Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zdeni1302
19. jún 2013

ahojte zienky ktore mate skusenosti s ukoncenim materskej a naslednym jej predlzenim ake papiere potrebujem k tomu nav s tym asi nic nema spolocne tam som volala, len arbeidsgiverovi treba papier odkedy chcem opat nastupit? Na to asi tiez nie je ziadna schema len to musim napisat ? 😕

norwayka
19. jún 2013

@zdeni1302 ja som uz na zaciatku dala vediet, ze dva mesiace potiahnem. A u mna zamestnavatelia mali svoje papiere v databaze. Ale treba dat aspon dva mesiace vopred vediet, ze chces potiahnut neplatenu permisjon. Nalepsie by bolo keby si isla sa dohodnut do roboty s personalnym, alebo zavolat tvojmu nadriadenemu a ten uz ti povie, co a ako. Potiahnut mozes az dva roky.

Len ti chcem dat vediet, ze toto sa ti nerata do penzie, ani ziadne poistky, ak mas cez zamestnavatela, ti neplatia a podobne. Tak pozor na to.

zdeni1302
19. jún 2013

@norwayka dakujem oni vedia uz davno ze nastupim az od oktobra ale ona mi volala ze mam dat vediet nav ze som sa s nimi takto dohodla nech to je ok. ... tak som tam volala a oni vravia ze s tym nic nemaju.. takze sefka asi nevie presne ako to je ...papiere urcite nema cize musim napisat asi ja nieco sama...takze nic si nemusim platit akurat ze sa mi to nebude ratat?

bonaquaba
19. jún 2013

baby a v juli uz vypredaje nebudu

norwayka
20. jún 2013

@zdeni1302 ja som nic neplatila.

norwayka
20. jún 2013

@janano herecka, kde kupujes amarant? Ozaj, ved ten ma tiez vela zeleza...ved ty davas take jedla, ze ti ta melasa ani netreba.

Zena, zeny, Boze, tato posledna helsesøster je fakt mimo. Dakujem Bohu, ze mam vlastny rozum a uz tretie dieta. Dnes som sa dozvedela, ze mozem davat kase a ked nechcem kupovane, tak mozem primiesat leverpostei (pasteku) kvoli zelezu. A ze od 7-8m mozem davat chlebik med pålegg (akoze chleba so sunockou, syrom a podobne... ). Achh jaj, lutujem tie deti, kde ona toto poradi... Jezis, od zaciatku je uplne mimo, ale ze az takto...

norwayka
20. jún 2013

@bonaquaba vzdy je nieco, mojka, neboj sa. Aj v juli bude nieco, len treba popozerat a treba vediet kde... A potom je tu vzdy internet.

zdeni1302
20. jún 2013

@norwayka aj mne tak povedala ze mozem leverpostei a chlieb :D

norwayka
20. jún 2013

@zdeni1302 pane Boze, tak to su tie ich smernice. Ja, ze len tato je mimo. Ako tri deti a toto som este nepocula. No, tak ty to uz mas vsetko odskusane, zejo? 😀

janano
20. jún 2013

@norwayka kupujem to bud v Life alebo v Sunkost. Ale vzdy, ked sme prisli, tak bud nemali alebo len 1 sacok...a ja vzdy si beriem tak 3-4 naraz. No nebudem sa im tam nahanat furt, nie? Tak sme naposledy v Sunkost objednali cely karton 😝 a mam pokoj...nacas 🙂

janano
20. jún 2013

@bonaquaba v juli su este lepsie vypredaje ako teraz, vypredavaju uplne vsetko 😉 oblecenie takmer zadarmo, topanky 50-70%, elektronika...

norwayka
20. jún 2013

@janano inak Oslo je uplne, ze brutal. Tam je nonstop nieco a fakt za smiesne ceny a ovela iac znaciek. T ich je menej, i ked aj tak dost.

Ktoru leverpostei si ty davala? 😀

janano
20. jún 2013

@norwayka hej, hej, citam a smejem sa na tom...aj ked realne je to na zaplakanie 😔
Akurat som vytiahla tu knizku, co rozdavaju na helsestasjon Mat for spedbarn...tam leverpostei odporucaju od 9. mesiaca...sila 😠 ☹ Ja som ju este ani necitala...idem to prelistovat, co za divy sa dozviem...

bonaquaba
20. jún 2013

@norwayka
@janano super, uz sa teda tesim, ze tam necham cely jeden plat 😀

norwayka
20. jún 2013

@bonaquaba dufam, ze norsky plat 😅 😉

lenka3007
20. jún 2013

@norwayka ble, nechcem byt zla, ale ta pasteka je ze ble ble... 🤐 🤐

norwayka
20. jún 2013
lenka3007
20. jún 2013

@norwayka ja len ze ty si pisala, ze malinkym detom davaju tu leverpostei, to je ta pasteka s chlapcekom alebo dievcatkom navrchu? ja ze ta mi ani malemu ozaj nechuti 😀 😀

norwayka
20. jún 2013

@lenka3007 heh, neviem, kde to nabrali s tou pastekou. Akoze to fakt mozno stara norska kuchyna. Ale este taku domacu. Ok, ale hente eckove hmusy... By som to chapala, ze napr. V zime mali skorej tu pasteku ako spenat, brokolicu, cervenu repu, melasu a podobne. A tiez tu moc nepoznaju strukoviny ako my.

