Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
5. nov 2012

@norwayka no asi tak. Mladsia tiez bude dedit, to je jasne, ale nie vsetko. Fakt by to bolo blbe, aby nosila vsetko stare 😕
A tu sa da take krasne oblecenie a kvalitne kupit za super ceny 🙂 Next nie je potrebny, hehe. Ale my tu v Osle mame lepsi vyber, to je fakt...

norwayka
6. nov 2012

@janano Hehehe, ja si po pravde ten next na nase zimy neviem predstavit. I ked imidzovo, co tu davaju, je to velmi pekne. Ale napriklad mne sa strasne imidzovo paci vossatasser a to je fakt kvalita. Aj name it, reflex, lindex maju krasne veci. A to, ked donesiem na SK rodine, tak aj povedia, ze to je fakt dobre. Musime kupovat to, co je na nase podmienky. Ale ked vidim tu tie krasne kabatiky a topanocky a tak, ja neviem, ja mam chlapcov, ale topanky netopanky, kabatik nekabatik, prva kaluz plna blata a som tam 😀 A nech si tam skocia, aspon maju zabavu... A maminka potom dva dni tiez 😀

lija15
6. nov 2012

@mgrartdrzka aj moj ma 12,5kg ale je velmi aktivny teda pohyblivy sam sa pustil den pred 1rocikom 😵 😵

sauda
6. nov 2012

@norwayka ahojte, niekde v predchádzajúcich príspevkoch si dávala link, kde sa dajú pre deti zohnať pekné vecičky. Písala si, že to dlhšie trvá. Koľko asi? Kedže som ja teraz v SK a manžel príde z NO na vianoce autom, chcem to využiť a kufor mu pekne napratať 😀. Len neviem, či by mu to stihlo prísť do 14.12, vtedy odchádza zo Stavangeru trajektom....
A inak kvalitné nórske oblečenie sa uchytilo aj na Liptove, Next obliekame len ked naprší 😉

humba
6. nov 2012

Caute babule, tak u nas dnes teda riadne chumeli a mali sme ist na kontrolu tak som volala muzovi nech pre nas skoci autom neni to daleko dve minutky mozno dole kopcom. No a na ceste nazad ze sak hned sme doma a capli nas polocajti muz nemal pasy ani ja mna nastastie nevideli. takze to mame dnes za 1500NOK uz len tento typ pokuty nam chybal za tento rok. proste sme prispeli kvalitne do statnej kasy a vzdy to tak jak naschval kedy to clovek najmenej caka, no neporazi ma z toho....
No ale spat k malej, tak nakoniec to ma vraj ekzem mam jej na to davat masticku essex, sice to uz je na ustupe ale skusime. No a mame uz 8,5 kg a teda uz ma ruky z nej riadne zacinaju boliet 😉

humba
6. nov 2012

Ktora z vas je to tu z Beitostolen? Uz som zabudla...

lija15
6. nov 2012

@humba uff tak pokuta teda nepotesi 😖 a mala je riadna buchta :D

humba
6. nov 2012

@lija15 no nepotesi.....no buchticka je to ale je dost velka 72,5cm takze sa to na nej strati...boze dufam ze nebude po mne ja ked som mala rok tak mi neboli vidiet zapastia 😉

lija15
6. nov 2012

@humba no nas mal v roku 76,5cm a 12,5kg a zapestie ma len zahybceky 😀 😀 😀

norwayka
7. nov 2012

@sauda Nnie, nie, tam kde objednavam detske veci, to netrva dlho. To ten groupon.no, tam mavaju vselico a niekedy za super ceny a to trva dlhsie.

Kvalitne najme na von oblecenie kupujem:
www.stormberg.no- je tam salg, tak v porovnani s normalnymi cenami je to super, i ked stale to co to stoji. Ale Stormberg sa da porovnat s Reima a Bergans, ale je to taka lacnejsia verzia.

A potom: www.sportmann.no
Tam mavaju tiez dobre akcie.

Ak chces celkom pekne vecicky, Barnas Hus ma a mava vynikajuce vypredaje. A tam nakupujem Name it, Reflex, Vossatassar, ale mavaju vypredaje aj na take, ze Nike a Mexx- tieto znacky ja moc nemusim.

sauda
7. nov 2012

@norwayka ahaaa, ja som myslela, že cez sportmann.no to trvá dlho 🙂 . Tam som pozerala pre menšieho pančušky, čiapočky Vossatassar tie sú v úžasných farbách a termo Janus, resp. Irsrissport, Devold... a pre staršieho mi treba celú šuštiačku na prechod a zimnú kombinézu. Mali sme Stormberg aj Didriksons a max. spokojnosť. Do jari sa do NO žiaľ nedostanem, preto musím popozerať a niečo poobjednávať. Keď to nechám na manžela, tak mi zas donesie všetko čierne a tmavo modré 😒. ..... vďaka za info

lija15
7. nov 2012

@sauda inac aj KappAhl ma dobre kombinezy 😉 my sme s nimi velmi spokojni a hlavne lijus v skolke 😉 nepremokli jej ani raz 😉

norwayka
7. nov 2012

@sauda pozri si tie barnehagepakker. Tie som ja kupila a fajn. Zimna kombineza, do dazda set, reflexna vesta a neviem, co este, lebo maju rozne, ale za nejakych 500 korun. A inak maju aj termospodne supravu za 100 korun, tie som tiez kupila a velmi sa mi tam paci teplakova suprava teraz len za 100. Tie som kupila vo vsetkych farbach, hihih. Dobra kvalita, aspon podla mna a pekne farby.

norwayka
7. nov 2012

@sauda napriklad toto je, ze uplne brutalne, hehehe.
http://www.sportmann.no/product.aspx?productid=...

