Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

emlika
10. apr 2008

ahojteee.
no tinasc, tak to sme skoro rovnako narod. bo ja som september 77 😅 , aj deti máme v tom istom mesiaci a roku, obidve dievčatá, modrooké blondsky......tak to je sila, že??? 😀

tinasc
10. apr 2008

no tak to je dobré, to sa len tak ľahko nezadarí... sme sa tu dobre stretli 🙂

tinasc
10. apr 2008

no práve teraz som dostala list zo škôlky, že Ivku nezobrali ☹

katuska26
10. apr 2008

Ahojte
tinasc, čože? 😠 a to akože prečo? čo ste prišli po prijatom počte, čiže neskoro? A kam ju ideš dať? Máš ešte nejakú v zálohe, zdá sa mi že si vravela, že máš len jednu v okolí ☹ , tak ako to ideš riešiť?
To je smutné, Vikinku prijali ale to tu máme kopu škôlok.
No ale ste sa pekne našli. Ja som ročník 81, ale taký tu už určite nebude nikto, keĎže dokopy sme tu 4 😅 maminky.
No tinasc hádam nejakú super škôlku pre Ivaku nájdeš, držím pršteky 😉 a napíš pre aký dôvod ju nevzali.
Ináč konečne máme jar aj vonku 🙂

emlika
11. apr 2008

Čauki
Tak tinasc to je sila že malú nevzali, to mi je ľúto ☹ ☹ , ja som už z toho čakania či Emm zoberú tiež riadne na nervy, stále mám pochybnosti, aj keď predtým som si tú možnosť že "nie" nepripúšťala. Ale už aj keď dnes na angline jedna holka povedala že jej malého tiež nevzali (hlásilo sa 60 detí! a brali 20!), tak už aj ja prestávam veriť. V petržke je síce dosť veľa MŠ, ale táto naša je pre nás najsamvýhodná. Ani neviem ako by som mala postupovať keď ju náhodou nevezmú. No jak malá vstane pôjdeme von a kukneme na škôlku či to už nebude vyvesené na dverách.....Dnes bola Emm znova so mnou v škole a bola totaaaaaal paraaaaaadna, vraj sa furt s niekým a niečím hrala, vykecávala, a samozrejme nechýbalo aj "daj mi pokoj" 😀 😀 😀 . (som zistila že to pochytila určite od Maugliho, bo on to v tej rozprávke povie aj 10krát 😝 ).
A katuska26 vám blahoželám k prijatiu do MŠ. Super že nemusíš prežívať ten stres. Keby som aj ja tak mohla napísať to slovko" prijali".......... 😒 No vlastne môžem, prijali polovičku do novej roboty 🙂 🙂 , tak sa vytešujeme zatiaľ aspoň z toho 😀 .
Aj u nás je dnes najsamsuperkrásne 😎 , sa teším veeeelmo z toho, hlavne že už nemusím Em obliekať jak cibulu. Akurát len že som mierny alergik takže prichádza "moje obdobieeee", hapci, hapciiiiiiiiii
Have a nice day 😉

tinasc
11. apr 2008

čaute kočky 🙂

no neprijali ju kvôli nedostatku miesta, mne už riaditeľka pri zápise hovorila, že má len 6 miest a nevie, či sa dostane na tieto malé deti, lebo tie väčšie majú samozrejme prednosť ☹ na zápis sme išli hneď na začiatku marca ako vyhlásili že deti majú ísť na zápis. Teraz neviem čo robiť, či a ako si hľadať prácu, keď ju nemám kam dať. My tu v dedine máme len jednu škôlku, v okolí sú škôlky plné, do mesta som sa ani nepýtala, lebo keď nemám prácu, tak ako by som pre ňu chodila, každý deň cestovať ☹
Katka blahoželám k prijatiu do škôlky 🙂 a dúfam, Emlika, že aj Emmku zoberú 🙂 a blahoželám tvojej polovičke k novej práci 🙂
U nás dnes bolo super nádherne, ale zajtra sa to má pokaziť 😠

muska.v
14. apr 2008

ahojte baby,k tejto stranke som sa dostala len nedavno,respektive pred tyzdnom,odporucila mi ju kamoska,ktora sem zacala chodit ked otehotnela........... 🙂nas synacik bohusko sa narodil 26.10.2005,je to velmi zivy chlapec,energie ma za troch............paci sa mi,ze si tu mozeme povymienat nazory a skusenosti.........mna momentalne najviac zaujima ako odnaucim nasho chrobacika od plienok..............viete poradit.............

