Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

ostrovanka
16. jún 2010

Slnecnica, ak si letela s Norwegianom o 10.55 tak si isla rovnakym lietadlom, ako moji rodicia 🙂
Zistila som, ze ta kocka, co som Ti o nej hovorila, ze bola vo Fredrikshavn ale ze uz odisli, tak ona je uz spat, vratili sa naspat do Norska.
My sme tu mali mojich rodicov, vela sme cestovali a boli sme na chate 6 dni, tak teraz relaxujem... pred dovolenkou v Turecku.

babo79
18. jún 2010

ahojte aj ja by som sa rada pridala do tejto komunity kedze v No Slovakov a Cechov moc neni...Babeny mate niektora skusenosti s porodom tu v Norsku???my sme na severe norska na malom nudnom ostrovceku HEROY .......

ostrovanka
18. jún 2010

Babo, stal sa snad zazrak, ze by som nasla nedaleko nejaku slovenku? Ak ste v Herøy, tak mozno... 🙂
Ja som v Ulsteinviku, ozvi sa! Rodila som tu vo Volde....

ostrovanka
18. jún 2010

@babo79 , byvate na Runde?

babo79
19. jún 2010

ahoj ostrovanka nie byvame na ostrove Heroy...hmmm skoda ale v norsku su 2 ostrovy Heroy ☹ a tento kde som ja je uplne hore na severe take vacsie mesto nablizku je Sandnessjoen skoda co viem tak sme tu siroko daleko len ja a moj priatel so Svk 😖 ako dlho si tu???a kedy ti robili prve sono???bola si spokojna v porodnici??ja som este len v 9tt ale najradsej by som rodila doma na svk.ale ak mi to nebude umoznene koli materskej tak budem musiet ostat tu .a zo Slovenska si odkial??pekny vikend prajem my tu mame akurat burku tak pocasie nic moc...

martinano
19. jún 2010

ahojte
tak uz sme domka v norsku, unaveni sme riadne, ked budem mat trosku cas popisem, papa

martinano
21. jún 2010

tu nikto nie je?som tu zostala sama?

ostrovanka
21. jún 2010

@babo79 no tak to si ma nepotesila, uz som sa zacala tesit, ze budem mat novu kamosku....
O mojom porode si mozes precitat v tejto teme.... na niektorej strane z maja 2009. Sono sa tu robi len 1x pocas celeho tehu, ak nemas ziadne problemy, v tyzdni 18, myslim.
S nemocnicou som bola spokojna, porod urcite prijemnejsi ako na Slovensku.... ale ved si precitaj

ostrovanka
21. jún 2010

@martinano Martinka, ja som tu, stale a sama

martinano
21. jún 2010

ostrovanka, no aspon my dve,aj ked mam pocit,ze je tu kopec slovakov aj teda je aspon tu v oslo, baby aj vedia o teme,ale nepisu,ale za to sa kazda jedna stazuje,ze je sama, a tu sa da tak krasne vykecat, ja sem chodim za kamoskami do inej temy a hrozne mi to pomaha

lenka3007
21. jún 2010

ahojte baby, no zajtra letíme, mám trochen zmiešane pocity, al aj sa teším, tak zatím pa, ozvem sa ked budem pri nete a držte nám palčeky... papa

ostrovanka
21. jún 2010

@martinano no sies, to je ta tragedia .... ja na ine temy nechodim. Ale sak zas ked som ja prisla do norska, tak to bolo uplne mrtve, takze teraz je to uz lepsie

martinano
21. jún 2010

lenka drzte sa, urcite sa ozvi
ostrovanka, no ved to,ale co s nimi, ja uz neriesim,ale aspon sa nas par, tu obcas stretne

slnecnica11
22. jún 2010

Ahojte kocky!My sme uz tyzden doma a ja som stale nejake rozladena 🙂
Asi je to tym ze muz nesiel s nami domov a pride az 3.7.Nejako sa neviem stale
dat dokopy.Danielko v pohode,ten je vysmiaty.
Lenka,jeje,tak uz dnes letite,myslim na vas.
Mati,chcela som ti brnknut,ale vobec som nemala cas,hovorim,
stale som jak mechom udreta 🙂
Ostrovanka,tak ste si to uzili,pohodicka...

