Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

muska.v
14. máj 2008

ahoj tinasc tak to bol super napad s tou latkovou plienkou 🙂 este,ze sa daju ti nasi chrobacikovia prekabatit 😀

tinasc
14. máj 2008

no veď preto som jej ju dala, lebo je iná ako papierová. Že keď bude cítiť látku, či sa pociká. No uvidíme 🙂

emlika
14. máj 2008

tinasc tiež chválim nápad 😅 , supeeeer, .......jaké vieme byť my maminy vynaliezavé, že? Ja som zase nedávno Emču tak "okabátila" s mliekom, kúpili sme jej 1x! sušené mlieko (Hami3),(keďže okrem ceckového 😝 mlieko úplne odmieta) a nahovorila som jej že to je mliečko z cecíku, že ma teraz bolí a treba piť z pohárika, ešte som doňho prskla 😀 trošku z mojho, pred jej očami samozrejme, a taaaaak sa vytešovala potom......no ale nestiahne ho nikdy na jeden šup, ajtak horko-ťažko vypije 1,5deci 😒 . To závidím vám všetkým jak píšete že malí vypijú flašu ráno, či na nočníku, či pred spaním......
muska.v no jasan že dojdeme do parčíku, o mesiac končím s anglinou tak už nebudem mať tak "rozbitý" týždeň,....a ozaj, so škôlky ty nedošlo dáke ďalšie lajstro že čo a ako ďalej? Bude dáke stretko rodičovské kým budú prázdniny? By malo byť, nie??

tinasc
14. máj 2008

taaaaaaak, Ivka na noc zase dostala látkovú plienku, 2x som ju dala predtým vycikať, na večeru dostala zeleninovú polievočku, takže aj tekutiny, piť len trošku, tak uvidíme zajtra ráno 🙂 podám hlásenie 🙂
Ivka pije mliečko len raz za deň, ráno, pije sójové mlieko, na radu doktorky, aby sa u nej nevyvinula alergia. Doteraz pila normálne, ale chutí jej aj toto, tak pri ňom zostaneme. Kupujem v Tescu, volá sa Alfík.
No vy čakáte na rodičko v škôlke a mne Ivku nezobrali ani na odvolanie ☹

emlika
15. máj 2008

taaaaak tinasc, ako bolo ráno? Suchá plienka?Móžme chváliť???????? 😉 😉 K tej MŠ, to mi je fakt lúto, ja si ani neviem predstaviť čo by som, keby Emuš nevzali.......jaaaaaaj.......... ☹ ☹ , no ale čo už, však?...... no ale to znamená že ju nevezmú ani k januáru? resp.k polke roka či kedy sa dá ešte nastúpiť? Takže šanca až na ďaľší rok??

tinasc
15. máj 2008

ahojte 🙂 takže len potichučky môžem chváliť, že Ivka ráno bola suchá 🙂 keď som sa zobudila, tak som počúvala každý šramot, kedy sa zobudí, aby som ju mohla hneď dať na nočník 😉 takže zatiaľ sa teším len tak potichu, aby som to nezakríkla 🙂
no a s tou škôlkou, dali nám najavo, že nie je šanca... ach jaj... takže asi až na rok... ale čo dovtedy?

katuska26
16. máj 2008

Ahojte,
júj Tinasc s tou škôlkou to nemáš ľahké, teda. Je to strašné, keď chceš ísť do práce a malej by to aj prospelo, byť medzi detičkami. Vidím to na Vikinke, že sa jej medzi deťmi páči. 😒 .
Ináč Viki ako som dokojila v 14 a pol mesiaci, tak odvtedy mlieko akékoľvek odmieta, takže mlieko nepije, ani kakavko, sem tam výnimočne pol deci stiahne kakavka a le inak nič, takže jej to nahrádzam jogurtami, mliečnymi výrobkami a grísikmi 🙂 , nenútim ju, ona je čajíčková skorej.
Len mňa trápi, ako my budeme riešiť Vikinkine tričko ktoré musí byť pri zaspávaní keď nastúpi do škôlky, som rozmýšľala, že jej ho zmenším na nejakú kocku, ak bude trvať na tom že musí byť, no neviem čo na to povedia v škôlke ☹

