Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

tiviot
20. jan 2014

kocky nemate niektora tuto lyzicku na predaj ci posunutie po detoch...davali ju zadarmo do balicka od RIMI ..tak 2 r. dozadu ..mozno aj potom ,,,,, je to Nestle lyzicka....
...alebo kde sa da taka kupit ☹

evicka1
11. feb 2014

dievky potrebovala by som poradiť. mám 5 ročného syna a chcela by som ísť žiť mimo sr. s partnerom sa nám ľúbi v norsku lenže chlap nevie ani tuk anglicky a ja tak pobídne no ak sa clovek snazi tak to pojde 😀 dúúfam...
lenze pozeram ze tu nikoho niet tak asi rady nedostanem ☹

janano
11. feb 2014

A co by si potrebovala vediet? Btw. anglictina mu moc nepomoze, takmer vo vsetkych zamestnaniach vyzaduju norcinu.

bonaquaba
23. feb 2014

Ahojte dievcence v Oslo
chcem sa vas opytat, ci ste boli niektora na Holmennkollene - ako sa tam da dostat, ide tam aj metro alebo len autobusy a viem, ze je tam ten skokansky mostik, ale pocula som, ze je tam aj trasa pre bezkarov - boli ste tam niekto ako to tam vyzera a je v lete toto miesto dostupne pre cyklistov, ak viete nejake info tak budem rada, ked mi poskytnete
a este sa chcem opytat, robia vase deti nejake sporty v Oslo a ak ano ake a kde
dakujem za odpoved

janano
26. feb 2014

@bonaquaba najlepsie sa tam dostanes s metrom, je tam krasne aj v zime aj vlete

anickask1991
11. mar 2014

Ahojte dievčatá,

žijete niektorá v Lillehammeri?

margaretsari
28. mar 2014

Najdem v Oslo nejaku slovenku, alebo cesku?
senoritaMagdalena@gmail.com

ukec
11. apr 2014

ahojky chcem sa spýtať kde by sa dalo ísť s drobcom do bazéna? Bývame priamo v Osle na Okerne a kedže tu budeme až do leta tak by som chcela s malou niekam vybehnúť do vody no zatiaľ tu neviem o ničom
dakujem za info a prajem pekný víkend

jankasto
13. apr 2014

Ahoj baby, chcem sa opýtať ktorá ste leteli s norwegien s Krakowa, ako je to s malým dieťatom, malý mal rok, treba kočík dopredu nahlásiť a uprednostnia nás pri nástupe do lietadla a ako je to v lietadle, malý bude sedieť so mnou alebo sám, letíme v júli, ale už teraz mám z toho stres...Ďakujem... 🙂 😒

ukec
14. apr 2014

@jankasto ahojky ja lietam s norwegian ale z BA no myslím že je to všade rovnaké. kočík si bud vezmeš so sebou a necháš ho pri nastupovaní do lietadla a naložia ti ho dodatočne a ked vystúpiš tak by ťa kočík mal hned čakať pri schodíkoch, ja som mala kočík vždy ako nadrozmernú batožinu a malú som nosila v klokanke. Malý bude sedieť tebe na kolenách a na tvojom sedadle ťa už bude čakať pre neho pripravená záchranná vesta a taký oranžový bezpečnostný pás ktorý si ty navlečieš na svoj pás zapneš okolo malého :D
prajem šťastný let-my už lietame skoro na dennom poriadku :D

jankasto
14. apr 2014

@ukec Ahoj, ďakujem za odpoveď, takže nie je potrebné pri kúpe letenky nahlásiť kočík extra? Tiež, ale rozmýšlam, že máleho dám do nosiča a kočík ako batožinu, koľko sa dopláca na batožinu, ja chcem kúpiť letenky cez internet cez norwegian. A keď ideš s malou uprednostnia vás pri nastupovaní do lietadla? A ešte mám jednú otázku, nakoľko nie som vydatá a malý má priateľové priezvisko nebýva s týmto problém, chcem si pre istotu vziať so sebou rodný list, ale mám z toho trochu obavy...zatiaľ ďakujem. 🙂

jankasto
14. apr 2014

@ukec a ešte ma napadlo, že ak beriem kočík až k nástupu do lietadla, platí sa za kočík tiež ako za batožinu alebo nie? A môžem si zobrať do lietadla nápoj a jedlo pre malého? ďakujem...

