Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

muska.v
22. júl 2008

ahoj babulky 🙂 emlika, tos moji obaja chlapi su taky riadny,bohusko je uplna kopia mojho muzika len v mensom vydani 😀 😀 😀 bobo je uz naozaj tazky,ale ja som si nejak postupne zvykla,jasne ze sa uz nevlacime, ale sem tam ked nevladze, tak si zaposilujem 😀 😝 😀 co by sme nespravili pre tie nase dietky 😅 😅 jo, k tej skolke sme tam boli kuknut aj vcera stretli sme tam pani kucharku tak bohusko hned nadviazal kontakt 😀 ta bude urcite kamoska,my sa vela bavime co tam bude robit,ako ho tam budeme nosit ako pojdeme potom do roboty a potom zase prenho do skolky a ze on nam potom bude rozpravat co robil cely den.........a taaaaaak dokola.......a zatial sa tam velmi tesi 🙂 🙂 🙂 tak uvidime kedy ho prepadne strach, zevraj to neminie pomaly ziadne dieta 😨 je tinasc som sa chcela tiez opytat to sojove mlieko davas aj s vedomim doktorky mne vravela, ze to moze pit az od troch rokov-kvoli alergii,ze soja je silny alergen......... 😕 inac mi s muzom pijeme sojove mlieko v kave a velmi nam to chuti,je to take "smotanove" 😀 ,ale ked som to nukala niekomu z rodiny alebo kamoskam tak krutili nosom -treba vyskusat ozis a kam sa chystate na dovolenku???my by sme mali v piatok odcestovat na festival do bohunic pod stan,no uvidime moc sa tesime ale neviem co pocasie a este sa chystame potom na liptov more nam opat tento rok nehrozi, bo nemame tolko dukatov 😒 😒 tak pekny den vsetkym 🙂

tinasc
22. júl 2008

ahojte kočky 🙂
muska, no tak to je Bohuško vážne riadny chlap 😉 však aj našej hovoria, že asi veľmi ľúbi papať 🙂 inak teraz mala štyri dni diétku, lebo vracala a hnačkovala. Takže bola na strave hlavne bez mlieka. Inak to sójové mlieko mi odporučila doktorka, síce nie pediatrička, ale odborníčka na výživu, vraj sa to zíde celej rodine. Inak aj ja pijem kávu so sójovým mliekom, mne to veľmi chutí 🙂 ako to že sója je alergén? však ho pijú deti, ktoré majú intoleranciu na laktózu nie? tak potom ani kravské ani sójové, tak potom aké? ja tie drahé škatule s UM už nebudem kupovať, nevedia, čo by za to už pýtali ☹ Ja malej dávam Alfíka, neviem ako to chutí ale vypije ho. Inak pije ho už len ráno, večer ho už nedávam 😉
juuuj, vy už chystáte deti do škôlky 🙂 aj ja by som chcela 😉
na dovolenku sa chystáme na Slovensko, iba na pár dní 🙂

muska.v
23. júl 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc,chuda mala 😒 taka behacka pre male dieta nic moc,tak nech sa mala rychlo zotavi......ja v tom tiez nemam velmi jasno, co sa tyka tych mliek 😕 viem, ze soja je silny alergen,pediatricka mi to vravela hned na zaciatku, ked sa maly narodil,sme sa bavili o vyzive, vravim, ze mi vegetariani, ze kedy moze maly ochutnat sojove vyrobky a ona, ze najskor az v troch rokoch......ale zase som pocula aj nazor maminy predcasne narodeneho dietatka, ze jej odporucili podavat malemu sojove mliecko ako specialny doplnok stravy....tak asi v kazdom rosku je kusok pravdy 😅 ozis tinasc aj tvoja ivka je pekny "kus" 😀 😀 ja bohuskovi stale kupujem mliecko hami je nanho zvyknuty, ale tiez sa pridavam k nazoru, ze nevedia co zan pytat, my kupujeme mesacne dve balenia co nas vyjde okolo 600sk a myslim, ze je to dost......ale ved uz budeme mat tri rocky a potom presedlame na mliecko krabicove 😀 😀 dufam, ze aj to nam bude tak chutit pekny den aj ked dnes to s tym pocasim vyzera biedne 🙂