tinasc
14. apr 2008

ahoj muska, super, vitaj, je to super, ďalší chlapec 🙂 vidím, že detičky sú podobné, plné energie, niekedy by nám z nej mohli aj dať, nie? teda aspoň mne určite, by som niekedy potrebovala takú injekciu, aby som Ivke stíhala. Včera mi zase vybehla, som ju skoro nedobehla ☹
no a tie plienky? no asi bude platiť len to, že nedáš mu plienku a pravidelne ho dávať na nočník, aspoň u nás tak fungovalo, lebo Ivka bola pohodlná a keď mala plienku, tak sa pohodlne vycikala a nepýtala sa. Teraz to dobre zadrží, niekedy sa už aj vypýta. A vonku ju dávam do trávičky cikať. Na noc plienku ešte dávam, ale plánujem tréning 😉 tak držím palce a veľa šťastia.

emlika
14. apr 2008

čaute kočky 😉
Tak ako som písala bola som kuk na MŠ či nemajú vypísaný už zoznam prijatých detí a furt nič! Ani domov nám to stále nechodí, no to je otras, skoro všetky maminy v mojom okolí a tiež aj vy už vedia výsledok, som ☹ ☹ .....
muska.v aj ja ťa vítam v "klube", my tu máme väčšinou baby ale verím že to ťa neodradí 😉 😉 . My sme s plienkami už dávno "zatočili", ja som Emm nenútila ani na nočník ani na "pýtanie", nechala som ju dozrieť na to mentálne aj fyzicky. Minulé leto chodila von "naholo" a to jej asi najviac pomohlo, lebo "to" videla, a vlastne zo dňa na deň sa začala pýtať ("mamiii vodaaa", alebo "mamiii bobkaaa", to jej ostalo dodnes akurát povie "mami idem cikať voda", alebo "mami idem cikať bobka") a utekať na WC. Tak sme ju hneď dávali na WC, šerblík používala možno týždeň. Na noc mala asi 4krát, ale vždy bola plienka ráno suchá a hneď ajtak utekala na WC. Takže asi od augusta 07 nemá ani na deň ani na noc. Bola to paráda nemusieť už kupovať plienky..... 🙂
A ako to vyzerá u vás s MŠ? Je malý prihlásený? Z ktorej časti BA si? Bohuško je zlatý, ako ho doma voláte familiárne?
Dnes je pekne, jak sa malá zobudí ideme von a berieme aj bicýk, celý víkend doma trénovala tak dúfam že ho už nebudem musieť zas ja tlačiť domov 😝

muska.v
14. apr 2008

je caute baby,tak sa tesim,ze ste zareagovali 🙂 dnes sme mali zase krasny den aj vdaka pocasiu 🙂 ,uz tradicne sme sa sli vybehat 🙂 doobeda aj poobede do lesa a na ihrisko medzi "kamosov"ako bohusko nazyva vsetkych na ihrisku,vratane dospelych,ci babiciek 🙂 🙂 myslim,ze oktobrove deticky su dost temperamentne to robi mozno aj to znamenie skorpiona,aspon u nas to plati 🙂 🙂 ......bohuska doma volame "maly bob"a ma aj indianske meno od tatina "maly kracajuci medved" 🙂 my byvame v petrzalke, v ovsisti uz to bude rok a pol co sme sa nastahovali.......a sme zatial spokojni 🙂 s tymi plienkami to budem musiet urobit asi tak razantne v tom zmysle, ze uz ked zacnem vydrzim.......... 🙂 😖 dufam,dik za rady 🙂 my tiez cakame na opoved zo skolky dokonca aprila by to tu malo byt,tak som tiez cela netrpezliva,uz pomaly koncim este raz dik za pekne prijatie 🙂 ........

