Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
30. júl 2012

@martinano ved ju uz pomaly pripravujeme a chodime autom na take dlhsie vylety. Len mam teraz s nou taky problem ze ked mi dlho sedi tak ma strasne zapareniny. Uz som skusila sudocrem, natusan, sebamed, bepanten, indulonu, niveu a nic jej nepomaha, teraz skusam harmancek. No kym dojdeme na sk asi chuda bude na druhy den cely bez plenky

martinano
30. júl 2012

@humba napisem ti este jeden krem, ktory malej nasej zaberal, malemu zaberal Imazol,ale jej nieco ine, idem to kuk ma to taky dlhy nazov.

norwayka
4. aug 2012

@zdeni1302 Ako sa mame? Vsetko stale v poriadku? Uz si nachystana aj 5krat tipujem 😀

zdeni1302
4. aug 2012

@norwayka zatial dobre 🙂 , nohy opuchnute ako slon, ale fungujem este 😀 taska este ale zbalena len do polky, a priznam sa ze nemam potuchy co mam robit pri porode kedze som nebola na kurze, ale tak hadam to nejako zvladnem aj bez aspon dufam 😎

norwayka
5. aug 2012

@zdeni1302 Ale, aj vsetky kurzy ti budu na nieco, ked sa to zacne, hgehehe. Ale niektore veci boli dobre vediet. Ale neboj, zase nic neviem ake uzasne sa tam nenaucis. To zvladnete, ved aj tak nemas na vyber. hihi 😀

A tie porodne baby su zlate, tie ti povedia co a ako. Ale treba aj pocuvat seba. Hlavne ku koncu, ked uz budes tlacit, tak tlac vzdy len vtedy ked ti pride kontrakcia. Zbytocne sa inak unavis a nepojde to a mozes sa viac roztrhnut.

zuzanka7117
5. aug 2012

@zdeni1302 ja som si nieco precitala na internete ohladom dychania a bolo to v pohode....🙂

janano
6. aug 2012

Tak baby, nasa vacsia bambulka dnes nastupila v skolke do starsej skupiny (nove deti, novi ucitelia) a aj ked chodila tam niekolko tyzdnov na 1 den na zaucenie, tak boli dnes aj slzicky ☹ .... po straaaaasne dlhom case. No uvidim, co bude hovorit poobede....

janano
6. aug 2012

@zdeni1302 na kurze sa nedozvies nic extra, vsetko si precitas aj na nete...co uz si urcite aj urobila (tak ako ja pri prvom tehotenstve...miliooooon stranok 🙂 ) a neboj, jordmor ti vsetko vysvetli, ked to pride na teba 🙂

zdeni1302
6. aug 2012

@norwayka
@zuzanka7117
@janano dakujem, tak drzte palce, nech sa velmi netrapime 😅 dufam ze si maly skoci rybicku tak ako mu to ocino stale dohovara 😕

lija15
7. aug 2012

baby mne tak chyba norsko a hlavne to chladno ja tu na SVK skapinam sice sa dnes tak trosku ochladilo z vcerajsich 34 na dnesnych 26C ale aj tak to je vela co by som dala za 10C pocas noci aspon by sme sa normalne vyspali...uz pocitam dni kedy si poletim do svojej krajiny Norska 😀

janano
7. aug 2012

@lija15 no my by sme tu radi zasa uvitali trosku tepla, keby to aspon nad tych 20 C vyskocilo a hlavne NEPRSALO 😖 😖 😖

norwayka
8. aug 2012

@janano Sørlandet hlasi krasne, leto u nas prave zacina 😀

http://www.storm.no/vaer/lillesand#dag=0

norwayka
8. aug 2012

@lija15 Ja som tak bola v 2010 v lete. Po 8 rokoch prvy a posldny raz 😀 To uz nie je na mna take horucavy. A potom milujem SK, ale 2, maximalne 3 tyzdne bohate stacia 😀 Len pod pekne domov, cmuk.

