Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
21. jan 2013

@zdeni1302 s nicim som nemixovala varila som na pare mam tento parny stroj a som velmi spokojna. ale vselijako to miesam mala ma uz skoro 11 takze papame vela veci.

@norwayka dakujem dusa zlata to som ani netusila, este ze Vas mam, idem to hned preposlat manzelovi nech zase neprepasneme daco ako tie dva tyzdne z jeho materskej.

norwayka
21. jan 2013

@humba tu sa nemusis bat tu ti to aj tri mesiace dozadu vyplatia, hehehe. Uzasne. Zase, ked to posles moc skoro, tak ti napisu, ze to nebudu riesit, az ked je termin. Najlepsie je to dat, ked mala bude mat rok a hned to zaniest. Vtedy ti to hned aj poriesia a potom ku koncu 13m vyplatia. Cmuk. Clovek sa pri troch detoch nauci, hehehehehe.

martinano
21. jan 2013

@humba dakujem, ved to,ze vaci sa mi pacili dokonca aj boticky pre deti mali v super cenach, skusila som objednat v piatok pisali,ze odoslali,tak cakam kazdym dnom 🙂

lija15
22. jan 2013

@zdeni1302 no ja som zacla od 6.mesi.ale bohuzial drahy synator plne odmietal prikrmy dalsie 2mesiace a z tych hotovych kasi sa mi vzdy pogrckal ale od 8.mes sme uz presli na jeden prikrm 😎 a odvtedy je z neho velky zrut-kyselina vsetko co navarim zje 😀

norwayka
22. jan 2013
lenka3007
22. jan 2013

@norwayka jeeeminenko, aky su zlatí a Casey tie lička ake chutnunke ma...

zdeni1302
22. jan 2013

@humba a kde si ho kupovala a kolko ta vysiel? rychlejsie sa na tom urobi ako v hrnci? a potom si to mixovala?

humba
22. jan 2013

@norwayka krasne deturence..okale velike 🙂

@zdeni1302 myslim ze sme to s dakeho klasickeho obchodu objednavali kommplet alebo daco take, musela by som pozret do mailov. Ovocie sa robi 5 minut, zelenina od 10 do 20. Je k tomu tabulka a recepty kolko vody das podla toho sa urcuje dlzka parenia.Cena bola myslim okolo 1000NOK Su rozne ale ja som volila tento lebo ked sa dovari len otocis a rozmixujes ci uz na kasu alebo len jemne.

zdeni1302
23. jan 2013

@humba vyzera to tak prakticky ja som tiez rozmyslala nad niecim takymto

humba
24. jan 2013

@zdeni1302 vies co mne sa to paci hlavne na to ovocne pyre. Mam plnu pivnicu jablk, cucoriedky v mraziaku, ceresne tiez a take jej navarim mnamky, ze kupovane pouzivame len pri cestovani a to tie sackove kde netreba lyzicku 🙂

Dnes sme boli na spievani ako vzdy a bolo nas skoro 15, pribudli nove babatka a fakt ze rok 2012 bol velky baby boom. Sa tu u nas narodilo 65 deti a v roku 2013 je ocakavanych zatial len okolo 40. Tak a ja sa mozem divit preco nemame skolku este.

zdeni1302
24. jan 2013

@humba ano rozmyslam vazne ze to kupim.. inak som vycitala ze to nie je na ryzu skoda ale tak ovocie, zeleninu, aj maso a ryby sa tam daju ze? inak ked si zacala davat ovocie tak len varene alebo robene v tomto parnom mixeri ze? ci aj surove v pohode?

humba
24. jan 2013

@zdeni1302 no ved to ze ryzu ani cstovinu v tom neuparis. to robim zvlast. ovocie zo zaciatku parene okrem bananu a surove som zacala neskor ale najskor som jej davala do toho silikonoveho dudla a s toho cucala stavu.

zdeni1302
24. jan 2013

@humba hej to mame aj my takze to asi vyuzijem no mam sa na co tesit ak bude tak jest normalne jedlo ako materske mlieko tak si budem musiet najst este jednu robotu 😝

humba
24. jan 2013

@zdeni1302 takeho mas papkaca??? to je dobre ked mu chuti. Nasa tiez vsetko zosrotuje nema s nicim problem, dne napriklad fenikel siel do nej ako nic 😉

zdeni1302
24. jan 2013

@humba no dnes ma presne 5 mesiacov a ma 9120g 😅 je papkac mliecko mu chuti len uvidime ako to bude s prikrmami sama som zvedava

humba
24. jan 2013

@zdeni1302 jejo dobry ste, ved my mame skoro 11 a mame len o 100g viacej ako vy 🙂

zdeni1302
24. jan 2013

@humba no ved aj ja sa cudujem kam to este porastie.. moja mala delova gula 🙂 ale on mal dost vela aj porodnu tak ale z nemocnice sme odchadzali o 200g lahsi tam pochudol..

