Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
20. apr 2012

@zuzanka7117 zalezi od banky a ci ma cvc
@helca222 inac, ak cvc nie je na karte, malo by byt na papieri, co dosiel s kartou

humba
20. apr 2012

baby ale von z Norska nas bez pasu nepustia? ze by sme ten pas vybavili az doma?

janano
20. apr 2012

@zuzanka7117 ako dopadli kontroly? a fyzio co vravel na klbiky?

helca222
20. apr 2012

Moc díky,tak asi s naší kartou se platit nedá.Žadné tročíslí pod fotkou nemám. Mám tam jen vedle v té tabulce konto ,pak své číslo a nějaké kontrolnumer to jsou 4 písmena a tři čísla. Budu muset do banky aby jsme to vyřešili.No ale to až v pondělí. Dneska dojde kluk co chodí s manželem do školy a tak to zaplatí ze své a já mu přepošlu penizky. Ještě teda zkoukne jestli to nepujde,ale nevim nevim.
Vyrážíme opět ven,sluníčko na nás krásně kouká tak jdeme krmit kačenky co plavou tady na řece a že jich je,občes nestíháme házet kousky. 🙂

@janano Koukám,že termín se již blíží,tak si to teď hodně užívej. Kdybych neměla tři prcky,tak ti řeknu že závidím.Ale já už mám splněno 🙂

Pěkné odpoledne sluníčkové

zuzanka7117
20. apr 2012

@janano fyzio mame az 7.5.so skupinou, teraz tam bol lege, kontroloval vsetko a vsetko je ok....krutil mu aj nohami, neviem ako inak sa to este vysetruje......🙂

lija15
20. apr 2012

@humba von z No bez pasu ta pustia s tym dokladom nahradnym a pas vybavis az doma ja to tiez takto budem riesit az v juli ale bacha pasy vydane pred 25.6 platia 2roky ale po 26.6 platia len jeden rok!!!!!takze mm dal Lijus robit pas teraz a jej bude platit 2roky a ked dam ja robit pas v juli tak len jeden rok uz bude platit,co je total svinstvo a blbost kazdy rok obnovovat pas 😠 😠 😠

humba
20. apr 2012

@lija15 no tak to je ina blbot, to aby sme chodili potom domov stale predlzovat pas, ach jo zase raz vymysleli daco mudre

lija15
20. apr 2012

@humba no ved to ze je to total blbost uz nevedia ako vymahat od ludi viac prachov....my to vydrzime dovtedy pokial neziskame norske obcianstvo.....

lija15
20. apr 2012

baby chcem sa spytat mam narok na SVK na rodicovsky prispevok aj na Mattiaska??lebo tetusa na urade na svk povedala ze ked sa maly narodil v zahranici tak nemam na nic narok....ja som stale evidovana u slov.zamestnavatela a tu v NO som este nepracovala....

sisa00
20. apr 2012

@lija15 Ahoj ja som tu robila aj tu dostavam matersku a ked som prišla na socialku dala mi hned dva papiere jeden bolo asi 157e a ten další tuším cez 600 e .ale musela som priniesť papier tu z NO že som ich nedostala tu .To bolo 😕 ja som myslela že maju nato niake tlačivo až mi tu vysvetlili že si to mam napísať sama a oni mi to orazia . tak som to napisala po ang. a podto sk orazitkovali a bol pokoj .

lija15
20. apr 2012

@sisa00 no lenze ja som v No nepracovala a tym padom som tu nemala narok na matersku ale zase som mala narok na ten jednorazovy tych 35tisic nok a to mi aj vyplatili a na SVK som neziadala o ten jednorazovy mnalen prekvapilo ze vraj nemam narok na rodicak na svk ale podla zakona mam kedze Norsko je clenom EPH tak mi vznika tym padom narok tak ja nechapem tie slovenske uradnicky zase prilis mudruju alebo len sa chceli zbavit mm aby nemuseli zase nejake papiere vyplnovat no pridem na svk a to tam hned a zaraz poriesim ale dakujem 🙂

tiviot
21. apr 2012

@sisa00 a odkial si mala ten papier,ze tu si ten jednoraz.poplatok nedostala? ze by som si to sla aj ja pytat..

