dni som isla rodit. S druhym synom hovorim, som mala strasne velke brucho v 39 tyzdni a som sa bala, ze bude 100kilovy, tak mi dala ihly, ale to menej, mozno 5. To akoze na zaciatok a potom o dva dni som mala prist a dala by mi viacej, akoze postupne, aby to dozrelo, ale ja uz som po tych ihlach na dalsi den isla rodit. Tak asi tak. Trosku to citit, to ano, ale da sa prezit 😀 Najhorsie su podla mna v tej tenkej kozi na nohach a rukach.

Co sa tyka roznych sterov a kontrol a sona a podobne. Pokial si zdrava a vsetko je v poriadku, tak neriesia. Neviem, ja ked niekedy citam tu na MK vsetko co sa kontroluje na SK a kolkokrat idu na sono a co vsetko beru a za co vsetko hned utekaju k doktorovi (kde nakoniec aj tak len ochoreju z cakarne), tak som prekvapena. Ale je to asi aj tym, ze som z lekarskej rodiny a chodievala som 2 dni az dva tyzdne so zlomenou rukou, prstom, atd, atd kym mi mama/otec uverili, ze ma fakt boli...hehehehe 😀 Ja teda k doktorom nejdem kym fakt netreba (zatial nebolo treba). Ale vzdy obvolavam, hladam na internete, idem do lekarne a do tych life butikov, tam sa informujem a nakupim, skusam najpr to. A ked to nepomaha, tak az potom lekar. Ja neviem porovnat SK s NO. Ja som sa prestahovala ako 22rocna rovno po skole, tak v podstate o SK viem...hmmm...NIC. A ja som teda tie porody nemala take, ze 3 hodinky. Prvy jeden a pol dna, druhy 15 hodin. A zvladli sme to v poriadku a deticky su zdrave a samozrejme najkrajsie a najmudrejsie na svete. 😎

patka29
23. feb 2012

@norwayka No tak teraz si ma navnadila na akupunkturu 🙂 Tak ja som tu prisla tiez pred troma rokmi a toto je moje prve tehu takze to ako to chodi na Slovensku viem tiez len z MK 🙂 A prietoky,otvorenie krcka...Tu ich to vazne netrapi 😀 Pytala som sa dnes jordmor ze kedy si mysli ze bude pre dieta bezpecne prist,vies ako cakala som ze mi povie tak od 1.4 hocikedy..A ona ma zmietla zo stola s tym ze aj teraz,mame vynikajucu nemocnicu,takze ziadny stres,vsetko bude ok 🙂🙂 🙂

sisa00
23. feb 2012

Ahojte ja som mala tiež akupunkturu pri porode lebo som sa pomaličky otvarala ale moc mi to nepomohlo 😒 alebo hej veru ani neviem iba to bolo take neprijemne mi to pichala do noh okolo členkov tuším a pichla a pomaličky hladala nerv a ked nan narazila tak ma trhlo take zvlašne dalo sa to vydržať ale asi 2x by som išla bez toho 😀 ja som jak hroch mne nič nezabere 😝

alzbetaaa
24. feb 2012

@norwayka Ahoj si zlata 🙂 a dakujem za podporu v pondelok idem na vsetky vyšetrenia ktore robia starsim maminam aj na odber plodovej vody pojdem tak dufam a verim že to bude ok ,ja sa citim fajn nic ma zatial neboli a brusko rastie 🙂 ja som vedela od zaciatku že cakam miminko a aj sme sa snažili ho mat lebo moj Juraj nema ešte ziadne deti ja mam dve dospele pekne zdrave moc ich lubim a velmi mi chybaju lebo žiju na Slovensku este raz ti dakujem za tvoje slova ktore ma potesili a pozitivne naladili prajem ti pekny den a prijemny víkend pa pa pa 🙂

humba
24. feb 2012

AHojte, baby prosim Vas ktory kremik mam kupit babatku na zadocek ked sa prebaluje? mne sa to taaaak strasne nechce studovat v tom obchode 😔

janano
24. feb 2012

@humba kukni sem na
http://www.gronnhverdag.no/nor/Tester/Produkter...

tu mas testy vyrobkov pre babatko, ktore boli odporucene a neobsahuju ziadne zatazujuce latky

a tu mas dole Rangering - poradie hodnotenia jednotlivych produktov
http://www.gronnhverdag.no/nor/Klaer-Hudpleie/H...

janano
24. feb 2012

@humba Inac, my sme napriklad pouzivali tie z Coopu Ängla vyrobky, a mala nikdy nemala zaparenu ritku, a tiez som to nepouzivala zakazdym, len ked sa mi zdalo, ze je trosku cervena. Ono ked je koza pekna ruzova, je zbytocne ju zatazovat kremom...moj nazor

lija15
25. feb 2012

@janano suhlasim aj my zbytocne nenatierame kremikom ritusu obom deckam 😉
inac kocky chcem sa spytat da sa tu nieco kupit na dasienka ked idu zubky take upokojujuce gely???co uz mate odskusane tu v Norge..dakujem

humba
25. feb 2012

@janano dakujem pekne za link pocitam a inspirujem sa 🙂

ostrovanka
25. feb 2012

@humba nekupuj nic, vsak v baby balickoch dostanes vzorky, to ti vydrzi chvilu. Ja pouzivam krem naozaj len ked treba.

humba
25. feb 2012

@ostrovanka ved uz mam vsetky balicky doma ale tie male vzorky si chcem nechat ked pojdeme niekam von aby som nebrala velke balenia. Vies to je tak babky a mamky vravia ine ako sa uz teraz robi ale asi tiez budem natierat len ked bude treba