tiviot
26. jan 2013

@norwayka gratulujem k babatku 😉

zuzanka7117
26. jan 2013

@norwayka no to je dost daleko na navstevu...🙂

norwayka
26. jan 2013

@zuzanka7117 hehehe, co je to 300km 😀 za 5 hodin si tu. Mozem spravit aj kolacik 😝

norwayka
26. jan 2013

@tiviot dakujem velmi pekne, milacik.

norwayka
26. jan 2013

Joj, zeny moje. Haaaaa, som dobra. Tak ja uz mam zase nakupene na buduce vianoce. Dnes sme sa s muzom totalne vyblbli v toys'r'us. Asi pred dvoma tyzdnami ma tam nastvali so servisom, tak sme napisali e-mail... A odpisal sef a aby sme sa 'nehneali' tak nam dal zlavu 40 percent na dalsi nakup. K tomu januarove zlavy, tak si viete predstavit. Veci z 1000 korun v zlave na 300 a ja este na to 40 percent. Tadaaaaaa. Total recall, uplny brutal. Parada. Asi si to musim popisat, aby som zase nezabudla, co vsetko mam 😀

martinano
26. jan 2013

@norwayka mlinky je nadherny vsetci traja uzasny, super nakup mas vybavene napis si len poznamku na vianoce uz mam vsetko 😀

Baby, ktore ste boli zvedave na tieto sanky? uz ich mame tu dlhse a vobec nevyuzivane posuniem ak by ste niektora chceli

https://www.modrykonik.sk/shopy/detske-sportove...

norwayka
27. jan 2013

@martinano dakujem velmi pekne, no, veru, su uzasni, uz sa tesim, ked mi tu furtbudu vyzvanat baby, hihihi

lenka3007
28. jan 2013

Baby prosim vas, uz asi 3. krat nam dosli papiere zo Statistiksk sentralbyra (prve dve razy ked som tu nebola, tak manzel ignoroval ako vsetko v poslednej dobe 🙄 ) To je povinne vyplnit? Ak to spravne chapem je to nieco ako prieskum urovne vzdelania??? dobre to chapem? alebo len chcu vediet, ci sme neni total tupy 😀 😀 😀 😀 😀

humba
28. jan 2013

@lenka3007 mne tusim tiez raz daco take prislo, myslim ze to neni povinne ide len o nejaky prieskum. Tak im to vypln nech maju radost.

@norwayka no dobra si, aj mne by sa daco zislo....o chvilu mame prve narodneniny a pomaly premyslam nad darcekom. Napadlo ma lego duplo len neviem od kolko rokov je to vhodne. Ked bude cas zase budem nurat na nete.

Nam sa uz konecne oteplilo, da sa ist von aj na sankach sa vyvetrat. Konecne....lebo uz to bolo sialene 😉

lenka3007
28. jan 2013

@humba ja som to vyplnila nakoniec, bo ked si uz davaju taku namahu posielat to stale dookola, tak som to odklikala...To len ze kolko som chodila do zakladnej skoly, kolko na strednu, kolko na vysoku (ktoru nemam 😀 ) a v ktorom roku som skoncila so studiom celkovo...

lenka3007
28. jan 2013

@humba myslim ze duplo by uz bolo vhodne od 1 roka, bo su to velke kocky, aj panačikovia, my sme mali odkedy sedel duplo... sice zo zaciatku to len rozhadzoval, ale bolo to farebne a to sa mu lubilo...

norwayka
28. jan 2013

@humba hehehe, ti nepoviem, ze som kupila aj vintage ruzovt kocik, hehehhee. Musela som. z 1000 korun ma vysiel na nejakych 180🙂 niekto sa potesi. Este, ze dobra kamoska ma dievcatko...len skoda, ze zatial ma len par mesiacov 😀

Ps: kludne mozes duplo, my sme tiez zacali skoro a to bude mat dlho. Inak ja mam velmi rada little people seriu pre tychto mensich, mozes aj tam pozriet...

norwayka
28. jan 2013

@lenka3007 to je dobre, ze si vyplila. Nech mame dobre statistiky. Ja nevyplnam len ked poslu nieco na 100 stran, to ako zabudnite, i ked raz som im aj take vyplnila a to uz som mala sidneyo a nespala cele oci. Akoze niekolko hodin to trvalo. Ale na druhej strane som rada, ze mame celkom dobre statistiky tu. cmuk.