Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

tutinka81
30. júl 2010

zdravim vsechny maminky 🙂 my zijeme s pritelem pres 4 roky v Oslo a cekame naseho prvniho potomka,chlapecka...dnes jsme ve 29+4 a uz celkem orientujeme v tom norskem zdravotnictvi,co se tyce tehotenstvi 😉,pred tim jsem tady nebyla u doktora ani jednou,tak jsem nemela potrebu mit prehled...pracuji v soukrome skolce,takze jsem ziskala velkou cast zkusenosti tam a navic mam bajecnou kolegyni i skvelou sefku-novopecenou maminku,zejmena diky i diky nim jsem ziskala prehled,co se tyce vseho kolem tehotenstvi,deti,...nase tehotenstvi probiha skvele 🙂 ,ja i miminko se mame moc krasne,rosteme a divocime v brisku kazdy den 😉...nahodne jsem zkusila zadat Norsko do vyhledace ve foru a jsem hrozne rada,ze tahle debata existuje a obcas bych se i rada zapojila 🙂...tady v Oslo mame spis kamarady a zname bez deti ☹ 😖...preji vsem hezky vecer a budu se tesit na vase prispevky 🙂

bonaquaba
30. júl 2010

@tutinka81 Ahojj, vitam ta tu medzi nami, je super, ze si sa tu pridala, aspon nammozes poskytnut nove informacie, ja mam dve deticky a chcela by som ich dat do skolky a mozes mi povedat kolko sa tu na dieta plati na skolku a kedy im zacina povinna skolska dochadzka, lebo ANdrej ma 4 roky a neviem ci tu sa do skoly nechodi uz od 5tich rokov. Tak mi please daj vediet ked mas skusenosti. A este sa ta chcem spytat ako si sa naucila po norsky, chodila si tu na kurz; Dik moc za info a drzte sa s malym, nech ti to vsetko dobre dopadne, a pekny vikend, papa

bonaquaba
30. júl 2010

@martinano ahoj, jasne mozeme sa stretnut a ty si tu ako dlho a co robis, si na materskej alebo uz tu robis. Ja tu budem este 3 tyzdne a potom pojdeme naspat na SLovensko a kde byvate, ozvi sa a mozeme sa stretnut, zatim papa

martinano
30. júl 2010

@tutinka81 vitaj medzi nami
konecne sa to tu rozbieha, ja viem aj o maminach tu,ale akosi sa sem im do temy nechce, aj ked o nej vedia

@bonaquaba ja som tu uz dlho a byvame kusok od centra, kam chodievate s detmi po pooobediach?

babo79
31. júl 2010

@martinano Vam sa tam v tom Osle zije sa tam pekne rozrastate..... ☹

babo79
31. júl 2010

@tutinka81 ahoj aj ja sa pridavam k privitaniu je tu par kociek ktore uz maju porod v Norsku uspesne za sebou...to zdravotnoctvo tu je uplne ine ako u nas to mas pravdu asi vsetky sme tu boli stoho prekvapene....tak prajem prijemne tehulkovanie.. 😉

bonaquaba
31. júl 2010

@martinano ahoj chodievame ku moru, na ostrov Malmoya alebo na Bygdoy, do lesa chodime alebo kde pride, vzdy podla pocka, ale to je akesi hrozne tento rok, len prsi a prsi a najhorsie ze vzdy treba kdesi s detmi vybehnut, lebo doma by tu rozobrali cely dom a byvate sami alebo este s niekym

martinano
31. júl 2010

@bonaquaba tak to by sme sa mohli aj v meste stretnut,ked by bol pekny dnik, ja neviem tu len slovaci nadavaju tusim na pocasie, velmi dlho tu bolo krasne a v podstate aj teplucko okolo tych 24stupnov, cez den co je super, uz dva tyzdne je take take norske pocasie,ale my chodime von aj tak nahodime gumaky a ideme

bonaquaba
1. aug 2010

@martinano oki mneto nerobi problem sa stretnut niekde v meste, tak daj kedy sa ti bude dat aj miesto a my tam dojdeme, maj sa krasne papa

zuzanka7117
1. aug 2010

@bonaquaba Dajte vediet, rada sa pripojim....🙂

bonaquaba
2. aug 2010

@zuzanka7117 oki tak ked dohodneme termin tak sa ozveme, zatim papa

martinano
2. aug 2010

ahojte babenky co tak streda?mohlo by byt?poobede?

zuzanka7117
3. aug 2010

@martinano j idem v stredu na krv, ale poobede by to slo, ak budem v pohode.....a kde 🙂

janano
3. aug 2010

Ahojte žienky...trošku som sa odmlčala, boli sme na SK

martinano
3. aug 2010

@zuzanka7117 zuzi nechame to na stvrtok?zajtra chod na krv a nam sa posunula brigada privezu nam kontajner ideme vypratat pivnice,mali prist dnes, ale neprisli tak by som zajtra nemohla
@bonaquaba napis tel. cislo do ip, zavolam ti

janano
3. aug 2010

@zuzanka7117 Ahoj Zuzi, skôr som sa ti nestihla ozvať, ako sa maš?

janano
3. aug 2010

@martinano Ahoj Martinka

martinano
3. aug 2010

@janano ahojky

janano
3. aug 2010

@tutinka81 Zdravím aj teba 🙂 už si si vybrala nemocnicu, kde budeš rodiť?

martinano
3. aug 2010

@janano ak si tu pod s nami do mesta

janano
3. aug 2010

@martinano Ako sa máš? 🙂

martinano
3. aug 2010

@janano ja uz trosku lepsie a vy?

janano
3. aug 2010

@martinano Super, budem rada. Napíš kedy a kde.

martinano
3. aug 2010

@janano uvidime ako budu moct kocky navrhla som zajtra,ale zuzka ide na krv, my mame doma brigadu,tak som navrhla stvrtok, tak uvidime

janano
3. aug 2010

@martinano My sa máme celkom dobre, len sme všetci unavení z cesty. A tebe čože je, keď už trošku lepšie...?

janano
3. aug 2010

@martinano štvrtok by mohol byť

martinano
3. aug 2010

@janano ste boli na slovensku?ako chodite autom?ja som pred par tyzdnami prisla o babatko ,tak to bolo vsetko tazke a nebolo nam fajn

janano
3. aug 2010

@martinano to je hrozné.to som nevedela veľmi mi je to ľúto

martinano
3. aug 2010

@janano dakujem, uz je trosku lepsie a rychlo mi utekaju dni pri malom, tak o to to bolo trosicku lahsie, mame jeho nenechal ma moc rozmyslat lebo som sa mu musela venovat

janano
3. aug 2010

@martinano dúfam, že ti bude každýndňom lepšie a lepšie. 🙂
k tomu Slovensku my sme chodili aj autom, ale to bolo dosť náročné, dlhá cesta, aj lietadlom. Ale teraz sme museli ísť lietadlom kvôli malej, tá by tu cestu autom nevydržala.
No musím už ísť spať, lebo som hrozne unavená. Zajtra večer sa tu kuknem, no a snáď sa medzitým dohodnete na to stretko.
zatiaľ ahoj a dobrú noc