Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
9. sep 2011

@kukulienka_ dakujem ved na tie kody cakame uz tyzden neviem kedy dojdu ☹ ☹ ☹ preto som to skusala cez nav.no lebo raz mi moja kamoska poslala link ako najst svojho lekara a neulozila som si ho co ma vtedy nenapadlo 😒 😒 no co uz si musim pockat na tie kody snad do nedele dojdu 😀

kukulienka_
9. sep 2011

@lija15 nerozumiem jednej veci: ako mozes mat doktora, ked este nie si prihlasena v minID a teda, este si si ziadneho nemohla oficialne vybrat? Alebo sa da doktor vybrat aj inak ako cez minID?

lija15
9. sep 2011

@kukulienka_ ja som nahlasena cez manzela lebo ten je oficialne tu zamestanany a ked on si najde lekara tak automaticky som k tomu lekarovi pridana aj ja a aj moja dcera tak preto som vedela najst lekara, v nasom okoli ale to vtedy riesil cez nav osobne tam dosiel a oni mu ho nasli ale teraz nema ani cas tam skocit lebo do 4 je na oplaringu koli robote tak sme chceli ho najst cez net,ale ked tak musime pockat na tie kody.....inu moznost nemame ten link mi prave nasiel pre moju komunu lekara teda najblizsie k mojmu bydlisku teda Hemnes ale teraz sa neviem ani dopracovat k zoznamu lekarov.....uz mi nejak z toho asi aj sibe 😔 😔 😔

kukulienka_
9. sep 2011

@lija15 aha, tak to som nevedela🙂 Tak drzim palce, nech ti tie kody dojdu v pondelok 🙂

janano
9. sep 2011

@lija15 voľných fastlege si môžeš pozrieť v tu, len si pridaj tvoju kommune: http://tjenester.nav.no/minfastlege/innbygger/f...

Ale nemôžeš sa k nemu prihlásiť, na to musíš mať kódy. K fastlege sa prihlásiš na www.helfo.no vľavo klikni na fastlegeordningen, tam nájdeš linky.

fragile
10. sep 2011

@humba

Nechytaj ma za slovíčka, veľmi dobre vieš ako to bolo myslené 😉 je to pravda, že je to stánka o deťoch ,ale téma je Nórsko. Chcela som tým povedať, že aj mamičky môžu mať aj iné témy na rozhovor,nie iba deti.

sisa00
10. sep 2011

Neviete mi niekto poradiť ako si mam vypýtať apostile ? Boli sme si to pýtať a nikto nevie čo to je .ja po norsky neviem ani muž 😢 neviem ako sa to preklada ale myslela som že to je medzinarodne slovičko že by ho mali poznať 😝 Stale sa nás pýtali či chcme kopiu a my že potrebujeme pečiatku na overenie a oni že to je original a ten sa neoveruje ☹ Neviete mi napisať po norsky ako to mam pýtať ? ja by som si to napisala na paierik a im to ukazala lebo to je posledný dokladčo mi chýba aby som to mohla odoslať 😠

sisa00
10. sep 2011

@kukulienka_ A ste menželia ? lebo my niesme zavolam tam ešte raz a spýtam sa jej lebo 1x vravela že netreba a do emalu napisala nie konkretne že treba prisť ale že podpisi overuje na ambasade ona a že jej mam zavolať a ona mi to vysvetlí možno to nechcela písať do emailu 😝
Len to neni lahke sa tam dovolať ked som sama a prcek mi akurat od tej 10 do 11 30 plače ☹

kukulienka_
10. sep 2011

@sisa00 aha, no my sme manzelia. Viem, ze pre "nemanzelov" su ine postupy, takze v tom ti neviem poradit.

