Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lenka3007
10. feb 2013

Baby POMOOOOOOOC moj manzel bude mat v stredu narodeniny a zmyslel si ze chce tu nepecenu tvarohovu tortu s ovocim. Existuje tu nieco ako piskoty? Kekse nechcem davat, bo tie sa rozmocia rychlo. A zelatinu kupim v kazdych potravinach? Dakujeeeem 🙂

martinano
10. feb 2013

@lenka3007 piskoty tie jedine dlhe, maju v kazdych potravinach, medzi keksami aj zelatinu ta je zas pri tych veciach na pecenie klasika

lenka3007
10. feb 2013

@martinano dakujem, nikdy som si piskoty nevsimla. Dakujem, zachranila si ma, bo som mu slubila a myslela som ze budem musiet ist k turkovi do Sandnesu kvoli tomu...

ejka8
11. feb 2013

Ahojte baby, necitala som celu Vasu diskusiu, ale byva niektora z Vas priamo v Osle? My sme sem prisli pred mesiacom, manzel je cely den v praci a ja som cely den len s nasim 10 mesacnym synom 🙂 . Bolo by super sa tu s niekym stretnut alebo ist na kavu 🙂 . Co Vy na to?

norwayka
11. feb 2013

@janano Hehehehe, tak ja mam Caseyho, lebo neberiem a nechcem brat antiku, hehehehe. Ale u nas bude teraz riesenie velmi jednoduche: manzel, hajde pod noz 😀

janano
11. feb 2013

@norwayka a si si ISTA ??? 😀 😀 😀 lebo potom uz niet cesty spat 😉

norwayka
11. feb 2013

@janano å, joda.je to reveribilne...hehe 50-50 sanca, ze to bude fungovat. Ja uz nerodim!!! Hrozne nieco,keby som to vedela predtym, tak ssidetinemam 😀 ja uz len adoptujem.

tiviot
12. feb 2013

kocky mozete mi niektora sikovna najst tu schemu na NAV - na foreldrepenger? ma to nejake cislo ....pliiis 😉

martinano
12. feb 2013

@ejka8 ja som tu

tiviot
12. feb 2013

@janano ahoj jani,,dakujem 🙂 aktore z toho si mam kliknut??

humba
13. feb 2013

AHojte baby musim sa pochvalit...dostali sme skolku jupiiiii 🙂 takze konecne si mozeme naplanovat dovolenku a vybavit to kontanstotte. Teraz uz len dolepit cas babkami a v auguste ide drobec na to 😉

renatedj
14. feb 2013

@tiviot Danka chcem sa spytat, nevies, ci sa tu v Norsku da kupit nejaky jogurt, ktory nie je z kravskeho mlieka? napr. nejaky sojovy, ryzovy abo nieco podobne.... maly sa mi z kravskeho pogrckal a rada by som ho uz pomaly na jogurty ucila, ale skor teda asi na iny druh

tiviot
15. feb 2013

@renatedj
cau Reni,,ano je tu od AlproSoya sojovy - s roznymi prichutami - ja ho teraz davam malej 🙂
a pocula som,ze je aj nejaky havre- ovseny - skus pozriet v Meny -maju lepsi vyber 🙂
okrem toho robia aj ryzove mlieko RiceDream znacka 🙂

norwayka
15. feb 2013

@renatedj ryzove mlieko mozem totalne odporucat, to je strasne dobre. Je aj havremelk, ale to az take dobre nie je, ale to davam napriklad do kolacov. Sojove som pouzivala, ale precitaj si trosku po nete. Je dost rozporuplna ta soja. Tak ja som ju obmedzila. Aj v tych alpro ogurtoch, tiez to nie je neviem aka vyhra. S inak vynikajuce, ale tiez je tam vsetko mozne.

humba
15. feb 2013

@renatedj a aky si mu dala jogurt? si zacala az v 10 mesiacoch ako odporucaju nori? lebo ja som malej davala uz v 8 a cisto biely s roztlacenym bananom. a teraz uz spapa hocijake 😉

berunda
15. feb 2013

Hei, muzete mi poradit nejaky web s norskyma pisnickama, nejaka norska rikadla apod. Bydlime chvili v Norsku. diky moc 🙂

zdeni1302
16. feb 2013

ahojte chcem sa opytat ake maslo na pecenie je neslane lebo pouzivam Melange vacsinou ale do cokoladovej polevy nie je dobre je slane

lenka3007
17. feb 2013

@zdeni1302 ahoj, ja pouzivam vzdy toto http://www.stocklink.no/Article.aspx?id=86815 je to ako nase obycajne maslo (este lepsie by som povedala) cize aj na jedenie aj na pecenie ho pouzivam...

zdeni1302
17. feb 2013

@lenka3007 dakujem vyskusam aj na plnky do kolacov a cokoladu je dobre?

lenka3007
17. feb 2013

@zdeni1302 ja davam aj do plniek, aj do cokoladovej polevy, do kysnuteho cesta... vlastne vsade kam ma ist maslo...

zuzanka7117
17. feb 2013

@ejka8 aj ja som tu...🙂

zdeni1302
17. feb 2013

@lenka3007 vdaka plnkove som nezvykla piect ani cokoladu doteraz tak vyskusam skor buchty a babovky a take, ale hrozne mam rada bananovu roladu a do tej to maslo co som pouzivala nie je dobre

lija15
17. feb 2013

@zdeni1302 do cokoladovej polevy zasadne pouzivam kokosovy tuk-cokolada chuti exoticky a je mnamozna a do plniek pouzivam to usaltet smør a plnky sa mi vecsinou super podaria a chutia skvelo 😉

lenka3007
17. feb 2013

@lija15 ahoj, nemohla by si najst link s obrazkom na ten kokosovy tuk? to by som skusila aj ja 🙂 dakujem

lija15
18. feb 2013

@lenka3007 http://sunkost.no/produkter/mat-og-drikke-lavka... predavaju ho v life a v sunkoste 😉

norwayka
18. feb 2013

@lenka3007 inak ja si vzdy kokosovy olej nakupim na sk. V DM alebo v tych zdravych obchodoch...cmuk

humba
18. feb 2013

AHojte, no zase som sa dozvedela daco nove ta kokosova coko znie dobre 🙂

Vcera som mala taky pokec o skolke, kedze mala je nase prve dieta neviem co nas caka tak sa snazim dostat do obrazu. No co ma prekvapilo ze oni uz takym 9 mesacnym detom daju klasicke mlieko s ladnicky 1,5% trocha ma to zaskocilo som myslela ze mlieko kravske moze dieta az od dvoch rokov. Ako ste to robili vy? Ako osobne by mi to vyhovovalo lebo malu este kojim a urcite je asi lepsie prejst na klasicke ako na nan.

martuska77
18. feb 2013

Ja sa este opýtam, akú múku pouzívate do kolácov? Akosi tu neviem natrafit na nieco podobné ako naša polohrubá.

janano
18. feb 2013