Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
30. aug 2012

@janano no utekala mala som to voditko na nu...no mala som aj kocik a aj vajicko pre maleho...no bolo to na mna dost...

janano
30. aug 2012

@lija15 hej, preto sa pytam, bo si spominala, ze pocestujes sama. Veru, ja neviem, ci by som si trufla. Ale hlavne, ze ste dobre docestovali. To muselo byt srandovne s tym voditkom, ale super pomocka, nie?
Ozaj, Lijka ti uz nastupuje do skolky?

lija15
30. aug 2012

@janano no ako nekukali divne na mna na svk to bolo pre nich divne teda medzi sebou komentovali ale neboli to blbe reci ale take pravdive 😉 no nastupuje zajtra ideme na 2hod+aj najest sa s detickami len mm nezavolal kedz spolu jedia..tak neviem na kolkatu mam dobehnut 😉 konecne sa bude lijus realizovat 😉
dnes dostali obaja klasickz tran a obaja to vypili a aj lija co som sa cudovala 😉

janano
31. aug 2012

@lija15 tak co, uz ste spat? Ako sa vam pacilo, teda hlavne malej? Ides s nou este aj buduci tyzden na par hodin?

lija15
31. aug 2012

@janano no uz sme akurat spet Lijus hned vzbehla vonku y\za deckami aj ked nemala do dazda veci ale obliekla som ju..a 2hod sa jasila,zjedla celu\y boler na obed s maslom a dzemom a akurat este tlaci chlebik.som si myslela ze hned zaspi ale este kukuckuje 🙂 v pondelok maju turu tak od 9 do 12.30 bude vonku a potom ked sa naobeduje tak mam pre nu dojst..ale rozmyslam ze pojdem aj ja ale budem tak v zadu aby ma neregistrovala

janano
31. aug 2012

@lija15 kludne tam mozes ostat, aj cely tyzden 😉 Ale ak je take sidlo, tak si rychlo zvykne. Inac, kup jej ten set do dazda aj s gumakami, to bude potrebovat. A tebe sa tam ako pozdavalo. Asistenti v pohode?

lija15
31. aug 2012

@janano no my sme jej nakupili 3-4 do dazda overal a supravu a gumaky len ja som neratala ze bude chciet byt vonku 😉 vies co ako celkom pohodicke su vsetci len lijus mam pocit je pozadu oproti ostatnym deckam-nevie si natierat sama chlebik,ked si naberie vodicku dopohara tak s nou chcela ist medzi decka ale asistentka jej to zatrhla a hned plac ale ona neni na to este navyknuta ze vodicka sa pije na jednom mieste 😉

janano
31. aug 2012

@lija15 neboj, ona ich raz-dva dobehne, vsetko sa nauci. Aj "discipline" 😀 v skolke bude posluchat ako hodinky, tak aj nasa, len horsie je to doma 😀 U nas su vonku za kazdeho pocasia, aj ked prsi, a moja je hrozne rada vonku, prva leti...

lija15
3. sep 2012

@janano aj moja je rada vonku,a dnes prvzkrat plakala ked sme isli o 13 domov zo skolky,dnes pila mliecko zo saloky a aj sa snazila sama natierat chlebik s maslom 🙂 🙂 ale velmi sa mi paci to ich stolovanie,rano pesnicka a hlavne ze decka si mozu vybrat co chcu papat 🙂

lija15
6. sep 2012

no este Lijus bola druhy den v skolke a nieco ju tak skaredo postipalo ze dnes rano uplne opuchnute ocko-horne viecko +dolne viecko 😔 😔 😔 😔 tak poobede k lekarke tak lieky nam dojdu zajtra postou 😀 haluz ze lieky postou na svk o tom ani nechyrovat 😕

renatedj
8. sep 2012

halo halo.... este vysedavam na Slovensku, ale buduci tyzden sa uz s Davidkom dohrnieme do Osla.... takze by sme mohli zacat planovat nejake to stretko.... kto sa prida a kedy by vam to vyhovovalo?

janano
12. sep 2012

@renatedj my sa pridame...kedy vracias?

janano
12. sep 2012

@lija15 tak co, mala je zabehnuta? Uz chodi na cely den?

lija15
12. sep 2012

@janano no chodi od pol 9 do 14 je vcera som pre nu prisla o pol 4 tak mi ucitelka hned povedala ze mam zajtra-dnes pre nu dojst o 2....tak ale je zabehnuta a uz zvykla si velmi rychlo 😉 a co vy? este vas nechytila nadcha?lebo my sme uz skoro vsetci pochoreli najprv lija potom ja a teraz to uz aj maleho chytilo 😔

janano
12. sep 2012

@lija15 no trosku sopli a pokasliava, ale je to zatial ok. Uz nabehneme na caje a musim jej urobit cibulovy sirup. Rano je uz kosa, ze 7 st. 😝

lija15
12. sep 2012

@janano no aj ja jej zacnem varit v caje len v skolke vecsinou piju vodu....len lijus sa naucila na nocnik a uz druhy den mala poobede plienku a cela prdel zaparena..a ja mam to problem im vysvetlit ze nech jej ju nedavaju,este nemam tak zdokonalenu norcinu aj ked chodim na kurz..ale tak zajtra je rodicovske..tak mm tam dojde a povie im ohladom toho 😉

janano
12. sep 2012

@lija15 aj u nas sa pije voda, ale mozu si nosit termosku, tak tam jej budem davat teply caj. A co sa tyka tej plienky, musis im povedat, ze si neprajes, aby jej ju davali. A v pripade nehody, maj tam pre malu extra oblecenie. Aj nasa sa toto leto odplienkovala, v skolke to beru normalne, ze sa detom stane nehoda. Ale maj tam viac veci. A kludne s nimi aj po anglicky, hlavne sa ich neboj, to je tvoje dieta 😉 .