Co sa tyka apostilie: kde si si ju bola pytat? Na to su specialne urady len v krajskych mestach. http://www.apostilleinfo.com/norway.htm
Som si ista, ze ked kontaktujes ten spravny urad a povies "apostille", tak budu vediet o co ide🙂 Ja tiez neviem ani ceknut po Norsky, prisla som na prislusny urad (mam stastie, ze zijem v krajskom meste), ukazala rodny list, povedala "apostilie" a hned pochopili.

kukulienka_
10. sep 2011

@fragile ak by som na portali mojasvadba.sk narazila na temu Norsko, tak ocakavam, ze sa tam zgrupia zeny, co maju svadbu v Norsku, a budu riesit svoje svadby.... samozrejme, ze by vedeli pokecat aj o inych veciach, ale ked idu na mojasvadba.sk, tak asi preto, ze prave potrebuju poradit so svadbou. O tom su tieto "monotematicke" portaly. Ak chces vseobecny pokec so Slovakmi v Norsku, hladala by som skor nieco na portaloch "slovaci v zahranici".

sisa00
10. sep 2011

@kukulienka_ dakujem moc si mi pomohla . Len všade to mame aspon na 2 hod cesty ☹ asi najskor do Lillehammeru to je najblišie . Neda sa to tam poslať ? Alebo stačí ked tam pojde len muž ? ved to je asi jedno kto to tam zaniesie lebo ja sa s malu nemožem trepať taku dialku autom .

kukulienka_
10. sep 2011

@sisa00 Som si takmer ista, ze sa to tam da poslat. Ale zavolala/napisala by som im pre istotu.

lija15
10. sep 2011

@sisa00 tak tu sa ockuje tak ako na SVK proti 6chorobam len su zhrnute ako keby v 3nazvoch a ockuju sa tak ako na SVK myslim poradovo prva davka v 3.mes.dalsia v 6 a dalsia v9 .mes. teraz mi kamoska napisala 😉

martinano
11. sep 2011

@fragile uz sme tu raz kecali dobre vies, ze su tu aj kocky priamo z Oslo, kludne nadhod, temu ja som tu tiez dlho nebola a aha kolko mamiciek v norsku co idu rodit a podobne, tiez mi to tu obcas pripada ako poradna na vybavovanie dokladov,ale aj o tom to je, ja sa k tomuto nepridavam, lebo ked cosi treba moj manzel sa zoberie a ide sa opytat priamo tam, kde treba a uz je v norsku dlho,tak vie co a ako, ja sa tymto nezatazujem a inak vsetko je na nete

ostrovanka
12. sep 2011

@fragile Jasne, mozeme kecat aj o inom, ako o detoch 😉

ostrovanka
12. sep 2011

@martinano Cau matus, kukam, ze stale na Slovensku si. Ako to ide?

fragile
13. sep 2011

@martinano
cafte baby , je som tu tak viac zaregistrovala teba (myslim, ze aj byvas v Oslo) a Ostrovanku (sever?) Ja sa dnes velmi tesim, dostala som pracu v Ahus, cize onedlho sa stahujem do Oslo (Lørenskog lepsie povedane).
Tak dufam, ze spoznam aj nejake prijemne normalne baby zo SVK. 🙂 Fakt sa tesim, teraz byvam på vestlandet a uz toho dazda sediviem 😖 cista katastrofa.vsetci ma utesuju , ze v Oslo je to ovela lepsie,ale ked som tam, tiez dost casto prsi.No ale nemozme mat vsetko, ja som tu spokojna. Inak, organizujete aj nejake stretka?
Tesim sa na zmenu, na nieco nove, inak budem pracovat na ARO, tak sa tesim.Sice mam specializaciu na detske ARO,ale mam aj ine plany, cize dospely mi teraz bodnu.Musim si spravit Bergena(martinano, ty si chodila na kurz , vsak?) a mozno casom si spravim ich specializaciu, kedze to planujem ostat zit. Chcela som sa len podelit o moju radost. Celkom by ma zaujimalo,ako zijete vy, co robite,aku mate pracu. A ako sa vase deti naucili jazyk? Zelam vsetkym pekny den. 🙂

fragile
13. sep 2011

@kukulienka_ nechcem vseobecny pokec so Slovakmi, ja mam svojich priatelov na Slovensku. Zijem v Norsku, tiez mam dieta ,ale.... ja myslim, ze vsetci co chcu tak pochopili ako som to myslela. nechce sa mi to vysvetlovat