Tieto teplacky som nakupila

http://www.sportmann.no/product.aspx?productid=...

Toto je tiez super a mas tam toho
http://www.sportmann.no/product.aspx?productid=...

Aj toto som kupila, le este nevyskusala, ale myslim, ze to nema byt preco zle
http://www.sportmann.no/product.aspx?productid=...

sisa00
7. nov 2012

@humba Ahoj ja som z Beitostolen.

Neviete prečo sú neni tie lístky na január február ??? ja som chcela kúpiť ako darček po stromček pre rodinu a furt nič. trochu sa bojím že nebudú a to by som musela rýchlo hľadať náhradný darček 😅 Ani do viedne nič neletí a do prahy sú ale to je hrozne ďaleko .

sauda
8. nov 2012

@norwayka
@lija15 dievčatá ďakujem. Ceny na nete sú o dosť nižšie ako v športových obchodoch. Takto ostane aj pre maminku 🙂. Chcela by som vertovku Norrona, ale to budem musieť byť moooc dobrá 😀.

lija15
8. nov 2012

@sauda ja mam vereovku bergans a som s nou velmi spokojna sice bola draha ale je super ani sa nemusim teplo pod nu obliekat tak mi je v nej teplo 😉

sauda
8. nov 2012

Chcem sa ešte opýtať, či neviete poradiť ohľadom zdravotného poistenia v NO?
Manžel, kedže je od 9/2005 poistený v NO, je v SR odhlásený. Cez slov. zdr. poisťovňu má registovaný formulár E106NO. Ja na menšieho (11m.) už 4 mesiace nepoberám v SR materskú, takže by sme ako jeho nezaopatrení rodinní príslušníci mali byť poistení na manžela v NO. Keď by nás v NO poistil, bude musieť za mňa platiť nejaké odvody? Podľa nariadení EÚ, EHP... by sme to mali určite takto poriešiť, len keď si predstavým, ako nás budú slovenskí lekári buzerovať s "modrými preukazmi" moc sa mi do toho nechce 😖 .

sauda
8. nov 2012

@lija15 bergans som manželovi nosila, keď som bola tehotná, do svojich vecí som sa nezmestila a naozaj bola super 🙂. Asi priberiem a nechám si ju 😀 .

leonka17
8. nov 2012

ahojte. ja sice nebyvam v osle, ale byvala som, kym som nestretla mojho milovaneho 🙂 tak som sa usadila na slovensku. chcem sa opytat, ze daju sa nejako tie veci objednat aj cez net a dovezu to na sk, ci treba, aby to niekto kupil a poslal? dakujem.

humba
8. nov 2012

@sisa00 jaj no cau, som sa chcela popytat ze ako tam teraz mate ci uz sa da ist na lyze, rozmyslame ze by sme este do konca roka skocili na chatu. 🙂

sisa00
8. nov 2012

@humba snehu kopec už sa lyžuje . 😀

norwayka
9. nov 2012

Zenicky, este som nieco objavila tieto dni. Kupongkode.com alebo rabattkode.no

Tam sa daju zohnat rozne kody na rozne zlavy. A rozne firmy tam davaju kupony.

Ja som cisto nahodne googlila, lebo som chcela nieco objednat z lekmer.no (stranka so vselicim pre deti) a nasla som si kupon 10%. Potesilo. Aj z Pixmania.com je celkom dobra stranka. Akoze niekedy uplne super zlavy na vselico mozne a tiez som este nasla rabat na tom kupongkode.

Popozerajte si...

norwayka
9. nov 2012

@leonka17 Ahoj, ahoj. Vies, co, to posielaju len v NO. A ono zase poslat to z NO na SK- tak neviem, ci by sa ti to oplatilo. Keby si mala niekoho, kto ti to dovezie...aspon na SK.

leonka17
9. nov 2012

mam kamaratku v oslo. skusim sa opytat. dakujem.

patka29
9. nov 2012

Baby vidim ze riesite overaly(nejdem citat spatne,to by som tu bola nonstop tyzden),ale tento rok robila tv2 a vyhral overal coop(kids)za 499nok 🙂 Osobnu skisenost nemam 😉
@norwayka Micus tebe dakujem ze si nas dala"dokopy"s Jankou,tesim sa."Filipkovci"su super 😉

ZENY BERGEN A OKOLIE,KOLKO NAS JE???ROZMYSLALA SOM NAD STRETKOM U NAS DOMA JEDEN VIKEND,LEN NEMAM ANI PREDSTAVU V AKOM POCTE SME TU 😅

patka29
9. nov 2012

*test

norwayka
9. nov 2012

@leonka17 PS: Stormberg napriklad pri nakupe nad 800 korun, neviem ci sa to nezmenilo, ale potom maju zadarmo postu.

A ten sportmann ma niekedy take brutal ceny, ze kaslat na cenu posty, hehe.

norwayka
9. nov 2012

@patka29 Co testujes? 🙂

norwayka
9. nov 2012

@patka29 Jej, tak to je super. Tak uz su prestahovani a vsetko OK? Tesim sa. A je to dobre mat niekoho, kto ta pochopi a vy im zase trosku mozete pomoct sa zadaptovat. To tiez potesi. Super, super. Drzte sa, dievcata, zavidim, hehehe 🙂 Ale tak ja mam Polku a Madarku kamosku, to tiez pomoze 🙂