norwayka
12. sep 2012

@janano aj my sme bez plienok @lija15 a teda zacinali sme tak, ze este nemal uplne kakanieporiesene. To trvalo trosku dlhsie. A normalne som tam mala 2 pary teplakov, 2 pary slipiek a prve 2 tyzdne kazdy den nehoda a teraz uz super. Niekedy sa este stane mensia nehoda, ale to vacsinou, ked maju nabity program a nejak sa zabudne. A nikdy sme plienku neriesili. Ani som im nikdy plienky nedala. A v pohode, ved oni su len radi a podporuju to. Ale nebudu oni nic robit, ked to ty doma nerobis. Takze mozno ani nevedia aka je lijus uz sikovna a urcite sa potesia.

janano
12. sep 2012

@norwayka hej, nas tiez podporovali. Ja som tam plienky tiez vobec nemala. Nasa mala tiez par nehod, najma v zapale hry, zabudla sa. Ale uz je to ok, klop klop klop 😀 . Inac, mala odmietala na nocnik, ona rovno na WC. Aj sme jej kupili ten zmensovac na misu, ale nechcela. Tak tam teraz tak visi a ked kaka, tak sleduje, ake je velke .... 😀 😀 😀 A vravi, ze se mama, det var stor bæsj 😀 😀 😀 no sranda s tymi detami

lija15
12. sep 2012

@norwayka a @janano oni vedia ze lijus sa pyta na nocnika le ked chodia vonku a aj my ked s nou chodime vonku tak je este problem vtedy este nevydrzi...tak koli tomu davaju/davame plienku a aj s tym kakanim nemame poriasene lebo ona ma tazkosti s kakanim,a aj cez noc ma este plienocku,oni ju davaju cikat na zachodik,aj dnes uz bola bez plienocky 😉 a inac vam drobci spia v skolke????nasa nespi a zaspi vzdy v aute cestou domov 😉 a nahradneho oblecka tam am dost to som jej ako prve tam nabalila :D

janano
12. sep 2012

@lija15 spavala, vo vnutri, nie v kociku. Ale teraz zacala vo velkej skupine a tam uz nikto nespava. Ale vzdy to bol boj, vzdy tam musel niekto s nou lezat, az potom zaspala. Myslim si, ze keby sme chodili autom zo skolky, tak by este zaspala. Ale to nie je moc dobre, lebo potom sa vecer vsetko posunie. Este pokial ju vyberas o druhej, tak pol biedy, ale ak ju budes vyberat neskor, okolo tej stvrtej a bude ti v aute spat, potom bude zaspavat neskor vecer. Aspon nam sa to stavalo.

lija15
12. sep 2012

@janano no tak nastastie lijus nema problem so spankom a aj ked sa zobudi o 17-18 tak vzdy zaspi o 21 😉

norwayka
12. sep 2012

@lija15 prve tyznde nechcel spat, este im nedoveroval. Vzdy zaspal v aute. Teraz sa ho len opytaju, ides si pospinkat a sidney len JA! Chce to chvilu cas, kym si zvykne a bude doverovat, potom zaspi aj ona.

janano
12. sep 2012

@lija15 tak to mas dobre. Ale nasa chodi spavat skoro, o siedmej koncia rozpravky, umyt a spat, kazdy den 😉

renatedj
13. sep 2012

@janano v stredu 19.9.

mkoblizek
13. sep 2012

@renatedj
My se taky pridame, co takhle ten dalsi tyden od 24.9.?

janano
14. sep 2012

@renatedj @mkoblizek a co tak teda predbezne hned toho 24.9., ak by neprsalo?

Mohlo by to byt okolo tej 11? Ja potom musim ist do skolky...

lija15
14. sep 2012

Kocky este mam na vas otazku myslite ze tu poznaju tlacivo E104 potrebujem to podat na odhlasku so slov.poistovne kedze som tam u slov zamestanavatela podala vypoved....

mkoblizek
14. sep 2012

@janano @renatedj
Mne to vyhovuje toho 24.9. i tech 11 hod

renatedj
14. sep 2012

@mkoblizek
@janano
OK.... 24.10. je streda.... to vyhovuje.... cas je tiez OK
len asi zuzanka 7117 este asi nebude v Osle, ale stretavat sa kludne mozme kazdy mesiac ak sa nam to zapaci
este nevrhnite miesto.... ja byvam na Grefsene, takze to mam na vsetky strany rovnako daleko
ako je to s vasimi deturencami a nakupnymi centrami, keby prsalo, ze by sme sa v nejakom schovali