Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

tinasc
23. máj 2008

jaaaj, no tak to držím palce na to očkovanie... inak aj ja som kedysi mala taký strach aj ma to bolelo za ňu, ale potom mi moja mama povedala, aby som ju neľutovala, lebo inak to budem prežívať hrozne a ona bude potom bojazlivá, dalo mi to dosť námahy byť kľudná a ukázať jej, že je všetko v poho, ale teraz je to už OK aj s doktorkou sú kamošky 🙂

emlika
23. máj 2008

páni, no pekne ti to malá "potiahne", Emmku to najneskôr väčšinou zlomí okolo pol desiatej, ale to už potom aj mňa 😝 😔 😔 , tato zaspáva prvý samozrejme 😀 😀
Dnes bola Emm zase po dlhšej dobe so mnou v škole, najprv strečkovala že nejde do herne ale napokon šla, a že bola úplne do pohody, aj sme sa náhodne stretli cez prestávku na chodbe (práve jej bolo treba cikať) tak som sa aj obávala či sa tam bude chcieť vrátit ešte na hodku, ale šla, len mi zakývala s úsmevom a bolo. Sa tam teda aj patrične vyšťavila, bo po obede zalomila jak kabela a spala skoro 3 hodky!
To je na porážku kukať ten Titanic, furt reklama, a práve vždy vtedy keď sa už rozhodnem že vypínam komp 🙄 🙄 🙄

tinasc
23. máj 2008

noooo má výdrž to sa musí uznať. Náš tatino samozrejme spí 😖 a ja... no tiež by som už mala ísť spať, ale keď mi zaspí takto neskoro... som vyšťavená a kým sa dám dokopy bude aj polnoc ☹
No vidíš Emmka je už šikovná veľká slečna... ja by som rada dala niekde Ivku hrať sa s deťmi ale nemáme tú možnosť... len vtedy ak stretneme niektoré na ihrisku...

emlika
26. máj 2008

čauki 😉
Už máme očkovanie za sebou 🙂 🙂 🙂 No ale si Emuš aj 😢 trošku, som čakala že to bude horšie....., bol s nami aj tato 😎 , takže aj pre mňa to bola psychická podpora, tato ju držal na kolenách, ja som ju "zabávala" 😅 a sestrička robila svoje. Som happyyy že je to už za nami, dúfam že bez vedlajších účinkov 😝 😀 😀

tinasc
26. máj 2008

ahojte 🙂 Emlika to je super, ako to Emmka zvládla 🙂 neviem proti čomu si ju dala zaočkovať, ale Ivka ani pri pneumokokoch ani pri hepatitíde nemala žiadne reakcie 😉 tak držím palce

emlika
27. máj 2008

tinasc, no presne ako píšeš, očkovali ju proti pneumokokom (Prevenar) a tiež hepatitíde. Tiež nemala žiadne reakcie, vlastne sme ani neočakávali lebo pri žiadnom z povinných očkovaní sa u nej nevyskytli, až na to že sa mi zdala až do večera taká podráždená, mrnkotala, a že ju bolí ruka, no nemala červené ani opuch, tak sme ju ofukovali a furt zabávali aby na to už nemyslela.........Dneska už je ok, bola so mnou zase v škole, v herni s deťmi, vysmiata celý deň, myslím že nebyť leukoplastov na rukách tak si už na očkovanie ani nespomenie......A ako ste vy na tom s plienkami? ešte má na noc?

tinasc
27. máj 2008

Emlika to je super, že nemala žiadnu reakciu 🙂 . Ivka trpí na náplaste, kúpili sme jej také s macíkmi, teraz vždy keď sa buchne, tak pýta náplasť 😀
s plienkami, no to len tak potichúúúúčku, stále skúšame, radšej sa chváliť ani nebudem, lebo vždy keď sa pochválim, tak sa to pokazí, ešte vydržte potom sa pochválim, zatiaľ len tak tichúčko 🙂

katuska26
2. jún 2008

Ahojte maminky 🙂 , ako sa máte?
My celkom fajn, len pociťujem, že svadba sa blíži, treba všetko dovybavovať, zháňam kvetinárstvo, tak dúfam že sa mi to podarí 😕 , juj už nech to je za nami 😅
Tinasc, presne aj ja som Vikine kúpila také detské náplaste s macíkom a ako videla že som si ja lepila náplasť, tak po včerajšom páde si aj ona pýtala, dovtedy sa bála, nevedela čo má od toho čakať.
Tak vám prajem pekný deň, u nás už krásne svieti slniečko
Emlika a to očkovanie proti hepatitíde je v tom prevenare, či ste dávali očkovať zvlášť? 😕