martinano
22. jún 2010

slnecnica, nevadi ja to dobre poznam, my sme tiez par dni doma a ja sa stale neviem dat do kopy
aaaa asi vam norsky vzduch prospieval, tu je krasne na slovensku vraj nie

babo79
22. jún 2010

@martinano tak po precitani tvojho prispeb=vku som sa musela sama seba opitat ze to v akej prdeli som zahrabana??som na nudnom malom ostrove a tu prosim pekne neni ani len plavaren nie to este kupalisko a zima stale veru.. ☹ a tohto roku teda extra ze leto a von 8 stupnov....tak mozem len tisko zavidiet 😢 tak aspon vam prajem vela slniecka...papapap

martinano
22. jún 2010

babo79 no neviem ty si tusim niekde na severe,ze?
my sme v oslo, tu je asi vsetko, minuly rok bolo teplucko sme sa aj v mori kupali, neviem ci tento rok tak bude,ale je pravda,ze je tu pekne a teplucko v tieni mi ukazuje teplomer 23stupnov
ako si sa sem do norska dostala?

babo79
22. jún 2010

@ostrovanka jujjjjjj pekne si to rozpisala....ja som este len na zaciatku 10 tt ale uz mam depky ci bude vsetko ok a tak...a ak tu ostanem ci zvladnem male prve dni ☹ taka ta klasika prvorodicky myslim 😒 ak tu sice ostaneme do porodu a ak vsetko pojde ok co dufam ze pojde...ale na 100 %si preletim na Slovac aspon koli sonu a vysetreniam....zajtra mam prve stretko s mid wife tak dufam ze bude rozpravat po anglicky lebo ten jazyk my tu robi fakt problem..zacala som chodit aj do skoly ale dovidenia spanielska dedina...akurat som si pozerala kde byvate bozeeee to je vyse 850 km s tejto diery kde som ja aj mne tu velmi chyba spriaznena dusa ☹ a ako ste to vybav.s papiermy pre maleho??ake ma obcianstvo???ja som zatial ani v praci nepovedala ze som tehu a dufam ze predlzia mojmu drahemu zmluvu aspon na tej materskej by som mala super peniaze,kedze neviem ci mam na svk narok. na matersku..som uz mimo slovenska cca 8r.. 😅 a este by som ta poprosila nevies ako to je s eu kartickou poistenca???robia probl.ked si vypitam E106 formular???dakujemmm za infooo a drzkajte sa....

babo79
22. jún 2010

@martinano no na severu veru moja ☹ tak ty mas fakt luxus my mame dnes 10stupnou takze ziadna slava.som tu uz vyse 2 r.a najprv cez norsku agenturu a teraz uz robim pre firmu takze v poho...urcite krajsi zarobok ako na SVK alebo v Anglicku tam som bola5 r..a ty co tu robis???my sme s priatelom zasity na malinkatom ostrove a siroko daleko ziadny slovak ani cech a velmi by som privitala nejaku moju krvnu skupinu 😉 ved byt 24 hod s chlapom niekedy ziadna sranda urcite mi das za pravdu heheehhe.

martinano
22. jún 2010

@babo79
no to mas pravdu ziadna sranda
moj manzel tu zacal pracovat pred viac ako tromi rokmi a ja uz som tu dva roky, zatial som doma, s malym, na materskej.ale potesim ta,ked zacne prsat aj tu teplota prudko pada, aj pod 10stupnov

babo79
22. jún 2010

😉

ostrovanka
22. jún 2010

@babo79 ak budes rodit tu, dieta dostane Slovenske obcianstvo. Na norske bude mat narok po 5 rokoch, ak by tu zilo. Papiere vybavis cez ambasadu, bude ta to cosi stat. Rodny list Norsky budes musiet dat apostilovat a ambasada ti uz povie, ake papiere im treba poslat a kolko penazi.... Oni to potom poslu na Osobitnu matriku v BA a oni potom maju 3 mesiace na vystavenie Sk rodneho listu. Ak budes chciet s malym ist na slovensko skor, ako budes mat rodny list, ambasada Ti vystavy jednorazovy cestovny doklad pre dietatko.
Dietatko ma na Slovensku narok na normalnu karticku poistenca, lebo bude obcanom slovenska a tym padom mozes mat pediatra na Slovensku.
Formular E106 ak ho este nemas, tak uz sa ti ho asi vybavit nepodari .... teda predpokladam, ze tu mas rezidenciu nahlasenu a mas aj Fodsel cislo. Tym padom nemas narok na E106. Dieta ju nepotrebuje.

