Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
25. mar 2012

@janano Tell me about it, hehehe. Jeg har hele hagen som i Kosovo 😀 Heldigvis er det andre som holder på med det. Anyway, zacinam od pondelka robit, takze uz toho casu nebude tolko na nic, hihihihi. Ale zase pocitac mam zapnuty nonstop, vsak musime nejake serialy stahovat, heheh. Ja ich pozeram na 3-4krat, lebo po 10 minutach vzdy zaspin 😀

sisa00
25. mar 2012

@beruska64 čauko v stredu letím . vy tuším vo štvrtok nie ? jaj hrooozne prekrasne je tu my sme furt na zahrade 😎 mala býva taka unavena že spí jak drevo ved kukni foto na Fb som dala jak zaspala . len od utorka ma byť len 14 stupnov dufam že budete mať super počasičko nech sa Julinka vyšantí . to by bola paradička keby ste došli kuknuť ved možme sa dohodnuť volačo by sme vymysleli . Cez leto možme dať stretko aj na sk my určite budeme lietať kade tade :D

beruska64
25. mar 2012

@sisa00 Caute fesandy. Hej my ideme vo stvrtok. A v piatok ma v cechach zacat snezit a teploty okolo nuly 😒 Tak som sa uz aj prestala tesit. Ale v No je posledne tri dni krasne, sme stale vonku alebo na terase. Mala vecer tiez uplne padne unavou. Strasne ozila, ked svieti slnko. Mohli by sme dat stretko na sk, alebo prideme pozriet k vam. Vsak to sa este dohodneme. Zacala sa Laura uz plazit, alebo lozit po stvornozky? My zatial nie, ale snaha je obrovska 😀

lija15
25. mar 2012

babule tak nam dosiel ten natelnicek z Libera 😀 a takto v nom vyzerame 🙂 samozrejme len tak tak sa tam zmestil no co 74 su nam uz male 😎

martinano
25. mar 2012

@beruska64 co m zacat snezit?
@sisa00 ty si na slovensku prosim t,ked som cital,ze chodte krmit labute a pozerat pavov vy ste z pn?tam je to taka turistika, inak ja si pocasie v oslo neviem vynachvalit je neskutocne uzasne a teplucko, priznam sa zimne veci som uz odlozila

sisa00
26. mar 2012

@martinano ahoj ano sme na sk ale len do stredy no v kupeloch tam pri kupelnom meste je všetko v parku prave som prišla z mesta aj rybičky sme popozerali 😝 Keby tak tomu aspon rozumela 😀 Dneska pofukoval studeny vzduch nič moc no . A my sme z Moravan to je asi 100m od pn :D chodiome pešo teda ako sa mi chce aj na aute ale vedšinou pešo ked je krasne . No ja mam nabalene jak na sibir . Dufam že to nebude velky šok pre malu .

sisa00
26. mar 2012

@beruska64 Ahoj ale kdeže pučí sa snaží sa pohnuť ale vyriešila to tak že sa kotula zo strany na stranu až sa otočí a dočiahne všetko tak cez celu obyvačku mam deky . ale včera som neodolala a dala som ju do choditka (moc nechcem aj doktorka povedala že v žiadnom pripade) a lietala jak dabel všetko zhadzovala brala prenašla a dokonca som ju načapala a plne usta papiera mala 😅 neviem kde to našla .oki jasnačka možete dojisť na kolaudaciu :D hadam to stihame pa štastnu cestu prajeme

lija15
26. mar 2012

babulky daju sa tu kupit nejake probitika dcerka ma stale problem s vyprazdnovanim a vzdy jej davame slivky ale dnes ju tak zapieklo ze uz ani vodu nechce pit no neviem co dalej robit ako jej pomoct ist s nou na pohotovost??

beruska64
26. mar 2012

@sisa00 Ahoj, nasa tiez kde potrebuje sa dokotula, alebo sa stale toci rucickami dokola, az sa tam dostane. Oblubila si zasuvku a kable tak tam nam stale zdrha. A tiez zdlabla kus papiera, taky ten sustavy co byva v bomboniere, asi 4x3 cm aj z potlacou ☹ a to sme pri nej boli a nevsimli sme si.

