Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
28. jan 2012

@beruska64 neboj sa, bude jej tam dobre. Nasa zo zaciatku nechcela a teraz ju nejde domov dostat 🙂

norwayka
29. jan 2012

Este nemusite uplne smutit. Niektore komuny to riesia tak, ze od 24teho teda mesiaca, ked uz stat nebude platit, tak bude platit komuna. Treba si to zistit. Napriklad u nas sa teraz o tom hlasuje, tak som zvedava...

beruska64
29. jan 2012

@janano ja som prave planovala, ze budeme chodit akurat do openbarnehage. A ak bude mladsi surodenec, tak sa budu hrat spolu. A az od troch rokov do normalnej skolky. Viem, ze by sa jej tam pacilo, to skor rodicom sa tu ten system v skolkach nepaci 🙂

norwayka
29. jan 2012

@beruska64 Teraz som niekde v tvojom albume nasla, ze si z Os. Jezis, hehe, ak by si nahodou poznala Jarle Lyssand alebo jeho zenu, tusim je sestricka zdravotna, tak pozdravuj 🙂

beruska64
29. jan 2012

@norwayka tak tu bohuzial nepoznam. Lyssandovcov je tu strasne vela 🙂 Osobne poznam akurat Gunnara Lyssanda. Este teda trosku jednu rodinku Lysandovych, maju tri dievcata. Ty si odkial?

makcza
29. jan 2012

Zdravim 🙂 v prvni rade gratulace vsem nastavajicim maminkam a hned se musim i zeptat.. nekdo z Danska by tu nahodou nebyl? 🙂

renatedj
29. jan 2012

@beruska64 rodit budem na Ulleval v normalnej prododnici nie ABCavd. ..... v norsku sa dava klistir? to som nevedela, baby na slovensku mi vraveli, ze nedostali...... no snad to nejak zvladnem, som coraz nervoznejsia aj ked podla predpokladaneho terminu mam na to este skoro 2 mesiace

norwayka
29. jan 2012

@renatedj Dava sa klystir. I ked prvykrat som ja osobne nedostala, ale vtedy to zo mna islo vsetkymi stranami. Druhykrat som dostala klystir a vtedy mi praskla aj plodova voda, tak to bolo fakt zaujimave, hihihi

norwayka
29. jan 2012

@makcza Kde si v Dansku?

norwayka
29. jan 2012

@beruska64 Ja som z juhu, Lillesand, ale v Kristiansande robim a mam kolegu, tohto Jarleho, hehehe. Ak by si niekedy spoznala Jarleho, hih, tak pozdravuj 🙂 Oni maju 2 dievcata, teraz uz budu mat okolo 6 a 8 rokov tipujem.

norwayka
29. jan 2012

Babiky, este som vam chcela napisat o Globale Future. Neviem, ci to poznate, zacalo sa s tym pred dvoma rokmi tu u nas v Agderi, ale teraz je to uz rozsirene pomaly do celeho Norska. Je to program pre vysokovzdelanych cudzincov, ktori vedia po norsky. Dam vam link, precitajte, keby ste mali otazky, kludne sa opytajte. POzrite, ci to mate vo svojom regione a ak splnate poziadavky, tak odporucam skutocne si dat prihlasku.

http://www.nho.no/global-future/er-global-futur...

makcza
29. jan 2012

@norwayka primo v Kodani 🙂

norwayka
29. jan 2012

@makcza Skoda, keby si bola niekde na Jylland ostrove (Hirsthals, Ålborg, Århus), tam dost chodim. Ale na Sjælland eee. Ale urcite tu niekde niekoho najdes. SKus spravit takuto diskusiu 🙂 Ale bud aj s nami, potesime sa 🙂

makcza
29. jan 2012

@norwayka mame rodinu v Århusu, manzel pochazi odtamtud 🙂 tak treba se tam nekdy i potkame 🙂 Jdu jeste prosmejdit web, treba tu nekoho nakonec najdu...🙂 ale, jestli nevadi, budu nakukovat i sem. Ono asi rodit v Norsku nebo Dansku vyjde asi na stejno 😉

