Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
20. mar 2012

@humba ty myslis personumer maleho? tak to pride na rodnom liste uz zapisane...aj my sme mali katolicky krst v klastore ale omsa bola po polsky a este jedno babo bolo krstene-polka 😉 my sme rovno nahlasovali meno v porodnici a ked ti dojde rodny list tak na ambasadu 😉 a mala je krasnucka krasna foto malej 😉 drzime palceky aby sa vam to podarilo co najskor vsetko povybavovat a hlavne vela zdravicka a krasnych dni s malou 😉

zuzanka7117
20. mar 2012

@humba uzasna fotka.....🙂

humba
20. mar 2012

@lija15 no dnes sa pytam a prave som to vybrala so schranky, prislo jej fodselsnumer a mame zadat meno. a na ambasadu pojdem s cim? budem si to musiet pozistovat, uz ste to tu rozoberali par stran dozadu

mirasierra26
20. mar 2012

Ahojte, mna by tiez zaujimalo ako postupovat pri vybavovani slovenskeho rodneho listu, co je vyhodnejsie, vybavit si to tu cez slovensku ambasadu alebo je mozne si to vybaviit cez tu specialnu matriku v BA aj priiamo, bez ambasady ? A este chcem vediet ci potrebujem prekladat ten norsky rodny list co nam pride alebo ci slovensky rodny list dostaneme aj bez prekladu toho norskeho ? Dakujem za rady.

mirasierra26
20. mar 2012

A este jedna vec: pisete tu ze staci dat malu zapisat do cestovneho pasu len ?? Lebo niekto hovori ze do pasu rodicov sa uz zapisovat nemoze, ze dietatko musi mat svoj vlastny cestovny pas. Tak som chcela vediet ze kde je pravda a ako to presne teda je ... to zapisanie do pasu nam spravia len na SK ?? tu v Norsku asi nie ... a ked sa vybavuje ten Nahradny cestovny doklad pre dietatko, tak sa musi teda osobne na ambasadu do Oslo alebo staci ozaj vsetko vybavit len postou ?? Lebo zase, niekto hovori tak a dalsi tak, tak neviem ... dakujem este raz.

mirasierra26
20. mar 2012

Nam sa narodila malicka rybicka Aurora 28. februara, tak narodky nebude oslavovat len kazde 4 roky, haha ...

lija15
21. mar 2012

@humba no musis pockat na rodny list dat ho fylkesmanovi na apostille ten rodny list ti tiez tak do 2 tyzdnov dojde 😉 no super ze ti doslo i personumer pre malu 😉
@mirasierra26 prekladnorskeho listu je na ambsadade...my to neriesime cez ambasadu kedze mm ma cestu na SVK lae je to lepsie cez ambasadu poplatok za vybavenie cez ambasadu aj s postovnym je 526nok my sme si dali vybavit len ten preklad a vyslo nas to bez postovneho 172nok no tak do 2 rokov je si myslim lepsie mat dieta v pase ale my este pre Lijus nemame urobeny pas tak dufam ze nebudu robit teraz na letisku problemy a tak mm ho da robit na rychlovku na SVK keby nahodou robili problem my sme preklad listu riesili cez postu a cez znamych ale kedides robit rodny list teda vybavovat cez ambasadu tak budes musiet sa tam dostavit osobne na overenie podpisu zaidatela a na overenie kopii dokladu sobasny list a tvoj pas co je pre nas dost komplikovane 😒 inac gratulujem k malickej Aurore 😉

alzbetaaa
21. mar 2012

@zuzanka7117 dakujem ja si ju tiež pozriem na SK teraz ideme na Velku noc len som nevedela ci ju maju aj u nas tak dufam ze sa mate dobre a uz ste si zvykli 🙂 este raz dakujem za odpoved 🙂

alzbetaaa
21. mar 2012

@norwayka moc dakujem za info pozrem si ju aj tu ale asi si ju kupim na SK krasny den prajem 🙂

marketa_z
21. mar 2012

@martinano To je v poradku🙂 Mam ted dost prace, takze mi 8 pracovnich hodin ani nestaci. Mam pristi tyden jeste nejake dalsi schuzky, jeste nemam upresneny terminy, tak bychom se nejak domluvily🙂 Kam chodite na prochazky?

zuzanka7117
21. mar 2012

@alzbetaaa na SK stala 26 eur...ale ja zatial pouzivam vedierko....🙂

ostrovanka
21. mar 2012

@lija15 treba si vytvorit registraciu na altinn.no
Tam mozes pozriet svoj tax return, aj odoslat, robit zmeny atd.

sisa00
21. mar 2012

@mirasierra26 ak zavolate na ambasadu všetko vam pekne vysvetlia a budete to mať lepšie a na 100% iste čo mate robiť . napr niktore na ambasadu nemuseli a u nas trvali aby muž prišiel a mohli mu overiť podpis a to bolo všetko tak sa trepal 3 hod tam a 3 hod naspeť aby mal overeny podpis a pritom bol uplne iny ako na pase . vraj kvoli dedičstvu ked niesme maželia . možno preto .

sisa00
21. mar 2012

@mirasierra26 a ten NCD ten mi vravela že treba mesiac dopredu zavolať že ho chceme a ona nam ho začne robiť . pošleš tuší dve foto a už ani neivem čo ale treba nahlasiť všetky hranice cez ktore budete prechadzať aj letisko odlet prílet lebo vraj nahlasuje na každu hranicu že prechadza občan v núdzi :D s tým dokladom 😝

Ozaj ked si zavoláte ona vám všetko pekne vysvetlí .

sisa00
21. mar 2012

@humba Nááádherné miminko . ešte raz gratulujem . Super foto aj ja som chcela ale nevedela som kde tak sme dali princeznu až ked mala 3 mesiace tu na Sk

sisa00
21. mar 2012

@humba No normalne mam zimomriavky jak som si pozrela tie prekrasne fotky . SUPER zavidííííím asi si budeme musieť spraviť ešte jedno 😝

humba
22. mar 2012

@sisa00 dakujem, no my mame stastie ze sa tu do nasej dedinky nastahovala jedna mamina z australie a ona foti deticky. Mame ju pod nosom tak sme ju vyuzili. I ked ma norske ceny ale chapem ze z niecoho zit musi, no ale tak ked vidim vysledok tak nemam slov.