beruska64
26. mar 2012

@lija15 Daj jej do zadocku kusok mydla, a zachvilku ju to vyprazdni. Je to neskodne, nemusis sa bat. My sme to par krat skusili, ked sa trapila. Probiotika v No, s tym neviem poradit, my sme mali z SK. Malej aj tie slivky pomahali. A este mrkvova stavicka pomaha.

norwayka
27. mar 2012

@lija15 Moja svokra to vzdy hovorila a aj to davala mojmu muzovi do mlieka a pisu to aj na nete, i ked akoze vedecky zdokumentovane to nie je, ale dat MALTEKSTRAKT. Kupis to v obchode, aj v lekarni. Je to podobne melase, aspon si myslim, ked som to porovnavala. Daj jej cajovu lyzicku do mlieka. Myslim, ze to najdes tam, kde maju veci na pecenie, ale v najhorsom sa spytas. To je take najprirodnejsie a recept starych bab predtym ako das nieco ine z lekarne.

lija15
27. mar 2012

@norwayka dakujem skusim to ale mm leti v polke aprila na svk takmi kupi vlakninu pre deti lebo tu ju maju za nekrestanske prachy 😒 😒 ale dakujem väcsinou som to videla pri detskych vyzivach a som dost dlho uvazovala o kupe takze teraz to kupim pri prvej prilezitosti este raz dakujem 😉 este ze ta tu mame ty vies tak super poradit ohladom takych veci 😉

miciatko
27. mar 2012

@norwayka , dakujem moc za pomoc si strasne zlata ale dohodnem sa stebou @martinano ked si z TN , bude potom prevzatie jednoduchsie, los mal asi cca 20cm a cena tak do 20 eur, dufam ze drahsi nebude 😒 . .., este mi napis kedy asi idete domov a ci teda mozem stebou poctat, zatial ti velmi pekne dakujem a budem ti strasne vdacna

renatedj
27. mar 2012

dievcence mam vytiahnute maso z elga a neviem co s nim.... nepoznate nejaky dobry recept? nie prilis zlozity .... mam aj sampiony cerstve, tak pripadne v kombinacii s nimi
dakujem

norwayka
27. mar 2012

@renatedj Gulas z losa je uplne uzasny. A potom moj svokor to robil v tom hnedom sausy. Najprv rychlo oprazil na panvici a potom to niekolko hodin nechal varit v sausi. Moja svokra aj tak robi, ze to po tom opaceni da do rury aj s cibulou a sampijonmi varit v tom sausi (ona to dava na niekolko hodin). Bude to makkulinke a uplne uzasne. A neviem, ci si urobis original saus, alebo si kupis ten sackovy a mozes ho trosku prerobit na svoj recept. Ja ale teda kucharka nie som, len viem, ze takto nejak to robili a kamaratka madarka robi ten gulas.

norwayka
27. mar 2012

@lija15 Rada pomozem, ked sa da. Ale ja sa tu tiez vela naucim. Teraz som zistila, ze co je Smecta, hehehe. Hned si ju nakupim na SK, ze stoji 3e a tu som za nieco pdobne dala skoro 200NOK. Ufff. Ja aj ako tehotna som si vzdy za lyzicku dala toho maltekstraktu. A svokra to davala aj na to, aby to mliecko bolo vyzivnejsie pre male babatka. Aspon ja mam rada taketo prirodne pomocky.

lija15
27. mar 2012

@renatedj no ja ti tu dam link a nam celkom chuti robila som to z mäsa ale sobieho 😉
http://varecha.pravda.sk/recepty/filety-zo-zver... tento recept robievam je to mnamka 😉

lija15
27. mar 2012

@norwayka tak ja som tiez za prirodne produkty...v meste v COOP-e som to vobec nenasla ale tu u nas na ostrove v Matkrokene som to kupila to je vlastne vytazok zo sladoveho jacmena....no skusime s tymto....este raz dakujem

norwayka
27. mar 2012

@lija15 Hej, take nieco. Ja taketo veci vobec neviem po slovensky. Ale to ked pivo vyrabali, tak toto pouzivali, hehehe. Sladovy jacmen, OK. Ja poznam asi len psenicu a zito a teraz zase mam dilemu. Uz neviem, co je zito. Musim googlit zase, heheh. Ze 3krat denne do mlieka po lyzicke alebo do niecoho ineho mozes dat. A lepsie je najprv nahriat tu lyzicku a potom do mlieka, lahsie sa to rozpusti.