tinasc
14. apr 2008

ahojte kočky 🙂 muška pozerala som fotky, Bohuško je zlatučký. Naozaj to nejako tak bude, že tieto októbrovčiatka sú nejaké temperamentnejšie 😀 a na našej sa prejavuje aj to, že je škorpiónka, no typická sedí to na ňu 😉 Muška, držím palce v odúčaní od plienok, my sa ešte stále snažíme, darí sa nám raz viac, inokedy menej, ale ja som si vždy hovorila, že každé dieťa sa to naučí, len jedno skôr a iné neskôr. Takže Bohuškov čas ešte len príde 🙂 my sme teraz niekde na polceste 😉 a držím palce aby vás zobrali do škôlky 🙂

muska.v
15. apr 2008

ahojte 🙂 tinasc tiez som si pozerala malu je velmi zlata,pozrela som si aj ostatne "babatka"su to vsetko taki mali sibali,plamienky im srsia z oci 😀 😀 ,citala som, ze tvoju malu pre nedostatok miesta do skolky nezobrali 😒 -to je fakt smola,ja som tiez trochu na ihlach, ved zatial sa mi tiez neozvali.........ty mas blbe to,ze si v podstate odkazana na jednu skolku 😒 .......tak si mozete este spolu uzivat 🙂 ja by som mala nastupit do roboty od 15.9 (ak boba vezmu do skolky)ale poviem ti,ze sa mi velmi nechce,aj ked ma moja robota velmi bavi,neviem si predstavit,ze sa o bohuska bude starat niekto iny ako ja.........ved ja som bola od neho najlhsie iba 4hodky a uz som rozmyslala,ci je vsetko ok 🙂 ale asi preto by som uz mala nastupit,aby som nezblbla uplne 😀 😀........

katuska26
15. apr 2008

Ahojte 🙂
muska aj my ťa tu vítame 😉 , no to s tými šibalmi máš úplnú pravdu, vikis a tomu tiež nevyhne i keď ona je váha znamením, dnes sme boli vonku, bolo nádherne a Viki sa šúchala na šúchačke po chrbte,všetky detičky pekne len Vikina roztatárená, rozjašená, že aspoň doma odpadne po obede, no tak to určite. Zaspala až na moje vyhrážky že poberiem všetky hračky, ona si prosím pekne čítala encyklopédiu, takže zaspala miesto o dvanástej o pol druhej 😠
Tak som si chvíľku našla čas prečítať si vás, čo sa tu udialo 😕 , no to stými škôlkami je mi ľúto, je to smutné keď nemáš kam dať svoje dieťatko ☹
S plienkami sme sa tiež odnaučili v lete, vonku sme nedávali ani doma keď bolo teplo, však mláčka na podlahe nevadí /ak ovšem nemáš koberce😀/, Vikinka sa tiež rýchlo odnaučila, nočník do vtedy nechcela ani vidieť,ani som ju nenútila. No ja ti poradím počkať keď bude teplúčko, aby si mu mohla dať na doma slipky, aby vedel že plienka už nebude, a motivovať aby sa vycikal do šerblíka,ak sa podarí chváliť a chváliť, neboj máte na to celé leto, a keď bude na to vyzretý naučí za to zo dňa na deň. Určite ťa prekvapí 😉

muska.v
16. apr 2008

katuska diky za rady,my sme to skusali tiez pred rokom ale bohusko to viac menej ignoroval,ked sa pocikal tak mu to v tom teple robilo dobre(aspon som mala ten dojem)ani sa nechcel prezliect do suchych gati aj take sa nam stalo,ze sme mali vonku odrazadlo,bohusko sa pokakal,posadil sa spat a jazdil dalej ako keby nic 😖 😖 ,no a potom sme dostali hnacky,tlacili sa nam stolicky,tak sme znova zacali davat plienky..........tak to skusim zase ked bude teplejsie.........tiez verim,ze kym nastupime do skolky tak sa to naucime,ved bohusko je velmi sikovny 🙂 🙂

