Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

katuska26
24. apr 2008

Ahojte
tak v prvom rade emlika gratulujeme aj my k prijatiu 🙂
tinasc vy sa pekne vyliečte, tieto choroby,júj 😠
No dnes mám celkom dobrý deň, kúpila som malej šatočky,
muska.v: ja sné Vikinka bude družička 😀
a našla som si závoj, včera som jeden totižto našla ale nakoniec nebol biely ale svetlá šampaň, tak som bola smutná lebo potrebujem na skúšku účesu a nezohnala som taký ako chcem nikde len ten šampaň a dnes som taký ako chcem našla a zajtra mi ho pani pošle, no tak takéto veci teraz riešim, somarinky ale pekné ohľadom našej svadby, predsa chcem nech sme všetci pekní a hlavne v zdraví a šťastí 🙂
No a Viki ešte to veľmi nevníma ale keď doma tancuje, tak povie že takto bude na svadbe tancovať a kúpila som jej svadobné topky na takom mini opätočku tak sa jej veeeeľmi páčia , že som ich musela schovať do svadby 😅
Takže keď mám čas tak na vás mrknem, chodievam na net lebo veľa vecí vybavujem cez neho, len niekedy nestíham, ale o necelé dva mesiace už bude po, tak si aj ja konečne vydýchnem 😕 🙂

tinasc
26. apr 2008

ahojte kočky 🙂
Emlika blahoželáme k prijatiu do škôlky 🙂
ja som Ivku nikam už neprihlasovala, lebo nikde nemáme šancu ☹ v dedine odkiaľ som ani škôlky neberú, nemajú tam šancu ani deti odtiaľ. Do BA by ju nemal kto nosiť, keďže nemám flek... takže neviem... bývame cca 20 km od BA aj keď sa to nezdá veľa je to dobrá hodina času strávená na ceste do BA, takže aj keby som ju umiestnila niekde tam, tak by som musela hore dole pre ňu chodiť...
Katuška všetko pekne vybav to sú príjemné starosti, si spomínam ako pre mňa bola každá maličkosť dôležitá 🙂 Vikinka určite bude krásna družička 🙂

emlika
27. apr 2008

čauki
ďaaaaaaaaaaaakujeeeeeeeem vám všetkým za gratulácie k MŠ, potešilooooooooooo 😉 😉 😉 😀 ....jooooj ešte stále sa z toho moooooooc vytešujemeeeeeeeee..... 😅 😅 😅 😅
Včera sme boli so švagrinou a našimi prckami (3ks) v tej ZOO, prišli sme tam dačo po 9:00! a to som myslela že budeme trápne prví! Ale kdeže, toho národa čo tam bolo hneď zrána 😨 , som nemchápala...no ale nachodili sme sa teda riadne,...deckám sa páčilo, na nich vôbec nebolo vidno únavu ani po 4 hod.! prakticky stálej chôdzi. Ešte sme skočili do Botanickej, jooooj, to ma už ale mooooc boleli nohy 😢 , ešte že tam došiel tato autom za nami, prvé doma čo bolo som si namočila nohy do masážnej vane, aj Emmuš sa pridala, tak sme sa obe čľapkali, hoooodne dlhooo 😅 😅 ..............Dneska som ich vyslala na Dostihy, ja mám veget po včerajšej tortúre, šak nech si aj tato trocha "užije" 🙂 😀 😝
A u vás bol aký víkend????