tinasc
24. júl 2008

ahojte 🙂
no Ivka je riadny kus baby, však sa aj narodila veľká, mala cez 4 kilá 😀 riadne ma potrápila 😉
ja sa tiež v tých mliekach nevyznám, Ivka už pila aj krabicové mlieko ale zase mi hovorili, že to zaťažuje, tak sme na tom sójovom...zatiaľ je v pohode, ale však ho nepije veľa, ani teraz odvtedy čo jej bolo zle, tak len ráno dostane trošku a potom normál raňajky. Ale aj asi každý pediater má iný názor.

emlika
25. júl 2008

čauki 😀 😀 😀 😀 😀
ta baby, mi mléko, teda donedávna okrem mojho ceckového, vóbec nemusíme....malú striasa už len keď to vidí, a keď nevidí a chlipne si tak kukne na mňa s takým výrazom že 😖 🙄 😢 ......ja mlieku tiež moc nedám, iba ak do kávy alebo k haluškám, musíme teda jesť vela jogurtov a syrov miesto toho, neviem či jeme dosť, ale snaha tam je 😝 😝 😝
Na dovolenku sa my zatiaľ nechystáme, ale mamina nedávno zahlásila že by nás (mňa a Emm) chcela zobrať k moru, taaak som zvedavá čo z toho bude, ešte sa ale nevytešujem bo to neni naisto, teraz idú oni na Rodos tak ak im zostanú volné lóve a nepovadíme sa dovtedy tak by to mohlo vyjsť. Najprv som to od nej nechcela, že šak "my pojdeme budúci rok keď už budem mať našetrené", stavajú dom a ten tých prachov zhltne, páni, tak nech "nemíňa zbytočne"...ale ona o tom ajtak vypráva tak šak nebudem už toľko namietať, ta ne??

hanka274
28. júl 2008

lil, mala nechce ani s grankom?
a kajo ma zakaz k moru? 😀 😀 😀

emlika
28. júl 2008

hani, no veď toto, že ani kakavko!!!si idem hubu zodrať jak jej to obkecávam že aj Hanka pije také, aj Filipko aj Dominik, aj v škôlke detičky také pijú......a ništ. nemzájem. či obkecávam alebo aj bez rečí jej to dám, nechytačka ☹ ☹ ☹
Kajčo nemá zákaz k moru ale pointa je v tom, že mamina by zobrala aj Emču samú, no ja ju samú nepustím s ňou k moru, takže je nútená potom zobrať aj mňa 😅 😅 . Oni chodia s Jožom každý rok dakde k moru, ale mamina by chcela ísť do Egypta alebo Tunisu a tam s ňou zas nechce ísť Jožo. Chápeš??? A tato ajtak musí ostať s Jackinom a rybkami...

emlika
28. júl 2008

muskav, kam chodíte teda do parku? iba k tým saleziánom? a doobeda, poobede? že by sme sa stretli už dakedy v auguste ta nech sa tie dietky naše dajú trošku "dokopy" keď už budú spolumaláčikovia... 😀 😀 😀 😀 😀

hanka274
28. júl 2008

jasne, kajcovi to ani nedojde ked bude mat svoj harem rybaci... 😀 😀 😀
emca nepije kakavko, lebo si zabudla na mna! aj Hanka starsaaaa pije kakavko!! hehe 😀 😀
no jo, idem ja fuc, piste si tu, inac mam nove rozpravky stiahnute, boli sme s Marekom vcera v Poluse na Kung Fu Panda, celkom dobre, ALE!! Ukazovali tam ukazky z novej rozpravky WALL-E.....peckaaaaaaaaa!!!!! hned sme si to vecer stiahli, parada!! sak povime ked budeme spolu, zatim, cafte family 😎
inac nasi chcu si vziat malu v auguste do chorvatska, nenamietam, nebojim sa, teda samozrejme, ze tam ten strach je, ale vcelku sa nebojim, nasi su v tomto zodpovedny, teda ok, sak vies jaka je moja mamka 🙂 ...xixi

