Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
14. júl 2012

@sisa00 tak gratulka k sobasu 😉

zuzanka7117
14. júl 2012

@sisa00 musis ist na folkeregister a doniest im sobasny list.....ale musi byt apostilovany.....ja som to robila v oktobri

bonaquaba
14. júl 2012

@beruska64 no ja som dnes bola na tych cuco,ale este je ich dost zelenych, tak najblizise poojdem o dva tyzdne, my sme tu iba na leto teda ja s detmi a potom ideme naspat na SK, vzdy tu chodime za mm iba na leto a staci nam to,doma je len doma, mm by tu chcel este jeden rok potiahnut a potom naspat na Slovensko sa vratit, ale ako pises je to tazke, ked si tu clovek uz zvykol na iny styl zivota a hlavne je tu praca a zaplatena, co u nas sa bude tazko hladat hocijaka

beruska64
14. júl 2012

@renatedj My sme si tiez oblubili Up a Go, z toho isteho dovodu ako lija15. Ale na noc davam tu comfort fit, zda sa mi hrubsia, tak aby sme nemali precikany madrac.
@sisa00 Ahoooj, uz si spat v No? My pojdeme akurat domov na tri mesiace. Ja som meno menila akurat na folkeregister, a oni to vsade pomenili, asi po tyzdni mi uz chodila posta s novym menom. Mali sme sebou sobasny list v Aj, apostilovany. Aj original pozerali.

beruska64
14. júl 2012

@bonaquaba za dva tyzdne zavarite cuco a zoberete na slovensko 🙂 Tu sa lepsie zbieraju, ked norkovia na ne nechodia. Oni si kupia kanadske v obchode. 🙂 To mate tiez tazke, ked ste takto odluceny, ale vela slovenskych rodin tu tak funguje. My by sme ale bez seba z mm nevydrzali, a mm bez nas uz vobec nie. My to mame zle este v tom ze ja som zo svk a mm z cr, a nevieme sa dohodnut kam sa prestahujeme. Ale vydime to skor na cr, je to tam stale o nieco lepsie ako u nas. Co tu robi tvoj mm?

sisa00
15. júl 2012

@beruska64 Ahoj nie ešte sme na Sk ale už planujeme cestu . Moc sa mi nechce ale musime. Tak vám sa ešte len začína leto :D Malinka ešte nechodí ? Naša je jak odtrhnuta z retaze neviem ako ju muž ustraži ked budem v robote 😝

beruska64
15. júl 2012

@sisa00 Ahoj, hej nam iba zacina leto😀 Tu sme zatial ziadne nezazili. Tak snad sa aspon doma ohrejeme. Nasa este nechodi, dviha sa na nozicky a urobi par krockov ked sa drzi. Ale este velmi opatrne. U mm v rodine chodia vsetci okolo 13-14 mesiaca, tak aj ona to tak asi bude mat. Ale inak je tiez jak urvata z retaze 😀 Ti verim, ze sa ti nechce spat.

norwayka
15. júl 2012

@beruska64 Aj Norkovia na ne chodia 😀 Moja svokra vzdy pekne do zasoby. Mate aj tie srandy zelezne na zberanie?

janano
15. júl 2012

@beruska64 veru chodia, aj na hriby ...tu okolo Osla 🙂

bonaquaba
15. júl 2012

@beruska64 to ste sa dobre rozhodli,ze ste spolu,je to na nezapaltenie, mm bude vidiet ako maly rastie a tiez ti pomoze pri vychove a pir vsetkom, ja som tiez chcela byt tu s mm,ale su tu prilis vysoke naklady a kedze dve deti by som mala v skolke, tak to by bol skoro cely plat mm, ale mne by to nakoniec nevadilo,urcite by sme nejak z toho vysli, len teraz najstarsi uz ide do skoly a nechcem ho zatazovat norskym skolskym systemom,musel by sa ucit po norsky to by mi nevadilo, ale musel by chodit na skusky na SK,kedze my planujeme zit na SLOvensku, a kedze ja mam tiez pracu na SK a o rok sa chystam do roboty tak na rok to nema vyznam tu byt a potom naspat na Slovensko, tak este chvilu takto budeeme fungovat, moj mm je sofer autobusu ako 90% slovakov tu v Oslo a este chce jeden rok potiahnut a potom domov, a ty si tu predtym robila alebo si len pri mm,

