Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lczuzana84
6. jún 2012

@zdeni1302 Zdeni, tak ten byt je už prenajatý, dnes som to pozerala 😠 Nič iné, vhodné som nenašla 😒

norwayka
6. jún 2012

@janano Ty pocuvaj, dvojnasobna mamicka, prave je vo Vitus apotheke akcia na tie tvoje kliestospreje. Maju tam taky pack, ze spray na saty, na telo a pinzeta za nejakych 360NOK. Ale mozes to aj osobitne kupit, len nieco z toho, ale oplati sa ten set. Cmuk

zdeni1302
6. jún 2012

@lczuzana84 no skoda velka 😖 , hadam tam este nieco zaujimave daju

zuzanka7117
6. jún 2012

@lczuzana84 na zaklade tehotenstva to urcite nebude....ja som tu bola prvy raz tehotna, cislo som nemala a na pohotovosti ma poriadne ani vysetrit nechceli......bohuzial to tak aj skoncilo.....koli tomu ti cislo urcite nedaju

zuzanka7117
6. jún 2012

@lczuzana84 ja byvam na Alnabru, to nie je moc daleko....🙂

janano
7. jún 2012

@norwayka hej, hej, aj nam dosiel ten letak, uz som na to kukala 🙂 Diky 🙂

zdeni1302
8. jún 2012

ahojte co si mam vziat do nemocnice ake doklady? helsekort staci ? ci musim aj sobasny prelozeny nieze nieco zabudnem

lenka3007
8. jún 2012

Ahojte baby, viem ze vacsina z vas tu ma este male deticky, ale neviete nahodou aky je zvyk v norsku na konci skolskeho roka? myslim, ci sa davaju pani ucitelke nejake kvety, alebo dezert alebo volaco?

norwayka
9. jún 2012

@lija15 Tada a ved som nasla citrodeko. Hehehe, ved debil, vsak ved kyselina citronova. Sitronsyre 😀 Tadaaaaaaaaaaaa

lija15
9. jún 2012

@norwayka no super a kde ju maju vylozenu nech si ju aj ja kupim 😀

norwayka
9. jún 2012

@lija15 NAsla som pri veciach na pecenie. Tam, kde maju vselico na kolaciky. Ja osobne som kupila v Ultra, ale to budu mat vsade. Cmuk

lija15
9. jún 2012

@norwayka no super dakujem za infosku 🙂

norwayka
9. jún 2012

@janano Hei, herecka. tu mi jedna maminka dala recept na prirodny protikliestak. Ak by si chcela vyskusat:
Sáčok rozmarínu ( ako prísada do jedla) zalejeme litrom vriacej vody. Necháme odstáť a vylúhovať ( do vychladnutia). Scedíme a pridáme lyžičku vinného octu. Prelejeme do sprejovej fĺaštičky a odložíme do chladničky. Pred pobytom v prírode nastriekame na celé telo.

A potom este jeden som citala: klince do alpy a nechat luhovat aspon 24 hodin. Netreba ich vobec vytahovat a tym sa potierat. to by malo byt tusim na komare, ale nepamatam, ci aj na klieste..

janano
12. jún 2012

@norwayka diki, to je presne to, co som hladala. Som vedela, ze cosi s rozmarinom 😎

janano
12. jún 2012

Inac baby, boli ste niektora v Hunderfossen familiepark pri Lillehammeri? Mari sa mi, ze to tu zu niekto kedysi davno spominal...

norwayka
12. jún 2012

Zeny, huraaaaaaaaaaa. Milujem tuto krajinu, kde sa zly system da zmenit. Manzelovi uznali odvolanie. Ze od maja maju ine rettnigslinjer pre tu matersku pre otcov (my sme davali ziadost v marci). Takze mu uznali celu matersku. Strasne je stastny ako blcha, vsak ine nervy mal a ako mu to bolo luto, ze nebude moct byt s malym.