tinasc
29. júl 2008

ahojte 🙂
inak aj ja rozmýšľam, že sa nateraz asi na to mlieko vykašlem, lebo Ivka mi ráno necháva niekedy aj 3/4 fľašky, preto jej ráno zarábam len trošku, ale aj nestiahne všetko, takže budem jej ráno robiť asi len symbolicky aby mala mlieko ako je zvyknutá a potom raňajky. A bude jesť mliečne výrobky to ona má rada, takže s tým nebude problém 🙂 po 3 narodkách jej budem dávať krabicové a hotovka 😉
Emlika držím palce aby vám dovča vyšla 🙂

muska.v
29. júl 2008

ahojte babulky 🙂 furt sa tu pise o tom mliecku 😀 my s tym problem nemame zatial stale pijeme hami a v pohode stiahneme po obede pol flase a vecer celu-stale nam smakuje 😀 😀 😀 emlika obcas zajdeme aj teraz k salikom, dnes sme po dlhsom case znova boli,chodime tam iba doobeda, ale nie vzdy. my stale niekde lietame bud sa ideme kupkat na drazdiak,alebo k dunaju, alebo zajdeme do medickej,do mesta,niekedy do obchodov,alebo ku konikom.......ale ked si dame konkretny den tak by sme sa tam mohli stretnut, alebo aj niekde inde... 😅 😀 vy kam chodievate????kraaaaaaaaaaasny den vsetkym 😀

tinasc
30. júl 2008

ahojte kočky 🙂
takže nám mliečko nadlho odpadá, Ivka zase vracala, neviem z čoho to je, ale v priebehu krátkeho času je to už druhýkrát. Je to o nervy, zase diéta, jednostranná strava, zase budem mať problém do nej niečo dostať...

muska.v
30. júl 2008

ahoj babulky 🙂 uf tinasc chuda ivka to nie je nic moc, asi to je z toho tepla,mozno ma nejaku virozu 😖 tak sa skoro uzdravte.....mne zase bohusko menej papa 😅 vsak sa mu ani nedivim v tom teple 😝 ,ale mliecko musi byt 😀 tak pekny vecer a tinasc vam kludnu noc 🙂

tinasc
31. júl 2008

ahojte 🙂
takže noc bola v pohode, akurát ráno Ivka vstala poriadne mrzutá a dávala to patrične najavo 😀 ale dneska aj hnačkuje, takže asi naozaj vírus, možno aj zo slnka, ale to neviem, či sa to dá mať takéto niečo zo slnka 😕 máme diétku, spapala suchý rožok, trošku zeleninovej polievočky, trošku jabĺčka, nesladený čierny čaj, na hnačku smectu, uvidíme ako jej to zaberie.
Muska, ani ja sa nečudujem ,že Ti Bohuško menej papá, však to teplo je hrozné. My dnes nejdeme ani von na to slnko.

emlika
5. aug 2008

čaute kočky 😎 😎 😎
My sme s Emm na dome u našich, išli na dovolenku tak strážime, sestru, psíka, staráme sa o záhradu a tak....ale je nám už aj dlho, vlastne sme tu ako v klietke bo sme boli zvyknuté chodiť každý deň von, do parku, k dunaju, teraz nejdeme nikam a ani s naším havkom von, ten je ale happy ze može byť furt "vonku"......no jo, ale doma je doma........tak zatím... 😀 😀 😀 😎 😀

tinasc
6. aug 2008

Emlika však vaši sa vrátia z dovolenky a zase budete chodiť von a kam len budete chcieť 🙂
my teda chodíme von, taká chodím uťahaná z vonka 😉 ☹