emlika
2. jún 2008

čauki mamki 😅
My sme boli na tom s leukoplastom podobne, raz som jej ho dala na odretý prštek a potom si ho pýtala aj keď sa len trošku buchla, ale to bolo ešte na jeseň, odvtedy nepotrebovala. A teraz čo stvára? V piatok si odrela koleno (utekala, zrazu bum-bác na rovnom chodníku, mala kraťasy, dovtedy si len oprášila tepláky a išla ďalej), verím že ju to bolelo, troška presakujúcej krvičky bolo, doma sme to ošetrili no za kulisy hurónskeho revu, a dať jej nato veľkú krásnu farebnú kačičkovú náplasť? Zrazu totál nemožné 😖 ..Tak som jej nedala. A čo sa stalo v sobotu? Ten istý scenár, utekala, vôla rýchlejšia ako nohy, bum-bác, kraťase, už "načaté" koleno dostalo ďalšiu ranu, hurónsky rev, maminka nervy na drans, smerom na Emm výčitky "Som ti hovorila dáme leukoplaštik že keď zas spadneš tak to sním bude menej bolieť, si nechcela, teraz reveš.....", a skúste hádať či som jej to doma po očistení aj zalepila.......
katuska26 K tomu očkovaniu, pneumo zvlášť, žltačka zvlášť, dokopy sme platili 3670sk, z toho pneumo Prevenar stál okolo 2500. Pichali jej to naraz, do jedného ramena, do druhého. Reakcie "po" žiadne. Už aj zabudla. No žltačku treba preočkovať po 6mes. no najneskôr do roka od prvej dávky. A zase aj zaplatiť 1300 či kolko....taakže tak....... S tou svadbou som to aj ja tak pociťovala "nech už je to za nami", a to sme my ani tolko toho nechystali a ani s takým časovým predstihom....tak nech vám to vyjde podla vašich predstáv 🙂 a nech už je to teda rýchlo za vami 😉 😀 😀

tinasc
2. jún 2008

ahojte kočky 🙂
Katka, nech vám svadba vyjde podľa vaších predstáv, viem ako bolo pre mňa všetko dôležité, narastajúca nervozita priamo úmerná s približujúcim sa termínom 🙂
Ja som platila za Havrix (žltačka) 990,- Sk, za pneumo 23 nič, lebo to preplácala poisťovňa.
Emlika nech sa Emmke kolienko rýchlo zahojí, takéto nehody poznám, môžem aj ja dohovárať stále dookola, ale nič z toho 😠 teraz keď decká nosia kraťase je to komplikovanejšie, ale zase už by mohli aj prestať lietať nie? 🙂

katuska26
3. jún 2008

A ešte taká podotázočka, to je žltačka A alebo B? Lebo mne nikto nevravel že by bolo vhodné zaočkovať a jedno mali aj v povinnom očkovaní, nie? A cena je teda aká za tú žltačku, či sú tiež na výber viaceré vakcíny? 😕
A tinasc vy ste nemuseli preočkovať žltačku?
A tie pády na koleno sú aj u nás, práve teraz keď chcem aby bola pekná na svadbu ešte aj na čele chrastička 😠
No nič, pekný deň všetkým 🙂

tinasc
4. jún 2008

ahojte kočky 🙂
Katuška, v povinnom očkovaní je zahrnuté očkovanie proti hepatitíde typu B, to je myslím v tej kombinovanej, ak sa nemýlim no a očkovanie proti hepatitíde A je dobrovoľné. Nás čaká preočkovanie proti A niekedy v zime, dávala som ju prvýkrát zaočkovať vo februári, takže dám ju niekedy v októbri, novembri uvidíme, však sa to musí najneskôr do roka od prvej dávky. A potom je to už na celý život. Proti hepatitíde A sa očkuje aspoň u nás Havrixom inú vakcínu nepoznám.
Však sa to Vikinke snáď do svadby zahojí, len keby sa tie deti dali chvíľku udržať 😉