muska.v
28. apr 2008

ahojte babulky 🙂 my sme mali krasny vikend,v sobotu sme sli do zoo,boli sme tam hned rano ako ty emlika 🙂 ,dokonca som mala tusenie,ze ta vidim aj s emou na rukach pri opiciach,sestra ma cierne vlasy?mala na rukach tiez jedno dieta a jedno bolo pri nej, dva kociky 🙂 .........no neviem ci si to bola ty,aj som sa chcela ozvat, ale bola tam kopa ludi a "ty" si sa bavila so sestrou,vsak ked sa stretneme raz u salikov, tak uvidim, ci som sa mylila 🙂 🙂 🙂
v zoo bolo super,sme porobili krasne fotecky,bohuskovi sa najviac pacil maco,zirafa a dinovia 😀
poobede sme zostali uz iba v petrzke........v nedelu sme sli doobeda do mesta, ze pojdeme do medickej zahrady ale ju otvarali az o 10hodine 😠 tak sme sa otocili a spravili sme si krasny vylet na slavin a na hrad 🙂 ........poobede sme sa chystali na dostihy,no a to sme nemali robit, lebo bohuskovi stvorhodinovy vylet doobeda stacil no ked sme sli na dostihy tak sme v lesiku chytili asi dvadsat minutovy hysak ☹ tak bohusko dostal odo mna na zadok a potom mu este pridal aj tato,bola som z toho smutna ako vzdy ked sa nieco taketo zomelie ☹ ☹ ☹ ale bohusko sa potom ukludnil a na dostihoch bol velmi zlaty 🙂 zeby takymto sposobom potreboval vstrebat zazitky z doobedia???mate s tym nejaku skusenost???vecer, ked sme prisli domov sa s tatom okupkali 🙂 a zaspinkal za asistencie mojho hladkania po chrbatiku "ze maminka to je dobre" 🙂
emlika kamoska mi pisala,ze tento vikend bude den otvorenych dveri u salikov,kolotoce,opekanie........o tretej by to malo zacat do siestej...... 🙂 tak uz konecne otvoria aj ihrisko 🙂

emlika
28. apr 2008

cauki 😉 😉
Jaaaaj muska, dobré že si ma v tej ZOO neoslovila, bo by tá mamina asi kukala na teba jak puk z brány 😅 😅 no zo začiatku by ten popis aj sedel až kým som sa nedostala k tým dvom kočíkom, my sme boli bez. Ale jasné, bolo tam fakt plno takých ako my, samé maminy, deti..........No k tým saleziánom môže cez ten vík (sobota?nedela?) dojsť bárskto? Alebo to je DOD len pre ich komunitu či ako? Aj my by sme mohli dosjť? Ty tam ideš s malým?..........Aj tato bol s Emm na dostihoch, sa vozila na koníkovi a aj na tom autíčku, došli domov a dačo pred 19:00 od únavy lahla jak kabela 😔 😔 .....k tomu hysáku ti ja moc neviem, Emm také nemáva že len tak z ničoho nič, ale viem si to živo predstaviť, švagrinej malý (3,5r) hysáči skoro stále......to sú nervy na prasknutie, čo?
Dnes sme boli v parku na štrkovci, Emm spadla ☹ z jednej tej preliezky, nevidela som to, ale podla toho ako plakala 😢 😢 😢 to muselo byť nepríjemné. Kusla si pritom do jazyka tak sa jej aj trošku rinula krvička, na inú bolesť sa nesťažovala tak dúfam že to bol pád bez následkov 😒 🙂 (som ju hneď po plači pre istotu skúšala "ako sa voláš? koľko máš rokov? kde bývaš?") 😅 😅 🙂

julia225
28. apr 2008

baby nam este nic zo skolky neprislo!!! ☹ 😒 😠
nemalo to uz prist???ved je koniec marca...

julia225
28. apr 2008

chcem povedat aprila 😅

tinasc
28. apr 2008

ahojte kočky 🙂
tak vidím, že ste mali krásny víkend, porobili ste si skvelé výlety 🙂 My sa do ZOO chystáme vo štvrtok, lebo teraz Ivka bola chorá, takže sa veľmi nedalo s ňou chodiť von, ale aj tak už cez víkend sa s ňou nedalo vydržať a museli sme von, ale boli sme len na prechádzke po okolí. Bolo krásne a aj dnes tu bolo neskutočne teplo 🙂
Emlika to je mi ľúto, že Emmka spadla z preliezky ☹ nám sa to stalo už niekoľkokrát našťastie bez zranenia ale revala tiež statočne 😒 niekedy sa tie deti nedajú ustrážiť, hlavne naša Ivka to je len moment a je to, musela by som mať oči aj na chrbte 😀
no a Ivka hysačí skoro stále ja neviem čo to do nej vošlo, ale je to tak... tiež dostane pár capancov po zadku, ale častejšie je to vo vnútri ako vonku ☹