Mne nahodou velmi chuti ta pasteka s chlapcekom. Ja zase tu mozem jest, i ked vsetko humus, ale tak chuti mi. A potom mam rada este z Danska, taku pecenu a tam to kupis este aj teple rovno z pece...

lenka3007
20. jún 2013

@norwayka ja pasteky celkovo moc nemusim, ale ta s tym chlapcekom sa mi zda taka horka... ale raz muz doniesol njaku, v takom ovalnomobale priesvitnom a to ti bolo fajne, horsie ze ja si nenapisem co to bolo a potom mam smolu 😀

norwayka
20. jún 2013

@lenka3007 neviem, ci si mala zkonzervy. To ani neviem ako chuti, ja kupujem len tie 'cerstve' v plaste. Aspon trosku mensie zlo. A pozeram ecka aspon ake su. Ale ecka sunajme si problem. J uz neverim nicomu, ze je tam skutocne to, co napisu. Ale zase nechcem byt blazniva mama,ktora im dovoli len salat a uhorky. Keduz, tak tosom mala tak od zaciatku, uz teraz zakazovat by bolo divne. A zase jedlo ma byt aj pzabave abuzivani si. Ale kde sa da, tak sa snazim zdravo.

lenka3007
20. jún 2013

@norwayka ja som dnes maleho za odmenu zebrala do mekača 😀 ale tak raz za sto roky mozme, tiez sa snazim zdravo, len stary rodicia mi to kazia ked prideme na sk, keby tu mame viac znamych, maly viac kamaratov, tak ani domov nejdem, co uz vidim jak ma budu rozculovat 😠 No tu pasteku z konzervi s chlapcekom sme mali, ta druha co mi chutila bola v plastovom... Ečka sa etapa sama o sebe, ja napr. netusim, co sa tu dava do konzervi s rybičkami, ale my (ja a muž) ich jest nemozme, raz som z nich robila pomazanku a dopadlo to zle, potom reku sak sme si hadam zvykli, tak som znovu robila a znovu to dopadlo veelmo zle 😀 😀

norwayka
20. jún 2013

@lenka3007 hehehe a ja zase makrell i tomat mozem velmi. Donca, ked ideme na sk, tak ich nosim Sidneymu a Danimu, lebo tie humusy na SK nemozem ani citit. Hovorim o rajcinovych. Ae len jedna znacka. Tiez ostatne lacnejsie znacky sa nedaju porovnat. Kupujem len Stabburet.

lenka3007
20. jún 2013

@norwayka ja kupujem uz len tuniaka a z toho robim pomazanku 😉 aj sa chystate na sk cez leto?

norwayka
20. jún 2013

@lenka3007 nie, nie a este raz nie.mne vadi uz 25 stupnov. A ja si nemozem sadnut, vylozit nohy, dat chladne pivo a vegetit... A v septembri uz idem do roboty, takze som rada, ze zijem a som doma.

lenka3007
20. jún 2013

@norwayka no, ty by si sa hodila k mojmu chlapovi, on ked vidi predpoved na slovensku, tak ho tu uz mrakoty chytaju 😀 😀 uz pocuje to frflanie a vidim tu radost a uškrn ked sa ochladi 😀 😀 😀 jemu toto vyhovuje az nadpriemerne, ja zas by som prijala aspon tych 25 😀 nech uz mam konecne pocit, ze ide leto 😀 inak minule hovorili, ze skandinavske staty maju mat oproti poslednym rokom tropicke teplo 😀 aby som nakoniec neskoncila, ze tu bude teplejsie ako na sk 😀

zdeni1302
20. jún 2013

@norwayka nie idem si podla svojho 😉

lija15
21. jún 2013

@norwayka no mne ziadna helsesøster toto neporadila,akurat pri liji teraz kedze ma zelezo na miminalnej hranici, a ked tak radsej urobim domacu ta je ovela chutnejsia a viem co do nej dam ziadne ecka 😉

no a my sa zaciatkom jula chystame na svk kks ani do tych horucav sa mi vobec nechce,ale co uz svokrus zaplatila pre mna a decka letenkytak ideme snad sa tam neuvarime 😅 😅

akurat rozmyslam ci nekupim teraz narychlo pre decka tie kufriky trunki,len neviem ci mi ich vezmu ako prirunu a ako sa z lietadla presuniem na transfer kedze mam 45min na prestup do dalsieho lietadla 😔 😔 😔 uz teraz mam obavy ci to stihnem 😔 😔 ine spoje uz nemam

lenka3007
21. jún 2013

@lija15 ahoj 🙂 a ides sama s detmi? ak ano, tak ti radim mat co najmensiu prirucnu, taku co si hodis cez plece.. ale tie trunki kufre su zlatunke...

janano
21. jún 2013

@lija15 45 min na prestup nie je vela...tie trunki kufriky ti budu akurat zavadzat. Ako pise Lenka, najlepsi je ruksak na plecia a mas obe ruky volne 😉

@norwayka och, ja tiez zboznujem tie ryby v paradajkovej omacke...fakt su vyborne, oproti tym slovenskym. Okrem Stabburet su dobre aj tie Coopove....len sa snazim potom cely den na nikoho nedychat 😀