ukec
15. apr 2014

@jankasto dobré ránko prajem :D za kočík platíš ako za batožinu naviac a je to jedno či ho dávaš až v lietadle alebo pri odbavovaní batožiny neviem kolko to je ale je to málo v pohodičke sa to dá zvládnuť. pri nastupovaní nebudete uprednostnení, a treba si dávať pozor lebo ked som letela prvý krát, dcérka mala dva mesiace tak bezohľadní ludia vôbec nedávali pozor takže som sa musela vyhýbať lakťovým útokom :D . situáciu s priezviskom máte presne takú istú ako my, tiež ešte nie sme zobratí a dcérka má otcove meno-rodný list nemusíš nosiť-stačí pas a samozrejme kartička poistenca. jedlo a pitie pre malinkého samozrejme môžeš mať a pri kontrole budeš musieť odpiť z čaju-čo bude zavreté tak to otvárať nemusíš myslím jogurt alebo veci podobné. dúfam že som zodpovedala všetky otázky-keby niečo kludne píš aj do pošty rada ti odpoviem-momentálne sme v NO takže môžem dodať aj aktuálne poveternostné podmienky-zimaaaaaaaaaaaaaaaaaaa brrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

jankasto
15. apr 2014

@ukec veľmi pekne ďakujem za ochotu a určite sa ešte ozvem...,no momentálne je zima aj tu na SR... 🙂

martuska1987
15. apr 2014

Ahojte, chcela by som sa niečo spýtať. Včera som dostala D-nummer, ale na skatt je napísané, že platí iba pol roka. Neviete mi prosím povedať, ako to je dalej, či musím podať po pol roku žiadosť o fodselnummer, alebo čo mám robiť. Nikde som to nenašla. Prácu mám iba ako vikariat. Ďakujem

wrok
15. apr 2014

ahojte, cital som tu informaciu, ze www.sametic.eu dodava udajne len do CR a SR, to vsak nie je pravda oni ponukaju objednanie / dorucenie do celeho sveta...

lija15
28. apr 2014

@ukec prvykrat citam ze za kocik sa plati???je to velka blbost kocik a sedacku som neplatila ani raz je to speci batozina ktora sprevadza dieta a za tu sa nic neplati a to som z norwegianu lietala tri roky svk a norge 🙂 dost neskoro reagujem ale naozaj za kocik alebo autosedacku sa neplati 🙂

ukec
28. apr 2014

@lija15 no tak možno sme my urobili chybu lebo vždy sme to nahlasovali ako batožinu naviac-takže potom sa ospravedlnujem ale proste my sme to tak robili teraz som to už vyriešila tak že tu v NO mám jeden kočík a doma další

lija15
28. apr 2014

@ukec ale neospravedlnuj sa ja som to tiez zo zaciatku brala ako batozinu az ked mi to kamoska nepovedala ze pre deti je kocik alebo sedacka sprievodna batozina a zadarmo 😉 ja som len poradila 😉

jarrrik
11. máj 2014

@andula30

ahoj prosim ta nasiel som tu nahodou vase prispevky ... v skratke rozmyslam nad pracou v norsku tak pozeram vsetky odkazy co vybehnu moj kamarat ma znameho v osle ktory tiez robi na autobuse ze sa tam da dobre zarobit aj okolo 5000 eur ze niekedy kolo roku 2010 robievali v BA konkurzy a ze skolenia teda 12 tyzdnov sa ucili norstinu a ze aj to im platili ale teraz som nic take nenasiel on viem ze uz je tam 5 rokov a ze rozmysla ist domov uz ma tam aj 2 synov a 1 je tiez autobusar mozno ich aj poznas su z BRezna ja ich osobne nepoznam len z rozpravania kamarata ... neviem dufam ze ta neotravujem a budem ti vdacny za akekolvek informacie alebo pomoc ... PS nie som 100 percent rozhnodnuty lebo doma dost vela veci co mam rozbehnute ale slovenska legislativa a nenazravost politikov je asi nekonecna ... mame tu autodovpravu 3 kamiony a robime 4 roky rusko ale teraz je tam zla situacia a viac stojime ako robime a kedze je to tak dobre nastavene tak platime aj za to ze stojime ako odvody, cestna dan, poistky,,,, takze rozmyslam co dalej ... brat bol teraz v cine na veltrhu takze mam velku hlavu a rozmyslam ci predat firmu z autami a zacat obchodovat s cinou ale laka ma aj to toto norsko cela krajina socilane istoty benefity a nastavnie ekonomiky a politiky aj ked vacsinu viem iba z pocutia ... dufam ze som neotravoval... dakujem