muska.v
29. apr 2008

cau babulky 🙂 emlika tak som sa super pobavila 🙂 este ze som dotycnu neoslovila,bo by pozerala ci som spadla z jahody 😅 😕 co sa tyka tych salikov akcia by mala byt v nedelu a moze tam prist hocikto,tiez som sa najprv pytala kamosky ako to tam funguje, ale je to otvorene pre vsetkych,aj to ihrisko.........ten bohuskov hysak tak to su fakt dobre nervy,mame vzdy z toho vsetci vyplaveny adrenalin, mozme ist vtedy kacat stromy 😠 😠 bohusko mal zatial take silne hysaky dva,ale tie stali zato,ludia sa obzerali 😲 som si vravela, ze na nas zavolaju policiu.......tinasc bohuska to aj doma niekedy chyti,ale to je take v pohode, vtedy ho iba chytim ticho sa prihovaram.......som si vravela,ze ci ma vela hormonov a musi to nejak vysicat 😅 a co sa tyka preliezok,bobo ich zboznuje,vyskusa vzdy vsetko 😅 ja len pobehujem,ale uz mu aj verim,ze uz vie odhadnut sily,tiez sme par razy spadli,ale nikdy nic vazne........tak dufam,ze aj emm bude ok 🙂

muska.v
29. apr 2008

juli uz by si tu odpoved mala dostat ale este mas nejaky den dnicek 🙂 alebo sa chod osobne popytat,ja by som asi sla 😅

tinasc
30. apr 2008

ahojte kočky 🙂
ja som bola včera podať odvolanie na obecný úrad kvôli tomu, že Ivku nezobrali do škôlky. Tak uvidíme, aj keď neverím, že z toho niečo bude 😉 tak aspoň nebudem sklamaná.
Včera vonku mi Ivka vyrobila riadny hysák, hádzala sa mi o zem, som nevedela čo robiť, viedla som za ruku metajúce sa dieťa, potom pod pazuchou, no riadna šou. Aj cap po zadku dostala, aj keď to k ničomu nevedie. Ale musel byť na nás teda pohľad ☹ škoda, že Ivka si to vybrala zrovna vonku, vtedy nepomáha nič ani dohováranie ☹

muska.v
30. apr 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc tak drzim palec,nech vam to vyjde,nech malu zoberu 🙂 ,je k tomu hysaku,podla toho ako to popisujes,to muselo byt fakt hrozne 😠 no viem co si asi prezivala,hlavne,ze si mala pri tom neublizila,ja si len vravim,ze ake su to silne osobnosti tie decka,ze co vsetko a ako vytrvalo dokazu robit,aby dosiahli svoje a my sa im v tom snazime zabranit 😝 -no vravim si,ze snad si to nebudu pamätat a casom z toho vyrastu..........
ja som zacala bohuska odnaucat od plienok dnes je tomu tyzden,ide to asi tak, ze ranajsie plienky mame suche 🙂 tak rychlo bohuska posadim este so zalepenymi ocami na serbel.........poobedna plienka je tiez sucha tak to su take prve nase uspechy 🙂 🙂 pocas dna behame v slipkoch,ale bobo sa nepyta,tak ho skusam sadat,niekedy s placom niekedy v pohode,ked to chcem nechat na nom tak len pride, ze mami pisi s nocnikom v rukach a s pisim v teplakoch,uz som skusila aj zvysit hlas,dala pacacik,ale musim vydrzat asi uz je to len na nom kedy mu to dojde 🙂 🙂

tinasc
1. máj 2008

ahojte 🙂
dnes sme boli v ZOO na celodennom výlete, bolo super, Ivke sa páčilo, pomenovávala zvieratká, no bolo veľmi dobre 🙂 len veľmi únavné, lebo to bolo veľa chodenia, ale to nič. Ivka sa pohrala aj na ihrisku, v piesku, no bola veľmi spokojná 🙂
muska, treba vydržať a mať pevné nervy, hlavne stále dávať na nočník, ja som tak dávala skoro každú pol hodinu 🙂 my zase nemáme suchú plienku ráno, tak neviem kedy to bude 😉 držím palce, ja som bola vyvalená, keď mi Ivka prvýkrát oznámila, že chce cikať... no a potom to šlo už lepšie...