@sisa00 no ved uz by ste aj mohli aby bol rok po roku 🙂 inak ty si v tom beitostolene nie? v lete sa uvidime planujeme tam chatku, zide sa tam slovac z roznych kutov a deticky

miciatko
22. mar 2012

Dievcata prepacte ze vam sem vstupujem, ale kedze ste tu maminy ktore ziju v Norsku , chcela by som Vas o nieco poprosit, nas Matko mal takeho sobika bol kupovany Lllehammer niekde na skokanskom mostiku, dam foto, a sme ho stratili, stale ho hlada a nikde sa k tomu sobikovi nemozem dopracovat, neviete kde na nete by som sa knemu dopracovala , alebo ci by ste mi ho niektora nebola ochotna neak kupit a poslat, alebo by sme sa neak dohodli, dakujem vam

lija15
22. mar 2012

@miciatko ten je krasny no tu v obchode teda v darcekovom maju takych sobikov ale v samskom kroji 😒

humba
22. mar 2012

@miciatko no to skor kocky z osla by ho nasli niekde. Alebo na letisku, ja sa momentalne nejako nikam nedostanem az v lete ak by si ho dovtedy nezohnala tak ti ho kupim.

norwayka
22. mar 2012

@miciatko Hehhehe, toto je los a nie sob 😀 Musis mat presne takeho isteho? Ja pojdem na SK po Velkej noci, na trajekte maju toho kopec, ale takeho isteho neviem, ci zozeniem. Som inak z PD.

miciatko
23. mar 2012

juj dakujem vam zienky ste strasne mile,
@norwayka vidis to a my vsetci doma odzaciatku ze sob 😀 😀 😀 😀 😀 , no aby sa podobal, najlepsie taky isty , ked aj bez cerveneho svetrika, ten ustrikujem, ja som z TN, juj moja keby si ho zohnala bola by som ti nadosmrti vdacna, Matko vcera 20 minut krical Dodo, tak sa vola, ani zaspat nemohol

miciatko
23. mar 2012

Dievcata este ma napadlo na nete sa vam neda tam pohladat ci tam nieje niekde ten los a norwayka by ho objednala a zobrala ked pojde po velkej noci domov, prosim babeny pomozte mi, dakujem vam,
norwayka kludne mozem poslat peniazky aj predom niekomu na ucet tu na SK aby si vedela ze to myslim uplne vazne

martinano
23. mar 2012

@miciatko ja som z trencina, po velkej noci letim na sk, pozriem ti ho tu v suvenroch 😉

sisa00
23. mar 2012

@humba Ahoj my ideme na leto domov Muž ide na matersku či odcovsku :D ale v auguste asi budem musieť nastupiť do roboty ešte nevieme ale august by som chcela byť ešte doma lebo tam u nas je už hrozna zima a ja luuubim slniečko :D tak sa tam dobre zabavte naš hotel ma pod sebou skoro polku beitostolenu aj všetky tie chatky a app .mame zlavy na ubytko pre rodinu a tak teraz tam bola sestra a dostali obrovsku chatu pre 8 ludí a platili 300 nok na noc za celu chatu.

humba
23. mar 2012

@sisa00 a kedy odchadzate? my sme este nestanovili datum, to sa este uvidi podla toho ci budu moct ludia ist. To je dobra cena ta chatka, moj muz ma zase z firmy moznost a tiez cena je okolo 500NOK na vikend.

norwayka
24. mar 2012

@miciatko Ja som to skusala hladat, ale ono to nie je taky sortiment, ze to je na nete. Ved, kto by to tu kupoval, hehehe, ze? Toto je typicke pre obchody so suvenirmi, letiska a lode. Mne to nerobi problem kupit, ja sa nebojim, ze to nemyslis vazne 😀 No, co, v najhorsom by mi zostal los vo svetri, heheh 😀 Treba sa teda dohodnut s jednou z nas, neviem, ci sa dohodnes s @martinano alebo teda so mnou alebo s dalsou dobrou dusou. V kazdom pripade napis tej zenicke, aky velky zhruba ten los ma byt a do kolko NOK moze byt.

norwayka
24. mar 2012

@janano Zijes? Davno som ta necitala...

janano
25. mar 2012

@norwayka ale zijem, zijem, len teraz je take krasne pocasie, tak sme stale vonku, a k tomu doma mame vsetko hore nohami, tak sa stale najde nejaka robota...nå er det tid for oppussing 😀

beruska64
25. mar 2012

@humba Gratulujem k malinkej! Je velmi krasna. Nech vam robi samu radost. Budete mat peknu pamiatku, v tych fotkach. Straaasne rychlo rastu! ze @sisa00? Na tu chatu by sme sa aj my dali nahovorit! Uz si spat v no? papa