tinasc
7. jún 2008

ahojte kočky, kde ste sa stratili?? 🙂

muska.v
8. jún 2008

ahoj babulky 🙂 rada vas opät vsetky citam 😀 dlho som tu nebola.....sme mali pokazeny pocitac 😠 tri tyzdne bez netu.........zrovna ked som sa prihlasila na studium cez net, tak sa nam to stalo......som si citala, ze ste sa bavili o ockovaniach,nas zrovna sestricka predvolala na lekarsku prehliadku uz k trom rokom, zda sa mi to skoro, ale co uz 😕 vy ste uz prehliadku absolvovali?.....tiez nas ma ockovat,este nejake povinne ockovanie, sestricka vravela, nech si prinesiem 700sk......a tiez sme sa s muzom bavili, ze dame bohuska zaockovat proti hepatitide A,tiez si myslim, ze je to dobra investicia,ved je to na cely zivot.......a clovek fakt netusi co najde v niektorych pieskoviskach 😠 😖 😠 ozaj tinasc ako pokracujete s nocnymi plienockami?ja sa troska pochvalim, ale len tak tichucko,ze bohusko uz pomaly mesiac fici cisty 🙂 🙂 🙂 tak sa tesujeme cela rodinka 🙂 pekne poobedie vsetkym 🙂

tinasc
9. jún 2008

ahojte kočky 🙂
muska, nás ešte na prehliadku k trom rokom nevolali 🙂 akurát sme sa s manželom bavili, že by sme mohli kúpiť už druhú vakcínu Havrixu na preočkovanie hepatitídy. A prečo si máš priniesť peniaze, keď je to povinné očkovanie?? 😕
na noc plienku už Ivke nedávam, je to zatiaľ také, že niekedy vydrží byť suchá aj týždeň, potom sa aj 2x za sebou pociká 😉 takže skúšame ďalej, ale plienku jej už nedám... takže ja tiež iba tak potichu... Bohuško je šikulka... a vy ako to robíte? Pije Bohuško večer mliečko? Dáš mu aj piť pred spaním? Lebo mne sa Ivka ani nepociká v noci, ale nadránom, vtedy, keď už nemá ten tvrdý spánok a nezobudí sa na to, že jej treba cikať 😒

emlika
10. jún 2008

ahojki 😀
baby, sa musím pochváliť, že mám úspešne anglinu za sebou, test som mala na 99% (oj, teda nie som dokonalá?? ☹(( , dostala som certifikát a finito. ďalej už nepokračujem bo by som nestihla ukončiť trimester kým budem na materskej, keďže je to zadarmo pre maminy hradené z fondov EÚ.......Teraz mám zrazu toooľko času že nevieme čo s ním 😝 ,....na druhej strane je to super, nemať žiadne povinnosti mimo rodiny a domu, už nechcem žiaaadnu podobnú aktivitu kým nepojdem do práce, leto si naplno užijeme 😎 bo potom už dllllllho dllllho nebude toľko voľna 😖 😖 😖
Kam sa chystáte všetky na dovolenku? Aj k moru idete niekto? My isto k moru nie, a možno dovolenka vooobec žiadna čo sa týka mojej polovičky bo má teraz od 1.6. nový job taakže až po troch mesiacoch má nárok tuším?? o n i č o m ......no ale čo už, víkendy pospolu nám budú musieť stačiť (a to ho sem-tam už v nedelu večer posielam do roboty jak mi ide už na nervy 😠 😠 😀 😀 😀

tinasc
11. jún 2008

emlika, blahoželám k úspešnému testu 🙂
my na dovolenku asi tiež nepôjdeme, k moru môžem iba snívať, lebo sme boli minulý rok, takže tento rok určite nie, ani Slovensko nie je isté, lebo prerábame byt, takže to sa uvidí, či bude nejaký voľný termín 😉

enka77
11. jún 2008

ahojte maminky! Chcela by som sa k vám pripojiť. Mám synčeka, ktorý ma 2 roky a 8 mesiacov. Je veľmi šikovný, vie krásne rozprávať. Poobede ešte spinkáva, ale večer nie a nie zaspať. Čo robíte preto, aby vaše dietky spinkali?