Ale odporucam vsetkym, radsej si na to vzdy dajte pozor a dajte si to utsettelse vcas, aby ste nemuseli riesit, keby nahodou.

lenka3007
12. jún 2012

Baby poradte mi prosim vas nejake norske detske pesnicky. Moj maly sa ich vela v skole uci a ja by som mu nejake chcela stiahnut, nech pocuvame aj na slovensku...

humba
13. jún 2012

@zdeni1302 iba helsekort, ja som ine nepotrebovala

zdeni1302
16. jún 2012

@humba dobre dakujem 🙂 dnes som si uz aj tasku do nemocnice kupila, dufam ze sa do nej zmestim, len nech sa maly este neponahla este ma casu dost 😀

lija15
16. jún 2012

@zdeni1302 ja som do porodnice nemusela nic brat len sebe pyzamo+zupan a hygienu a malemu oblecko na cestu domov 😀 😀 a to som ju balila v kontrakciach 😀 😀 drzim palceky 😵

zdeni1302
17. jún 2012

@lija15 tak to je super 🙂 aj ja si myslim, ze asi viac menej vsetko budu mat v nemocnici, len to co chcem mat vlastne si asi vezmem, akurat moja jordmor ide teraz na cely jul na dovolenku ☹ asi budem musiet ist k svojej obvodnej aj ked velmi nerada, kedy Vas baby zacali viacej a castejsie kontrolovat??? lebo ja pojdem na krvne testy v 32.tyzdni k obvodnej kvoli tomu ze som Rh negativ, to je 3jula a potom som objednana ku svojej jordmor uz len 8. augusta a to uz budem v nejakom 38.tt

lija15
17. jún 2012

@zdeni1302 no ja som cele tehu chodila k fastlege 😉 a po 34tt som chodila kazde 2 tyzdne akurat v 38tt som bola naposledy na poradni +utz mi robili koli polohe-neboli si isty ci je dole hlavickou 😀 😀

zdeni1302
17. jún 2012

@lija15 aha no ja dufam ze stihnem tu moju poslednu kontrolu u jordmor a ze maly sa nevypyta skor, lebo sme vraj vacsi, taky maly valibuk, tak neviem neviem.. maju mi brat krv este v 36tt na kontrolu tak sa obavam aby to stihla spravit mozno sa dohodnem s fastlege.

humba
17. jún 2012

@zdeni1302 ja som tiez chodila potom uz kazdy tyzden tusim a posledne dve naplanovane som uz nestihla porodila som o tyzden skorej. Este ma napadlo ze si zober slapky alebo papuce to tam nemali a to mi bodlo, inak tam fakt vsetko dostanes. a jasne veci na cestu domov pre babatko....drzim palce. aj viete co to bude? Ono je to sice uplne jedno ale tak sa pytam 😉aha vlastne vidim ze chapcek hups :o)

lija15
17. jún 2012

babule ktore ste prvykrat vycestovali s drobcami na svk co ste udali na ziadosti-nahradny doklad aky dovod vycestovania? a trvalu adresu mam napisat slovensku alebo norsku adresu?dakujem za radu

zdeni1302
18. jún 2012

@humba dakujem, no ved prave ze mne bolo povedane ze ma budu castejsie sledovat, ale teraz nemam vobec ten pocit a trochu sa bojim, aj kvoli tomu Rh a to ma uz velakrat ta moja jordmor asi nepozrie ak ma vobec stihne ked sa vrati z dovolenky ach jaj 😒 dufam ze bude vsetko v poriadku 😔

humba
18. jún 2012

@zdeni1302 ja som mala tiez Rh a to som potom isla k fastlege a oni mi bali aj potom krv. Tak kd ma tvoja jormor volno tak sa objednaj k svomu lekarovi. Moja mala tiez volno v case mojho porodu a chodila som pol hodku autom k inej do vedlajsej dediny.

zdeni1302
18. jún 2012

@humba ano ved som sa uz objednala a mala nemala silnu zltacku ked sa narodila, lebo niekde som pocula ze to zvykne byt neviem ci je to pravda a dostala si aj tu injekciu po porode? ci mala je tiez negativ

humba
18. jún 2012

@zdeni1302 ano dostala pichli mi ju az na druhy den, tusim do zadku uz sa nepamatam presne kam, lebo ja som bol napichana od zaciatku infuzkami co mi davali antibiotika a oxitocin atd....

janano
19. jún 2012

@zdeni1302 nemusis sa bat, ze si rh neg. aj ja som 🙂 pri prvom tehotenstve nebyvavaju komplikacie, az pri dalsich, a aj to malokedy. Injekciu ti pichnu do 72 hod po porode v pripade, ze male bude rh pozitivne.
Zltacku mala moja druha dcerka, beriem to ako "komplikaciu", ze som rh neg., ale v pohode sme to zvladli, akurat som ju zo zaciatku musela budit na kojenie, lebo bola dost spava.
A neboj sa, za to, ze male ma byt vacsie, vobec nemusi prist skorsie, hlavne pozitivne myslienky 😉