katuska26
16. máj 2008

Ozaj tinasc a a čo ideš robiť, ideš si dať predĺžiť rodičovskú ? 😕 😉

tinasc
16. máj 2008

Katka, ešte neviem, čo budem robiť musím sa poradiť s manželom ale jedno je isté, nemám kde dať Ivku, takže asi si tú materskú budem musieť predĺžiť ☹

muska.v
16. máj 2008

cau babulky 🙂 tinasc tesim sa,ze vam to tak pekne zacalo s tymi plienkami fungovat 🙂 drzte sa aj nadalej 🙂 🙂 🙂 s tou skolkou mi je tiez luto,ale zas na druhej strane uz ivka bude zase o rok starsia a budu sa s nou dat robit zase ine veci a ked ju o rok das do skolky bude uz zrelsia a bude to uplne inac znasat........kamoska tak davala malu az v styroch rokoch a uplne super ,pohodicka mala sa adaptovala bez problemov.......tak vsetko ma dve strany aj ked peniazky sa zidu kazdemu-problem asi väcsiny mamin na rodicovskej 😖 emlika tak sa tesujeme, ked sa uvidime, my sme tam väcsinou iba doobeda, poobede zvykneme chodit k dunaju 🙂 katuska a vy ako s pripravami uz finisujete?a kedy mate ten krasny den 🙂 ak to nie je tajomstvo 😉 budu potom aj fotecky,aby sme sa pokochali 🙂 pekny den vsetkym 🙂

tinasc
16. máj 2008

ja viem, že to bude dobre, že ešte vyrastie a tak, lenže tie peniažky budú veľmi chýbať. Síce to nie je veľa ale aj tak. Len aby nám to na budúci rok vyšlo.
No dnes sa Ivka cez deň pekne pýtala, lenže vždy mala cvrknuté 😀 som si z nej robila srandu, že Ivka mala si sa pýtať o kúsok skôr... a potom som ju riadne pochválila 🙂

katuska26
18. máj 2008

Ahojte no už pomaly finišujeme, v piatok sme mali rozlúčku so slobodou, Vikinka bola u starkej, bola úplne zlatá, poslúchala aj nám pusu dala na rozlúčku a sľúbila že bude dobrá 🙂 a my sme sa super zabavili. No my máme svadbu 14.6.2008, už za 3 týždne a pár. Tak pekný koniec víkendu všetkým 😉

tinasc
18. máj 2008

ahojte 🙂 Katuška, takže to máš fakt už za pár, Vikinka teda slúžila?

katuska26
18. máj 2008

Ahoj tinasc no Viki bola zlatá, bože veď si pomaly uvedomujem, že je to už malá slečna, čo ona rozpráva, taký rozumček, aj minule v MC som držala na rukách dieťatko kamoškine a onaže:,, bábika malinká´´ a nežiarlila 😕 , bola rada a tešila sa z neho. V pohode by aj súrodenca zvládla/myslím/, ale ja najprv pekne do robotky, potom za dva tri rôčky možno 😉 , uvidíme čo prinesie budúcnosť.
Tak vy sa pekne odúčate od plienok? Aj Vikinka sa veľakrát vypýtala neskoro, aj teraz sa jej niekedy stane že v zápale hry sa nepýta, len vidím že ju vykrúca, tak ju schytím, no niekedy jej aj tak ujde 😅

tinasc
18. máj 2008

Katka, aj ja vidím na Ivke, že by na malého súrodenca nežiarlila 🙂 ale neviem, kedy by som to riešila, predsa, rôčky utekajú a ja už mám po tridsiatke 😀 tak uvidíme 😉
no Ivka sa pekne pýta, lenže vždy neskoro, vždy si cvrkne, neviem, prečo to drží tak dlho ☹ potom síce povie, mami cikať, ale už sú gaťky mokré 😢