jarrrik
11. máj 2014

@andula30

ahoj prosim ta nasiel som tu nahodou vase prispevky ... v skratke rozmyslam nad pracou v norsku tak pozeram vsetky odkazy co vybehnu moj kamarat ma znameho v osle ktory tiez robi na autobuse ze sa tam da dobre zarobit aj okolo 5000 eur ze niekedy kolo roku 2010 robievali v BA konkurzy a ze skolenia teda 12 tyzdnov sa ucili norstinu a ze aj to im platili ale teraz som nic take nenasiel on viem ze uz je tam 5 rokov a ze rozmysla ist domov uz ma tam aj 2 synov a 1 je tiez autobusar mozno ich aj poznas su z BRezna ja ich osobne nepoznam len z rozpravania kamarata ... neviem dufam ze ta neotravujem a budem ti vdacny za akekolvek informacie alebo pomoc ... PS nie som 100 percent rozhnodnuty lebo doma dost vela veci co mam rozbehnute ale slovenska legislativa a nenazravost politikov je asi nekonecna ... mame tu autodovpravu 3 kamiony a robime 4 roky rusko ale teraz je tam zla situacia a viac stojime ako robime a kedze je to tak dobre nastavene tak platime aj za to ze stojime ako odvody, cestna dan, poistky,,,, takze rozmyslam co dalej ... brat bol teraz v cine na veltrhu takze mam velku hlavu a rozmyslam ci predat firmu z autami a zacat obchodovat s cinou ale laka ma aj to toto norsko cela krajina socilane istoty benefity a nastavnie ekonomiky a politiky aj ked vacsinu viem iba z pocutia ... dufam ze som neotravoval... dakujem
@andula30

andula30
11. máj 2014

@jarrrik my uz v Norsku nie sme cca 3-4 roky, na autobusoch manzel nepracoval, takze v tomto vam neporadim.

petra_h
13. máj 2014

Pekný deň, nájde sa tu mamička z Trondheimu?.... o týžden sa tam sťahujem s rodinou aj s 3 roč. dcérkou a hľadám kamošky

katkadobka
28. máj 2015

Ahojte vospolok.
Prosim o rady ohladom rodinneho zivota v Norsku.
Manzel tam pracuje v stavebnictve, ma stalu pracovnu zmluvu a chce, aby sme sa tam so synom prestahovali za nim.
Syn ma 7 rokov, mal odklad skolskej dochadzky, teraz v septembri ma nastupit do prvej triedy. Ja sa nechcem nahlit, chcem aby tu ukoncil aspon prvy rocnik a naucil sa pisat a citat.
Ako je to tam so skolou, s norstinou, s kurzami, s ubytovanim a s tym strasiakom " ich specialneho pohladu na vychovu"?
Mam zo vsetkeho obavy, ale manzel na Sk buducnost pre nas nevidi a tam vidi sancu aj pre syna aj pre nas do buducnosti.
Prosim o cenne rady a pohlady, kto tam zije s rodinou, budem vdacna

janano
31. máj 2015

@katkadobka zivot je tu super a nevymenila by som za nic na svete. Pokial nebijes a neznasilnujes svoje deti, nemas sa coho bat. Co sa tyka skoly, prva trieda ide velmi pomalinky. Ja by som v zivote nebola bez muza, deti bez otca a on bez nas. To je pre nas to najdolezitejsie - byt vsetci spolu.

viki_k
1. júl 2015

ahojte, potrebovala by som info ohladom zivota v Norsku s detmi. Mame moznost ist do Norska, manzel by pracoval, ja by som bola zatial doma. Mame 3rocneho syna, ktory by mal ist od septembra do skolky tu na SK, a rocnu dceru. Syna by som ale rada dala do skolky v Norsku, kvoli kolektivu, jazyku ale s dcerou chcem ostat doma. Co som citala tak skolka je od roka a je normalne ze deti tam idu do skolky od roka. No ja s nou by som rada doma ostala. Mamicky co zijete v Norsku, dajte mi prosim uprimnu odpoved, pripadne poslite IP na moju otazku. Je dobre rozhodnutie ist s takymi malymi detmi zit do Norska? Hlavne co sa tyka strasiaka socialky? Co clovek cita na internete a vidi videa ako beru deti, je mi z toho zle. A tie absurdne dovody....Ja svoje deti nebijem, niekedy zakricim to je na SK jasne, asi v Norsku zakazane. Ale nechcem ist zit do krajiny kde sa budem bat o svoje deti ze mi ich niekto vezme. Prosim o odpoved, lebo uz sa fakt neviem rozhodnut. Mame znamych v NO lenze oni maju starsie deti, ktore uz chodia do skoly, okolo 11rocne a su tam asi 2roky. Ti hovoria ze nic take sa tam s odoberanim nedeje. No internet ponuka ine info. Nechcem aby tam manzel pracoval a ja by som s detmi bola na SK. Nechceme byt rozdeleni, no nechcem ani zit so strachom o deti.

karotka12
21. júl 2015

zdravim, zenicky kde sa v oslo chodite strihat, poradte dobre kadernictov, kde ste spokojne,dakujem za tipy

marina24
21. júl 2015

všetky sú v Osle hrozne drahé,možno by som skúsila nejaké kardeníctvo ,tam kde žijú prisťahovalci.,trondheimsvein alebo tak,lebo iné budú hrozne drahé...tam,kde žijú ti turci atd,či kto to...aspon mám takú skusenosť

karotka12
21. júl 2015

@marina24 dik moc za odpved aspon sa budem vediet orientovat, alebo pockam ked pojdeme na SK a tam sa radsej ostriham

le27
6. aug 2015

Ahojte, posiela niektora vecicky z Norska na SVK? Oblecenie atd