hanka274
1. máj 2008

baby, sorac, ze vam tu skacem...
Lil, blahozelam k skolke...nas ne-e...fnuk...ale ved vies, to som len skusala, u nas vobec r.2006 nebrali...fnuk...mozno tak od januara sa postasti....xixi

emlika
2. máj 2008

čauky mamky 😉
po dlhšom čase som tu zase 😀
Baby, čo máte ešte "plienkoša", držím vám všetkým všetky moje palce nech sa vám (ojjj, teda vašim drobcom 😨 samozrejme) čoskoro podarí sa toho pecňa na zadočku zbaviť. Ide teplá jar, leto, myslím že už u nikoho nembude problém....
Ja si zase dávam odvykací záväzok s "miékom", ale teraz je Emm zase prechladnutá (sopeľ, kašeľ, to isto tá včerajšia opekačka u starkej na dome, Emm furt hore dole, z domu do domu, fúkalo, zima....), nechce moc jesť ani piť, no a som zas tomu šteniatkovskému pohladu neodolala a naveľa som jej ten cecek dala,...aj druhý 😒 😖 , jaaaaj, tak sa teší vždycky, a to som jej nedala už aj dva či tri dni posebe, nemchápem skade sa to mlieko tam furt bere...... 😠
muska.v takže sa asi neuvidíme u salikov cez tento vík, ale potom dakedy isto skočíme, sa dohodneme dovtedy, ok?
hani, soráč, sa ti ani nemám kedy toto.......ďaaakujem k MŠ, no vás nevzali? že celý r.2006? ooooch, čisto otras 😖 ...no tak snáď aspoň ten január aby vyšiel......a inú školku si neskúšala? ale veď ty máš supiš maminu, u nej sa má malá isto lepšie ako v MŠ 😉
julia225, ...tak ako MŠ???
tinasc.....uuuuuffffff, ten amok.......dobreeee, to je asi čisto na porážku, čo? Mňa zas Em totálne vytáča do vývrtky keď mi vonku cez cestu nechce dať ruku, či uteká predo mnou a nereaguje vooobec keď naňu revem aby ma čakala, aj prejde cez cestu!!!! (ale nie dáku prúdovku, to si Dúfam netrúfne,) no kukne na strany či môže, ale ajtak 😠 😠 😠 Keď ju potom dobehnem hučím na ňu jak do sprostého....jaaaaj, neviem čo toto má za zvyk. Jak mám na ňu???poraďte ☹ ☹ .....a doma je taká zlatá, milá, poslušná......jej poviem "lúbim ťa" a ona "aj ja ta lúbim, ty ci taká dobdá...." 😵 😉 😒

tinasc
3. máj 2008

ahojte kočky 🙂
Emlika, ďakujeme, snáď sa čoskoro zbavíme aj tých nočných plienok, som rozhodnutá až budú teplejšie noci jednoducho jej nedať aj za cenu, že sa pociká, no a čo 😉 a vám držím palce s odvykaním od mliečka 🙂 no a ten hysák? včera mi vyrobila ešte horší, no strašné aj ja som si už zo zúfalstva poplakala, no to bol pohľad držala som ziapajúce decko v náručí a ja som nad ňou slzila, no hrozne to na mňa doľahlo, prečo je taká zúrivá, neviem prečo mi to robí... našťastie to bolo vo vnútro... no a to neposlúchanie je aj u nás, vytrhne sa mi z ruky, uteká na cestu, ja si potom hanbu robím ako na ňu kričím, som asi na srandu ☹ ja mám pocit, že keď jej poviem aby na mňa čakala tak schválne mi utečie, to akoby naschvál ☹

muska.v
4. máj 2008

cau babulky 🙂 emlika tak sa skoro uzdravte tiez neviem ci tam dnes pojdeme bohusko je trochu smrkavy.......ale ked bude takto krasne svietit slniecko tak by to bolo fajn........baby to utekanie,tak nad tym som sa len pousmiala 😉 tiez to dobre poznam bohusko bezne na povel stoj nebez cesta,este zrychli stihne sa otocit a este sa na mna vyskiera,tak ja som ho vzdy dobehla a ostal na zadok a samozrejme som nanho nakricala a doma sme si to x-krat vysvetlovali ako to chodi na krizovatke 😝 ,musim povedat,ze teraz je to lepsie, ze sa pekne drzime za ruku a z preventivnych dovodov ho pustam iba na velkych bezpecnych plochach..........tinasc a ten hysak,viem ze sa to lahko vravi,ale viem si uplne predstavit ako to cele vyzeralo,co si prezivala,treba sa utesit iba tym,ze mala z toho vyrastie.........pekny zvysok vikendu

