Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzanka7117
25. apr 2012

@humba ahoj.....neviem ake je to cislo, ale ako vyjdu von, tak hned su tam autobusy na bussterminal. My chodime s SAS chodi kazdych 20minut, ale chodia aj ine.... 🙂

humba
25. apr 2012

@zuzanka7117 ale je to na tom poschodi ako vyspupis s batozinou alebo tam kde sa check inuje. Ten SAS este pozrem ja som pozerala len flybus.

humba
25. apr 2012

Musim aj sem hodit daku foto drobca 🙂

tiviot
25. apr 2012

@humba ja viem,ze z c.28 ide bus a ten ide az k nam do Bærum,,tak ratam s tym,ze ide cez bussterminal 🙂

humba
25. apr 2012

@tiviot oki, len pozeram ze cez vikedn chodi v dlhsich intervaloch.....no ako ich poznam ked sa zamotaju tak tam ostanu cez noc 😀 musim im vypracovat instruktazny plan

zuzanka7117
25. apr 2012

@humba Dole, tam kde vyjdu s batozinou. Autobusy pridu hore, vyhodia ludi co letia a potom idu dole a tam naberu ludi co prileteli

humba
26. apr 2012

Tak baby ja sa u snazim vypracovat instrukcie pre nasich na cestu ku nam a dnes som nahodou nevyhodila tunajsie noviny a tam na titulnej strane ze od 1.maja bude chodit autobus z letiska priamo ku nam. No to akokeby vedeli a zaviedli koli nasim 🙂

renatedj
1. máj 2012

dievcence Norsko-slovenske 🙂
poradte nieco na zvysenie tvorby mliecka, co je k dostaniu tu v Norsku
prikladam, priladam, ale maly si pyta coraz viac a ja mu casto uz nemam co dat ☹

lija15
1. máj 2012

@renatedj zvys prisun tekutin u seba vela cajov na kojenie amme te-kupis v sunkoste,vela mliecka a skus si uvarit rascovu polievocku asi je drobec v rastovom sprute-teda vyzaduje si vela mliecka a tym padom u teba nastala laktacna kriza..hlavne bud v pokoji netrap sa a bud v psychickej pohode presli sme si tym

norwayka
2. máj 2012

@renatedj Okrem toho, co ti uz pisala @lilja15. Zase taka babska rada, kup si ten maltekstrakt. Kupis aj normalne v obchode. Ten pomaha vrajze aj na mlieko. Ale moze byt, ze prave ma malinky 'økedag'- zvysenu spotrebu a to trva den ale aj niekolko dni a vtedy by ta s prepacenim aj zozral. Pokial dobre pribera a ma 6 a viac mokrych plienociek, tak ma dost, aj ked je 'nenazraty', hihihih. A treba aby si si aj ty dobre oddychla. Napriklad ak sa vyspis zo 2 hodinky, tak by si mala citit, ze mas dost mlieka v prsiach. To je taky mensi test, ze ci sa ti tvori dost. Niektore deticky by na ciciku vyseli aj cely den a nema to s mnozstvom mlieka nic. Fakt najlepsie to zistis podla tych plienok a jeho vahy. Ja som pri prvom strasne s tymto stresovala, aby som mala dost mlieka. Ale uz pri druhom som bola pokojnejsia a ked nie je, tak nie je.

norwayka
2. máj 2012

@renatedj A este som ti zabudla napisat, ze existuje spray do nosa, tusim Syntocinon sa vola. On ma oxitocin, ci co v sebe. Ten je na predpis, takze to musis eventualne kontaktovat doktora. On ti nezvysi produkciu mlieka ako taku, ale zlepsuje vytiahnutie toho mlieka. Tu latku mas tusim v tele aj normalne a ta sposobuje, ze mlieko sa da vytiahnut z prs. Ja som toto nikdy nebrala, ale kamaratka ano.

renatedj
2. máj 2012

@norwayka super, dakujem za typy.... no mame prave problem s priberanim... mokrych plienok mame dost, mlieko sa tvori kazde 2 hodky, ale on nejak nepribera a neviem preco... mam nakazane od sestricky, ze musim kojit najneskor kazde 3 hodiny a 2x denne prikrmovat po 60ml NAN1 .... zajtra ideme zasa na vazenie, tak som zvedava, ako sa nam tento tyzden darilo... ja som pouzivala predtym klobuciky a to asi bol problem, teraz sa ucime kojit bez nich, ale maly nevie otvorit taku velku pusu, resp. aj otvori, ale hned zas pusti a vcucne len bradavku, strasne ma uz bolia prsia, ale nerada by som sa vracala ku klobucikom zas... rozmyslam, ci nemam nahdou mykozu, tu "zabu", nevies nahodou, ako sa to vola po norsky?musimm sa na to spytat, bradavky mam vyrazne svetlejsie od dvorcov, su dost popraskane a maly ma cele podnebie biele, ale ustocka aj licka z vnutra ma pekne ruzove

norwayka
3. máj 2012

@renatedj Joj, ja som takto bola znicena pri prvom. Proste nikdy sa nam to kojenie nejak nepodarilo. A tiez som musela pouzivat tie klobuciky, lebo by som ho nenakojila. Uplne modre som mala bradavky. A nakoniec to skoncilo tak, ze maly uplne odmietal prsnik a ja som od 2 do 10m pumpovala. A to mi vsetci povedali, ze respekt, oni by to nerobili. Vela roboty. Tak ale ved nemam nic ine na robote len sa o to moje babatko starat. To je len priklad, ze aj tak sa da, kojit cez flasku, hehehhe. Teraz s tou zabou/mykozou som to uplne nepochopila. Zaba- to myslis zabu v ustach? To sa vola iba uplne jednoducho: MUNNSÅR (rana v ustach). A mykoza ako taka sa tiez len povie MYKOSE. Ty mas teda MYKOSE PÅ BRYSTVORTER a maly ma MUNNSÅR alebo mozes povedat HVIT PLAKK (biely povlak). Vela stastia, daj potom vediet, ze co a ako.