tinasc
11. aug 2008

ahojte kde ste kto 🙂 ? my máme teraz také obdobie, že Ivke sa moc nechce chodiť von, musím ju normálka presviedčať, aby sme išli von, aby sa trošku vyvetrala. Minule sme boli vonku a ona mi zahlási že radšej poďme domov, no normálka som vyvalila oči 😀 iné deti si búchajú hlavu o dvere (také naozaj poznám) aby išli von a naša malá nie, no snáď je to len dočasné 🙂

emlika
12. aug 2008

čaute, jaaaj, ani nemám kedy tu písať vám trošku, buď máme dačo alebo ma malá nepustí ku kompu, to jak ho zapnem hneď je tu nasáčkovaná a chce kukať funy videá čo mám poukladané alebo hrať kids games (no ale ide jej to, musím uznať, sama si pokliká, povyberá, najradšej má pexeso winnie...) http://www.oyunlar1.com/winniethepooh.aspx
tinasc, no my patríme k tým čo nechcú chodiť domov, odnikial, to je furt "ešte nejdeme domov...", jak keby doma dáko hrozne trpela, nemchápem, ale jasné že vonku zažíva iné a lepšie ako doma, no jo......
muskav, už je vyvesený zoznam detí po triedach na školke, boli ste kuk? Jak ma už v porodnici strašili že bude plná trieda Emmiek, ale je tam jediná!! Ale tri Sofie......Je tam aj pozvánka na dáke to rodičko začiatkom septembra, tak som zvedavá, idem si písať otázky čo sa chcem popýtať 😝 😝 ........No jo, my už sme jednou nohou v školke, furt o tom vyprávame, kupujeme veci čo potrebuje a tak. toto je teraz téma No.1 u nás 😉 😉

tinasc
12. aug 2008

ahojte kočky 🙂
ozaj chcela by som vás poprosiť, neviete náhodou kde všade sú v BA súkromné škôlky? neviete kde by som sa to dozvedela? uvažujeme s manželom už aj nad tým, že keby som išla do roboty, tak by sme ju dali aj do súkromnej, hoci by na to išla trištvrte mojej výplaty, ale aj tak by sa nám to vyplatilo, len aby Ivka bola medzi deťmi a ja v práci.

muska.v
16. aug 2008

ahoj babulky 🙂 po dlhsom case som sem nakukla 😕 zase sme mali pokazeny pocitac, tak sme ho poslali kamosovi a ten nam ho uz dufam fakt dal dokopy....cas ukaze 😅 emlika mi sme sa tiez uz boli pozriet na skolku tiez sme videli akurat iba tie zoznamy tried.....tak sa pojdeme pozriet este raz, aby sme vedeli kedy sa chysta ta schodza......tiez sa s bohuskom bavime o skolke skoro denne, tesi sa,ja sa ani nedivim deti ma rad, je spolocensky a hlavne nevie do coho ide 😀 ,ale dufam, ze to zvladneme.......tinasc, ked sme byvali este na palisadach denne sme sa stretavali s jednou sukromnou skolkou v slubekovej zahrade-tam sa chodili hravat mile ucitelky som sa s nimi vela raz rozpravala,oni sidlia na kozej ulici a mesacny poplatok bol desat tisic na mesiac 😖 dost....tak pekny den vsetkym 🙂 aj ked dnes to tak nevyzera

tinasc
16. aug 2008

ahojte kočky 🙂
muska dík za tip, neviem čo mám urobiť, chcela by som ísť robiť, neviem či mám obvolávať ešte aj štátne škôlky v BA, či budú mať nejaké voľné miesto ☹ tie poplatky v súkromných škôlkach sú fakt horibilné, neviem čo by za to pýtali, či majú naozaj také náklady na jedno dieťa... neviem ako sa rozhodnúť...