katuska26
4. máj 2008

Ahojte nestíham vás ani čítať, mne sa to trošku blíži, už mám aj svadobné doma 😀 ,s a teším, len teraz chodíme na víkend na chatu, tak ani cez víkend si veľmi nenájdem čas na net. My sa máme fajn, na chate je super, celý deň Viki behá vonku po horskom vzduchu, takže je zlatá cez obed prespí aj 3 hod. čo sa vybehá 😅 a ja si troška oddýchnem.
Už mám kúpené aj šatočky pre vikinku, tka čakám kedy prijdú som zvedavá aké jej budú, budúci týždeň máme meninky je Viktótie, takže budem piecť nejakú tortičku, Viki vraví že ružovú , všetko chce ružové, to nám zase začína obdobie a začala všetky farby pekne pomenúvať, tak sme trošku ďalej zase.
Jáj no tinasc držím pestičky aby vám vyšlo to odvolanie , aby ti vzali Ivanku do škôlky 😉
Takže pekný zvyšok dňa a pekný celý nový týždeň pred nami 🙂

tinasc
6. máj 2008

ahojte kočky 🙂
díky za podporu, tiež verím, že mi Ivka z toho revu vyrastie, lebo teraz je stále nejaká umrnčaná, urevaná, stále iba mňa chce, liepe sa po mne, no som niekedy unavená ako pes 🙂 no a s tým neposlúchaním na ulici.... no tiež verím, že zmúdrie 😀
Katuška,tak sa vám to blíži, Vikinka bude určite rozkošná 🙂

muska.v
7. máj 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc my mame s bohuskom urobenu este taku dohodu,ktoru skusame asi druhy mesiac a väcsinou zaberie, ze ratame raz,dva, tri a ked sa bohusko do tri nevrati ku mne,vie ze je zle a bude bac na zadok 😢 ,to plati pre tie vypady,ktore zvykne mat vonku,jasne,ze to nefunguje vzdy, ale väcsinou to zaberie,v tomto som nanho prisna,odkedy my skoro raz vbehol na cestu(velmi frekventovanu) 😠.........a este sa chceme kusok pochvalit,ze to oducanie nam pekne ide,aj ked zo zaciatku bol aj plac,krik,chvilami som myslela,ze ma odvezu na psychinu 😠 😝 ..........teraz ma bohusko nocne plienky uz druhy tyzden suche,cez obed sme bez 🙂 🙂 🙂 a pocas dna nosime slipky,bobo sa nepyta,ale dari sa nam odchytavat do nocnika 🙂 ,na von mu davam plienku,a uz treti den sme sa tiez vratili domov so suchou a hned medzi dverami sadame na nocnik 🙂 .......vonku ho tiez nabadam polievat stromceky,ale to ho zatial vobec nelaka 😅.........pekny vecer vsetkym 🙂

tinasc
9. máj 2008

čaute 🙂
muska, ja neviem, či by nám taká dohoda fungovala, lebo Ivka najradšej vybieha na cestu aj teraz nedávno na Flóre sme boli v Inchebe a ona mi utiekla na cestu, po ktorej autá chodili, som na ňu musela skríknuť, našťastie sa zastavila a dostala aj na zadok... hysáky stále pokračujú, aj ja mám pocit, že ma už odvezú 😀
ozaj a ako ste dosiahli suché plienky? To Bohuškovi dávaš pred spaním málo piť alebo ako? lebo Ivka má ráno plienku takú plnú že až... a pritom jej nedávam veľmi piť, len trošku a aj tak... tak neviem, snáď na to príde sama.... a dnes.... po dlhej dobe sa mi cez deň pocikala... to mi už dlho neurobila ☹

emlika
10. máj 2008

ahojki 🙂 😉 🙂
jaaaaj baby, keď tak čítam tie vaše riadky s plienkami som aj rada že my sme už zabudli, no ale máme zas taký problém, že keď Emm treba cikať, tak si prekríži nohy a "chytí si" (asi aby si cik zadržala) a uteká na záchod, no ale má už samozrejme "cvrknuté" 😠 😠 😠 a to skoro zakaždým 😠 😠 😠 . je to síce len pár kvapiek ale ajtak jej treba gaťky prezliecť. No a jasné že ma to totálne vytáča keď je to už tretí či štvrtý krát za doobedie 😢 😠 (pri "kaki" neni problém, to by ma už čisto vystrelo na dlažbu)....Takže Emmka má viac gatiek ako my s tatom dohromady. A sú (aj dvoje či troje) povinná výbava tašky keď ideme hocikam.....No, niekto mení plienky a my zas gaťky......taaak čo je lepšie? 😝 😝 😝