humba
13. sep 2011

baby poznate niektora v Osle nejaky klub, kde sa konaju koncertiky. Mam totiz moznost vybavit sk koncert nejakej skupiny, len neviem kde by sa to tak mohlo konat, to by sme sa potom mohli stretnut 🙂 🙂 🙂

sisa00
19. sep 2011

Ahojte rybaci olej sa neda vyprať ? už som nato skušala všetko ešte to aj smrdi ked to prežehlím 😢

tiviot
21. sep 2011

ahoj,,ja zijem v Sandvike,, 30 min od Drammenu 🙂 som tu s manzelom a cakame babo v marci 2012 🙂

sisa00
22. sep 2011

Ahojte ešte sem niekto chodí ? Ako riešite doktorov pre deti na slovensku ? Ked ste neni zahlaseny v poistovni platite všetko alebo ste prihlasili drobcov ? ja idem teraz na Sk a bude musieť ostať doma pokím nepride sk rodny list čo bude asi 3 mesiace 🙄 Nikde som čitala že sa može zahlasiť do poistovn len neviem či to je aj možne ked nema Sk rodny list .

sisa00
22. sep 2011

@tiviot Ahoj Gratulujem k miminku a prajem všetko dobre .

sisa00
22. sep 2011

@lija15 Ahoj tak už mate 4 dni 😲 Gratulujem

martinano
22. sep 2011

@sisa00 a mozes ist na sk, ked nemate rodny list?babo ma pas, ci ako to mate?
@tiviot vitaj v teme
@humba mozem ti dat kontakt na jedneho slovaka co poriada akcie v jednom klube ci by nieco take nechceli
@fragile gratulujem k novej praci, sa urcite tesis, mne sa Ahus pacil ako nemocnica fajn.co sa tyka kurzu ti neporadim, neviem ako sa postupuje uz si to ani nemapat,ale tusim musis odchodit vsetky stupne az potom bergen,ale nie som si ista.uz mas dcerku v norsku, ak si dobre pamatam,ze mas dcerku.deticky sa rychlo ucia jazyk sa nemusis bat
@ostrovanka dakujem hej stale som na sk,ale uz sa tesim domov do norska,ako sa mate?ako malinky?

sisa00
22. sep 2011

@martinano Ahoj jasnačka že možem len ma už naspeť nepustia bez pasu teda malu . Daju nam doklad na jednu cestu ...
Aaaaaaaaa kurnik pozeram že sneží 😀 už aj idem baliť ...

humba
22. sep 2011

@martinano oki dikes to mi napis do IP, ide o tom ze moja znama s VS sa dala na takeho organizovanie hudobnych podujati a tak nas napadlo ze by bolo celkom fajn keby sem dotiahla daku SK kapelu a mohli by sme mat koncert. sak za pokus nic nedas

humba
22. sep 2011

@sisa00 vsak snezi? ja uz 15 minut cumim z okna a snazim sa identifikovat ze ci vidim dobre ale asi hej 😨

sisa00
22. sep 2011

@humba mne muž neveril 😠 ale je to tak 😅

kukulienka_
22. sep 2011

@sisa00
VSZP to ma takto: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=788
t.j. ak mas ty zdravotne poistenie na Slovensku, tak do 60 dni moze byt dieta osetrene na tvoje zdravotne poistenie.
No a potom (kedze rodny list ti nedaju do tych 60 dni)... si mozes asi piskat... vobec to nemaju doriesene. Mozes skusit, ci ti nevezmu oznamenie o narodeni...
My sme vtedy chodili k pediatricke na "dobre slovo", ze malemu zdravotnu poistovnu vybavime, len co pride rodny list. Pediatricka nam to vzala, kedze poznala manzela, lebo k nej od decka chodil.
@martinano existuje na to jednorazovy cestovny doklad... ze obcan SR bez pasu moze jednorazovo docestovat na Slovensko (napr. ak ti ukradnu pas v zahranici, aby si tam neostala "visiet").. da sa to vyuzita aj pri malickych detoch🙂