muska.v
12. jún 2008

ahoj babulky 🙂 emlika tiez sa pridavame k blahozelaniu,jasne ze si super 😀 😀 ja som sa chystala tiez este na zaciatku materskej studovat, ale potom som to vzdala, jednoducho som to popri vsetkych novych povinostiach nezvladala ☹ ...o to viac obdivujem, ked to niektore zvladnu..... 😵 tinasc aj vam blahozelam a tesim sa potichu s vami,ze tie plienocky uz pomaly tiez nemate......ja bohuskovi davam pred spanim pit 250ml mliecka-to musi byt 🙂 no a zatial vzdy vydrzal.......este si zatukam 🙂 enka vitam ta medzi nami 🙂 dalsi chlapcek do partie,alebo do nasho babinca 🙂 😀 ja preto,aby bohusko pekne vecer zaspinkal,robim kazdy den to, ze ho poriadne vybeham vonku 😀 ideme von na 2az tri hodinky doobeda aj poobede......ozaj ako sa maly vola?chystate sa uz do skolky?pekny den vsetkym 🙂

enka77
12. jún 2008

ahoj muska.v . ja chodím s Máriom von aj na 3-4 hod., behá, skáče,ale to vôbec nezaberá. Prídeme domov a naberá novú energiu. Najlepšie je keď nejde spinkať poobede, vtedy zaspí okolo 2O hod., ale chcem ho dávať ešte spať, aspoň si niečo môžem porobiť /poupratovať, navariť.../.Môj Majko ide do škôlky od septembra, určite to bude dosť ťažké... no veď uvidíme. Majko tiež už nemá plienky, ani v noci. Je to paráda, ale zato pred spaním ide aj 1Ox na nočník. Trvá to aj hodinu. Zakaždým niečo spraví do nočníka. Zaspáva okolo 22.-23 hod..
Ďakujem ti aj tak za radu muska v. a prajem všetkým mamulkám krásny dník .... Pa večer

tinasc
13. jún 2008

ahojte kočky 🙂
v prvom rade, Enka vitaj 🙂 inak keď píšeš o Majkovi, to ako keby si písala o mojej Ivke. Keď spí naobed, tak ju neviem dostať večer do postele, jednoducho energie má na rozdávanie 😉 nebodaj spí dve hodiny, môžem počítať, že zaspí okolo 23.00 ak nie neskôr ☹ nepomáha ani vybehať sa vonku, proste naobed dobije baterky a nie a nie sa vybiť 😅 najlepšie je tiež, keď naobed nejde spať, vtedy zaspí bez problémov okolo 20.00 niekedy skôr. Keď ale naobed nespí, je unavená a okolo 16.00 hod by si kľudne dala povedať a išla by spinkať, lenže vtedy je to už nemysliteľné. Niekedy vydrží v pohode celý deň nespať a je v pohode, potom večer už odpadne 🙂 Ja ju tiež chcem ešte dávať naobed spávať, lebo chcem mať trošku kľud, lenže keď si pomyslím, čo ma večer čaká, tak rozmýšľam či ju mám dať, alebo nie. Ale asi tri - štyrikrát do týždňa spinká 🙂 Večer pred spaním ide tiež niekedy 10x na nočník, vždy tam trošku cvrkne ale tak sa veľmi bude pýtať 😀
Muška, ale pre istotu dávaš Bohuškovi na noc plienku, alebo už nie? Minule mi Ivka skoro zaspinkala, tak som sa bála, aby sa nepocikala, tak som jej pre istotu dala tú látkovú plienku, našťastie bola suchá (tiež si zaklopem 😉 )

muska.v
13. jún 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc ja uz bohuskovi pomaly druhy mesiac nedavam na noc plienocku a zatial je to v pohode,niekedy sa stane, ze sa vypiska vecer o siestej a potom uz nechce piskat a este si da aj mliecko na noc....... 🙂 a zatial bez nehody,ale si bucham na drevo....... 🙂 no ma asi silne zvierace 😀 😀

nathalie111
14. jún 2008

baby,prepacte ze sa vam motam do debaty,ale chcem sa spytat,aku velkost topanociek nosia teraz vase deticky...dakujem za odpovede.. 😉

muska.v
14. jún 2008

cau nathalie bohusko teraz nosi cislo 28 🙂 😀

enka77
14. jún 2008

ahoj nathalie! Mário nosí 25-26. Veľmi rýchlo mu rastie nožička. Chcela som sa ťa muska.v spýtať, či dávaš Bohuškovi ešte cumlík. Ja mu dávam ešte večer, keď ide spinkať. Nemôže bez neho zaspať.Tinasc, tvoja Ivka má ešte cumlík? Pa a peknú nôcku všetkým mamičkaáám