tinasc
11. máj 2008

ahojte 🙂
Emlika aj Ivka má veľa gatiek. Som sa minule smiala, lebo doteraz som po praní na sušiaku mávala veľa len svojich gatiek a teraz už aj Ivkine, no vždy ich periem dosť. Cez deň už nie je problém, len v noci. Ale akosi sa prestala pýrať, neviem či sa jej naozaj nechce, alebo sa viac potí. A takisto sa nikam nepohneme bez náhradnej výbavy, to samozrejme, ale nie je treba. Ale určite keby som nezobrala tak sa stane nehoda, to je zákon schválnosti 😀

muska.v
11. máj 2008

ahoj babenky 🙂 tinasc tie bohuskove nocne plienky som vlastne vobec neriesila,jedno rano,ked este nosil plienky, mal plienku uplne suchu, no a ja som ho automaticky prebalila a o pol hodiny krici v drepe, maminkaaaaa kako,a vtedy mi to doslo, ze ta nocna plienka je sucha a to co rano vycika,ten velky objem,robi z tej nocnej plienky tu tazku kilovu rannu plienku.........tak na druhy den som ho hned ako otvoril oci posadila na nocnik plienka sucha,nocnik plny 🙂 🙂 🙂 no a takto sa uz drzime pomaly treti tyzden,na vecer vypije 250ml mliecka to pyta vzdy....no a rano je plienka suchucka 🙂 .......my sme ako som pisala mali uz nejake styri dni vsetko suche 🙂 ,no a vcera nastala zmena,bohusko sa dva krat pocikal do teplakov,doma na koberec 😠 no jasne,ze ma to nastvalo,vobec som nevedela,co mam robit,tak som nanho nakricala 😠 potom ma to zas mrzelo,zase sme si to vysvetlovali,stale dokola..........ako to robite vy?aj vy sa nastvete,alebo si to nevsimate?alebo ako?poradte.........

emlika
12. máj 2008

čauki 😉
muska.v no, nemáš to s malým teda ľahké, plienky, neplienky, vydržanie, pocikanie...ti verím že aj kričíš na malého keď všetko "vypustí" na koberec či do gatí, je to na porážku (keď to na mňa "ide" tak sa otočím alebo idem na balkón a rátam do desať, u mňa to funguje 😅 ) ale krikom to asi nebude lepšie, skôr tým vysvetlením, ale zas nie polhodinovým.....aby sa potom nebál cikať úplne........
Zrovna dneska v telke na jednotke preberali v relácii tému "vzdor u detí" a mali tam hosťa tú pestúnku Vilmu, bola super, hovorila že každé zdravé dieťa (od 2-3r. plus mínus) musí prejsť obdobím vzroru, inak sa nevyvíja normálne. Ak malé chytí amok doma tak si to netreba všímať a komentovať, nechať dieťa v pokoji nech ho to prejde (zas nečakať hodinu či dve 😝 ) ale dozerať aby ten amok nebol deštrukčný. Ak sa to deje vonku, nevšímať si to či nás dakto vidí a bude z toho hanba sveta, proste sa tváriť akože nič a snažiť sa odviesť pozornosť na dačo úplne iné........No teória je jedna vec a prax druhá, že, ale dačo na tom bude. Treba mať v prvom rade nervy minimálne z ocele. 😝 😝 🙄 🙄

tinasc
12. máj 2008

ahojte kočky 🙂
muska, ja si tiež myslím, že to čo je ráno v plienke tak je to z rána, že aj by vydržala suchá, lenže má plienku, takže sa pohodlne vyciká. Problém je v tom, že Ivka spí v inej izbe ako ja, takže ja neviem, kedy sa zobudí, ak je ticho, tak ja za ňou nejdem, kým za mnou nepríde ona 😉 no a ešte jedna vec, skúsila som jej nedať na noc plienku, dve noci bola suchá ale na tretiu sa dvakrát v noci pocikala ☹ a to si kľudne spinkala, musela som ju prezliecť, samozrejme sa zobudila a nedala sa utíšiť, takže jej dávam zase plienku ☹ večer jej dávam normálne večeru, nie mlieko, piť pomenej, a aj tak je pocikaná, tak neviem 😔 no a druhá vec, Ivka sa mi akosi prestala pýtať... nie že by sa pocikávala, ale musím sa jej niekedy vyslovene doprosovať, aby sa išla vycikať, musím ju nútiť 😠 dnes sa napríklad aj pocikala na gauč, od kričania som ani ja nemala ďaleko, nakoniec som ju len vyhnala na záchod a hovorila som jej ako som z toho smutná 😉 no čo už však?
Emlika tú reláciu som pozerala aj ja, v podstate to robím aj ja tak, Ivku zavriem do izby a hotovky, na ulici mi taký hysák urobila len párkrát, som som ju vliekla preč, takže v podstate to robím akoby "podľa návodu" 😀 lenže naozaj jedna vec je čo sa hovorí a prax druhá, niekedy to jednoducho tak nevychádza 😖 ja si už koľkorazy hovorím, že ma asi odvezú a stomatológ na mne zarobí, ako ja škrípem zubami, ale musím povedať, že v poslednej dobe som sa veľmi zlepšila v tom, ako sa ovládam, že sa na malú nerozkričím 😉