janano
8. aug 2012

@norwayka Ved hej, ja tiez sledujem to pocasie, dokonca na troch ... 😀 Lenze ti poviem, oni vobec nevedia hlasit, malokedy sa trafia. A to pocasie na storm.no ...sa kukni na to rozpatie, ze max. 21 min. 12...prosim ta, to co je, tak mozem hlasit aj ja a nemusim byt meteorolog 😉 vidim aj u vas, ze max. 19 min. 10...to je teda sakra rozdiel.

lija15
8. aug 2012

@norwayka mne to uz staci no este musim vydrzat do 29.8 a potom tu az o rok dojdeme 😉 max na 3tt

humba
8. aug 2012

@zdeni1302 drzime palce a neboj sa ked to uz na teba pride nebudes ine riesit a aj to co by ti povedali na kurze zabudnes 😉

@lija15 my mame prave opacny skok ideme na Sk, dufam ze sa to pocasie umudry lebo ja zdochnem v takom teple.

@zuzanka7117 v pohode???? 😀 to aj ja teraz vravim ale minule som si pustila video z porodnice a moja hlaska tesne po porode> najblizsie dva roky tu nechcem byt 🙂

humba
8. aug 2012

baby ja som vam dnes dotala taku brutalnu chut na gastanovu tortu alebo nejaky zakusok ze az...normalne sliny mi tecu 😝

A este mam na Vas otazku. Dnes som pozerala v obchode kasicky kedze sa nam o chvilu uz zacne prikrmovanie, no zistila som ze v kazdej jednej vyzive a kasicke je skoro 20g cukru. AKo je mi jasne ze to zakonzervovat dacim musia. Ake kasicky ste davali na zaciatok a ak su dake bez cukru poradte dakujem.

lija15
8. aug 2012

@humba ja som si kupila pohankove vlocky a tie som mu davala s ovocim lebo z tej nestle ryzovej ho 2x naplo a zgrcal sa mi

humba
8. aug 2012

@lija15 a tu si kupila pohanku? ako je to po norsky?

janano
8. aug 2012

@humba bokhvete

janano
8. aug 2012

@humba ja som zacala zeleninou, potom ovocim, potom som varila kase z bezlepkovych muk - ryzovej, kukuricnej, pohankovej, vzdy som pridala amarantovu, ta ma vela vapnika a zeleza, neskor pridala spaldovu muku

humba
8. aug 2012

@janano no tak nejako si to aj a predstavujem este si tie kase musim nastudovat. Nemas daky dobry link? Lebo sak tu v obchodoch je tolko tych druhov ze hruza. Inak nestle robi aj nesladene ale tu som to teda v obochode nevidela, musim pozret lepsie. A tie kase si zacala davat na vecer?

janano
8. aug 2012

@humba ja mam taku super knizku, vola sa Polevky a kasicky pro nejmensi, napisala ju Mudr. Judita Hofhanzlova, tam mas komplet rozpisane vsetko o zelenine, ovoci, obilninach a su tam recepty, aj na polievky atd. Tie kase varis tak, ze do hrnceka das 3 PL muky, mozes namiesat takej a takej, rozmiesas s troskou vody a dolejes vodu dovrchu. Vylejes do kastrolika, povaris 5 min. a kasa je hotova. A miesas, aby neprihorelo. Trosku to prska. Ta kasa ti krasne zhustne. Super jednoduche a rychle. A zdrave narozdiel od tych instantnych.

janano
8. aug 2012

@humba kasu nie na vecer. Kase su tazke, detom sa zle zaspava.

lija15
8. aug 2012

@humba no na nete som to kupila 😉 presne ako pise @janano 😎 a tie kase robim so zeleninou 🙂

zuzanka7117
8. aug 2012

@lija15 ja letim 29.8. na sk....🙂

humba
11. aug 2012

@zuzanka7117 vsetko najlepsie k meninam 🙂

zuzanka7117
12. aug 2012

@humba dakujem....🙂

lija15
12. aug 2012

@zuzanka7117 jaj dodatocne sa pripajam ku gratulacii 😀

zuzanka7117
12. aug 2012

@lija15 dakujem....😀