bonaquaba
15. júl 2012

@norwayka no my mame povinnu vybavu rafaky 😀 tomu hovorime, jeden mame original zo Slovenska a druhy kupil mm minuly rok tu v akcii, aby ma nemuseli v lese dlho cakat, ked rafem 😀 😀 😀

beruska64
15. júl 2012

@norwayka
@janano Tak to mate inych norkov ako my, tu nechodia ani na borovky ani na hriby. Ked sme raz norkom urobili rezne z hribov, tak sa nas stale pytali, ci sme si isty ci sa im nic nestane. A nakoniec sa oblizovali za usami a boli s nami aj par krat na hriboch. My rafaky nemame, nemam to rada, lebo je tam potom vela listkov a nerada to preberam.
@bonaquaba Moj mm je tiez sofer autobusu, ale az teraz posledny rok. Predtym bol zvarac vo Framo, ale vela ludi prepustili, maju malo prace. Ja som tiez pracovala, uz v troch firmach ako tu sme. Vyrabali sme motorove clny, emergenci jedlo kt. sa posiela do krajin tretieho sveta, potom som pracovala chvilu v obchode. A teraz si to uzivam byt doma z malou. Ak tu nechcete byt natrvalo, tak na rok sa asi neoplati vsetko menit, aj preto, ze ide maly do skoly. Vsetky deti slovenske, ceske musia chodit na tie preskusania, ked ziju v zahranici. Aj ked su dlhodobo v norsku, ake ked maju slovensku narodnost musia. Chodi mm casto domov? Z Osla vam to celkom dobre lieta. Tu z Bergenu nam porusili priame lety, tak musime prestupovat v Osle a je to uz zlozitejsie. Inak ten Leo¨s lekeland, co som spominala, ze je v Bergene otvaraju v septembri aj v Osle

janano
15. júl 2012

@beruska64 pytali sme sa na to na ambasade a tam pani vravela, ze na tie preskusania musi ist len ten, kto chce mat slovenske vysvedcenie. Inac, ze to nie je povinne. Akurat ze treba dodat potvrdenie na Sk, ze tu v No chodi dieta do skoly. Lebo je to aj riadna blbost, aby dieta zvladlo slovenske ucivo, teda hlavne gramatiku, ktora je uplne ina ako norska, no nie?

lija15
15. júl 2012

@beruska64 no to je myslim zo slovenskej strany cista buzeracia a byrokracia.....lebo preco ma dieta zvladat 2uciva z 2 skol ked v jednej chodi pravidelne a v druhej robi len skusky-ktore su nepotrebne hlavne ked tu planuju rodicia s dietatom zostat ja si myslim ze ako pisala @janano ze staci len ten papier ale slov.uradnici radi buzeruju ludi a strasia ich 😠 😠 😠 😠

janano
15. júl 2012

@lija15 vas tam este nevytopilo? 😝 riadne zaplavy okolo Trømsa ukazovali 😖

beruska64
15. júl 2012

@janano
@lija15 asi to tak bude, ze deticky ktore tu budu zit nemusia. Ale deti cudzincov maju v No narok na ucitela svojho materinskeho jazyka, aspon viem, ze polske deti to tak maju, ze maju polskeho ucitela a niekolko hodin polstiny do tyzdna.To je celkom pekne od Norov. Obcas maju na nav aj inzeraty, ze hladaju ucitela (polstiny, cestiny, vietnamstiny 🙂 )

