Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
16. apr 2012

@helca222 koli tomu jednorazovemu dokladu chces letiet do Osla??? my byvame az v Tromso este severnejsie a ten doklad budeme riesit len postou 😉 .... tebe staci doklad pre mimco len na vycestovanie do ciech ked uz mate cesky rodny list a v cechach si ho bud daj zapisat do pasu alebo urobit pas pre mimco...teda tak to funguje cez slov.ambasadu.....

janano
16. apr 2012

@helca222 to sa musis informovat u leteckej spolocnosti, s ktorou letite. Ale norsky rodny list nie je cestovny doklad. Mala by si mat pre male bud ten jednorazovy alebo pas. Ak ty mas cesky pas a maly bude mat norsky RL, tak ta asi na letisku nepustia. Po spravnosti by ani nemali 😕 .

helca222
16. apr 2012

@lija15 Musím do Osla na ambasadu,česká to poštou neřeší ani přes pobočku v Trondheimu. Musím tam osobně.
@janano Právě že ten jednorazový doklad na cestování si jedu vyzvednout na ambasádu. Oni to poštou neřeší a jiný doklad na něho nemám.

helca222
16. apr 2012

Tak to budem muset asi zavolat na společnost,kterou letíme. No já vůbec nevím co teď, nepochopila jsem,že vše jde vyřídit poštou a cestovní doklad nejde ☹ . Manžela z práce nepustí tak narychlo,aby se tam letadlem otočil a já pojedu se třema dětma. 🙂

janano
16. apr 2012

@helca222 aj ked na druhej strane, ty vlastne letis len vramci Norska, nie je to medzinarodny let, tak by to nemusel byt problem....ale to ti povedia len oni, ake maju pravidla.
Inac, fakt blbe, ze ti to nemozu poslat postou, robia z toho taku bublinu 😖

helca222
16. apr 2012

@janano No právě bublinu,Rodný list jsem vyřešila poštou a tohle nejde ☹ . Tak zkusíme zavolat na Norvegian co nám řeknou.

humba
16. apr 2012

Ahojte dievcata, tak u nas uz doleteli prve cajky a uz lietaju jak dive a rozmnozuju sa hehe ale tesim sa ze uz je slniecko a pekne pocasie....kocikujeme aj 2x denne a spekulujeme nad nejakou chatickou v No asi ten beitostolen uz by som celkom rada niekam vypadla s tejto diery uz mam s kocikom pochodene vsetko krizom krazom....

helca222
16. apr 2012

@humba Sice nevím co jsou cajky,ale sluníčka užíváme taky.Jen co se ukáže tak vyrážíme ven 🙂

humba
16. apr 2012

@helca222 to su tie hnusne biele vtaky pri vode co len skriekaju a osieraju auta a neni z nich ziadny uzitok 🙂

lija15
16. apr 2012

@humba u nas cajky skriekali aj v zime 😀 vedaj ja mam tento ostrov prejdeny ☹ radsej by som sla do mesta ale mm mi leti v stredu prec s Lijusou tak si budem sama bacovat 😀
@helca no nechapem preco ceska ambasada robi take velke halo no cajky su vtaky ktore lietaju pri mori koli rybam a skriekaju od rana do vecera 😉

helca222
16. apr 2012

@humba Jo aha rackové,hm tak ti už nám vřískají taky.Holky se jich bojí,když nalítavají 🙂

lija15
16. apr 2012

@humba super si to vystihla a nam tu skriekaju na streche ako mame odvetravacku v kupelni takze sa obcas prelaknem 😅

humba
16. apr 2012

@helca222 uplne skvele slovo v cestine rackove 😀 , som si spomenula hned na film ucastnici zajazdu 🙂 Tak si sa dnes naucila jedno nove slovo po sk.

@lija15 prijemne bacovanie, teraz uz mame svetla viac a viac tak sa dobre bacuje nie?

lija15
16. apr 2012

@humba no veruze svetla je dost vela takze sa prechadzame aj v podvecer 😵 dakujem

janano
16. apr 2012

my tu toho slnka moc nemame, prsi a 7 stupnov 😒

helca222
16. apr 2012

@humba tak jsem zase bohatší o jeden výraz. No ještě to znát norsky a už jsem v poho.

