Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzanka7117
30. jan 2011

@terrs Z Oslo gardemoen lieta norwegian a austrian do Wien.....Do BA nelieta nic.......Potom do Prahy a neviem este kam......

terrs
30. jan 2011

@zuzanka7117 dakujem pekne 🙂

zuzanka7117
31. jan 2011

Nemas zac....

kaliska
2. feb 2011

@gustinovi Ahoj,prosím tě,vy už v Norsku nejste?manžel tam jezdil autobusem? je to u nás doma momentálně dost žhavé téma...
Nebo je tu víc holek,co mají manžely řidiče?
Šel někdo do Norska už se školními dětmi?s malýma by to bylo v pohodě,ale mám strach, co větší ,to už by byli pátá a druhá třída...

gustinovi
2. feb 2011

@kaliska ahojky, no manžel pořád jezdí v Norsku a my s malou jsme doma v ČR, za ten rok a půl co tam už je tak jsme tam byly s malou 2x vždy na 4týdny. Jinak manžel tady za náma jezdí co druhý měsíc tak 3týdny. Jen teď přes svátky tu byl skoro 5týdnů. S malou se nechystáme že by jsme tam za manželem přijely a bydlely tam, to ne.

kaliska
3. feb 2011

@gustinovi To má tolik volna? jsem četla,že tam mají dovolenou tak jak u nás 5 týdnů.Kolik si tam teda vydělá,jestli se můžu zeptat?Když jsme to počítali,podle toho co píše agetura,tak by bylo lepší,kdybych já zůstala tady a jel sám,protože v závěru bychom byli nastejno jako tady 😒 Cizina klidně jo,ale něco teplejšího bych brala víc 😀

gustinovi
3. feb 2011

@kaliska taky jsem spíš na sluníčko a na teplejší místa, manžel tam je fekt jen pracovně, když je tam, tak od rána do večera pracuje, pořád si píše přesčasy která si dává do time konta a jak letí tady za náma, tak si bere volno z toho a jen minimum z dovolené. jinak co se týká financí tak měsíčně vybírám cca 35tis. + mám mateřskou s přídavkama z Norska tj. cca 12tis. no a pak ještě teď z dovolenkového platu mi koupí auto a ještě pak loni dostával daně zpátky. Takže alespoň pro nás se to vyplatí, tady v čr když dělal řidiče tak měl čistého necelých 20tis.

kaliska
3. feb 2011

@gustinovi No právě,tady má cca 17tis. měsíčně a to je vedoucí dopravy🙄 Z agentury psali,že plat je zhruba 70tis na české koruny,sám by neměl problém sehnat levné bydlení,ale kdybychom tam jeli všichni-a že nás je trochu víc 😀 -tak bychom si museli pronajmout něco většího což je skoro za polovinu platu 😖 Já tady sama zůstat nechci,ale nejsem si jistá,jestli bych v Norsku dokázala zůstat navždycky,těžko říct,nebyla jsem tam 😅 Těch 35.tis mu zbývá a posílá ti je na účet?to je zhruba tolik,co jsme mysleli,že by mohlo jít stranou.Pokud se rozhodne do toho jít,tak určitě bych tak po roce šla za ním....

babo79
4. feb 2011

ahojte Severske zienky..ako sa mate??tak som sa vam prisla pochvalit uz sme 3ja..presne pred tyzdnom sme sa trapili na porodnej sale..vrelo odporucam pristup v nemocke palec hore uplne spokojnost po vsetkych strankach..az na tu norstinu..mala by som sa zacat ucit 😖 takze vrelo odporucam rodit v Norsku..aj ked na zaciatku tehu sa zda ze tu zanedbavaju starostlivost o tehulku neni to tak..a urcite by som aj druhy raz rodila tu aj ked po porode som povedala ze uz nikdy viac...

ostrovanka
4. feb 2011

@babo79 Gratulujem srdecne!
Aky si mala porod? Suhlasim s Tebou, ja tiez chcem druhe rodit tu, tiez som bola spokojna s pristupom v nemocke.

fatima30
4. feb 2011

ja mam strasne rada norsko,hned by som tam isla.boli sme tam pred dvoma rokmi,muz pracovne na pol roka,to boli casy,uz sme tam boli dokopy trikrat,nam tato krajina ucarovala, 😀 chcela by som tam ist aspon nacas ☹

fatima30
4. feb 2011

len sa nam tam nepodarilo uudrzat,nebol dobry zamestnavatel,dost pracovne nicil vsetkych aj do 10 vecer brrr a robota bola stale neista. 😢

lenka3007
4. feb 2011

@babo79 gratulujem, je krasny...prajem vela zdravia...

babo79
4. feb 2011

@ostrovanka dakujem pekne porod bol strasny ale uz zabudam...museli maleho otacat vo mne takze ma dost dotrhal hnaed po porode ma prevazali na dalsiu salu na zasivanie potom som este lezala na pooperacke a tak...a ten pristup naozaj super..nerodila som sice na svk ale podla toho co vravim babam tak som mala pri porode iny luxus a ten pristup bol perfektny.takze ak sa zadari a nahodou by som otehotnela samozrejme neskor 😀 tak urcite rodim znovu tu...a ty ako zvladas pracu???juj len teraz zase tie papiere vybavovat moje nervy...mozno budem neskor otravovat a prosit o pomoc ked sa dam trochu do kopy zacnem vybavovat...