asma
4. máj 2012

ahoj babulky... chcem sa opitat manzel sa chysta pracovat do norska a ya mesiac dva by som mala vycestovat za nim... mame dve malinke deticky preto ma trapi ako je to tam s lekarmi atd...

janano
4. máj 2012

@asma kedze muz bude pracovat, ty sa ako manzelka prihlasis na policii, dostanes personalne cislo, najdes si svojho lekara (fastlege) a tvoje deti budu chodit k nemu.

asma
4. máj 2012

@janano aj ked je muž cudzinec? On tam musi byt ofiacialne prihlasený? a aký je tam život? nikdy som nebola tak daleko od rodiny tak mam obavy ako to zvladneme... mame europske karticky tie stacia? dakujem za kazde info.. cca mesiac a sme tam tak ma uz chyta panika.. neviem ci vsetko brat alebo su tam normalne ceny ze detom nakupim tam kocik atd... neni to sranda zbalit dve male deticky.. a dalsia otazka mensia ma mesiac? ako je to s lietadlom?

janano
4. máj 2012

@asma Uff, ja som brala automaticky, ze tu bude pracovat oficialne. Ak nie, tak samozrejme je to uplne o niecom inom. Europske karticky ti budu platit v pripade akutnej choroby, ako ked si turista. Napr. na pohotovosti atd. Pokial tu nebudete prihlaseni, tak nebudete mat svojho lekara. A ceny v Norsku? V porovnani so Slovenskom VELMI VYSOKE. Kupovat vybavu pre dieta sa ti urcite oplati na SK, nie tu 😉

asma
4. máj 2012

@janano Dakujem moja... myslela som skôr kocik a tak vecicky asi zbalim... mne hovorili ze ked prideme za mm tak sa môze prihlasit cez nas? plati to? joj tak to mu musim vsetko vyhovorit nemôzme tam byt bez lekara.. a vidim ze mas male ako cestujete? mi chceme letadlom ale neviem ako to maju spolocnosti ked je mala taka mala..

janano
4. máj 2012

@asma ja som mala na mysli vybavu celkovu, nielen oblecenie... 😉

Nerozumiem, co sa vlastne pytas ???...ak ide pracovat on, najprv sa prihlasi on a ty s detmi potom ako jeho rodina. Ale ak on tu nebude pracovat oficialne, tak ty sa tu nemozes prihlasit.

asma
4. máj 2012

@janano takto mame jedneho kamarata cudzinec ozenil sa v madarsku a tiez tam vycestovali.. jemu nechceli dat povolenie na pracu kym tam nemal zenu a dieta, nie priamo norku ale proste manzelku...
a ako to je s podnajmom na nete neviem najst nijaku stranku kde by boli taketo byty na prenajom.. tak hladam a hladam..

janano
4. máj 2012

@asma no ako to uz mate vy ci vas kamarat...vasa osobna vec, ja som ti len napisala, co plati tu. 😉
Co sa tyka najmov, pozri tu http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/bro... Pri vacsine vyzaduju 2-3 mesacny depozit.

asma
4. máj 2012

dakujem este raz.... ja som to nechavala na mm ale vidim ze to nepojde takze idem sa pustit do vybvovania... citala som ze ak si najde pracu tak aj odialto môze poziadat o povolenie, tiez tam take veci nepisali ze kym neni zenatý a nema deti 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .... sice mm mal predstavu ze ide tam ved tam ma milion znamych a rodinu a najde tak pracu ale ja to poistim a kukuckujem uz teraz..

asma
4. máj 2012

@janano inak este ma napadlo ako tam rozpravas? neviem ci ty pracujes a tak.. a mam taku otazku ak tam pojdem eon bude pracovat ja nie lebo sm tu na materskej potom to tu treba zrusit vsetko?

humba
4. máj 2012

@asma no na kupu kocika v no zabudni, jedine cez finn uz taky pouzity. tu su ceny nehorazne, my sme osobne koli tomu sli do nemecka a pre celu vybavu a tu sme kupili len postielku. a este farba kocikov tu je vacsinou cierna. No a neviem neviem...pokial tu ani jeden z vas nebude oficialne prihlaseny tak lekara mat nebudete a ani zrejme fodselsnumer, ved tam sme dokladali predsa pracovnu zmluvu...

janano
4. máj 2012

@asma no v Norsku sa rozprava norsky 😉 A co chces rusit?

asma
4. máj 2012

božeeeeeeeee a zas brať náš kocik do letadla.... môj muž si vsetko tak predstavuje lahko ale kukam ze tolko veci treba zue nie o mesiac ale o rok pojdeme.

asma
4. máj 2012

@janano myslim moju matersku a take veci... ci si potom aj tu musim platit odvody ak tam nebudem robit.. a tak

janano
4. máj 2012

@asma ano, ak si najde pracu, moze sa prihlasit najprv cez net, potom s prac. zmluvou pride na policiu osobne...ale to sa tyka obcanov EU, ak je cudzinec, to je nieco ine...a ty nemusis ani byt manzelkou ani mat deti, ono je to trosku komplikovane, tazko sa to vysvetluje...

janano
4. máj 2012

@humba ono to cele vyzera byt nejake zamotane... 😉

asma
4. máj 2012

@janano je cudzinec ale ma trvaly pobyt tu na SR .... chi manželka už som aj deti mame xixixi