katuska26
18. máj 2008

Neboj naučí sa ,už pokrok že sa pýta, i keď trošku neskoro 😉 . Za mesiac si ani nespomenieš že si cvrkla 😅 , všetko chce svoj čas. No tak ty máš najvyšší čas na druhé bábetko, ja teraz idem mať 27 za mesiac, takže tie tri rôčky ešte nič neutečie 🙂 dúfam 😉
No a keď si spätne spomínam tak presne aj Viki že ,,cikááááááááááááť´´ a už bola kakanička v gaťkách 😅 , ona vravela dlllho cikať aj na kakať, takže bude leto , Ivanka bude pekne cikať a ani si nespomenieš že si vtedy cvrkla 😉

tinasc
21. máj 2008

ahojte 🙂 Katka ja viem, že to za chvíľku bude minulosťou 🙂 nechcem byť nejaká neskromná, ale za tri mesiace sme urobili výrazný pokrok, takže ani v najmenšom si nemôžem sťažovať 🙂

emlika
21. máj 2008

ahojki 😅
Tak keď sme už toľko pri tom cikaní a kak., tak my už sme tiež trošku pokročili, Emmuš už chodí na záchod sama, tz.že jej nemusím asistovať, len jej zapnem svetlo. Dá na záchod "zmenšovák", prisunie si šamlík, vylezie, stiahne gate, posadí sa jak na trón, po tom si odtrhne primerané množstvo papiera (tomu predchádzala malá prednáška, a aj ju pochopila bo sa ešte nestalo že by trhala na metre), poutiera sa, oblečie, šamlík prisunie k umývadlu a ešte si aj umyje ruky! A na toto nám stačilo jedno dopoludnie! Predtým som ju celkom obslúžila, Emkina robota bola len cik či kak, ale minule (cca 4 days ago) som bola vo vani (pre objasnenie, máme malú kúpelku, 3v1 😒 😒 ) a dobehla že "idem cikáááááť", tak som ju navigovala čo má všetko urobiť a odvtedy to takto praktizuje. Aj ma pošle preč keď jej chcem pomôcť.....no zlatá je, 😀 😀 ....(ale pri kak asistujem, jasné že ritku si sama ešte neutiera, myslím že ani nedočiahne 😅 😀 😅 ).

tinasc
21. máj 2008

Emlika, aj u nás je to tak podobne, my sme kúpili v KIKE redukciu so schodíkom, tak Ivka sa vyzlečie sama aj si vylezie, potom sa povyzlieka sa úplne, po cikaní sa poutiera sama, po kakaní ju utieram ja... vyletí zo záchoda s holým zadkom, potom ju naháňam aby sa obliekla 🙂 na ten papier musí asi ešte dozrieť čas, lebo Ivka si rada dopraje 😀 ale aj na to prídeme, zatiaľ sa vytešujeme z toho čo máme 🙂

emlika
22. máj 2008

tinasc 😀 😀 😀
muska.v alebo niektorá, neviete čo ďalej s MŠ? 😨 Máme čakať ďalšie lajstro s podrobnosťami? Aj by som tam zašla sa opýtať, ale sa nechcem strápniť zbytočne, chápete 😝 😝 😝

tinasc
22. máj 2008

ahojte 🙂
emlika, aj ja chcem také starosti 🙂 myslím to v dobrom, lebo mi je ľúto, že Ivka nepôjde do škôlky ☹

muska.v
22. máj 2008

ahoj babulky 🙂 emlika my sme sa boli strapnit 😀 minuly tyzden ale bolo to v pohode ucitelka nam povedala,ze po nastupe asi hned na druhy den bude rodicko,kde sa vsetko dozvieme 🙂 tak nemaj boja.......ucitelky nasich najmensich sa volaju janka a danka 😀 ako z rozpravky.......a ja tiez pridam,som myslela, ze bohusko uz spinka,zrazu sa tu zjavil s holou ritkou, ze maminka urobil som pisi a kako 🙂 zobral ma do izby a v nocniku nalozene 🙂 🙂 🙂 tak sme sa vytesili a dufam, ze uz pojdeme aj spinkat 😀

tinasc
22. máj 2008

jej, muska, Bohuško je šikovný chlapec 🙂 zlatučký 🙂

muska.v
22. máj 2008

jaj tinasc dakujeeeeeeeeme 🙂 myslim,ze vsetky deticky su take, ze nas stale prekvapuju niecim novym 🙂 🙂 🙂