Volala jsem znova na ambasádu a fakt to nepošlou, tak mi aspoň poštou zašlou rodný list český i norsky a na něho prý vnitrostátně se dostanu do Osla. Mám si vzít na cestu i registraci co jsme dělali na politi a budu v klidu prý. No ještě kamarádka zavolá na Norvegian,naše norština ještě není moc dokonala. 🙂

norwayka
16. apr 2012

@helca222 Tak po norsky: MÅKER 🙂

Nevidim dovod, preco by mal niekto od teba nieco chcet, ked letis len v Norsku. V zivote som nikdy ziaden doklad nikomu neukazovala. Aky je rozdiel letiet lietadlom a ist autobusom? Tam tiez nejdes a nedavas ziaden rodny list. Zober si pre istotu len ten co mas a nic uz neries. Samozrejme, ze mozes letiet bez dokladov v ramci Norska.

helca222
16. apr 2012

@norwayka Díky za nové slovo a za info. Informace jsou pro mě vším,minulý týden jsem potřebovala nahradní doklad i pro holky co mám v pase napsané a dneska už ho nepotřebuju,protože to platí do konce června. No prostě jsem docela zmatená,že jeden uředník řekne tohle a druhy zase něco jiného. Tak hurá na cesty. 🙂 Přeji pěkný večer a užívejte sluníčka,nám dneska padaly sněhové vločky 😀

lija15
16. apr 2012

@helca222 aj u nas snezilo poobede 😀 😀

sisa00
17. apr 2012

@humba Ahoj tak u nas ešte včera snežilo 😲 Zima je jak v prdeli včera som bola s malou len na chvilku lebo hrozne fukalo . Teraz je hrozne slaby april na sviatky bolo plno a teraz nikoho vyludnene v maji sa dokonca aj RAdison zatvara :( Ja by som odporučala Jun jul august v tedy je tu kopec akcii festivalov a da sa tu aj niečo robiť 😀 teraz jak su neni ludia tak oni ani sneh neodhrnaju 🙄 včera som sa nemohla dostať z app

sisa00
17. apr 2012

Neviete čo sa deje z norwegian? mam kupeny let na 28.4. a prišla mi sms že to prebera niaka lotišska spoločnosť ale že všetko ostava po starom len bude lietať ina spoločnosť ale trasa ostava . že maju malo personalu či čo to . a nebude sa predavať papať na palube ale budu davať niečo . no som velice zvedava ako to bude dufam že to nejej len dočasne a potom to zrušia uplne ☹

sisa00
17. apr 2012

@helca222
@lija15
@humba Jeminečky čajky ja milujem vždy mi to pripomene teplo leto more taku fajnu atmosferu 😎 Pošlite mi sem aspon jeden krdel budem prikrmovať na terase 😝

humba
17. apr 2012

@sisa00 coze? to vazne? ani nehovor nasi maju tiez kupeny let na maj, dufam ze to nezrusia, ale poznam dve osoby co cestuju z Ba tiez 28.4 takze ste uz min.3

humba
17. apr 2012

@sisa00 tu bolo tak sialene cez vkend ale vcera aj dnes krasne slnecno, cakam kym sa mi mala zoudi a ideme vonku.
Zajtra mam inak prvu kontrolu, vazenie tak som strasne zvedava kolko nas drobec pribral.

lija15
17. apr 2012

baby kde sa da zistit cena letenky predavana na letisku na stranke norwegianu??

janano
17. apr 2012

@lija15
http://www.norwegian.no/no/technical-pages/info...
tu mas v 2. Billetter, pod Generelle vilkår v tretom bode uvedene, ze pri objednani cesty a doplnkovych sluzieb cez servistelefon alebo pri okienku pride servis poplatok, Klikni si nan, a tam mas cennik poplatkov. Podla mna letenka bude stat na letisku to iste, co cez net, akurat batozina kupena na letisku je drahsia.

janano
17. apr 2012

@humba aj ty si mozes male zvazit doma. Odvaz sa s nou a potom sama, nemas to uplne presne, ale da sa... 😉

lija15
17. apr 2012

@janano dakujem

patka29
17. apr 2012

@helca222 Staci ti norsky rodny list na 100%.Uz to mam zistene,ved si v nom uvedena ty ako mamina a ocino teda a vy sa viete preukazat vasimi dokladmi.

patka29
17. apr 2012

@humba Dajte nam tri tyzdne,kedze este stale nic...a pridite ku nam do Bergenu 😉