Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

tiviot
26. nov 2012

@zdeni1302 cau zdeni,,na toho mikulasa sa bolo treba nahlasit,,vcera tu bola erika a uz maju plno,,,je to na stolicky,, skus ju kontaktovat,,,mikulas nefunguje na ,,zastavime sa ,, ☹

tiviot
26. nov 2012

@humba cauco 🙂 prave sme vcera preberali toho Mikulasa 🙂 ze sa tam treba nahlasit dopredu,,na blink sa ist neoplati ,,byva tam dost plno !! ...oni beru rezervacie ..myslim,ze to uz je po ternime,ale skus sa este informovat ci je volne ...lebo oni tam organizuju aby mal kazdy kde sediet a tak,, myslim,ze pojde aj @janano 🙂 tak si to tam bezomna uzite,,ja uz budem doma na SR 🙂))))))

zdeni1302
26. nov 2012

@tiviot ahoj no nevadi, aj tak je este malinky asi na takuto akciu , ma mi prist sestra akurat toho prveho... tak si uzi dovolenku doma a pozdravuj

tiviot
26. nov 2012

@zdeni1302 jeejjj,,ona ide z blavy?? aj ujo vlado ide 1.12.sem 🙂
menime si lietadlo 🙂

lija15
27. nov 2012

kocky naco sa pouziva sagogryn??????ako vzdy po tom pokukujem ze co to je 😉 no inac lutefisk sa neosvedcil nechutilo mi to takze zostavame na stedru veceru na lososovi 😉 este vyskusam pinekjøtt 😉

janano
27. nov 2012

@lija15 ujo guugl mi povedal, ze sa z toho robi puding, kase, zahustuju sa polievky atd. V No sa vyraba zo zemiakovej muky, original z nejakej palmy, co rastie v Azii. Ked si hodis do googla sagogryn, tak ti vyhodi aj kopu receptov.

A tresku nemate radi? Nam velmi chuti, robime aj na vianoce.

janano
27. nov 2012

@lija15 Inac poradim ti super rybu, vola sa kveite, sezona je v zime, chodi do obchodov cerstvo nalovena v januari - februari. A je uplne uzasna, len tak podusena na masielku. Sa oblizujeme az za usami. Urcite vyskusaj. A takmer bez kosti. My vzdy nakupime aj do mraziaku.
Ale neviem, co je to po slovensky @norwayka ?

lija15
27. nov 2012

@janano no ja mne ujo google vyhodil ale chcela som vediet ci s tym mate aj nejake skusenost 😉 ale dakujem za objasnenie 😉 ako my mame vsetky ryby radi a aj tresku a dakujem za tym na dalsiu rybu skusim u nas v obchode sa potom po nej poobzerat mame tu taky obchod co sa v nom predavaju veci z okolia komuny a aj ryby co sa tu ulovia 😉 a hlavne domace vajicka 😎

norwayka
27. nov 2012

@janano uff, no ja a slovencina, najme ryby a zvierata a stromy, s bohom rodina. Ale je to halibut po anglicky a nevola sa to tak nejak aj po slovensky? Sa mi zda, ze tu spominali halibuta.

norwayka
27. nov 2012

Joj, zienky moje, ja sa uz tak tesim na sobotu. Ideme oslavovat sidneyho narodeniny doma. A @janano, ja viem, ze si myslis, ze by som zvladla tortu a ja by om ju chcela zvladnut, ale radsej som sa poistila a objednala som. Ale brutalnu. Ja sa tak tesim, nech, radsej budem zrat suchy chleba, ale torta je perfektna, uz sa neviem dockat. A ked sidney dostane ten plast a od rodiny dalsie sabeltannove veci, juj, budem musiet navliect tu nepremokavu plachtu, lebo urcite sa pocika, hihihi. Ja sa tesim viac nez on. Hihihi, moje babatko.

sauda
28. nov 2012

@norwayka @janano @lija15
Kveite je aj po slovensky Halibut. Šťavnatá, krehká ryba s úžasnou chuťou 🙂. Výborná je s bylinkami na masle, ale aj na taliansky spôsob s plesnivým syrom, paradajkami..... kto má rád rybky, tak táto je proste mňam 😉

janano
28. nov 2012

@sauda hej, hej, vsak pisem, ze my ju zboznujeme 🙂

norwayka
2. dec 2012

Hehehe, tak sme v stasti oslavili. Cmuk. Kto ma chut na kolacik, ste vitani...

norwayka
2. dec 2012

A este jednu vam sem dam. Pappinko aj vlajku vztycil 😀

norwayka
2. dec 2012

Mala byt asi norska, ale nie v nasej rodine 😀

humba
3. dec 2012

@norwayka dodatocne vsetko najlepsie, mnam torta vyzera super.
Baby mi tu mame minus 10 brrrr ani von sa mi nechce 😒

norwayka
3. dec 2012

@humba Dakujeme velmi pekne, u nas je -7. Pohodicka.

janano
3. dec 2012

@humba @norwayka mne ukazuje na teplomeri -12...zatial 🙂

norwayka
3. dec 2012

@janano pri tych -12 si zapinamv spalni kurenie, hihihi. Do -10 spim bez, hhihi. Mne zacina byt zima pri -15, -20. A to tu na juhu malokedy.