lija15
16. júl 2012

@janano nie este nas zatial nevytopilo no ale mozno za chvilu to pride,ale ja uz budem na svk...no take leto som si tu nepredstavovala ze furt bude prsat 😒
@beruska64 no je to pekne naozaj ze takto nori zabezpecia ucitela,ale my ho ani nebude potrebovat 😉

babo79
17. júl 2012

ahoj kocky ja som tu takkkkk dlho nebola..nejak nestiham...maly mi dava zabrat do toho praca varenie atd.atd...vsak to poznate..toto co je za leto tu tento rok?mne uz zacina svitorit s tej zimy 😖 ale bud.tyzden ideme na Svk tak dufam a pevne verim ze bude teplucko..idem si vas precitat co tu mate nove

babo79
17. júl 2012

@humba a to kde maju tu v no bazeny vonku?

humba
18. júl 2012

@babo79 maju tu na konci sognefjordu 🙂 oni u vyhrievane odpadovym teplom s hlinikarskej fabriky ale pre mna je voda aj tak brrrrr. vcera ako som sla s malou vonku tak ja bundu na sebe a detska sa kupali v bazene 😀

babo79
18. júl 2012

@babo79 veru zima je.aj tu na severe ked pozeram deti ake su otuzile brrrrr.najviac ma ide rozhodit ked fuka ako besne alebo ked nahodov pecie slnko a pridem pre maleho do skolky a nema ciapku...musime si zvykat iny kraj iny mrav 🙂

babo79
18. júl 2012

babuchy tie ci byvate v inych castiach No.a mate deti v skolke..tiez spavaju len vonku v kociaroch??oni tu ani postele v skolke nemaju 😒 koli tomuto musime kupit new kociar lebo tuto zimu by malemu v jane kociari uz bolo urcite tesno

babo79
18. júl 2012

@huba ta sprava predposledna bola adresovana teba neviem co zase robim ked si tu pisem sama sebe 😀 😀

humba
18. júl 2012

@humba velka gratulacia novomanzelom 🙂 to ste naozaj neplanovali ale len tak na rychlo zbuchali????? ja som niesla na folkeregister prelozeny sobasny list do ang. a meno mi zmenili za 7 mesiacov 😉

humba
18. júl 2012

@humba pochopila som pohoda. Inak baby mi sme to mali celkom teplo, nemozem sa stazovat, teraz je to uz sice naprd ale da sa, pamatam si aj horsie.
A tu u nas cucky a huby zberame len mi a poliaci, ja vzdy nasusim a doma to davam ako darceky, ved u nas za to chcu v lekarni riadne palky, tak zasobujem rodinu. este mam v mraziaku z minuleho roka musim rychlo spapat a hor sa na nove 🙂

humba
18. júl 2012

no nejak to tu blbne, tak prva sprava patrila sisa00 a druha babo79 😠

babo79
18. júl 2012

@huba ani tu na severe nechodia na huby cucu aj celkom ano..ale tento rok asi ani nestihnem naoberat sakris je stale zima este su asi neni dozrete..musim ist omrknut..a bud.tyzden ideme olalalaa na Svk..konecne..ja sa tak tesim na odpocinok ze az..a starky nech sa vytesuju s vnucika 😅 😵
hehehe a j ty pises sama sebe 😉

mirasierra26
18. júl 2012

Ahojte baby, chcem robit take tie tirolske halusky, neviete mi poradit aku muku si na to mam kupit tu v Norsku ? Dakujem vam za rady.

zdeni1302
18. júl 2012

ahojte baby, chcem sa opytat robili Vam ultrazvuk koncom tehotenstva? Ako zistili ci je babatko spravne otocene a ci su dobre prietoky

mirasierra26
18. júl 2012

@zdeni1302 Nie, tu sa robi ultrazvuk len v cca 18. tyzdni, len jeden jediny. Teda pokial je vsetko v poriadku, samozrejme ked chodis na kontroly.