norwayka
29. jan 2012

@makcza Jasne, to bude podobne. Ja mam rodinu tiez pri Kodani, ale nepoviem ti, ako sa to vola. Ale vies, kde s astretneme? No predsa v Legolande! Nebola by to zabava. Stretnutie MK v Legolande? Alebo v inom parku. Ved ich je v Dansku tolko. Ja sa uz tesim ako male dieta, kde vsade budem chodit 🙂

sisa00
30. jan 2012

@beruska64 Ahoj diky za info :D ja už nemam o ničom prehlad ked som na sk ... No zubky to su riadne potvorky nam ešte nevidno ale mala je nervozna jak hrom ked jej masirujem s takým kremikom dasienka až sa jej ručičky trasu ☹ a vy už bojujete s druhým . Kukni si foto na FB konečne som pridala ked už to mame kompletne . ja idem v sept. do roboty ale mala ostava doma asi do 3 rokov sda budeme pri nej striedať a potom by sme už hadam išli aj na sk . Domček už finišujeme ale uvidime ako to bude za tie 3 roky na sk ... A vy sa ako mate ? čo nove stvarate na kurze ? ja by som sa tiež prihlasila niekam ale nemožem tu nič najisť len tie plavecke a to sa bojim ked tak moc mrzne aby mi nenachladla . Ake mate miery ? si mi vtedy nenapísala 😲 my ideme teraz 7.2 na poradnu tak som zvedava už by mohla mať aj cez 8 kg 😀 papa ked ta zbadam na Fb napíšem

sisa00
30. jan 2012

Do No ideme hned prvý let z Ba dufam že dopadne dobre myslíte že je dobre isť hned na prvý ? nechcem isť tým austrianom moc sa mi nepačia

beruska64
30. jan 2012

@sisa00 ahoj, fotecky su krasne. Podoba sa velmi na teba. U nas nic take nove, stale sa triapime s tymi zubkami, mame tiez ten gelik, doniesli nam zo slovenska, lebo tu ho nemaju. Tiez sa za nim uplne trasie. Ale posledne dni to uz je lepsie, uz ju to asi tam velmi neboli. Nasa mala v polovicke januara 8,5 kg a 68 cm. 🙂 Je to nas pazrosko. Zachvilku aj rodicov zje. Na kurze sme boli akurat dnes, bolo super, sme sa tam nasmiali. Julinka tam vzdy pisti na plne hrdlo. Som si tam vsimla, ze dievcatka, su viac ukecane ako chlapci. Dievcatka to maju asi v genoch. Tak to sa vratite az v marci? ci kedy to zacinaju lietat. My sa chystame vo stvrtok prvy krat na plavaren, ak ju nebudu zubky boliet. Tu nie je az taka zima -2. My ideme najblizsie 15.2 na poradnu.

beruska64
30. jan 2012

@renatedj co to je ABCavdeling? Ja som v Bergene rodila, a myslim, ze to je tiez normalna porodnica. Tu klystir davaju, samy sa ma pytali ci chcem. Bez by som to asi neriskovala. no ale niekedy nie je na daky klystir cas. Aj epidural tu davaju, niekedy aj samy odporucia, ked vidia, ze to je este na dlho.

renatedj
30. jan 2012

ABC avd. je specialna porodnica tu v Osle, je sucastou Ullevalsykehus..... myslim, ze je tam viac moznosti ako odrodit alebo nieco podobne..... ja vlastne ani presne neviem

renatedj
30. jan 2012

dievcence z Norska.... neviete o nejakej stranke, kde sa daju lacnejsie objednat plienky? na sr je to bezne, ale tu som akosi nic nenasla

ostrovanka
30. jan 2012

@renatedj nepotrebujes objednavat lacnejsie plienky, sak tu su take lacne, ze uz lacnejsie ani byt nemozu....