muska.v
15. jún 2008

ahoj enka ja bohuskovi cumlik na noc nedavam,bo bohusko cumlik nikdy dudlat nechcel 😀 my sme bohuska este ked bol babatko nosili stale na rukach,alebo zaspal na cicuske(prsnik 😅 )teraz mu citame na dobru noc rozpravky, alebo mu ich pustime....a tak zaspinka 😵 😵

tinasc
15. jún 2008

ahojte kočky 🙂
muska, tak Bohuško je šikovný chlapec, keď už takto super vydrží. Mne tiež takto Ivka vydrží, ale sem tam sa jej stane nehoda. Včera som jej tú látkovú plienku pre istotu dala, lebo večer priveľmi pila. A dobre som urobila, lebo nadránom ju zobudil nejaký škaredý sen ☹ (lebo rozprávala niečo o macíkovi 😉 ) a popritom sa pekne vycikala do plienky ☹ takže jej sa to stane niekedy nadránom v polospánku 😖 no nič, to prejde 🙂 A kedy sa ráno Bohuško budieva?
Enka, Ivka nemá cumlík od dvoch rokov, vtedy som jej ho zobrala a povedala, že ho zobral pes 😉 😀 a ona to akceptovala. Nemala potom žiadny problém do dvoch dní ju to prešlo 🙂
Nathalie, Ivka nosí topánky číslo 26-27. Záleží do typu.

muska.v
15. jún 2008

ahoj babulky 🙂 tinasc my sa tiez z toho vytesujeme, ze nam to tak ide(klopem si) 😵 ,ale vy ste uz tiez len krocik od toho...... 😵 ivka je tiez sikovne dievcatko, bohusko rano vstava okolo siestej,niekedy sa podari aj o pol ☹ a ked sa zobudi o pol siedmej alebo o siedmej tak sa tesujeme 😀 😀 este som chcela k tym topanockam, ze ja bohuskovi kupujem boticky znacky protetika,mame ploche nozky a zajtra ideme prvykrat k ortopedovi tak uvidime 😕 doktorka detska mi vravela,ze asi bude potrebovat "speci vlozky"a to som vlastne chcela povedat 😅 ,ze jarne boticky sme mali cislo 26 a letne sandalky mame cislo 28 🙂 tak to asi fakt zalezi aj od sitia.....uuuuuufffff som sa vymotala 😀 a teraz ma napada, ze katuska sa nam uz vydala 🙂 🙂 🙂 super tak kati ked tu budes,aspon takto ti zelam do toho noveho zivota manzelskeho vsetko najlepsie 😵 😀 😵 pekny vecer vsetkym 🙂

enka77
15. jún 2008

ahojte mamulky 🙂 chcela som sa Vás spýtať aké hračky kupujete svojim detičkám. Ja mu kupujem autíčka, knihy, zvieratká, lopty... vždy ho bavia tak hodinku a potom sa odložia. Napríklad dnes som vyhodila za veľké vrece hračiek, lebo nám všade zavadzajú. Teraz máme v obľube klúče od aút. Vie už aj pomaly naštartovať, sám sa pripásať .... no je riadny šofér..... pozdravujem Vás a peknú nôcku želám

katuska26
16. jún 2008

Ahojte, akurát som vám išla napísať že už som vydatá pani 😀 ,a le ako vidím muska.v nezabudla, takže ďakujem, konečne to máme za sebou , bol to krásny deň, ale jedenkrát stačí 😅 Všetko bolo úplne super, od rána až do rána do štvrtej kedy sme odchádzali domov. Vikinka bola nádherná družička, potom dodám foto, na svadbe aj tancovala, no lepšie som si ani vysnívať nemohla. Ale teším sa že pomaličky sa už budeme vracať späť do reality, že sa môžem naplno venovať ešte chvíľku Viki , kým pôjde do škôlky a proste nemusím nič vybavovať 🙂
A nestihla som prečítať všetko, ale asi píšete o veľkostiach topánok, no Viki nosí 23ky, pri sandálkach je to o číslo menšie, teda 22-ky, to máme asi najmenšiu nohu 😅 a meria okolo tých 90cm. Tak krásny začiatok týždňa, nech sa nám pekne otepľuje, nech môžeme chodiť s našimi detičkami k vode 😉