Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
20. sep 2013

@shibaba ja ti mozem len poradit ohladom auta, mozes ho tu mat max. 1 rok. Ak by si ty bola na sk a muz by za Vami dochazal tak ho tu moze mat dlhsie. Auta su tu drahsie aj 2 ci 3x ako na SK a ked by si si chcela sk auto tu nahlasit zaplatis poplatok skoro vo vyske hodnoty auta, takze sa oplati kupit auto tu. ale pocas prveho roka tuto temu riesit nemusite.
Deti Ti myslim zoberu do skoly aj pocas roka aspon viem ze tu zobrali a nebol s tym problem.

shibaba
20. sep 2013

@humba Ďakujem veľmi pekne za infošku 🙂 . Janano bola tiež milá a poslala mi mailom rady 😉 . Na teraz základ viem, ale jasné, že stále bude niečo, s čím sa na vás pokúsim obrátiť 😨 .Vďaka vám obom 😅

fatima30
18. okt 2013

jaj kocky zavidim vam norsko,ja som tam bola 2 krat po 4 mesiace a bolato láska na celý život ☹

dominika_sk
20. okt 2013

@humba vodim tu prispevok od teba, chcela by som však poprosiť hocikoho kto by bol ochotny mi pomocť. Chcdm si niečo objednať zo sportamore, neviete mi poradiť či posielaju na sk alebo nepomohli by ste mi to zrealizovať ? Pošlem peniaze navyše, alebo hocičo. Ide o zimne topanky. Ďakujem

veveruska0504
29. okt 2013

humba můžu se přidat, prosím, dříve jsem psala a teď jen čtu

veveruska0504
29. okt 2013

@humba můžu se přidat do soukromé skupiny, prosím, dříve jsem psala a teď jen čtu

humba
5. nov 2013

@veveruska0504 zijes v NO? som tu tvoj nick v tejto teme vobec este nevidela

veveruska0504
5. nov 2013

@humba nežijeme v Norsku, manžel tam jezdí každý rok pravidelně na 2 týdny na ryby a pohrává si s myšlenkou se tam odstěhovat a založit vlastní rybolov. Teď tam má nabídku jít pracovat, aby se naučil pořádně řeč a dívá se i po jiných nabídkách (to kdyby jste o něčem věděly 🙂 ). Čtu si sem tam vaše komentáře a čerpám z vašich zkušeností moc mi to dává. Proto bych ráda s vámi komunikovala, pokud můžu.

humba
6. nov 2013

@veveruska0504 ta tema je pre mamicky co ziju v Norsku, co tu maju deti a navzajom si radime takze asi nas moc neobohatis, takze zostaneme radej pri tejto teme kde sa moze pisat o vsetkom

mirasierra26
24. nov 2013

Baby nejak to uz nie je ta diskusia co byvala ... ste niekde inde ?

humba
28. nov 2013

@mirasierra26 tak uz tu nejako nikto nic nepise

mirasierra26
28. nov 2013

A nevznikla nejaka nova diskusia ? Alebo to uz uplne zaniklo ?

janano
28. nov 2013

@mirasierra26 noze a co by si potrebovala? Vsak napis... 😉

magdalenajakobsen
29. nov 2013

Dobrý den děvčátka, sem tam sleduji diskuzi a myslela jsem si, že napíšu až z nového domova u Narviku. Ale nedá mi to a při balení mám už teď důležitou otázku 🙂 Chybí Vám něco při vaření a pečení? Něco na co jste zvyklé z ČR/SK? Jak je to s moukou - normálně hladká, polohrubá a hrubá? Děkuji , mějte se!

janano
29. nov 2013

@magdalenajakobsen najviac chybal tvaroh, ale uz si robime sami doma. Dalej bryndza, tu nerobime, nevieme. Treska - mam recept, chystam sa. Nie je tu polohruba a hruba muka, uz sme zvyknuti robit vsetko z hladkej, teda takmer. Nedavno som tu objavila vanilkovy puding v prasku, ten chybal, ale uz nie, ked tak maizena. To je prve zhruba, co ma napadlo 🙂

janano
29. nov 2013

@magdalenajakobsen a este jeden tip pri peceni...pozor na maslo, tu sa predava solene. Ja ho davam do pecenia, v kolacoch v ceste nevadi, ale keby si napr. robila plnku, tak by bola neplecha, da sa kupit aj nesolene

magdalenajakobsen
29. nov 2013

to máselko znám 🙂 tvaroh bych taky uměla udělat. tolik se těším, ale teď jsem se začetla o barnevarnet...a děsím se