babo79
23. jún 2010

achaaa tak ti dakujem moc za odpoved..fuuu no vybavovaciek riadne teda..ty si po akom case po porode vycestovala na svk???ambasada je v osle ale ja som nasla nieco ako konzula aj v Trondhaime myslis ze aj cez nich by sa dali taketo veci vybavit???ta E 106 ma veru moc nepotesila...ja som myslela ze si preletim na vysetrenia na svk a takto si budem cvakat nevadi...Ostrovanka dakujem ti zatial moc a pravdepodobne ta este sem tam budem otravovat neva????a odkial ste zo Slovenska?????

martinano
23. jún 2010

@babo79 aj na slovenksu je kopec vybavovani po porode, tak nemaj strach to zvladnete, neviem kedy vycestovala ostrovanka,ale ja som s malym isla zo slovenska(narodil sa tam) do norska, ked mal 2mesiace

babo79
23. jún 2010

hmmm aj ja som tak myslela ze to uz by babo mohlo cestovat...ale vsetko ukaze cas dnes mi midwife povedala ze mam nie moc dobru krvnu skupinu rh negativ a priatel ma rh pozitiv a co som pozerala teraz na webe tak mam obavy...boze dost ze tu je co sa tyka tehu vysetreni dost bieda etse aj toto ☹ fakt sa asi opakujem ale vsetko ukaze cas ci tu ostanem alebo nie aj ked tu by som to mala financne urcite lepsie ale aj tie peniaze niekedy niesu vsetko...a hlavne co mi povedia v Nav co a tyka materskej midwife mi nevedla dokopy v nicom poradit... ☹ ale inak bola zlata..keby som aspon po Norsky dobre rozumela jajajajaj nervy moje idem si ich ukludnit niecim mnam mnam dufam ze este mam nasu slovensku milu.. 😒

martinano
24. jún 2010

@babo79 neboj to bude dobre,aj s cestovanim aj s krvnou skupinou
halloooooo damy kde ste?

ostrovanka
25. jún 2010

@babo79 My sme s malym isli na Slovensko ked mal takmer 3 mesiace. A rodny list sme len vdaka vybabovackam a tlacenke dostali koncom septembra. To mal alex takmer 5 mesiacov. Bez neho Ti dieta nezapisu do pasu a nemozes s nim vycestovat.

ostrovanka
25. jún 2010

@babo79 Aj ja mam RH negativ. Budu Ti v priebehu tehu robit myslim 2x vysetrenia krvi na protilatky. Inak, moj maly mal koli tomuto silnu zltacku, ale ani na to oni neprisli.... ani to nijako neriesili.
Ak nevies po Norsky a potrebujes nastudovat.... pouzivaj Google chrom. Ten ti automaticky preklada stranky do anglictiny.
Ja som studovala vela americkych stranok, aby som mala potrebnu slovnu zasobu. a aby som vedela, co sa mam pytat doktorky a midwife.

ostrovanka
25. jún 2010

@babo79 Ak si este nedostala publikaciu o tehotenstve, porode v norsku v anglictine, tak tu si ju mozes stiahnut :
http://www.helsedirektoratet.no/migrasjon_helse...
Je tam .pdf - ko

babo79
26. jún 2010

babule dakujem za odpovede...ostrovanka ano uz som dostala tu publikaciu ale bohuzial v norstine toto je super ze si mi poslala verziu aj v angline...som studovala ako diva...a ako to je s midwife ona ti radila aj techniku dychania pri porode a tieto veci????to na Slovensku tak dlho trva zapisanie do pasu atd..???to sa da vybavovat jedine v Ba vsak???Ale ohladne tohto ta este urcite pootravujem ak ti to nevadi,len trosku neskor este je skoro...Babeny a ake mate pocasie v inych castiach Norska??tu je otras a to som si vcera nalozila maso ze si aspon ugrilujeme no neda sa prsi a fuci ☹ a ozaj objavila ste tu niektora tvaroh????mam strasnu chut na tvarohove buchty..Inak co sa tyka mliecn.vyrobkou tak to tu je bieda vsak???nato ze je tu farma na kazdom kroku nic moc...tak pekny vikend prajemmmm