norwayka
30. jan 2012

@ostrovanka Hehehe 🙂 😀

norwayka
30. jan 2012

@renatedj Ale chudiatko, ty si asi este nepozerala, ake mas moznosti. Akoze plienky su teraz velmi lacne. Pampersky nekupujem, tie su podla mna o nicom, pretekali mi. Je nanajvys na den, na noc nehrozi. Potom ja si to tak striedam, lebo mna nebavi mat jedny plienky stale. Ale mas Libero, tie su celkom OK, ja si kupujem aj take nohavickove, ked maju nejake zabavne. Tie kupis v KIWI, RIMI, ze kazde 4te balenie zadarmo. V SPAR je to tusim tak, ze dve balenia Libero a mas zadarmo nejaky detsky produkt Libero (napr. detsky olej alebo co si vyberies). A potom mas lacne znacky First Price, tie som ja osobne bola najviac spokojna (na noc su podla mna najlepsie, i ked su take tvrdsie), neviem, co teraz stoji velky balik, ale zo 30-40 korun? Potom mas lacne v Coop, tie su asi teraz najlacnejsie, tam stoji velky balik okolo 25 korun a ked si medlem, tak mas este 10 korun dole. Tie su tiez tvrdsie, ale v pohode, za tu cenu su super 🙂 A potom mas tusim Landlord sa to vola v Rema1000 a tie tiez stoja okolo 30korun. Samozrejme, cim vacsie plienky, tym menej v baleni, byva od 60-70 do 40. A este niekedy mozes napr. v Coop kupit Pampers alebo Libero vo velkych skatuliach a to potom stoji okolo 100 korun a byva ich tam okolo 100.

norwayka
30. jan 2012

@ostrovanka PS: A vlastne mozu 🙂 Pri Alexovi si nezazila, ked First Price plienky stali 5 korun? Alebo, aby som neklamala 4,90 😀 A Pampersky a Libero boli za 20 korun? Kedy to bolo, pred rokom takto na Vianoce, nie? Ten boom...to sa nam ale cikuskalo 🙂

janano
30. jan 2012

@norwayka takto rok dozadu aj Libero boli zlacnene o polovicu, to sa Kiwi a Rema 1000 predbiehali, ktore su lacnejsie...a k tomu este kiwi malo nejake vyrocie, tak zas ceny boli nizsie 🙂 A prosim ta tie First Price su ake...to sa mi zda uz uplne prehnane lacne...tomu bude asi aj ta kvalita zodpovedat, nie?

@renatedj My pouzivame Libero a nikdy nam nepretiekli, ani sa nikdy malej nezaparila ritka...su tenucke, ani ich pomaly necitit a nenapustane ziadnym kremom.

norwayka
30. jan 2012

@janano Akoze hovorim, su trosku tvrdsie, nie su take makkulinke ako Libero, ale ja osobne tie davam na noc. Este aj ked som si najvacsie Libero kupila, aj tie mi pretiekli. Jeden cas maly strasne vela cikal v noci. Sice tie First Price vazili aspon kilo, ale nepretiekli. A zase je zaujimave, ze svanemerket - to akoze miljøvennlige- akoze by mali byt najjemnejsie a najsetrnejsie na kozu su najlacnejsie plienky a to Coop a Landlord. Tie su jedine svanemerket. A co pozeram aj net, tak je vsetko tak 50 na 50. Vobec to nie je tak, ze lacne su zle a drahe dobre. Podla mna, ako sa komu paci. Ja nemam nejak vyhradene jedny, hovorim, ja to stale miesam dookola. U mna funguje Coop, First Price a Libero normalne a Libero nohavicky a mam teraz aj jeden balik Landlord. Ja som taka prostitutka 😀 od jedneho k druhemu. Pampers= ritusa sucha, to ano, ale islo to druhou stranou a furt som prezliekala postel ☹

janano
30. jan 2012

@norwayka aj Libero su svanemerket

renatedj
30. jan 2012

@norwayka ty jo, tak to je fakt super.... musim priznat, ze som sa tomu este nejak velmi nevenovala..... ale zdalo sa mi, ze su tu balene v pomerne malych mnozstvach, tak okolo 27-28ks..... to bola teda velkost 1 a tie stali tusim 20,- v smarte a za rovnaku cenu boli aj velkost 2, ale tych tam bolo tusim uz 40
takze pampers nie? OK, no na SR su tusim najdrahsie, tak som myslela, ze su automaticky aj najlepsie
tak dakujem za info

janano
30. jan 2012

@norwayka teraz som si vyguglila test a najlepsie skoncili coop a landlord plienky...nie vsetko, co je lacne, je aj zle 😀