ostrovanka
4. feb 2011

@babo79 uff, ako ze ho otacali v TEBE?? Mala si epiduralku?

babo79
4. feb 2011

@ostrovanka ano vo mne 😒 som pozasivana ako svaty obraz 😀 😀 😀 som zvedava aky bude prvy sexik to bude ako keby som bola panna..epiduralku mi dali az ked som bola otvorena na 9 cm a dali mi nieco do zily aby som mala silnejsie kontrakcie koli malemu aby sa zvrtol ale nezvrtol a to uz som ich prosila nech to ukoncia alebo nech mi daju epi uplne mimo som bola 😀 som sa potom pytala pp ci som odpovedala po anglicky alebo slovensky uplne okno..heeheheh

zuzanka7117
4. feb 2011

@babo79 Gratulujem, maly je nadherny......som rada, ze vsetko dobre dopadlo....boze ako to rychlo leti....este len nedavno si pisala, ze cakas na prvy ultrazvuk a uz je aj na svete..... 🙂

janano
4. feb 2011

@babo79 gratulujem aj ja a prajem všetko naj. No to si chúďatko mala ťažké, ja som tiež bola prekvapená, že ho otáčali v tebe a počas pôrodu? Myslela som si, že sa to robí ešte počas tehotenstva. A ako dlho si rodila?

hacepsut
5. feb 2011

Ahojte,babenky!
Manžel pracuje v Nórsku a chceli by sme si tam založiť rodinu,ale nevieme,čo všetko je potrebné.Myslím ako to je so zdravotným poistením a inými n náležitosťami.Poradíte?
Ďakujem každej.Cmuk.

fragile
13. feb 2011

Caute kocky, zas bez diakritiky 😀
Dievcata, prepacte,mam taky maly postreh-dufam , ze ma nezabijete.Niektore z vas(nie vsetky samozrejme) by ste chceli i peniaze, i chlapa doma,este aj teple pocasie.No, ale to nejde,niecoho sa musime vzdat,aby sme nieco mohli ziskat.Ked vam mozem poradit ,netrepte sa s muzmi do Norska od zaciatku.Nemate ponatia ake je to narocne zacat zit v novej krajine,hovorit v inom jazyku,ktory nie je najlahsi.Je to fakt stres.Je tazke z jedneho platu uzivit seba, zenu a dve deti, napr.Preto by bolo fajn keby ste sa i vy zacali ucit norsky a zacali pracovat.(ked nie ste na materskej)

lenka3007
13. feb 2011

@hacepsut http://www.slovakia.no/nsf/ skús pozriež tu... 😉

martinano
14. feb 2011

@fragile dobra rada,ale myslim, ze tu nikto taky ani nie je co sa sem hrnie a nevie co a ako,ale zas vela veci sa da zvladnut,ked sa chce
@hacepsut ked manzel pracuje v norsku, treba sa ist popytat priamo tu co k tomu vsetko treba, pevne nervy pri vybavovani
@babo79 velka gratulacia k malemu, nech ste zdravucki,ako sa mate?ako zvladate?a ten hmat nic nove aj u nas sa to robi samozrejme len skuseni porodnik 😉
@zuzanka7117 ,@janano boli sme na slovensku,ale uz sme doma, ked bude cas mozme dat stretko 😉

zuzanka7117
14. feb 2011

@martinano Jasne, zavolame si..... 🙂

babo79
14. feb 2011

@janano @martinano @zuzanka7117 dakujeme pekne..no zvykam si poviem pravdu..bradavky bolia ako slak..a tak..akurat ma caka kolotoc vybavovaciek tak mi drzte palce...
@zuzanka7117 A ty ako??snazite sa o dalsie??este robis na tej poste??

martinano
14. feb 2011

@babo79 bradavky si zvyknu, ale treba davat aj pozor aby nepopraskali to by bol vacsi problem, zvladnete neboj 😉

babo79
14. feb 2011

@martinano uz popraskali..tak som si zacala na par dni odsavat..nach sa mi to ukudni 😉

martinano
14. feb 2011

@babo79 juuuuj tak to nie je nic moc, skoda,ze si sa neozvala boli by sme poradili 😉
odsavat setrit a to bude dobre, uvidis

zuzanka7117
15. feb 2011

@babo79 Ahoj.....no neviem ci sa snazime aj ano aj nie, skor to uz nechavam na osud, ked som len vyckavala, tak kazdy mesiac prislo sklamanie v podobe menstruacie, tak sa snazim sa tym nezaoberat a sustredit sa na pracu a na ine veci......a robim stale na poste, zatial sa dari, roboty je dost, dufam, ze to tak pojde aj dalej........
Tak sa drz a opatruj sa.....🙂

babo79
15. feb 2011

@zuzanka7117 tak to mas uplnu pravdu...netreba sa na to sustredit,,,a coskoro nam napises ze sa vam zadarilo..moccc vam drzim palce.. 😉 😉 😉 a supis ze mate dost prace...

babo79
15. feb 2011

@martinano jajj dakujem zlata si..bolest to bola ako svina ti poviem ale natierala som mastami..najviac pomohlo calcium. a hlavne ze som zacala odsavat zo zaciatku aj to bolelo ale lepsie ako ked maly cuckal... 😵