lenka3007
30. nov 2013

@magdalenajakobsen mne urcite zlaty klas, taktiez si nosim z SK kypriaci prasok, nejak mi z tohto nikdy nic nevyslo 😀 slahacku v prasku a kopec pudingov, krupicu, piskoty. Bryndzu, slaninu, klobasu, (i ked slaninu a klobasu kupis aj tu, ale taka domaca je mnamkovejsia) Sladkosti, kekse hlavne, cokolady maju Nori fajnejsie ako na sk, takze to nenosim. Len horalky, mila rezy a take oblubene... Tvaroh taky fajny, ja to robit neviem, ked potrebujem kupim cotage chees, ale to nie je ako nas slovensky, ale dobra nahrada... A zavarane jahody, to tu hladam uz 3 roky a nenasla som a domace zavarane uhorky, kyslu kapustu. No a o treske a bielych rožkoch mozem snivat cele noci 😀 To maslo ti uz napisala Janka, ked najdes pred vianocami v obchode to neslane, tak to bude vyhra, ja uz mam 10 kusov v mrazaku 😀 😀

humba
30. nov 2013

@lenka3007 vidis to ma ani nenapadloz e pred vianocami to bude vypredane, uz aj letim kupit zasoby 😉

lenka3007
30. nov 2013

@humba noo, ja som tak prvy rok, hladala, behala.. ktozvie, mozno vo velkych mestach mali, ale u nas naookolo 20 km nikde nebolo... a videla si na FB za kolko predavali jednu kocku? sa mi vidi ze okolo 100-150 nok 😀 😀 😀

humba
30. nov 2013

@lenka3007 no t vtedy bola tak afera s tym maslom ale kedze sa chystam vela piect musim radsej kupit do zasoby lebo napeciem velky prd 😉

veva123
16. dec 2013

ahojte baby, buduci rok sa stahujeme do NO, moj manzel tam ide pracovat od januara. Dva roky tam pracoval aj predtym, ja som tam chodievala len na dovolenky, ale teraz, ked uz sme komplet rodina, tak ideme za nim... deti tam chodia do skolky vraj od 1. roka. chcem sa spytat, ci je to povinne alebo dobrovolne. zrejme sa to tu uz niekde v tejto diskusii rozoberalo, ale neviem to najst... dakujem za odpoved 🙂

magdalenajakobsen
16. dec 2013

Ahoj, už jsem začala balit a mám novou otázku, moooc důležitou 🙂 Jaký byste měly tip na dárek z ČR pro Nory? Co by se jim tak mohlo líbit? Máte nějaké zkušenosti? Jedná se o dva starší muže, paní a děti od 7-19 let 😀 Budu ráda, když mi poradíte, vůbec nemám představu. Díky!

humba
16. dec 2013

@veva123 neni to podmienka aby slo v 1 roku. Das vtedy ked dostanes miesto, zalezi od toho kde presne budete a kolko je tam skolok.
@magdalenajakobsen no ked im kupis nase KBS tak budu skakat meter do vysky 🙂

magdalenajakobsen
16. dec 2013

@humba ty jo a co to je?

humba
17. dec 2013

@magdalenajakobsen karpatske brandy special cize konak 😉

magdalenajakobsen
18. dec 2013

jj alkohol🙂 no ale tvrdého se může dovést jen litr 🙂 bereme slivovici

magdalenajakobsen
31. dec 2013

Ahoj "sousedky" zdravím z městečka nedaleko Narviku. Mám za sebou 1. nákupy - v Rema a v Coop 🙂 který máte raději, respektive který je levnější?

humba
2. jan 2014

@magdalenajakobsen Ahoj no vitaj na severe. Ja osobne mam radsej Rema ale to je asi vec zvyku, mam ho najblizsie 😉

magdalenajakobsen
5. jan 2014

Díky za přivítání! Coop mi přijde trochu levnější, ale v Rema zase mívají slevy (datum expirace)...což jsem v Coop moc neviděla. Je tady i BunPris...tem mi přišel nejdražší, i když sousedi jezdí prý jen tam. Zatím žijeme z výplat z Česka, ale přestávám přepočítávat. Už je mi to jedno 😀 Pekla jsem kynuté koláče z celozrnné mouky, celkem se povedly..ale knedlíky jsem musela vyhodit..a bramboráky byly bez majoránky, tu jsem nesehnala a nahradila ji tørket persille🙂 Prý se hrubá mouka prodává, ale je balená v krabici. Tvaroh jsem už taky oželela. Moc mi chutná Edamer, naopak Lett-Rømme už nekoupím. Jo a moc jim chutnala svíčková omáčka, použila jsem ytrefilet 🙂 Mražené maso a pardon, ale aby mi vytekla z mraženého masa pouze krev! no to se mi v Česku nikdy nestalo😀 mám zkušenost jen takovou, že najdu pod rozmrazeným masem 2dcl vody🙂 S potravinami jsem moc spokojená, vajíčka mají pěkně žluťoučké žloutky a to čerstvé mléko mi přijde jako smetana 😀