emlika
16. apr 2008

Ahojte 😉
včera sme s maminami na angline rozoberali tému "kedy ísť s krpcom prvý krát k zubárovi", väčšina ešte drobca nebrala, jedna bola s dvojročným, jedna že stačí ísť až od troch rokov,......my sme tiež ešte neboli. Tak sa chcem opýtať ako ste vy na tom, či už máte dáke skúsenosti........no, ak mám pravdu povedať (napísať 😀 ) tak si neviem vôbec predstaviť Emmku ako by spolupracovala, či by plakala alebo presne naopak, no asi kým tam nepôjdeme, nezistím 😝 . Ale ja som zatiaľ toho názoru že netreba ísť, zúbky si čistí, vidím že ich má ok. A že aby si zvykala na zubára? neviem, tak často by sme tam určite nechodili, a po pol roku či roku ajtak zabudne že tam dakedy bola, nie?

katuska26
16. apr 2008

Ahojte 🙂
muska, neboj keď príde jeho čas, sám ťa prekvapí, no presne ja kamoškin chlapček takto, sranda že chlapcom to nevadí keď sa pocikajú, skorej im to dobre robí 😅 , lebo ani jeho nešla potom prezliecť, no chlapci sú iný ako dievčence.
emlika no ja som si vždy vravela že do roka pôjdem, ale až pri dieťatku mamina zistí že to nieje také jednoduché a názor som zmenila, myslím že netreba , však zúbky čistíme každý deň, no viem si predstaviť ako by na dr. reagovala, mala by blok, ani ústa by mu neotvorila, takže načo stresovať. Však keď sme my boli malí, tak nám zúbky ani neumývali ako my teraz svojim detičkám,
že malým detičkám - kojacim gázou po kojení, čo je nereálne, však sa musí odgrgnúť a koľko krát zaspalo na prsníku a zobudiť si vlastné dieťa aby som mu dva zúbky umyla, to nie. No my sme umývali tou kefôčkou na prst, a teraz už klasickou detskou kefkou , ale ja jej umývam, aby mala poriadne umyté.
No viem že Viki by plakala lebo odkedy mala zapálené ušká tak sa bojí ľudí v bielom plášti, takže ja kým nemusím neriskujem. 😖

tinasc
16. apr 2008

ahojte kočky 🙂
Emi, Katka a ako ste odnaučili deti od nočnej plienky? lebo aj ja by som chcela, lebo som niekde čitala názor, že keď deti majú len na noc, tak ich treba hneď odnaučiť, lebo vraj sa môžu zase začať pocikávať aj cez deň. Ja nemám odvahu jej nedať na noc, lebo má plienku takú precikanú ☹ tak neviem pora´dte.
ja som s Ivkou u zubárky ešte nebola, myslím si, že pri jej povahe by ani ústa neotvorila aj pri čistení máme problém reve ako by som ju na nože brala 😀

muska.v
16. apr 2008

no caute baby,tak v tomto sa mozeme "pochlapit" 🙂 bohusko uz zubara absolvoval v dvoch rokoch,tiez som o tom citala,ze by sa malo ist okolo dvoch rokov prvy krat,tak som sa mojho zubara opytala a on ze nech prideme 🙂 mam mladeho,sikovneho zubara 🙂 je aj velmi mily,aj sestricka..........bohusko sa tam tesil.pri jeho objavnej povahe 🙂 ......ked sme vsak mali vojst dnu tak zabrzdil,ale sme sa mu prihovarali,potom povolil,vosiel,sestricka ho posadila po chvilke co si vsetko obzeral do kresla,tam sme sa s nim rozpravali-ja,sestricka,doktor,uplne sa uvolnil potom som sa posadila ja o bohusko na mna a uplne v pohode otvoril doktorovi usta a na tri razy ho vysetril 🙂 som rada,ze to slo hladko cele to trvalo asi tristvrte hodinku,este nas vyzbrojili samolepkami 🙂bohusko ma pekne zubky,tiez cistime kazdy den,ale iba vecer 🙂

tinasc
16. apr 2008

muska, aj my si umývame zúbky každý deň, ale iba večer, normálne inokedy nemám šancu, neviem, prečo má k tomu takž odpor ☹

muska.v
16. apr 2008

tinasc bohusko tiez nie vzdy spolupracuje 😒 ,ale nanho zacalo platit,ze si pri tom vzdy rozpravame nejaku kratucku,vymyslenu rozpravocku v mojom podani a vacsinou to vzdy zaberie 🙂