emlika
17. aug 2008

čauki 😉
tinasc, tie sukromne školky pokukaj na nete, no fakt sa priprav na to že ak by si ju do takej dala tak sa dobre bachneš po vačku.......ja by som na tvojom mieste radšej skúsila štátne, priamo v BA, ale asi je už ajtak neskoro nato, neviem... no zas sa môže stať že nie všetky deti ktoré vzali aj nastúpia do MŠ, no za pokus to isto stojí sa ísť dakde opýtať alebo zaregistrovať, niekde berú deti aj od januára.......
Baby, a u nás pokrok nastal!! Emm si sama od seba začala pýtať mlieko, resp. kakavko, tak máme za dve deci každé ráno, niekedy aj na večeru. Ale zase jogurtík e-e...... 😒 😒

muska.v
17. aug 2008

cau babulky 🙂 tinasc s tymi skolkami je to tazke, teraz su uz vsetky urcite plne, ale tiez zdielam emlikin nazor, ze nie vsetky deti v septembri nastupia...........skus obvolat, zato nic nedas 🙂 dam ti zase jeden typ 😅 napr. MS bulikova berie deti uz od dvoch rokov, a viem, ze beru deti aj v januari, aj v priebehu roka, ked nejake dieta "vypadne",myslim, ze vzhladom na vek by mozno ivku vzali od januara,ale to uz snivam... 😀 vyskusaj, maju aj svoju stranku....emlika a vam blahozelame ku kakavicku 😀 😀 ja uz tiez skusim pomaly davat bohuskovi "normalne mliecko" dufam, ze bude smakovat 😀 pekny den 🙂

tinasc
18. aug 2008

ahojte kočky
dík za tipy, ani ja neviem, či by mi ju do nejakej štátnej zobrali. Teraz sú aj tak prázdniny takže asi nič nevybavím. S tými súkromnými to počítam že sú drahé. Ozaj a neviete, či berú deti aj keď nemajú trvalý pobyt v BA? keby som dala prihlášku v marci bud. roku normálne na zápis, tak či by mi ju zobrali?
Tá Bulíkova je v Petržalke? Ak áno, pre nás by to bolo poriadne od ruky

muska.v
19. aug 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc ta bulikova je v petrzke oproti ekonomickej univerzite........... 😖 ale tam beru aj mimobratislavske deti.........tak uz ti neostava nic, len asi sa zobrat do blavy a pochodit si skolky a popytat sa osobne.................pekny den 🙂

tinasc
19. aug 2008

ahoj, naozaj len to mi zostáva, asi by bolo lepšie sa spýtať až v septembri, až vtedy budú vedieť, či všetky deti nastúpia nie?

emlika
20. aug 2008

cauki 😉
tinasc, ja som si na nasej skolke vsimla, ze na vytlacenych zoznamoch deti po triedach maju este rukou naspodku podopisovane mena, mozno presne take pripady ako ty, ze sa prisli este pytat ci nemaju nahodou volne, aspon tak mi to pripada......skus si dake skolky obvolat abo poslat mail ak ho na nete zistis, nemas co stratit....
My sme boli dneska trosku v meste minat korunky na oblecko a drogeriu pre Emus do skolky, sme sa bachli po vacku, a to este nemame prezuvky a cvicky 😒 😒 , na cvicky sa asi zatial vykasleme bo take male sme ani nezohnali (snad sa ajtak tykaju len starsich deti ako povinna vybava 😕 )

tinasc
21. aug 2008

neviem ako to bude, pomaly ma táto škôlkárska story už prestáva baviť, ale ešte sa nevzdávame, aj keď dostávame skôr také odpovede, že si máme podať prihlášku na bud. rok v marci ☹

tinasc
21. aug 2008

ozaj a teraz ešte majú škôlky prázdniny, až od bud. týždňa by tam mali byť učiteľky...

tinasc
30. aug 2008

ahojte týždeň som bola na dovolenke a tu nepribudol ani jeden príspevok??? ☹ keď stiahnem fotky do PC tak pridám aj do albumu 🙂