emlika
22. máj 2008

muska.v 😀 😀 😀 "urobil som pisi a kako" , čítam čítam, už som čakala že "to" nájdeš v postielke alebo tak, som si to predstavila, kým som ale dočítala celú vetu že bolo šeeeecko v porádku.....jaaaaaj.......je zlatý malý.... 😀 😀 😀 😀.......k tej MŠ, "rodičko po nástupe" akože v septembri???? Dovtedy sa tam nemáme ísť ani ukázať? Či akože patrilo by sa?
Viete čo je sila? Že sa takmer nikdy "nestretneme" on-line 😝 .....každá máme čas inokedy 😒 😖 😕 Vlastne ani nechápem niektoré maminky ako to robia, keď kuknem iné fóra majú tam tristotisíc príspevkov denne, že kedy sa potom venujú tým svojim deťom,.....ja som väčšinou na nete len keď malá spí (ako teraz, boli sme so sestrou v meste tak poob.nespala, totál sme ju vyšťavili chudinku, o šiestej zalomila a to bude spať až do rána....máme otestované, xixi), inak máme komp vypnutý bo malú to láka a zatiaľ nechcem aby pri ňom vysedávala....nie že by nechcela 😝 😝 😀

muska.v
23. máj 2008

ahoj babulky 🙂 emlika s tou skolkou staci prist v septembri toho stvrteho tak to mame napisane a tam sa vsetko potom dozvieme.......skor sa ukazat nema vyznam,pokukaju si nas az ked tam prideme v septembri 😕 😀 vsetkych pekne naraz 🙂 tiez som si to vsimla,ze kazda piseme v inom case a tiez predpokladam, ze je to vtedy,ked nase dietky spinkaju 🙂 inac sa to asi ani neda.........bohusko ked zbada pocitac hned nema problem si ho zapnut a pustit si nejake rozpravky 🙂 su tie decka fakt v dnesnej dobe velmi sikovne a vnimave, clovek ani netusi, co vsetko si vsimaju 🙂 ..........tak ja tiez pisem iba ked bohusko spinka a potom zatvarame izbu a dovidenia az vecer, ked mu pustame rozpravky na dobru noc 😅

emlika
23. máj 2008

muska.v ďaaaaaaaaaakujeeeeeeem, si ma ukludnilaaaaa, že nemusím do MŠ, takže to si škrtám 😀 ,......ostáva nám ale ešte jedna návšteva, ten nepríjemnejší variant - doktorka a očkovanie. Dnes mi dala mamina (pre Emmku "starká") peniažky na to, tak budúci týždeň ideme aj na Pneumokok aj TBC. No Emm sa jej za to iste nepoďakuje 😝 😝 😝

tinasc
23. máj 2008

ahojte kočky 🙂
ja mám čas prispievať ako kedy, niekedy mi to vyjde na obed, niekedy zase Ivka nespí, niekedy večer, inokedy zase neskoro večer, lebo Ivka mi ešte nespí 😠
Emlika očkovanie prebehne určite OK, držím palce. Ja som Ivke dala pichnúť už kadečo (pneumokok, žltačka) takže ona už je zvyknutá, ešte pôjdeme na očkovanie v troch rokoch a na preočkovanie proti žltačke.

emlika
23. máj 2008

jeeeeej čau tinasc, aj ty si ešte hore a kukáš Titanic? teda ja ho mám len ako kulisu, ale musí byť 😅 😉 .......Emm len pred chvílou zaspala, boli s tatom neďaleko na návšteve, prišli doosť neskoro, samozrejme tato nikdy nemá pojem o čase, šeecko jedno že malá je už možno aj unavená......aaale škoda rečíííí.........No to očkovanie u nás nebude asi také "v pohode", bo malá má paniku len čo vojdeme do ordinácie, ak bude plakať tak mám čo robiť aby som nerevala s ňou ☹ ☹

tinasc
23. máj 2008

ale čo by som pozerala, Ivka mi ešte nespí 😠 na obed nespala, lebo ráno neskôr vstala, a potom mi vytuhla o tretej na hodinku, tak čo by sa jej chcelo o ôsmej spať však? 😉 no ale dúfam, že už spí, je tam ticho, tak snáď...