tinasc
16. apr 2008

aha, no tak to by mohlo zabrať, skúsim to, dík za tip 🙂

muska.v
16. apr 2008

a teraz uplne odveci by ma zaujimalo,ci ste sa uz niekedy stretli 🙂

tinasc
16. apr 2008

s kým? tuna s babami? ešte nie 🙂

muska.v
16. apr 2008

nooooo presne tak tuna s babami,ved ma potom aj napadlo, ze kazda je z ineho mesta tak asi nie 🙂 je to take zvlastne som kamoske hovorila, ze pisat si s mamickami na nete,ze je lepsi osobny kontakt,ale zacinami sa mi to pacit 🙂 fakt sa clovek odreaguje,kym bohusko spi a jeje prave sa otvaraju dvere a prichadza bohusko 🙂 🙂 tak koncim........

tinasc
16. apr 2008

aha, no tak zase dopísania 🙂 mne Ivka dnes nespala vôbec... v noci buntošila, takže ráno dlho spala.

emlika
16. apr 2008

jaaj baby ďakujeeem za typy k "zubarskej" teme, trošku ma aj potešilo že nie som sama čo návštevu odkladám,...Emm si čistí zubky tiež len večer, a väčšinou nie dobrovolne 😠 ......
tinasc, k tej plene na noc, no neviem čo by zabralo, keď píšeš že ráno ju má vždy "plnú", to sa asi neoplatí jej ju zatiaľ nedávať, viem si predstaviť že by si sa vôbec nevyspala jak by si malú furt kontrolovala či neni mokrá, ale zas možno by sa aj vypýtala v noci keby jej trebal.....podľa mňa by si jej mala prestať dávať na noc keď zistíš že má aj štyri rána po sebe suchú, aspoň ja som tak spravila 😉
muska.v k tomu stretku, my sme sa aj možno náááhodne už stretli, bo ja som zo Šustekovej 😅

(Malá spí už od pol jednej 😔 , to je asi aj tým "super" počasím 😎
čaute

emlika
16. apr 2008

a ešte ak dovolíte 🙂 🙂 Mám typ kam s deťmi cez víkend 26.-.27.4., budú Dni samosprávy hl.mesta "Bratislava pre všetkých", tj. ZOO zdarma vstup, od 9:00 do 18:00,...takisto aj Botanická záhrada zdarma vstup......a iné (múzeá, štadióny, galéria..toto by ale naše škvŕňatá isto nenadchlo 😀 ). My sa chystáme do ZOO, určite doobeda, po minuloročných skúsenostiach s poobednú "tlačenku" neodporúčam 😒 😉

tinasc
16. apr 2008

ahojte kočky 🙂
Ivka mi priam odpadla, nakoľko cez deň nespala 😉 už vyše polhodiny odfukuje.
Emlika, ja som tak aj myslela, že ten správny čas bude, až keď bude mať ráno suchú plienku, vlastne niekoľkokrát po sebe, vtedy bude ten správny čas. Neviem, prečo je tá plienka taká mokrá, však sa napije len trošku, aj vo vani dávam pozor aby vodu nepila 😀 lebo aj to sa nám stáva 😉
ozaj díky za tip, akurát som manželovi hovorila, ak by sme išli tak v nedeľu doobeda 🙂

muska.v
16. apr 2008

caute baby tak ja som bohuska predchvilou ostrihala,dala mu mliecko a majo(manzel)si siel k nemu sadnut uspat ho,nas chrobak totiz potrebuje mat vecer spolocnost 🙂 emlika dik za dobry typ,tak to ubehlo, my sme minuly rok sli do botanickej zahrady,bol to vtedy super vylet 🙂 🙂 ,tiez ma zaujalo, ze byvas na sustekovej, bo ja na mamateyovej 🙂 a prihlasku do skolky sme si dali na sustekovu, mozno budu nase deticky aj "spoluziaci" 🙂 ovsem ak nas zoberu,stale cakame odpoved...........

tinasc
16. apr 2008

vidíš muska, to ste skoro susedky 🙂