lija15
3. dec 2012

@norwayka mi v spalni nemame vobec ohrievac zatial 😀 ako a to mame v spalni okolo 16-17C 😀

norwayka
4. dec 2012

@lija15 aj ja milujem, ked mam zmrznuty nos, hihihi. Ja ani neviem, kolko mam stupnov v spalni, myslim, ze velmi malo, ale ja to tak registrujem podla zimy vonku 😀

sisa00
4. dec 2012

Ahojte my mame -24 . Ajj chodievate von s drobcami ked je takato zima ? ja len tak maximalne na 30 min lebo mala mi stale kriči jaší sa a potom ju boli hrdlo 😒

lija15
4. dec 2012

@sisa00 uff ze -24C to msi byt riadne neprijemne...ako ja som s lijou chodila ked mala rok aj v takej zime vonku ona bola rada ked je vonku 😉 a jasne ako keby bola ukricana tak by som s nou nesla urcite ☹

humba
4. dec 2012

@sisa00 tak ja teda moc von nechodim, ono malej zima ani nebude ked je zababusena ale ked fuci a je minus 10 tak je kosa mne a posledne co chcem je prehladnut. take ideme radsej na bazen alebo do babygym to ten skok z auta sa da 🙂 Teraz tu pisu clanok o aktivitach pre deti, tak posledne dva tyzdne bol tej reporter snad vsade a dnes rano mi este pisal ci mi neodpoviem na par otazok kedze som cudzinka, tak som doteraz pisala do novin, haluz som zvedava co s toho zverejnia alebo nas hodia do kosa 🙂
baby my cestujeme na sk 26.12 myslite ze bude duty free v Osle otvorene aj na sviatok, ja sa spolieham na nakup dakych parfemov ako darcek.

norwayka
6. dec 2012

Zenicky moje, co mate SK TV. Ako to robite? Z kadial beriete kanale? Mate tu kartu z SK a chytate to na satelite? Alebo nacierno kody z niekadial? Ak mozte, vsetko velmi detaljne.

humba
6. dec 2012

@norwayka my tu bohuzial nemame signal a satelit tak vyuzivame http://www.onlinetv1.net tam si platime rocny poplatok, teraz neviem kolko to je presne dolarov. Dlho sme to to vyuzivali cez notebook a kabel do PC ale takto pred rokom sme si kupili kablovku.com je to z tej stranky taka skrinka ktora sa napoji priamo na modem a ide to rovno do tv, je to uplne to iste ako by si bola na SK obraz zvuk uplne v pohode, teda ak su MS hokej tak obcas sekne lebo je to velmi sledovane ale inak to uz vyuzivame dlho a sme velmi spokojni. Mozes si pozret co chces s archivu alebo aj zo zaznamu a tak isto si mozes nahrat co chce. Ten box nas tusim stal okolo 700NOK. Ale viem ze inak zvyknu pozerat sk tv klasicky z netu zadarmo. My sme trocha pohodlnejsi a vyhovuje nam tento system.

Baby dnes sme boli na navsteve, teda skoncil nam uz baby song tak sme sa akoze vsetci stretli na inej pode, no nasa mala sa tam ukazala 🙂 kazdy dudel co nasla tak vopchala do pusy a ked videla niekoho s tanierom tak letela k nemu ako lacny psik...ako by sme jej doma jest nedali 😀 teraz je jak divoska, to vzdy ked je medzi detmi ju to dobije enrgiou.
A inak krasne ho MIkulasa dufam, ze boli topanky plne sladkosti...... 😝

norwayka
7. dec 2012

@humba Ved to, ja som mala kartu z Sk, na vyskusanie, ale akurat ten slovensky satelit je tak blby, ze sme nemohli chytit ho s nasou parabolou a skusal aj dalsie dve a nic. Manzel to pozeral a ze mozno sa mu to podari. My mame dreambox, co je tiez taka nejaka skatulka, hehehe, nepytaj sa, neviem, ja len viem, ze to funguje a skusi to cez toto. Dakujem velmi pekne.Ja odmietam cez internet pozerat, ja na to nemam nervy, ja to musim mat pekne na TV 😀

norwayka
7. dec 2012

Zienky, ak chcete niekto z Apotek 1 ten kulekrem, co @lija15 o nom pisala, tak tu mate kod, tak ho mate o 50% lacnejsi. Ale musite objednat dnes z ich stranky.

2012jul7

Len neviem, ako to maju s frakt, kolko stoji, ale ak clovek potrebuje objednat viac, tak mozno sa to oplati. Neviem. V kazdom pirpade kod mate.

zuzanka7117
7. dec 2012

@norwayka ahojte....my pozerame tv cez internet, na stranke myeuro.tv platime mesacne asi 13 dolarov.....je to super, len vecer mame slaby internet neviem co s tym majitel robi, tak nam to seka....ale ked ma clovek dobry internet tak je to v pohode.....🙂 Musime si asi poriesit vlastny......alebo sa asi prestahujeme...... 😉

norwayka
7. dec 2012

@zuzanka7117 OK, super, poviem muzovi, mozno aj to s tymi nasimi vsetkymi boxami, co tu lezia, pojde aj dat do TV. Ze budem pozerat internet cez TV. My mame chvala bohu najrychlejsi internet, co sa da do domacnosti kupit, v tomto je moj muz expert. Fakt, ak by sa s nim nieco stalo, tak ja nemam ani TV, ani internet, ani nic. Hehehe, strasne som spohodlnela pri nom, ked vsetko vzdy poriesi...

PS: Odporucam sa aj prestahovat, aj mat vlastny internet 🙂 Ked uz, tak poriadne, hihihih.

PS2: Dakujem velmi pekne za radu.