muska.v
13. máj 2008

cau babulky 🙂 dakujem za povzbudive slova,urcite si z "navodov" nieco vyberiem....... 😉 ale uz som si tiez povedala,ze uz sme si to tolko razy vysvetlovali,ze uz mam pocit, ze tomu rozumie a uz len vydrzat,od nedele som mu zacala davat na cely den slipky 🙂 a prvy raz sa nam podarilo vycikat pri dunaji a pacilo sa nam to a poobede cikal znovu dva razy vonku 🙂 🙂 🙂 tak je to stale raz hore raz dole.....ale mam pocit, ze to uz naozaj chape 🙂 takze plienku davam iba na noc a aj to rozmyslam uz pomaly zrusit...........tinasc ja by som to nechala na ivku s tou nocnou plienkou,podla mna s tym nic nenarobis,co viem od inych bab,tak skusali este v noci dat vypiskat a deti do rana vydrzali.........mozno by toto pomohlo 😉 emlika uz salici funguju,ked budete mat chut pridite sa pozriet su otvoreni okrem pondelka denne o 9h do 12h a poobede od pol 6h do pol 9h krasny den vsetkym 🙂

tinasc
13. máj 2008

ahojte 🙂
muska, ja to asi budem musieť nechať na ňu, len ona chúďatko sa tak večer dožaduje piť... no a čo jej mám nedať?? a v noci, koľkorazy som ju dávala cikať, čo sa zobudila ale aj tak ráno bola pocikaná... ale ona to tiež pochopí... však máme dosť času, do škôlky asi aj tak nepôjde, tak máme veľa času na učenie 😀

muska.v
14. máj 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc no jasne,ze sa to ivka nauci,ono to proste pride a mucit ju smädom je tiez hlupost.. 😖 mne napr.vcera bobo cikal vonku o 6h posledny krat doma vobec nechcel este o pol desiatej sedel na nocniku,ze to skusi a pritom ho cely den nalievam vodou,ved je tak teplo, asi to vsetko vypotil....na nocniku stiahol flasu mlieka,dala som mu plienku a isiel spat.........a rano sup hned ako otvoril oci,dobehol a uz som videla,ze to pojde no a vypiskal pol nocnika vravim neuveritelne 🙂 🙂 co vsetko vydrzal drzat.........takze ona na to urcite pride sama 🙂 neboj,mam kamosku co ma chlapceka ten ma skoro tri a pol roka a stale nosi nocne plienky a stale je rano pocikany..........podla mna je dolezite, ze pocas dna sa ti pyta a nepocika sa 🙂 pekny den

tinasc
14. máj 2008

ahoj muska, áno viem, ona sa to naučí, však ja si nejako nezúfam. Našťastie sa cez deň pýta, hoci aj s tým sme mali v posledných dňoch trochu problém, lebo som si myslela, že už aj to zabudla, lebo sa mi cez deň pocikala a to som bola šokovaná, lebo to mi už dlho neurobila a odvtedy sa nepýtala... az včera, hovorím si chvalabohu... aj dnes, takže je to fajn. No a na noc som jej skúsila dať látkovú plienku, že či sa do nej pociká... som jej nahovorila, že to nie je plienka ale gaťky 😀 a ráno ako som ju počula som už aj za ňou utekala a na nočník a bola suchá... takže... neviem, nechcem sa tešíť predčasne ale určite to pôjde 🙂 aj ja poznám deti, ktoré sú od Ivky o rok staršie a na noc ešte nosia plienky... takže je to ešte v pohode 🙂