lija15
27. mar 2012

@norwayka super dakujem za typ na davkovanie 😉 no vidis aspon si skratis cas ked sa nudis hladanim 😉

norwayka
30. mar 2012

Tak uz viem, co je aj zito, hehehe. Mama mi to vysvetlila, hihi. Tyzden v robote utiekol ako nic. Aspon som si skoro po roku zase oddychla, hehehe. Jaj, to clovek sa rychlo nauci takym moresom, ze v klude si vypit kavu, caj, vodu a neviem, co este. Ani na toaletu nemusim utekat sprintom 😀 Parada, hehe A dostala totalne ze enormne ruzove vianocne vajicko plne cokolady. Tralala, to fajn, maly sa teda riadne potesil. Boze a ja mam take zasoby vsetkeho. To ja uz na tu vojnu musim cakat 😝

norwayka
31. mar 2012

Jaj, ja debil, ze vianocne vajicko 😀 Ale dobre bolo.

norwayka
31. mar 2012

@humba @zuzanka7117 Tak co, herecky- mamicky? Ako? Spite? Nespite? Vsetko je OK?

humba
31. mar 2012

@norwayka ahoj, no my spime celkom slusne aj 4 hodky v kuse dakedy. Horsie je ze mi asi posledne dva dni blbnu hormony a blbne mi mlieko dako ho je vela a mala nestiha a ja odsavam jak diva aby som neosalela. Cista laktacna psychoza 😅 Zajtra mame mesiac a vraj mame zacat uz s trann, no uvidime ako jej to bude smakovat.

norwayka
31. mar 2012

@humba Tran je super, to uplne v pohode. Ja som to tu uz pisala. Moji chlapci sa idu pozabijat za tranon. Ja kupujem v lekarni ten Mild tran. Ten nie je taky silno rybaci. A potom na zaciatku som vzdy mala take super kapsulky, tam len odhryznes alebo odstrihnes taky dzindzik a vytlacis do ustociek a tie milujem. tie aj celkom dobre chutia.
Toto: http://www.vitusapotek.no/Products/NMD+default+...

zuzanka7117
31. mar 2012

@norwayka ahoj....my viac nespime ako spime, v noci sme hore kazdu hodinu a cez den nespi takmer vobec....ale zatial zijem....😀 Vcera sme tu mali helsesøster a tiez nam uz odporucila vitamin D alebo tran.....ja mam zo SK Vigantol, tak som dnes zacala davat ten....🙂

lija15
31. mar 2012

@humba no cim viac odsavas tak tym sa viac mliecko tvori..este nemas ustalenu tvorbu...este 2 tyzden a unormali sa ti to predbezne odsavaj po trosku 😉 ale samozrejme pozor na zapal a prilis naliate...no my vobec nedavame trann a ani vit.D ja to papam omega 3 +vit D a E a povedali ked to ja papam tak malemu netreba tym padom podavat D co je pre mna o starost menej 😉
za 2 tyzdne bude rodny list hotovy jupi svokrus to vybavila tak ze za mesiac nam ho spravia..a to sme jej poslali preskenovany preklad a ze original donesie mm k nahliadnutiu takze za chvilu teda v lete poletim s oboma deckami na Svk 😉
@norwayka chcem sa ta spytat ti si uz taak ostrielana v takych veciac mala ma strasnu suchu pokozku hlavy dost ju to svrbi a vyzera to ako lupinky co by si mi odporucila jej nato davat detsky olej nechcem davat lebo jej to este viac vysusi 😒

lija15
31. mar 2012

@zuzanka7117 no nezavidim ze sa nevieste vyspat ale vydzr to sa upravi postupne 😉
@humba gratulka k zajtrajsiemu mesiaciku 😉

zuzanka7117
31. mar 2012

@lija15 dufajme ze coskoro, neviem ako dlho vydrzim...🙂 ked je mm doma aspon ho vezme na hodinku vom a ja si zdriemnem....tpo mi pomaha...🙂