zuzanka7117
21. apr 2012

@tiviot ja som si ho bola pytat na NAV......len mi to napisala na papier a dala peciatku......🙂

helca222
21. apr 2012

@lija15 Ja jsem do No přijela loni za manželem co tady pracuje. V zaří jsem tady porodila,dostala jsem jednorázový příspěvek na malého plus dostávám příspěvky tady na děti,ale v Čr jsem se jich musela zříct abych dostávala plnou vyší tady v NO. Jinak to je že v Čr kdybych pobírala,tak by mi to tady doplácely do té výše co by bylo v přepočtu. Tohle mi aspoň vysvětlili ve škole co chodí manžel. 😉

helca222
21. apr 2012

@lija15 juj tak to máte divné,že budete muset obnovovat každý rok pas. V Čr je to na pět let.Když jsem se ptala,že to miminko se mění ze dne na den a to jak vypadá teď bude za pět let nepodobné fotce,tak mi řekli že od toho tam jsou ty biometrické znaky a ty se na člověku nemění. Takže my uděláme pas teď a pak až za pět let,ale vypadá to že během toho si zažádáme o občanství 😀 a bude to jednoduší snad 🙂

sisa00
21. apr 2012

@tiviot ja som si ho musela napisať lebo oni nechceli že si ho mam sama ale to je jedno u nas su take tetuše že nevedia ani domacim poradiť tak sa nečudujem že toto napisať nechceli . Niekde som stiahla prehlasenie že som nedostala pridavok na dieta a tak som si to trošku prerobila a dala do Ang . oni to aj tak určite nevedeli preložiť lebo po ang nevedia 😀

sisa00
21. apr 2012

Ešte by som sa chcela spýtať čo už mate vedšie deturence prihlasovali ste ich aj na policii ? nam na danovom povedala aby sme ju išli zaregistrovať na policiu . som myslela že sa to robi automaticky pri narodeni . a aby sme mali ulavu dane to tiež asi treba isť zahlasiť že ?

lija15
22. apr 2012

@sisa00 no Lijus mame zaevidovanu na policii ale maleho nie a mozno aj koli tomu nema preukaz poistenca...ale personummer ma tak neviem asi ked mm doleti tak to pojdeme rychlo zahlasit 😉 este ze si sa pytala a podala nam ja som si tiez myslela ze to je automaticky....

janano
22. apr 2012

@sisa00 @lija15 musite ich zahlasit, myslim, ze lehota je do pol roka, ale musite ich mat zapisanych v pase alebo mat ich pas.

janano
22. apr 2012

@tiviot ahoj Danka, ako sa mate? Dlho si sa neozvala...

lija15
22. apr 2012

@janano no ja ho v pase este nemam zapisaneho a ani pas pre neho nemam ☹ to bude az v juli

tiviot
23. apr 2012

@janano ahoj jani,,ale zijeme,,da sa,, a vy ako?? uz sa ti to kraaati !!! ..

janano
23. apr 2012

@tiviot no bezi to riadne rychlo, uvidime, ako ten posledny mesiac 😝 len to pocasie mi uz riadne lezie na nervy.

martinano
23. apr 2012

@janano
@lija15 pozor baby novinka od 26.juna musi mat kazde babo svoj pas v ramci eu

tiviot
23. apr 2012

@janano a ako u vas doma?? vsetko na poriadku?? 😎 ,, no toto pocasie je ,,svetove,, ale aspon je uz skoro svetlo,,a dlho 😉 ,,nam pridu nasi na tyzden v stredu tak sa trochu rozptilime 🙂 mozno aj kino bude!!kedy presne je vas den D ?? a uz viete na 100 pecky co to bude?? dalsia baba,,ci konecne chlap do rodiny?? 😕

lija15
23. apr 2012

@martinano no to viem preto mm dal robit dcerke uz teraz pass a ja dam malemu ked doletim v juli

janano
23. apr 2012

@martinano cauko mata, ja viem, teraz o tom vsade pisu, ale asi to budeme vybavovat vsetko naraz aj s druhym bejby 🙂 dovtedy aj tak nikam cestovat nebudeme s tym mojim balonom

janano
23. apr 2012

@tiviot doma??? prosim ta, to je uz zakazana otazka 😀 😀 😀 ale nie, pomaly to napreduje, ved uz ostava LEN kuchyna a potom podlahy, ved som ti pisala ze som sa smiala, ze snad do porodu bude hotovo...
termin mam 30. 05., tak dufam, ze sa to stihne...nevieme, co bude, ale nam je to jedno....

janano
23. apr 2012

@tiviot a ako Heidi? papka pekne?Sa pozeram, ze uz ma 2 mesiace, ved to straaaaaaaaaaaasne rychlo leti 😕

humba
23. apr 2012

baby ktore plienky Vam tu vyhovuju? My sme pouzivali Libero potom sme presli chvilu na pampers ale nemozem si pomoct smrdi mi v nich ten gel tak sme presli znova na libero, lenze mala cim je vacsia tym aj vydaj vacsi a uz sa mi ani tie libero dajako nepozdavaju. Asi som moc narocna..... 😖